Strana 3 od 10 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 197

Tema: Feretke

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Feretke

    Pa ok,ali nista jos dok ne poraste malo,bas je mala,objasnio mi je drug kako to ide,ali drugi veterinar je trenutno preko,mislim da se vraca za 2 meseca,a on to treba da uradi.Nadam se da to nije neka cifra!Da je nesto prihvatljivo!

  2. #42
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Ma salila sam se naravno. Sto se tice boje,nema pravila, videcemo kakvi ce mali biti.

  3. #43
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Bila sam danas u fishermanu,malo su sredili onaj njihov mini zoo.Dali su pojedinim zivotinjama malo vise zivotnog prostora,npr feretke one dve smorene,i dalje su smorene,ali u vecem kavezu.Malo smo se i mazili danas,skroz su OK.I dalje dzonjaju jedna preko druge,naravno.
    Imaju i one dve mladje,sada iz transportera za ljubimce su presle u kavez,malo vise zivotnog prostora.
    Zalosno je biti tako stalno zatvoren.

  4. #44

    Uobičajeno Odg: Feretke

    uzeo sam jednu malu zenkicu.. ali nazalost ne za sebe, nego kao poklon za druga... al dobro vidjacu je svaki dan....
    malo nas je zaplasio Mladen sa upozorenjem da je prvih 7 dana uzimamo samo sa rukavicom dok se ne navikne, tako da kad smo je doneli niko nije smeo da stavi ruku u kavez.. ali sam vec posle pola sata video da je dobrica, voli da se mazi i nije nas ujela ni jednom... pustili smo je napolje i jedini problem je bio sto se posle uvlacenja u svaku kesu i patiku koju je nasla, uvukla u frizider! moram da priznam da se malo oseca, al valjda ce posle kupanja biti ok.. ne znam dal da joj stavljamo posip za macke, wc, da ga ne isprevrce, kao sto je odma posudicu sa hranom... ? i jos jedno pitanje.. kako podnose nasu klimu? mozeli kavez da bude na terasi dok niko nije kuci? mislim da bi njoj bilo interesantnije, a i zbog mirisa... isto i zbog eventualnog pravljenja kaveza u dvoristu kasnije...

  5. #45
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Pa ja sa strane nekog ko je skoro postao ponosni vlasnik jedne feretke mogu da ti kazem da je moja prvi susret samnom odmah bila u mojim rukama,nikakvo upozorenje nije bilo posto je pitoma skroz,a sad za 5 dana puni 3 meseca,tako da je bila isto mala!Odmah sam je okupala,cim smo stigli kuci,malo bezanije po kadi,ali samo polako,blagi mlaz tusha i nije problem!Stavila sam joj u kavez(koji je relativno veliki)posudu koju mi je Tomas doneo kada sam je uzela,ona je oko 15cm i precniku,ali je plasticna posuda ubacena u beton,tako da je dosta teska.Mada ovo malo zilavo stvorenje je i tako tesku seta po kavezu!Ima bezobraznu naviku,posto joj stavljam posip za macke,da ga iskopa skroz pao kavezu.Ali ja se nadam da ce je to proci! Pocinjemo da se privikavamo i na povodac,mada kada joj prepi(cenzurisano) ona ga skine,ali je bolje nego prvih dana!
    Koje je boje?Jel dobila ime?Daj slikaj je i postavi da je vidimo!
    E da,nisam sigurna da li si pitao za vakcinu,revakcinu,nemojte to da zaboravite
    Pozdrav od nas dve i SRECNO!

  6. #46
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Ma nije nikakav problem da zive napolju,moje su uvek u dvoristu, Mladenove takodje. Uglavnom ih vecina ljudi koji ih cuvaju za odgoj drzi napolju,jer je smrad bukvalno neizdrziv. Ali ni slucajno ne smes da ih unosis i iznosis napolje-unutra dok je hladno, tacnije ne smes da im pravis nagle temperaturne razlike jer mogu da uginu od toga. Znaci ili ih drzis napolju ili unutra, bez setanja kaveza. One moraju da polako da se navikavaju na temperaturu napolju, da imaju vremena da promene dlaku itd. Znaci ako zive u kuci mozes da ih izneses samo ako ti je temperatura u kuci ista kao i napolju.
    A sto se tice toga sto ti je rekao da stavljas rukavice, to je samo zato sto dobro zna kako one znaju da ujedu. Dobro, kad su male to i nije tako strasno,al treba da vidis kako izgleda kad te ujede odrasli muzjak, a one to cesto rade kad su u paru ili u teranju ili imaju male...

    EDIT: Otvorena je nova tema, Ujed feretke, u koji su prebaceni postovi koji se ticu ujeda.
    Poslednji izmenio Stufy; 15.02.09. u 18:48.

  7. #47
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Ja sam Mo juce vodila kod veterinara prvi put u njenom zivotu!Nije bilo bas najsjajnije,jedva sam je savladala da bi primila dve injekcije!Jada jedna!Bas mi je bilo zao,a za nedelju dana opet treba da ide,ali ovaj put da primi vakcinu i da je chipujem!Tek ce to da bude igranka!

  8. #48

    Uobičajeno Odg: Feretke

    inekcije? protiv besnila? zar nije premala za to...? vakcinisu se valjda sa godinu dana..

  9. #49
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno

    Pa mislim da je to isto,kao i kod drugih zivotinja,da se vakcinise kada je mala,ja imam u planu da je vodim napolje tako da i bilo pozeljno da se to odradi.A treba da dobije revakcinu(stenecak,macija kuga i ostalo),a dobila je dve injekcije juce.Nesto nije bila u redu juce,kao sto sam vec pisala voli da kopa i riška po posipu,samim tim joj je njuska cesto u onoj prasini.Kad joj se napuni njuska ona kine,medjutim juce je krenula serija kijanja i kasljanja da je na kraju dovelo da je pocela i da povraca.Mislim da je samo od nadrazajnog kaslja iritiran zeludac.Danas je ok bila pre podne,jela je normalno,igrala se vrlo nenormalno,znaci bila je hiperaktivna,spavala je normalno i sve je bilo normalno.I vet mi je rekao da je najverovatnije to,sigurno se nije prehladila,mislim da bi nastavila i jutros da kija i kaslje.Ali ne to je pocelo ponovo popodne kada je pre toga usledilo kopanje po posipu!
    Nadam se da ne gresim,ako neko misli da moja teorija nije tacna neka mi kaze,nista drugo mi nije palo na pamet!
    Hvala unapred!

    A koje boje je ta devojcica koju si ti kupio kod Mladena?
    Poslednji izmenio Stufy; 15.02.09. u 18:50.

  10. #50

    Uobičajeno Odg: Feretke

    ja sa posipom imam velikih problema.. ajde sto ga istera iz posude to nije strasno, nego smo posudu stavili u cosak koji koristi kao wc, ona je automatski prestala da ide tamo, promenila je cosak.. kad smo stavili posip i u taj da se navikne na njega ona je pocela da kaki na platformi... sad stvarno ne znam kako da to resim.. jedino da joj stavim piljevinu, jer je to bila podloga u kavezu u kom je dosad zivela pa je mozda na nju navikla.. probacu.. pa onda mozda, ako to upali, da joj mesam piljevinu sa posipom da upija miris... inace devojcica ima klasicnu divlju saru, braonkasto sa crnim..stavicu slike cim bude mirna bar sekund, da se ne razmrlja slika...

  11. #51
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Pa postoji verovatnoca da je u tome problem,kazu da ih majka uci gde da obavljaju nuzdu.Mislim da je meni Tomas rekao da kada to odradi van posude tj wc-a produkt da prebacim u posip i da bi po tom mirisu trebala sledeci put da ide u posudu.Medjutim nije bas tako.Uzela sam neki posip sad u fishermanu,reko hajde da probam da li hoce u drugi neki,a on ne daj Boze uzasan.Neka crvena kesa,naravno sa slikom macke na njoj(cisto da znas da se ne zeznes)Sav se rastopi,ma uzas!
    Nisam sigurna,ali sad se pitam da li da joj kupim onaj silikonski posip
    Ljudi pomagajte,necu da mi jadna stalno kija i kaslje zbog ovog.Da li je to preporucljivo,taj silikonski

  12. #52
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Vakcinu protiv besnila primaju uglavnom sve zivotinje tek sa godinu dana. A to za meso je glupost, i meni je to neko pricao davno, pa i Mladen svojim feretkama daje mrtve miseve ponekad. Jeste bolje da se daje kuvano, al one vise vole zivo. A da li se zbog toga manje ili vise osecaju to vec ne znam. Sto se tice posipa, probaj sa silikonskim, mada naravno najbolja je piljevina, jer je posip ipak hemija. Pozdrav!
    Poslednji izmenio Stufy; 15.02.09. u 18:56.

  13. #53
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: (Nema teme)

    Evo mene sa novim pitanjem!Da li bi feretka,stara 3 meseca smela da jede hranu za macke,onu u kesicama kao gulas?

  14. #54
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Naravno da smeju, sve sto je za macke je i za njih. Slobodno, moje to obozavaju.

  15. #55
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno

    Evo danas je MO prvi put jela hranu iz kesice,uzela sam joj viskis junior,mada njoj se najvise svideo onaj sos,a meso tu i tamo.
    Super je podnela hranu i oni junior i adult za odrasle macke!A danas sam je vodila na revakcinu,mislim da je malo usporena,mozda je malo i temperaturica zeza,mislim da je to propratna reakcija Mada je sve bilo ok pre nego sto smo stigli kod cika doce,znaci da je to ono kao i kod dece sa vakcinama!
    Kako su vase zivotinje(one koje treba da prime takvu vakcinu)odreagovale
    Poslednji izmenio Stufy; 15.02.09. u 18:49.

  16. #56
    Ljubitelj egzotičnih životinja Liman'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    alkoholand
    Postova
    128

    Uobičajeno Odg: Feretke

    ajd' ako neko moze da mi odgovori,imam nekoliko pitanja vezanih za ove slatke zivotinjice...
    1) kako bi trebala da izgleda njihova ishrana na nedeljnom nivou? skontao sam da jedu hranu za macke, kuvano meso...znaci zanima me kako se to izbalansira,kolko cega,sta...
    2)da li krickaju namestaj ,el. kablove i ostale stvari? ako da, kako resavate taj problem...
    3)koliko bi mesecno ,otprilike, trebalo para da se izdvoji za njihovu ishranu?

    hvala
    izgubljeno je samo ono cega se odreknemo!

  17. #57
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Feretke

    Evo od mene odgovor,jeste da sam pocetnik naspram ostalih koji na ovom forumu drze feretke.Za sad moje iskustvo govori ovako:Klopa royal canin hranu za male macice,mozda malo previse ali ona je kod mene za manje od 2meseca pojela i stavila u štek oko 1,2kg te hrane,jedan paket od 400gr je oko 250din u pet centru.Kupila sam joj od skoro onu klopu u kesicama za macke,do sad joj se svidja najvise pacetina!Isto za juniore!

  18. #58
    Ljubitelj egzotičnih životinja Liman'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    alkoholand
    Postova
    128

    Uobičajeno Odg: Feretke

    da, kontam... znaci hranis je samo tom hranom za macke i macice? a jel joj dajes nesto pored toga?

    p.s. a ovo

    2)da li krickaju namestaj ,el. kablove i ostale stvari? ako da, kako resavate taj problem...
    izgubljeno je samo ono cega se odreknemo!

  19. #59
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Feretke

    Izvini sto kasno odgovaram!Neki problem oko neta ceo dan!Nisam sigurna sta da ti odgovorim na prethodno pitanje,moja feretka ne gricka pomenuto,ali zato ulece u saksije sa cvecem i munjevito kopa po zemlji,ne vadi njusku iz sobne fontane,ali nadam se da je necu ureci sad!PUPUPU sto bi rekle babe,za sad je ok,njih je tesko vaspitati,dosta su tvrdoglave,nalik mackama,ali sta je ona naumila,veruj to ce i uraditi.Morao bi svake sekunde da je imas u vidu!Nadam se da si imao situaciju da budes u drustvu hiperaktivnog malog maceta,nalik njima je i mala feretka.Mislim da to gube tim kako odrastaju,da postaju malo mirnije!A dajem joj svu tu hranu za macke,zivo zumance,ponekad meso(piletinu)ali posto malo krme nikad nije gladno retko to pojede!A sto se izbora hrane tice,royal canin je naj,naj bar po meni kod nas!

  20. #60
    Ljubitelj egzotičnih životinja Liman'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    alkoholand
    Postova
    128

    Uobičajeno Odg: Feretke

    hvala na odgovoru resio sam malo vise da se raspitam o njima, a ko zna, mozda kasnije i nabavim jednog
    reci mi samo jos, u kakvom kavezu ga drzis? mislim prvenstveno na velicinu i to
    izgubljeno je samo ono cega se odreknemo!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •