Strana 7 od 10 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 140 od 197

Tema: Feretke

  1. #121
    Ljubitelj egzotičnih životinja Malacrass'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Orahovica [HR]
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Citat Prvobitno napisao Cold_Beer Pogledaj post
    Da li moze da se daje feretima dunavska riba,npr bela riba,bodorka,keder.....? Posto cesto idem na pecanje,uvek mi se upeca neka manja ribica
    Cold. može ali ne pretjeruj nikako sa time.
    Tvor od mesa voli kuhano, ne previše i apsolutno bez ikakvih začina. I ne svo meso, imaš na tvorovi.com forumu popis svega.

    Šećer naveliko izbjegavaj, mljeko također. Mnogim tvorovima se sviđa med, također izbjegavat. Ali sve to može dati 2-3 puta godišne u extremno malim količinama. Govorim o par puta da kuša, lizne jezikom.
    Davaj mu malt paste i bit će on dobro. Taođer možeš mu zati jaje, ali samo ono žuto i to sirovo i po mogućnosti iz kontroliranih uzgoja. Zdravije je.
    Ne znam koliko ćesto ali pogledaj isto na tvorovi.com

    Tvorići imaju tvornički pravljenu hranu koja je napravljena baš za njih. Također hrana se proizvodi i za određene uzraste. Postoji i mačjka hrana koja se može davati tvorovima i to onakoja sadržava određeni % tvari u sebi.


    @knedla
    Tvorovi grizu. Takvi tvorovi se još nazivaju grizući tvor. Tvor zna ugrist pre jako i ne zna pustit. Dosta ljudi završi kod veterinara dok im tvor visi sa prsta =). To što ga malkoc ćvrkneš po nosu može pomoć no ne pretjeruj. Neka te to ne iznenađuje ako te tvor ugrize...
    FJAKA = BOŽJI DAR

  2. #122
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Citat Prvobitno napisao Malacrass Pogledaj post
    Cold. može ali ne pretjeruj nikako sa time.
    Tvor od mesa voli kuhano, ne previše i apsolutno bez ikakvih začina. I ne svo meso, imaš na tvorovi.com forumu popis svega.

    Šećer naveliko izbjegavaj, mljeko također. Mnogim tvorovima se sviđa med, također izbjegavat. Ali sve to može dati 2-3 puta godišne u extremno malim količinama. Govorim o par puta da kuša, lizne jezikom.
    Davaj mu malt paste i bit će on dobro. Taođer možeš mu zati jaje, ali samo ono žuto i to sirovo i po mogućnosti iz kontroliranih uzgoja. Zdravije je.
    Ne znam koliko ćesto ali pogledaj isto na tvorovi.com

    Tvorići imaju tvornički pravljenu hranu koja je napravljena baš za njih. Također hrana se proizvodi i za određene uzraste. Postoji i mačjka hrana koja se može davati tvorovima i to onakoja sadržava određeni % tvari u sebi.


    @knedla
    Tvorovi grizu. Takvi tvorovi se još nazivaju grizući tvor. Tvor zna ugrist pre jako i ne zna pustit. Dosta ljudi završi kod veterinara dok im tvor visi sa prsta =). To što ga malkoc ćvrkneš po nosu može pomoć no ne pretjeruj. Neka te to ne iznenađuje ako te tvor ugrize...
    Ovako sa neke moje strane gledano da zivotinja u svakom slucaju pokusava da napravi situaciju da je ona gazda u kuci što joj se naravno ne sme dopustiti.Klinac koji je kod Knedle je rodjeni brat od klinca kod Cold beer-a,obojica su isto maženi i paženi,isto vaspitani,naravno da se svaka jedinka razlikuje,ali nije 100% sigurno da je taj malac onaj grozući tvorak.Ostaje samo na Saletu da se potrudi i da mu da do znanja da se zna ko je gazda...
    A inače feretke ne vole čeprkanje po njihovom kavezu,ne vole da ih neko budi,da gura ruke u kavez itd.Barem Mo to ne voli(a i ko voli da mu neko njuška po kući)ali ako treba da se očisti kavez ili ako je u pitanju hranjenje,lakše je prethodno stanovnika privremeno iseliti iz kuće,tj pustiti ga u kratku šetnju i po završenom poslu ga vratiti.
    A problem povraćanja kod njih se javlja ako progutaju neke dlačice(npr od plšanih igračaka,nekih zezalica sa kojim se igraju)i sve se to sredi,ništa strašno.Daleko od toga da se odma hvatamo za benigna ili ne daj bože nekih gorih stvari,nikada ne preduzimati nešto na svoju ruku,nego pravac neki dobar veterinar i neki savet sa STRUČNE strane i sve je onda OK.Ne treba biti u startu hipohondar i praviti od muve magarca,Cold je napravio dobar korak pitavši nekoga i potom je Tedy-ja odveo kod čika doce i rešio problemčić....
    Toliko od mene...

  3. #123
    Ljubitelj egzotičnih životinja Malacrass'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Orahovica [HR]
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Sve to stoji, nisam ništa reko.
    Povraćanje može biti ništa a može biti svašta...

    Nitko ne voli da muse čačka po kući, i ja grizem kad mi netko pretura stan =)
    FJAKA = BOŽJI DAR

  4. #124
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Citat Prvobitno napisao Malacrass Pogledaj post
    Sve to stoji, nisam ništa reko.
    Povraćanje može biti ništa a može biti svašta...

    Nitko ne voli da muse čačka po kući, i ja grizem kad mi netko pretura stan =)
    Daleko od toga da je moj odgovor zbog tvog posta,nisam ništa loše mislila,nego sam se ja čula sa Cold beer-om istog momenta kada sam pročitala post,nisam mu odgovarala ovde na forumu,jer sam želela da što pre čujem šta se desilo i da ako mogu da mu pomognem nekako.Ovako preko foruma neke stvari se mnogo otegnu,naravno iz razloga što ljudi nisu 24h na teraristici i ne mogu da pročitaju možda jako bitnu stvar za njih ili njihovog ljubimca u tom momentu.Mi smo se čuli i rešili problem i Tedy je hvala Bogu sada ok.
    A naravno da može povraćanje da bude izazvano svim i svačim,ali ne mora da se neko uplaši sa rečenicom tog tipa da je odmah problem veličine planine,pobogu pa zato se ljudi školuju da bi bili tu da leče i da pomažu,ali prvo da pregledaju pacijenta,a ne da se nagadja...
    Sve u svemu tvoj post je skroz na mestu i slažem se sa tobom...

  5. #125
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Malisa je OK, jede kao blesav sada posto je izgubio malo na masi. Veseo je i hoce da se igra,sto je najbitnije. Hranu za macke izbegavam od sada,uglavnom ce jesti barenu piletinu,malo royal canin granula,barenu govedinu,i jako malo hrane za macice... Hvala Malacrass na informacijama u vezi ishrane,ali to sam vec znao.Par meseci,pre nego sto sam nabavio fereta procitao sam sve moguce clanke na internetu koji su sadrzali rec feret,bilo da su na engleskom ili srpskom ili bilo kom jeziku koji razumem,tako da znam sta im treba davati i kakvi im uslovi trebaju. Veterinar mi je dao jos neke savete u vezi ishrane koji su veoma korisni,a sto se tice ribe i jaja to dobijaju povremeno.Pozdrav za Jecu i Mo-a

  6. #126
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Feretke

    ovo moje cudo obozava da se kupa sto toplija voda to mu
    lepse nismo nesto dugo posto neznam koliko sme da bude u vodi ali se videlo da obozava vodu

  7. #127
    Ljubitelj egzotičnih životinja Malacrass'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Orahovica [HR]
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Tvorovi se ne kupaju tako ćesto i ne smiju se.
    2-3 puta godišnje max...
    P.S. Kako nisi primjetio da tvorovi vole sve. Probaj mu u jednu kutiju stavit raznih vrečica, igračaka, cijevida se provlači pa češ vidit čuda koja radi sa svime time
    FJAKA = BOŽJI DAR

  8. #128
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Ljudi imam jedno pitanje (opet ) interesuje me dali je moguce da jnima fali soli u ishrani ili nesto slicno i dali im smeta promaja posto sam video da ovaj moj dok spava kao da se nesto grci i stuca pa me interesuje dali je to normalno a za so pitam jer kad sam ga uzeo u ruku poceo je da me lize a ja sam dosao sa spolja pa sam imao kapljice znoja i on je to lizao ? a znoj je obicno slan koliko ja znam hvala unapred

  9. #129
    Ljubitelj egzotičnih životinja Malacrass'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Orahovica [HR]
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Ne mogu ti reć dal ima fali ali mogu ti reć da tvorovi vole ama baš sve probat.
    Med, margarin, sol, kečap, aposlutno skoro sve.

    U njihovoj tvorničkoj ishrani oni dobivaju sve. A sad kako znati dal im fali nekog vitamina ili nešta određenom ne znam.
    FJAKA = BOŽJI DAR

  10. #130
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Promaja im smeta,kao i svakoj životinji,pa i čoveku takodje.Treba ih držati na mestu gde nije jako toplo,nikako na direktno sunce(feretke nemaju znojne žlezde i nemaju mogućnost da regulišu na taj način telesnu temperaturu,tako da ukoliko boravi na jako visokoj temperaturi može da dodje do toplotnog udara),nikako promaja i naravno kada se okupa potrebno ga je temeljno osušiti....
    Pozdrav od Jece i pozdrav od Mo za njenu dečicu
    Pozzz Cold-u i Knedli....

  11. #131
    Novajlija danka'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Mislim da je red da se i ja pohvalim, vec neko vreme imam feretku (zahvaljujuci Lady A.), posle duzeg vremena sam joj smislila ime - Fili. Motacemo se po Zemunu kad je revakcinisem i kad se malo navikne na povodac.





  12. #132
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Koliko cesto kupate svoje ferete? Svako mi kaze drugacije,neko jednom-dva puta godisnje,neko jednom mesecno,neko jednom u 2 nedelje...pa ne znam koliko sme cesto da se kupa,da mu se ne bi ostetila dlaka. Ja licno kupam jednom mesecno. Veterinar mi je rekao da skoro i ne upotrebljavam nikakav sampon(koristim kosili za bebe) jer im steti krznu,nego samo toplom vodom.

  13. #133
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Za koliko može da se nabavi jedno ovako malo luče? Dal prodaje iko ovde na forumu? Oni iz pet centra nisu normalni sa cenom!
    =MiluttiN=


  14. #134
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Ovako,ako si rešio da kupiš feretku,treba da budeš spreman na to da će ta ista životinja da te košta mnogo više od tih para koje si dao za nju onome ko ti je prodao.Životinjica zahteva vakcinu i revakcinu protiv štenećaka,mačije kuge itd,može da se vakciniše i protiv besnila ukoliko se dovodi u kontakt sa drugim životinjama,a to ti je bogami oko 3000 din minumum.Onda ako ćeš da je sterilišeš to ti se kreće od 3-4 hiljade do nekih čak i 8000 din.Potom je treba kvalitetno hraniti,treba joj kupiti kavez koji je oko 4000 u nekom srednjem slučaju...
    Sve u svemu jedinki je potrebno pružiti nešto što se ne dobija baš za DŽ,a da ne govorim da se nešto slučajno razboli šta ćeš onda?
    A i samo da sagledaš trošak osobe koja je razmnožila feretku...iskreno ja sam proletos potrošila više od 60 e po jednom mladunčetu,jer su kod mene u početku kada su počeli da jedu hranu pored sisanja jeli mlevenu teletinu i junetinu,pri tom je majka hranjena sa Rojal Canin hranom da bi dobila sve potrebno...itd mnogo toga se moze nabrojati...
    Toliko za sad od mene i ne znam šta da ti kažem sem da ispod te cene ne verujem da ćeš naći feretkicu,i dobro razmisli pre kupovine da ona ne treba da trpi nešto,već je uzimamo da bismo i mi i ona uživali zajedno...


    pozzzzzzzzzzzzzz

  15. #135
    Novajlija danka'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Malo da osvezim temu.... Fili, prva fotografija je od pre par meseci, a druge dve od pre mesec dana. Nisam sigurna da li se vidi razlika, ali porasla je malo.





  16. #136
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Evo jedne price sa srecnim zavrsetkom. Ovaj mali feret je drzan u neadekvatnim uslovima u jednoj radnji koja prodaje kucne ljubimce. Prodavao se kao lasica za 3500 din,davali su mu prasetinu da jede,ziveo u akvarijumu,koji je velicine kutije za patike,koji je bio poklopljen kavezom sa istraumuiranim kanadskim vevericama,tako da nije imao puno vazduha,akvarijum je skoro bio zamagljen,valjao se u svojoj mokraci i izmetu u kom su se nalazile granule koje je jeo. Posto je akvarijum sa njim bio u izlogu,sunce mu je direktno sijalo u brlog i u njega,pritom je disao kao pas sa otvorenim ustima,jer je u radnji bilo pretoplo i bez klime. Prodavacica se zacudila kad sam joj rekao da je to u stvari feretka iliti lovacki tvor,a ne lasica. Hteli su nevakcinisanog da ga setaju po ulici na povodcu,jer su culi od nekog da moze tako da se setaju. Malo sam kritikovao prodavacicu zasto ga tako drze,i trazio da vidim gazdu i da mu kazem par osnovnih stvari o ovim zivotinjama,ali do njega nisam mogao doci. Ali eto imam jednu prijateljicu koja jako voli zivotinje i obozava ferete,i koja je,cim sam joj sve ispricao,otisla i kupila malisu i zamolila je ljude u radnji da vise ne uzimaju ove zivotinje za prodaju,jer nemaju uslova za to. Mali je sada u dobrim rukama,u to sam siguran. Sutra cu otici da ga obidjem i da se malo poigram sa njim.

    Evo ga malisa :



    A evo i njegove 'zatvorske celije' u zoo shopu :


  17. #137
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Da obavestim sve ljubitelje feretki davno se nisam javljao ali eto sad imam posten razlog inace feretka koju sam kupio od jecedj odnosno muzjaka postao je ponosi tata pre par dana zenka je okotila 10 komada ali zbog nedostatka dojki za dojenje 2 malisana su odmah uginula tako da sad ima 8 lepih i zdravih malih roze feretkica koje ce biti vecina na prodaju za nekih malo vise od 2 meseca ako ima zainteresovanih neka se jave na pp.

  18. #138
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Nova Pazova
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Postovanje,

    evo kako se blizi dan kada ce stici par feretki(iz razlicitog legla),i ja sam bio vredan da im obezbedim uslove. Veći,ili onaj prljaviji deo posla je uglavnom zavrsen.Ocekuje me uredjenje unutrasnjosti.Jos uvek lutam oko dna kaveza,pregrada.....Ukoliko neko ima neki savet,molio bih vas da me posavetujete(Kako,od cega,gde.....)

    S postovanjem,

    Mica Tica
    Slike Slike

  19. #139
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Sto se mene tice ja bi stavio leksan dole posto se lako vadi kad ga iseces po meri i jednostavan je za ciscenje ako ne naucis feretku da vrsi nuzdu u pesak.Neznam da li planiras da pravis spratove ili da ti to bude u komadu ako mislis u komadu onda mi se to malo cini visoko , posto ce se garant pentrati svudan skroz do plafona , a nisu bas strucni kad je silazenje u pitanju samo se puste da klize tako barem ove moje rade .Ako stavljas pesak probaj malo i da dignes ivice donjeg dela jer ako pocnu da kopaju bice ti peska svudan po prostoriji.Toliko od mene ako imas jos pitanja slobodno pitaj ako mogu da pomognem nije problem pozz

  20. #140
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Nova Pazova
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Hvala na sugestijama. Mislim i ja nesto od plastike da stavim na dno kaveza.Leksan mi je na pameti . Bice pregrade,ako si ideo sa desne strane horizontalne sipke to je na pola kaveza tu, ce biti, a i ako bude zatrebalo da se kavez podeli na dva dela to mu je kota. Još mislim na pola izmedju dna i te police kao i police i vrha kaveza da stavim pregrade ali sa desne strane.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •