Strana 4 od 10 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 80 od 197

Tema: Feretke

  1. #61
    Ljubitelj egzotičnih životinja mare_lacerta'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd-Žarkovo
    Postova
    318

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Liman evo ti linka da vidis kako izgleda jedna "luxsuz gajba" za feretke

    http://img.photobucket.com/albums/v7...akompletna.jpg
    1.0.0-C.calyptratus

  2. #62
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Feretke

    Mislim da sam nesto slicno videla u 5centru!ali malo je sktplje,mislim da bi moglo tako nesto da se odradi i u varijanti sto bi rekli ovi ovde na forumu,oni i njihove skracenice DIY,ili ti mozes slicno da napravis u kucnoj radinosti!Javi se kad ti bude trebao kavez,a i feretka,sredicemo vec nesto,slobodno pusti PP,bice ok cena sigurno!

  3. #63

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Potrebni su mi saveti u vezi feretki. U pitanju je muzjak od 4 meseca koga je moj muz kupio pre tri dana.Posto je jako smrdeo odmah smo ga okupali i tada me je- valjda iz straha, prvi put zestoko ugrizao. Muzu su tamo gde je kupljen dali instrukcije da se mora vaspitavati tako sto cemo ga kaznjavati bukvalno cvrgama u vrh nosa-navodno to mu je jedino osetljivo mesto.Kada ga pustimo iz kaveza prvo sto uradi je da krene na nase noge da grize.Za ovih tri dana jedino je on uspeo mene da istrenira da dizem noge u vis kad god krene prema meni, umesto da on prestane da grize. Inace je mnogo sladak i blesav, i za sada nema vecih problema sa mackom koju vec imamo 6 godina. Malo se nakostrese jedno na drugo, ali uglavnom ona prva pobegne a on nastavi dalje da njuska po kuci.Svuda pise da puno spavaju- ovaj bas i ne. Stalno hoce da izadje iz kaveza, pa ga i pustamo.Na sve mogu da se naviknem, njegovo zavlacenje i nestasluke, ali grizenje mi je bas problem.Bojim se da cemo morati da ga vratimo ako ne prestane sa tim. Oni tamo su rekli da je potrebno nedelju dana da to dodje na svoje ali ja nesto sumnjam u to. Moz li mi neko dati savet i uputstva, stvarno mi je zao da ga cvrkam u nos non-stop.Videla sam i na grugim forumima kako ih ljudi drze po rukama i maze, ovaj je nemoguc. Ne mogu cak ni da ga slikam jer je totalno hiper aktivan i pobegne pre nego sto uspem da ga snimim!Pomagajte! Unapred zahvalna, Jasmina.




  4. #64
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Feretke

    Evo hajde da probam ja!Ovako imam feretku neko kratko vreme koja je sada 18.napunila 4meseca!Uzela sam je sa 2meseca,znaci za ova 2meseca sto je imam i onih par meseci izucavanja pre nego sto je stigla mogu reci ovo:MO kako se zove je isto imala neke tripove tih prvih nedelju-dve kad je stigla!Radoznaliju zivotinju nisam videla,sad je i dalje u jurcanju po stanu,ali ni upola onoliko kao u pocetku!Grickanje,mislim da terapija sa cvegerima uspeva,jer mo samo kad pridje nozi da gricne vec pocne da zmirka jer zna sta je ceka ako ugrize(mada hvala Bogu,ne ujeda jako,nego samo zavitlava),a svako to trzanje nogu ih bar kako shvatam jos vise vuce da grickaju!Mislim da vracanje tamo odakle je dosao nije uopste neophodno,mislim da cete se ubrzo navici jedni na druge!I da je to sada nagla odluka!Evo sto se tice izlaska i zelje da bude napolju,ako ga sad naucite da puno vremena provodi napolju,mislim da cete napraviti samo sebi problem,evo moca upravo grebe po vratima na kavezu misleci da ce biti pustena.Kada je dosla na neke stvari sam olako padala,ali sad se navikla i to mi je! Kada je van kaveza,potrudite se da bude na vidiku jer kao sto ste do sada vec videli hiperaktivne zivotinje i lako mogu da se povrede!Nadam se da je ova moja pisanija pomogla malo da mališa ostane kao član porodice!POZDRAV OD MENE!

  5. #65

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Jeco, hvala ti puno sto si tako brzo odgovorila! Postigli smo mali napredak-dajemo mu hranu iz ruke tako da sada uglavnom ne grize ruku ali noge i dalje obozava da gricka.Umesto papuca sa otvorenim prstima sam pocela da nosim klompe po kuci ali je genije brzo pronasao"lek" za to pa sad grize za pete! Posto smo pre imali papagaja, nasledio je njegov kavez, koji bas i nije za njega, znam...ali dok ne odlucimo sta cemo sa njim tako mu je.Kavez smo bukvalno skroz obavili sa zicom posto toliko grize i vuce zice da ga je skroz izdeformisao tako da moze da prodje izmedju zica!Videla sam ovde na forumu da se spominje neki Mladen koji ih uzgaja pa cu probati da popricam sa njim.Inace je dosadan kao svrab, stalno mi juri macku, iako nakostresen opet kidise na nju-verovatno da se igra, samo sto se ona jadna izbezumi.Bas je ziv-kao da je prikljucen na struju i to joj je izgleda problem jer nismo imali problema sa papagajem i patuljastim zekom koje smo ranije drzali.U svakom slucaju, hvala puno i ako se setis jos necega, javi.Pozdrav, Jasmina.

  6. #66
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Feretke

    Pa ako pogledas malo slike iz ove teme,ako malo budes procitala prethodne postove,videces da su feretkama neka vrsta fetisa noge.Obuca,o tome ne komentarisem,ako papuca ima makar malo krpene,tj one cupave povrsine na sebi,nosi je u stek ili je sa uzivanjem gricka!E sad nemam pojma da li je on poceo,ali mo ima vec uveliko svoj štek sa igrackama i granulama iza kreveta u dnevnoj sobi!Ranije sam stalno sklanjala,ali sad mislim da je uzalud!Ima i štek u kupatilu,tako da kad pokupim igrackice iz kupatila i one iza kreveta,ona ih istim rasporedom samo vrati nazad!Mislim da je taj instinkt čudo!Hajde javi mi na privatne poruke gde si ga uzela pa kad budem pri compu,kuckacu ti jos nesto ako se setim!

  7. #67
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Pozdrav svima! Evo da se i ja ubacim u pricu. Ja gajim feretke vec neko vreme, prvo sam ih drzala kao ljubimce, a posle sam pocela i da ih razmnozavam. Ono sto je najbitnije u tom procesu pripitomljavanja feretke jeste strpljenje. Znaci moras biti jako strpljiva jer nekim feretkama treba puno vremena da nauce da ne grizu. Ono sto je najbitnije je da to radis sada dok je mlada jer ako odraste divlja nikad, al veruj mi nikad, je neces pripitomiti. Ja sam do skoro pokusavala da pripitomim odraslog muzjaka kog sam uzela od Mladena, medjutim zavrsilo se tako sto sad imam oziljak na ruci od tako bolnog ujeda da je to strasno. Sada tog muzjaka drzim u kavezu koji vise ne otvaram, vec mu hranu dajem preko zice. Takodje Mladen svoje feretke nikad ne vadi iz kaveza ili kad ih vadi, radi to sa debelim rukavicama. Dakle odrasla feretka u najvecem broju slucajeva, ako je divlja, ne moze da se pripitomi, tako da daj sve od sebe da to uradis sada. A to sto je hiperaktivna to je normalno jer je mlada, kad poraste smirice se.

  8. #68

    Uobičajeno Odg: Feretke

    well hi
    evo vama novog fereta na forumu
    zovem se Laki juce sam kastriran i pravim non stop sranjca po stanu
    evo za sada jedna fotkica posto me dragi gnjavi da mu treba komp
    a daaa
    u Zemunu smo :P cesto u setnji kod hotela Jugoslavija :P




  9. #69

    Uobičajeno Odg: Feretke

    e evo nas dvoje opet
    cunjala sam po temi i imama par komentara (ovako pametna ) jelte :P:P:P

    dakle
    lasice-feretke nije preporucljivo bas drzati na piljevini
    piljevina im zestoko smeta za njihov njuh ( bolje je prazan kavez za posipom za mace u jednom coskicu )

    vidim isto tako da se mnogi od vas zale na grickanje ...malih vasih ljubimaca
    paaa mogu vam reci ### naviknite se ...sve dok ih neprodje pubertet oni ce uvek malo grickati
    to cvrkanje po sred nosa opet nepreporucujem ...jer ipak to je malecka zivotinjica sta on mucenik zna sta je uradio ...vec kad vas lepo onako dobrano capi za prstic... drugim (kojim god slobodnim) prsticem ga samo blago tapnete po nosu i glasno recite NE! kasnije ce skontati sam
    ja mog zeznem sa poslasticama za ferete kad krene da divlja samo mu uvalim jednu poslasticu pod nos i onda ga u isto vreme i mazim ...smiri s e u kroku od sekunde
    :P

    hmmm
    sta bese jos
    a da neko je pitao dal zenku ili muzijaka
    e pa ufff
    sto se toga tice uzimaj muzijaka zenka u teranju postaje anemicna i vrlo brzo ugine ...
    cek nisam to rekla dobro
    dakle ako uzmes zenkicu i nesterilises je a ona mukica propusti teranje jednom - dvaputa ima ozbiljnih pa cak i fatalnih posledica ...muzijaci bas toliko i nisu osetljivi ...
    hmmm sta jos ....
    a daaa hrana

    ima konkretno hrane za feretke i na nasem trzistu mada nekog osrednjeg kvaliteta
    moj LAKI jede samo granule-brikete kako god i to konkretno za njih koje sam kupila u pet shopu (proizvodi neki "MENU")
    sad to su mali mesozderi i bitno im je da u njihovoj hrani ima mesa ... sto se toga tise wiskas je golo g ...
    a da za njih vam je potrebna i malt pastica (za mace ima je u pet centru ) to je protiv hair bol-s
    bitno je da non stop imaju hranu i vodu ...nemoraju da se "isetavaju " al vam j e to savrsen lek za njihovu energiju ...itd

    sad se setih ...sto se tice njihovog mirisa ...nije tako strasno ... noje to TVOR bas onaj smrdljivi..al se oseti blago
    nije onaj fazon neko vam je usao u gajbu i odma osetio da imate neku zivotinju
    mogu da se kupaju al ...sto redje jer sto ga ti vise kupas on ce sve vise luciti taj neki miris kroz kozu
    ja lakija kupam jednom u dve nedelje

    a daaaa
    veliki su lopovi .... meni je moj divljak ukrao novcanik ... i izuzetno su inteligentne zivotinjice al uzasno tvrdoglave

    ako ikome treba pomoc uvek sam na raspolaganju
    a sad koja slikica od malog mog divljaka

    kako se smiruje zivuljka :P



    malo poziranja



    ovo mi je nekako neprehebiva slikica iz setnje





    toliko za sada
    :P
    pozz svima koji vole ova mala cudovista

  10. #70
    Član purple_pumpkin'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    80

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Citat Prvobitno napisao Zverka
    ja lakija kupam jednom u dve nedelje
    To je isto prečesto, bolje je jednom u 2 meseca, zdravije za njih. Pogotovo po ovom hladnom vremenu ne valja da se kupaju tako često, a ni da se šetaju napolje

    Njihov miris je nekome možda malo jak, nekima nije, meni je sasvim prijatan, tj prvi put sam se začudila kad sam se našla u sobi sa njih četvoro, ali vremenom sam se navikla, i sad svaki put kad odem kod drugarice, više ni ne osećam jak miris.

    I nikako tući ferrete, dovoljno je samo, kao što je Zverka rekla, da se samo blago tapne po nosu i glasno kaže -NE!- , vremenom će naučiti da ne smeju da grizu...

    Samo polako i sve će se naučiti

    Evo par fotki od moje omiljene četvorke

    moja faca vam ne treba



  11. #71
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Cool....4 komada. Svi su zajedno u istom kavezu? Koji je odnos muzjak:zenka?

    ps. svidja mi se ona zastava ili poster pozadi.
    sve u svemu nista pametno

  12. #72
    Član purple_pumpkin'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    80

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Da, svi su zajedno u kavezu, dva mužijaka i dve ženke, mužijaci su braća, jedna od ženki im je mama, a druga ženka je kupljena u pet šopu.
    totalno su ludi, a najveća zanimacija im je igranje sa kesom, i krađa svega što im se svidi

  13. #73
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Citat Prvobitno napisao Zverka Pogledaj post
    ima konkretno hrane za feretke i na nasem trzistu mada nekog osrednjeg kvaliteta
    moj LAKI jede samo granule-brikete kako god i to konkretno za njih koje sam kupila u pet shopu (proizvodi neki "MENU")
    sad to su mali mesozderi i bitno im je da u njihovoj hrani ima mesa ... sto se toga tise wiskas je golo g ...
    a da za njih vam je potrebna i malt pastica (za mace ima je u pet centru ) to je protiv hair bol-s

    evo,belgijska hrana versele-laga...DUO FERRET...ima je na našem tržištu..extra je kvaliteta

    što se tiče šampona,i njih ima,i to britanski GREENFIELDS

    Rabbit Shampoo
    Blag i nežan šampon za zečeve, zamorce, lasice i ostale male krznene životinje

    My First Bunny Shampoo
    Blag i nežan za sve male krznene životinje. Ova nežno balansirana formula sprečava isušivanje kože. Ekstrakti Ahnfeltia Concinna-e, tropske morske biljke pomažu oporavku elastičnosti kože.

    njih takođe ima na našem tržištu...jeste da je cena malo viša,al je to ipak kvalitet.

    Sparkling Hutch
    Sprej za čišćenje i higijenu kaveza za zečeve, i lasice.
    Poslednji izmenio bubamara; 13.08.09. u 03:16.
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  14. #74
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Vidim da je tema reltivno stara, ali imam dilemu..
    Nasao sam, pre izvesnog vremena, citat iz neke enciklopedije o feretkama. Tamo pise da feretke ne postoje u prirodi, nego da su dobijene (stvorene) na jednoj farmi u Norveskoj ukrstanjem heremelina, lasice i jos nekih zivotinja. Navodno im je trebalo desetak godina ukrstanja da bi dobili feretku kakvu mi poznajemo danas. Tako da mi ne ide uglavu zasto su je nazvali africki tvor? Da li neko zna nesto vise o tome?
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  15. #75
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Feretke

    prvi put čujem da ih nazivaju afričkim tvorovima,mada kod nas ne treba da te čudi ništa,ljudi često prekrste životinje pa dobiju neki lokalni naziv što dovodi do sličnih zabluda

  16. #76
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Ja sam isto čuo da su veštačka vrsta, a isto sam i čuo da ih zovu afrički tvorovi. Ne znam zašto.

  17. #77
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno

    Eto ja imam neku prvu info koju sam dobila da je fertetka hibrid dobijenukrstanjem tvora,vidre,hermelina itd,i da tako ukrsteno cudance ne ujeda kao ono divlje tvorce u prirodi.Tako da sad druga tvrdnja izgleda ovako...isto,ali potpuno isto kao divlji tvor...i sta sad....

    a inace nisam se pohvalila da je u poslednjih 8 dana moca postala ponosna mama 3 mala cudanceta....nadam se da ce sve da se odvija kako treba...pozzzzzzzzz

  18. #78
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Nije da ih zovu tako, vec je to zivotinja koja se moze nazvati samo tvor jer to i jeste. Feretka je samo preuzeto od eng. ferret. Mustela putorius furo je polupitom albino tvor. Lasica (mustela nivalis) je samo rodjak tvora, kao i hermelin i kuna.

  19. #79
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Evo ja sam danas kupio malu feretku (hvala JeciDJ) i hteo sam jos nesto da procitam o ovim zivotinjama,kad ono sama prepucavanja poslednjih par strana. Zamolio bih da se ne skrece sa teme i da se pise samo o feretkama. Nadam se da me razumete i da cete me poslusati.

  20. #80
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Interesuje me da li mogu da dam povremeno neku salamu feretki,a cuo sam i da moze da im se da povremeno i manja ribica?!
    Poslednji izmenio Stufy; 10.10.09. u 12:05.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •