Strana 5 od 10 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 100 od 197

Tema: Feretke

  1. #81
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Mozes ribu da dajes, to je super za njih. Najbolje da to budu neke male ribe tipa girice,ali nikako przene, znaci samo zive. A sto se tice salame,ne bi trebalo da im je dajes. Iz prostog razloga jer je ona pravljena za ljude, a ne za feretke (puna je boja,konzervansa,poboljsivaca ukusa,zacina itd.). Imas ako bas hoces da dajes salamu, specijalnu salamu za pse, mada je mnogo bolja solucija konzervirana vlazna hrana za macke koju jako vole da jedu.
    U principu vazi pravilo-ne davati nista pripremano za coveka.

  2. #82
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Citat Prvobitno napisao Lady A. Pogledaj post
    Mozes ribu da dajes, to je super za njih. Najbolje da to budu neke male ribe tipa girice,ali nikako przene, znaci samo zive. A sto se tice salame,ne bi trebalo da im je dajes. Iz prostog razloga jer je ona pravljena za ljude, a ne za feretke (puna je boja,konzervansa,poboljsivaca ukusa,zacina itd.). Imas ako bas hoces da dajes salamu, specijalnu salamu za pse, mada je mnogo bolja solucija konzervirana vlazna hrana za macke koju jako vole da jedu.
    U principu vazi pravilo-ne davati nista pripremano za coveka.
    Kakvu podlogu stavljas svojoj feretki,ja sam stavio piljevinu,kupio sam u petshop-u,a video sam da imaju i neku slamu za podlogu pa me interesuje staje bolje?

  3. #83
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Feretke

    ja ne bi davao te spec salame za pse lose iskustvo mnogih komsija koji su koristili za ishranu pasa a koristili su ih raznih proizvodjaca
    bolje da ih hranis sa cistim mesom nego sa salamama

  4. #84
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Feretke

    To je tacno sto se tice salama. Nemas potrebe da joj to dajes. Uvek je najbolje davati meso.
    Sto se tice podloge, najbolje od svega ti je da stavis posip za macke (tako ce najmanje da se oseca). Ali i piljevina je ok,samo moras da pazis da nije previse sitna i da nema prasine u sebi jer to jako smeta feretkama ako je udisu.
    Ja mojima dok su u kuci drzim piljevinu. A napolju nista posto je to bukvlno betonirani box/kucica i ima dosta panjeva i previse je veliko da bi stavljala piljevinu,a i prvi vetar bi je oduvao. Slama nije dobra, nju stavljas samo u kucice kao podlogu da kojoj spavaju i sl.

  5. #85
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Citat Prvobitno napisao Lady A. Pogledaj post
    To je tacno sto se tice salama. Nemas potrebe da joj to dajes. Uvek je najbolje davati meso.
    Sto se tice podloge, najbolje od svega ti je da stavis posip za macke (tako ce najmanje da se oseca). Ali i piljevina je ok,samo moras da pazis da nije previse sitna i da nema prasine u sebi jer to jako smeta feretkama ako je udisu.
    Ja mojima dok su u kuci drzim piljevinu. A napolju nista posto je to bukvlno betonirani box/kucica i ima dosta panjeva i previse je veliko da bi stavljala piljevinu,a i prvi vetar bi je oduvao. Slama nije dobra, nju stavljas samo u kucice kao podlogu da kojoj spavaju i sl.
    Ok hvala puno. Imam jos par pitanja,kada primi vakcinu i revakcinu,da li treba jos neku da primi pa da mogu da je pustim u dvoriste,imam i psa,sa kojim ce se lepo slagati? Da li da sterilisanje da uradim posle prve vakcine ili posle revakcine ili kasnije,kada bi bilo najbolje? Mali je star 2 meseca i nedelju dana.

  6. #86
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Evo ovako danas sam poceo da pravim malo veci kavez za feretke posto sad tek pocinjem sa feretkama ne planiram nista veliko samo jednu za ljubimca mozda 2 pa imam par pitanja pre nego sto nastavim sa izradom.Kavez je visok 180 sirok 80 i dugacak 150 planiram da ubacim 3-4 sprata, mislio sam spratove sa sperplocom ili nekom drugom daskom da napravim pa me interesuje dali je dosta samo staviti neke krpice unutra da se to prekrije ili bi ipak trebao da stavim neki pesak ili piljevinu na svaki taj sprat.Jedna stranica ce se citava otvarati i to ce mi biti jedina vrata bice citav od zice jedino sam mislio da stavim zadnju stranu da bude od drveta ako nadjem materijal .Sve u svemu to je osnovno pa bi voleo da cujem neke komentare i da kome da bi se mogao javiti za kupovinu feretke kad zavrsim kavez.
    Hvala unapred.

  7. #87
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Ovako sve oko sterilizacije moras da vidis da veterinarem. Znaci odneses je kod veta da je on pogleda i kaze ti kako cete oko sterilizacije. To ne moze niko drugi da ti kaze napamet.
    A sto se tice vakcine, moze napolje kad je primi. Naravno, bitno je da je i kuce vakcinisano.
    Sto se tice kaveza, kod njih vazi pravilo, sto veci-to bolji. Feretke ne mogu da zive normalno po malim kavezima,tako da su te tvoje dimenzije sasvim ok.
    Koju ces podlogu da izaberes zavisi samo od tebe. Znaci njima je svejedno,ali ako hoces da se kavez sto manje oseca, stavi posip za macke,a ako ne, piljevinu. Feretke najcesce idu da vrse nuzdu samo na jednom mestu u kavezu i kada utvrdite koje je to mesto tu treba da bude posip ili piljevina zbog lakseg ciscenja. Znaci ne krpice i sl.vec neki posip.
    Kad zavrsis kavez pogledas u oglase i sigurno ce biti nekoga ko ih prodaje. Ako nista ranije, moje su sad male i bice za preuzimanje za otprilike 1,5mesec.

  8. #88
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Feretke

    A dali bi ja mogao da pospem taj posip samo na to jedno mesto ili moram na svaki sprat da prekrijem sa tim posto planiram 4 sprata i to da podloga bude od sperploce ili neke druge daske pa ako moram da pospem svudan taj pesak onda moram i da posebno jos ogradjujem te spratove kako nebi sve ispadalo kroz zicu kad bude traca skakala i ostale stvari hvala na ovim informacijama.

  9. #89
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Obicno feretkama bude wc na dnu kaveza i onda mozes da stavis posip samo tu. Medjutim ako slucajno tvoja feretka vrsi nuzdu na spratovima onda ces morati nesto da stavis inace ce ti brzo istruleti ta sperploca,a i nece moci da se cisti lepo. Zato su ti spratovi najcesce plasticni kako bi mogli lakse da se peru i ciste.

  10. #90
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Feretke

    o pa super onda to mi je cak i olaksalo posao onda cu spratove da pravim od leksana posto sam radio sa njim kad sam pravio terarijume hvala kad ga zavrsim postovacu neke slike da se vidi sta sam napravio.

  11. #91
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Hrvatska, Zagreb
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Feretke

    tek sad sam vidio ovu temu
    ja sam vlasnik jedne albino tvorice

    promijenio sam joj kavez, prije je imala na dva kata, podovi katova su bili od plastike, i mogli su se lagano demontirati, to jako olaksava ciscenje

  12. #92
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Slow Loris

    Citat Prvobitno napisao boba Pogledaj post
    veoma je interesantan, to bi ljudi voleli imati. Ja bih prvi uzeo par komada, da mi bleje po stanu. Ali prvo moram uzeti par feretki
    Ma gde ces drzati feretke u stanu, mislim zbog mirisa koji je uzasan ako se jedinke ne sterilisu, skroro sam vakcinisao jednoj devojci zenkicu koja je sterilisana cime je otklonjen neprijatan miris , i to je onda OK,a s druge strane dolazio je neki decko sa parom feretki koje drzi u stanu da bi uradili ultrazvuk zenke u cilju utvrdjivanja graviditeta, to je tako smrdelo da ja nemogu da opisem to , jedino da poredim sa mirisom najbolesnije i najsmrdljivije macke sa uremicnim sindromom, ma uzas jedan.
    Poslednji izmenio marko; 11.06.09. u 15:24. Razlog: Ubačen citat

  13. #93
    Ljubitelj egzotičnih životinja Malacrass'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Orahovica [HR]
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Slow Loris

    Citat Prvobitno napisao npetrovic Pogledaj post
    Ma gde ces drzati feretke u stanu, mislim zbog mirisa koji je uzasan ako se jedinke ne sterilisu, skroro sam vakcinisao jednoj devojci zenkicu koja je sterilisana cime je otklonjen neprijatan miris , i to je onda OK,a s druge strane dolazio je neki decko sa parom feretki koje drzi u stanu da bi uradili ultrazvuk zenke u cilju utvrdjivanja graviditeta, to je tako smrdelo da ja nemogu da opisem to , jedino da poredim sa mirisom najbolesnije i najsmrdljivije macke sa uremicnim sindromom, ma uzas jedan.
    Ovo je prva informacija da ne sterilne feretke po tvome SMRDE toliko. Ne sterilne feretke malkoc jaće se osjete po mirisu ali taj miris nije ni s od pravog smrada
    Fereti se steriliziraju iz zdravstvenih i higijenskih razloga. Idi čitaj tu o feretkama šta su iskusni ljudi pisali.
    Fereti se pare ako se ne varam 2 puta na godinu i u koliko čovjek onemogući parenje ženke umiru.
    FJAKA = BOŽJI DAR

  14. #94
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Slow Loris

    Citat Prvobitno napisao Malacrass Pogledaj post
    Ovo je prva informacija da ne sterilne feretke po tvome SMRDE toliko. Ne sterilne feretke malkoc jaće se osjete po mirisu ali taj miris nije ni s od pravog smrada
    Fereti se steriliziraju iz zdravstvenih i higijenskih razloga. Idi čitaj tu o feretkama šta su iskusni ljudi pisali.
    Fereti se pare ako se ne varam 2 puta na godinu i u koliko čovjek onemogući parenje ženke umiru.
    Moram reci da si po malo konfuzan sa objasnjenjem. Kod feretki se preporucuje sterilizacija zbog odstranjivanja mirisa (smrada), pri cemu se odstranjivanjem jajnika koci tj suprimira funkcija mirisnih zlezda-koje su hormonski zavisne , pa se na taj nacin eliminise neprijatan miris.
    A sto se tice da zbog izostanka parenja zenke umiru to apsolutno nije tacno ako se radi o sterilisanoj zivotinji jer takva zivotinja nema fiziolosku potrebu za parenjem tako da to nema veze ni sa cim.
    Kao doktor veterinarske medicine bar toliko smem da tvrdim

  15. #95
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Slow Loris

    Ne razumem ko prica o parenju sterilisanih jedinki...? !
    Malacrass je pisao/la o parenju nesterilisanih tvorova i potpuno je tacno da jedinka uginjava nakon par teranja ako nije parena.
    A da smrde to je tacno. Ja ih volim i navikla sam,ali to je jedan od najsmrdljivijih ljubimaca. Mada moze se znatno smanjiti kvalitetnom negom ako se nalaze u stanu.
    Poslednji izmenio marko; 11.06.09. u 15:22.

  16. #96
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Feretke

    ja se nadam da ce neko da ima neke feretke na prodaju za malo vise od dve nedelje posto tad ce kavez biti gotov i spreman za useljenje konstrukcija je gotova sad ostaje unutrasnjost i da se ogradi zicom i to je to

  17. #97
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Slow Loris

    Citat Prvobitno napisao Lady A. Pogledaj post
    Ne razumem ko prica o parenju sterilisanih jedinki...? !
    Malacrass je pisao/la o parenju nesterilisanih tvorova i potpuno je tacno da jedinka uginjava nakon par teranja ako nije parena.
    A da smrde to je tacno. Ja ih volim i navikla sam,ali to je jedan od najsmrdljivijih ljubimaca. Mada moze se znatno smanjiti kvalitetnom negom ako se nalaze u stanu.
    Vidim da se nismo razumeli, sterilizacija jeste vid onemogucavanja reprodukcije pa je zbog toga doslo do zabune jer je Malacrass rekao ako covek onemoguci parenje da zenke ugunu sto je u ovom slucaju unelo zabunu.
    Tacno je da ako se pojedim zivotinjskim vrstama(plodne jedinke) onemoguci reprodukcija, zbog pojacanog polnog nagona, moze doci do uginjavanja, ali ako se takve zivotinjice sterilisu blagovremeno do ovoga svakako nece doci a i skoro uopste se nece osecati neprijatan miris, mada ko voli ove zivotinje a uz to ima i dvoriste miris nece predstavljati problem ali za drzanje u stanu malo je nezgodno mada ljubav prema necemu pomera sve granice

  18. #98
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Naravno,svi ljubitelji se naviknu na zivotinjske mirise,ali se opet ne moze reci da se ne osecaju... Pogotovo tvorovi.
    Nikakav problem oko nesporazuma, bitno je da niko nije nervozan pa se to lako ispravi. Pozdrav!

  19. #99
    Novajlija bojantrbl'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Pozdrav svima,
    Elem,novajlija, pa da se predstavim;ponosan vlasnik dva džukca i jedne mlade feretke, istinski ljubitelj životinja.
    Ako nekom trebaju saveti o feretkama rado ću pomoći svima.
    U zdravlje i vi i vaši ljubimci!

  20. #100
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Feretke

    eto i ja konacno da prikazem mog muzjaka kojeg sam kupio od jecedj hvala jeco mali je skroz lud jako grize ali dobro voli da se igra kavez mu jos nije skroz gotov posto sam imao nekih problema oko konstrukcije ali bice za par dana trenutno je u prizemlju ali ima jos 2 sprata slike su malo lose posto nemam bas mesta u sobi pa mi je i tesko da slikam ali eto nesto barem da pokazem danas idemo kod veterinara na vakcinu protiv stenecaka macje kuge i besnila naj verovatnije ako neko zna jos nesto protiv cega bi mozda trebao daga vakcinisem neka mi javi
    Slike Slike

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •