Strana 1 od 10 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 197

Tema: Feretke

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Feretke

    Jel ima neko feretke u BG-u i koja je cena? I jel mogu da se stave starija zenka i mladji muzjak zajedno?
    Ja vec imam zenku od 4meseca, pa mi treba muzjak otprilike tog doba. To je inace africki tvor (eng.ferret), nije domaca lasica.
    Poslednji izmenio Stufy; 15.02.09. u 14:48.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Feretke

    A oseca li se? A sta imas jos od zivotinja?
    Pozzz
    F.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Sto se tice ostalih zivotinjica,tu su kuca,feretka,cincila(za koji dan dve),skocimisi,leminzi,jez,hrcak,tarantulica, za dva meseca stize i sugar glajder i to je za sada to,al planiram jos dosta zivotinjica da udomim! Nego trenutno bi najvise volela da nadjem decka za moju feretku posto otkad je stigla veverica sa njom provodim veci deo dana (ne bi verovali kako je to neverovatno stvorenje!) pa je feretki dosadno (obozava da se igra isto se ponasa kao macka), a i navikla je da je pustam napolje da seta(juri se samnom po placu) pa sam resila da joj nadjem drustvo
    Poslednji izmenio Stufy; 15.02.09. u 14:54.

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Ja sam ovog ljeta imala prve bebe. Ponosni roditelji dobili su 4 cure i jednog decka!

    Evo kako izgledaju skroz mali...19 dana stari







  5. #5

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Na ovim slikama su stari oko 35 dana, koliko im treba da progledaju.











    Evo slike na kojoj vidite kako spavaju svi zajedno. Malo su bili budni dok sam ih prvevrtala po rukama, al cim sam ih spustila odmah su se namjestali za spavanje


  6. #6

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Citat Prvobitno napisao Lady A.
    Jel ima neko feretke u BG-u i koja je cena? I jel mogu da se stave starija zenka i mladji muzjak zajedno?
    Neznam jesi li uzela mladog muzjaka...al ipak cu pisati na tu temu jer znam dosta o tome.

    Ferreti sami biraju svoje partnere. To da li zenki dolazi mladji ili stariji muzjak nema veze.
    Al svakako je bitno to da li ce oni prihvatiti jedno drugo.
    Postoji mogucnost da ona njega ne prihvati u svoj kavez i da bjezi od njega ili da ga napada.
    Dok bi on nju mogao prihvatiti....a i suprotno.
    Desava se...
    S njihovim upoznavanjem treba ici polako. I pri tome ih treba nadgledati.
    Oni cak znaju odbiti partnera za parenje...opet kombinacije...ili muzjak nije u hitingu i odbija zenku, ili zenka je u hitingu al nece muzjaka.
    Poznajem primjere gdje su ljudi uzeli jos jednog tvorica da vec postojecem pravi drustvo, al nikako ih nisu smjeli pustati u isto vrijeme niti je stariji tvoric htio primiti drustvo u svoj kavez...pa su morali uzimati drugi.

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Jako ste skrti na slikama...
    Zato cu ja staviti za sve vas

    Evo opet mojih bebica
    Prvo kupanje smo imali sa skoro 50 dana starosti




    Nakon kupanja smo zamotali malce u peskire. Nabacili smo tri velika peskira, a oni nisu izlazili iz njih dok se nisu skoro sasvim osusili.
    Poslije su provirivali van i polako izlazili





  8. #8

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Nadam se da vam je drago sto stavljam tolike slike svojih ferreta.
    Jer kad sam se ja zainteresirala za njih, prvo sam istrazivala o njima i trazila da vidim slike.
    Mozda nekom buducem vlasniku ferreta pomognem...

    Evo jos par slika, jer su mi ove slike jako drage











  9. #9

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Taj dan, kad smo ih kupali i slikali, imali smo goste. Svi smo ih gnjavili po rukama. Klinci su molili roditelje da povedu jednog malca sa sobom kuci.





    Imaju fetish na bose noge i obucu...u svaku cipelu oni moraju uci i snjofati.







  10. #10

    Uobičajeno Odg: Feretke






  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Feretke

    ma samo ti stavljaj slike...preslatke su,mora da uzivas kad ih imas toliko,jel vole da se maze
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  12. #12

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Citat Prvobitno napisao ToPa
    ma samo ti stavljaj slike...preslatke su,mora da uzivas kad ih imas toliko,jel vole da se maze
    Da, uzivam s njima. Tesko je opisati rijecima koliko su to vesele i stalno zaigrane zivotinjice.
    Kad se naspavaju i kad im pridjem, odmah traze da ih pustim van iz kaveza.
    Nakon njihovog pustanja, malo istrazuju kucu, a ponekad su odmah razigrani i dolaze do mene,traze me da se igram s njima.
    Oni su ovisni o svom vlasniku. Traze paznju. Ponekad je dovoljno da ih samo gledas.
    Posebno kad cirkusiraju kao kakve ludice...bacaju se u zrak, valjaju i prevrcu po podu.
    Sve sto rade, sve je to za njihovog vlasnika. Pa, ako ih ignoriram, dodju do mene i pocnu me vuci za nogavicu (upozoravaju me da ih gledam).
    Ako ih opet ignoriram, pozivat ce me dvaput, a treci put mi nece oprostiti...
    Onda se zalete na moju nogu i lagano me gricnu i pritom gledaju u oci. Ili se desi da se istovare nasred sobe, sto obicno nerade.

    Oni nisu po karakteru mazne zivotinje, al ima iznimke medju njima.
    Obozavaju biti slobodni i provoditi vrijeme s vlasnikom u igri ili glupiranju, a manje u krilu.

    Moji jesu maze, al nevole se maziti duze od 5-10min. Al' zato vole da im pruzim ruku pa mi se popnu na rame i mrse po kosi i pokusavaju lizati po licu.
    Vjerujem da tako pokazuju ljubav.

    Moji se obozavaju igrati lovice, pa ja samo lupim nogama o pod i igre krecu. Trce jedan za drugim u koloni a ja za njima.
    U toku jurnjave znaju okretati glavu unazad da vide da li ih ja pratim, pa se cesto tako zalete glavom u zid.
    To me nasmije do suza, jer je scena kao iz crtica.
    Nista njih ne boli, nego samo malo otresu glavom i jurnjava se nastavlja.
    Desi se da ih lovim, pa mi uteknu iza kreveta, odjednom se naglo okrenu i opet u koloni, jedan za drugim, stanu loviti mene.
    U tom igranju, tocno im vidim osmijeh na licu. Najsretniji su u igri.
    Igramo se i s lopticama. Bacam ih a oni ih love pa ih skrivaju. Imam i jednu takvu sliku pa cu je uskoro postati.

    Uglavnom, s njima nikada nije dosadno. Svako malo nesto novo naprave.
    A toliko su znatizeljni da nista nemozes napraviti ili uzeti nesto u ruke, a da oni odmah ne dojure da vide sta se to radi.

  13. #13

    Uobičajeno Odg: Feretke

    A sad da vam predstavim svog muzjaka pod imenom Gift







    Evo uhvatila sam tek dvije slike dok se gift igrao s lopticom.
    Puno mi slika neuspje jer su jako brzi, pa cesto na slici dobijem samo rep...





    Evo da vidite i kako oni spavaju



  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Hornet'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    124

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Pozdrav svima! Da li bi mi neko mogao pomoci to jest informisati vise o ovim prelepim zivuljkama? ne znam mnogo o njima a jako mi se svidjaju i hteo bih kupiti jednog za ljubimca. Pitanja imam hiljadu ali evo neka koja su mi najpotrebnija, pa se nadam da ce mi neko upseti odgovoriti. kao prvo da li postoji razlika izmedju feretke i lovackog tvora? kakav prostor bih trebao da obezbedim u kome ce ona boraviti, da li kavez ili moze i terarijum sa zicanim poklopcem, koje velicine da bude i da li da ubacim deblje grane da se moze pentrati i neko mesto da ima gde da se sakrije? koja podloga da bude? Posto su mesozderi sa cime se hrane? Da li imaju neprijatan miris i koliko se on moze redukovati redovnim kupanjem? (drugim recim da li se mogu drzati u stanu a da gosti ne padnu u nesvest od "mirisa" kada dodju u posetu ) koliko se mogu pripitomiti? I na kraju pomoc oko nabavke da li mozete da mi preporucite nekoga ko ih gaji i da mi kazete pribliznu cenu? e sad ako vas nisam smorio necu nikada pozdrav i srecan Bozic onima koji slave

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Pozdrav Hornet! Vec sam ovo pisala, ali da ponovim feretka (eng.ferret) je africki tvor. A sad to sto su kod nas ljudi uveli naziv lovacki tvor, zaista ne znam cemu sluzi... Uglavnom radi se o istoj zivotinji.
    Terarijum ti ne preporucujem jer bi morao da bude veliki, a oni moraju cesto da se ciste, pa ti to ne bi bilo zgodno. Posto pretpostavljam da bi ih drzao u kuci ne znam sta da ti kazem oko velicine kaveza, posto ja moje drzim napolju u kavezu sa unutrasnjim (zidanim) delom i spoljasnjim (zicanim) delom sve zajedno velicine jedne sobice. Dakle imaju dosta prostora,al naravno to nije neophodno. Ok mere za kavez u kuci bi po meni bile recimo 100x50x50cm za jednu pod uslovom da je pustas napolje tako da joj ne bude dosadno. Kod njih vazi ono- sto veci kavez to bolje jer su one veoma zivahne prirode.
    Bolje ne stavljaj grane vec napravi zicane ili drvene police da mogu da se penju po njima. Ja kod mojih drzim dva suplja panja i tu obozavaju da se sakrivaju, al mozes od bilo cega da im napravis nekakvu kucicu. Ubaci im neku staru majcu i videces kako vole da se zavuku u nju.
    Podloga-piljevina. Hrane se hranom za macke. Moje vole i jaja da jedu pored toga i ponekad im dajem kuvano meso (to najvise vole).
    Sto se tice mirisa,samo im cistis redovno kavez, a njih kupas (lako se kupaju) samo im iseces nokte da te ne izgrebu i to je to, naviknu se posle pa budu mirne kad se kupaju. Tako neces imati problema sa nerijatnim mirisom.
    Koliko se mogu pripitomiti zavisi od tebe i od same feretke. U principu kod njih su uglavnom muzjaci mirniji.
    Oko nabavke-ima ih svuda, u BG-u (cena-50e), imas u NS-u al to ces morati Kima da pitas za cenu,al mislim da je ista.
    Nadam se da sam ti pomogla. Pozdrav!

  16. #16

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Malo povijesti
    Ferret (lat. Mustela putorius furo) je engleska rijec za africkog tvora. Hrvatski knjizevni naziv bio bi pitoma vretica ili domaci tvor. To su domace, a ne divlje zivotinje i spadaju u porodicu kuna, lasica, jazavaca i tvorova. U Ameriku su dosli prije 300 godina brodovima gdje su ih koristili kao kontrolore misje i stakorske populacije. U Americi zauzimaju trece mjesto na ljestvici po zastupljenosti kao kucni ljubimci. Jos uvijek u nekim drzavama Amerike (Kaliforniji) su zabranjeni. Navodno su pripitomljeni jos prije nekoliko tisuca godina u Egiptu. Kroz svoju povijest sluzili su za lov, a u Engleskoj jos se i danas za to drze.
    Nikako ih se nesmije pustati u prirodu buduci da tamo ne bi prezivjeli sami bez nase pomoci.

    Opis
    To su zvijeri i to se nesmije zaboraviti. Tvorici imaju kratke noge, duguljasto elasticno tijelo i mekano krzno u puno boja – najcesce su sable (kao moji tvorici), a ima ih i albino (bijeli s crvenim ocima). Muzijaci su u pravilu dvostruko veci od zenki i dosegnu do 3 kg tezine. Duzina im je od 30 do 45 cm. Usi su im male i mekane, a rep dugacak i dlakav (pufasti). Malcice su coraviji, ali zato imaju nevjerojatan njuh. Neki od njih mogu biti i potpuno gluhi (bijeli fereti sa crnim ocima). Imaju dugacke i ostre zube i vrlo jak ugriz (stisak).

    Prehrana
    Tvorici su mesojedi i zbog toga hrana treba sadrzavati vise masnoce i proteina (32%). Ima za kupiti briketici iskljucivo za njih, medjutim mogu se hraniti i sa kvalitetnom hranom za male macice. Svjeza voda i hrana moraju im biti dostupni 24 sata. Isto tako vole razne treatsove, a buduci da ih kod nas skoro i nema, dobri su i oni mali slatki kolacici za mice mace. Vecina tvorica ne podnosi mlijeko (proljev) ali ga vole. Mogu se hraniti i sirovim ili kuhanim pilecim ili purecim mesom (ako imate srece). Nikako im se ne bi smjeli davati slatkisi, prevelike kolicine voca i slicno jer su podlozni secernoj bolesti od koje ugibaju.

    Ponasanje
    Prvo i osnovno: spavaju jako jako puno, od 14 do 16 sati dnevno i to je posve normalno za njih. Ove zivotinje obozavaju igru i glupiranje. Odlicni su u igrama skrivaca, odnosenja i pospremanja vasih stvari i slicno. Od svojih vlasnika traze ukljucenje u njihovu igru i jako jako vole biti slobodni. Njihov zivot sastoji se od spavanja, hranjenja i igranja. Iz kaveza ih se treba pustati svakodnevno najmanje 3 sata i s njima provoditi kvalitetno vrijeme. Ludi su za svim vrstama igracaka, narocito ping pong lopticama. Igracke trebaju biti od tvrde plastike ili tkanine, ali nikako do spuzve ili gume (zbog opasnosti od gutanja komadica). Zaigrani su i veseli i sto je najzanimljivije - takvi ostaju cijeli svoj zivot.
    Mozete ih voditi van na povodcu (namjenjen iskljucivo njima). Vole istrazivati nove prostore. No treba biti pazljiv kako vam se ne bi zavukli ili provukli negdje gdje necete moci do njih. U literaturi se navodi kako «nemaju osjecaj za dom», sto znaci da ukoliko pobjegne iz kuce ili vama iz nadzora, nece se znati vratiti kuci.

    Zivotni vijek
    Zive od 6 do 10 godina. U nekim literaturama pronasla sam informacije o nekim feretima koji su dozivjeli 13, a i 16 godina starosti.

    Higijena
    Imaju specifican miris (kao u ostalom i svi mi). Sterilizirane i kastrirane zivotinjice gube taj miris pa se gotovo i ne osjecaju. U vrijeme parenja taj je miris intenzivniji. Postoje samponi specijalno za njih, ali mogu i posluziti no tears samponi za male bebe. Nije ih potrebno niti uputno kupati cesto. Neki ljudi ih kupaju jednom godisnje, neki jednom mjesecno. Po mojoj procjeni jedanput u dva mjeseca je sasvim dovoljno da se ova slatka zvjercica okupa. Cestim pranjem izlucuju vise masnoce iz koze sto utjece na kvalitetu i opadanje dlake, pojavljivanje mitesera, a kazu i vecim zaudaranjem. Buduci da imaju visu tjelesnu temperaturu od nase prilikom kupanja voda im treba biti jako jako topla (skoro na granici da nama je prevruca).
    Naravno, obavezno im se moraju podrezivati noktici (paziti na onu crvenu zilicu u noktima) ovisno o brzini rasta. Paznju treba posvetiti i usima (usne gnjide) - redovno kapanje otopinom za ciscenje, te njezno ciscenje usiju stapicima.


    Cijepljenje
    Obavezno se trebaju cijepiti protiv stenecaka ukoliko izlaze iz kuce, ali uputno je i zbog toga jer se stenecak moze unesti u kucu npr. cipelama. Ova bolest je stoposto smrtna za ove zivotinjice. Protiv bjesnoce se mogu cijepiti, ali nije obavezno(moraju ako idete preko granice s njima) ukoliko to ocijenite kao potrebu ako dolaze u dodir sa drugim zivotinjama ili ljudima. Isto tako mogu se i cipirati.

    Zdravlje
    Mogu oboljeti od ljudske gripe i prehlade. Tesko podnose vrucinu te ih se po ljeti treba rashladjivati. Najcesce bolesti i problemi su stenecak, crijevna zacepljenja (pojedu nesto sto nisu smijeli), bolesti stitnjace (Adrenal Gland Disease), te poremecaj secera u krvi (Insulinoma). Bilo koja promjena u njihovom ponasanju, neaktivnost, odbijanje hrane znak su da nesto nije u redu. Podlozni su stresu, te stoga ih se nesmije zlostavljati ili dovoditi u takve situacije koje bi isto izazvale.

    Reprodukcija
    Vrlo zanimljiva i komplicirana stvar. Parenje je sezonski i to u specificno vrijeme u godini i to na nacin da se bebe radjaju samo u proljece ili ljeto. Zenka prihvaca muzijaka samo ako je u heat-u. Muzijaci i zenke nisu seksualno aktivni cijelu godinu. Zenkica postane spremna za parenje prvo proljece ili ljeto nakon svog rodjenja (ovisi o duljini dana, toplini, suncevoj svijetlosti). Ukoliko je zenkica spremna za parenje, a u to vrijeme ne dodje u kontakt s muzijakom, redovito oboljeva od anemije ili slabokrvnosti (aplastic anemia) i ugiba. Vrlo su ceste i lazne trudnoce. Iz tih je razloga vrlo uputno sterilizirati zenkicu ukoliko se ne zelite baviti uzgajanjem. Sam graviditet traje 41-42 dana. U pravilu, ako je sve ok zenkica sve obavi sama. Nije uputno dirati i ometati majku prvih nekoliko dana jer bi to moglo kobno zavrsiti za bebe. Broj beba u leglu moze biti od 2-14. Bebaci se od majke mogu odvojiti u dobi od 8 tjedana. Radjaju se slijepi i gluhi, goluzdravi. Sa 4 tjedana progledaju i otvore im se usi. Sa 5 tjedana pocinju samostalno jesti, ali jos uvijek ih majka doji.

    Sterilizacija i kastracija
    Kastracija muzijaka smanjuje njegov neugodan miris i zaustavlja nagon za «oznacavanjem»terena. Kod zenkica sterilizacija je obavezna ukoliko se ne zelite baviti uzgojem.

    Kavez i ferretproofing
    Ove se zivotinje preporuca drzati u kavezu kad god niste kod kuce, odnosno kad god nemozete paziti na njih. Kavez bi trebao biti sto veci – to bolji. Obavezno se trebaju staviti bravice na vrata jer ce inace pronaci nacina da izadje iz kaveza. Kavez treba biti opremljen hranilicom, posudom za vodu (idealna je ona pojilica za glodavce), WC-om, lezaljkom i dobrim kreveticem (treba biti obavezno od pamuka). Kavez i lezaljke se trebaju redovito cistiti.
    Ferretproofing je osiguranje vaseg stana ili prostora u kojem su tvorici pusteni od nezeljenih nezgoda. Naime, kaze se: gdje je prosla glava – prolazi i cijelo tijelo. Savrseno se znaju uvuci u bilo koju rupu koju pronadju. Kako se pritom ne bi ozlijedili ili vama nesto napravili u stanu ili prostoru, potrebno ga je modificirati (zatvoriti sva nezeljena mjesta gdje ne bi zeljeli vidjeti svog ljubimca – ispod madraca kreveta, iza frizidera i kuhinjskih elemenata, iza perilica i drugo). Vrlo su inteligentne zivotinjice i ne podcjenjujte njihove sposobnosti da nadju nesto sto ne bi trebali jer su u tome experti.

    Trening
    Potrebno ih je, jos kao bebe, nauciti koristenje WC-a. To obavljaju u kutevima, tako da WC treba stajati u kutu kaveza. Kao stelja koristi se dust free pijesak za macke (kukuruzne lupinjke, sitno sijeckani papir, silikonski pijesak i sl.). Znatizeljni su kopaci te pijesak koji im se stavlja mora biti sto vise oslobodjen prasine kako im sitna zrnca ne bi usla u disni sustav. Dok su van kaveza, potrebno je i u prostoru kojem borave staviti jedan WC, medjutim nemojte se iznenaditi ako to ucine za vrijeme igre u jednom od coskova tog prostora J
    Ne odazivaju se na imena, ali ih se moze istrenirati da dolaze do vas cim cuju odredjeni zvuk. Uvijek ih se treba nagraditi. Za treniranje koriste se treats-ovi.


    Grizajuci ferreti
    Nazalost i takvih ima. U vecini slucajeva radi se o zivotinjicama koje su zlostavljane ili zapostavljane, te nisu naucene na ljudski dodir. Od malena ih se treba privikavati na ljude. Ukoliko se to ne ucini, te od ranih dana zive u kavezu bez ljudske paznje i ljubavi postati ce pravi pit-bull ferreti. No, nada ipak postoji. Kroz igru, tvorici uvijek grickaju (nipaju) i to je sastavni dio igre (kao i kod psa ili kod macke). Medjutim, ukoliko ugrizu i pritom ne pustaju, ili zariju zube duboko u meso tako da vas boli ili pocnete krvariti – imate grizajuceg tvorica. Takve su zivotinjice u pravilu jako strasljive i s njima je potrebno puno raditi kako bi stekli povjerenje te se navikli na toleranciju ugriza za vasu kozu. Ukoliko se radi o nestasluku pa iz tih razloga tvoric jace grize, moze ga se primiti za siju, lagano protresti i povuci po podu (to je dokaz dominacije). Ukoliko se radi o jako jako grizujucem feretu krece se prema drugacijim odgojnim mjerama. Zivotinjici uvijek treba prilaziti pazljivo (kako se ne bi uplasila), puno joj se treba pricati i tepati, jako puno koristiti treatove, drzati je u rukama (ali ne predugo kako bi se polako navikla na ljudski dodir), igrati se s njome (u pocetku se mogu koristiti dobre rukavice npr. skijaske). Nikako ih se nesmije udarati, sutirati nogom ili prestrasivati. Ovaj postupak moze trajati danima, tjednima, mjesecima ali i godinama. Zbog toga treba imati strpljenja i volje kako bi se pomoglo zivotinjici (a nije lako jer kad ugrize boli ko "vrag").

    Drzanje s drugim kucnim ljubimcima
    Definitivno se preporuca drzati ih odvojeno od glodavaca i ptica, te hladnokrvnih zivotinja. Sa drugim zvijerima (psima i mackama) mogu uspostaviti vrlo lijepo prijateljstvo i suzivot pun igre (no sve ovisi o zivotinjici).

    I na kraju
    To su vrlo lijepi i zahvalni kucni ljubimci. Ne prave nikakvu buku, glasaju se vrlo tiho. No oni su i velika odgovornost. Zahtijevaju dosta vaseg slobodnog vremena i paznje (vise nego pas ili macka), ali i novca. Ne preporucuje se kao kucni ljubimci vrlo maloj djeci, te ljudima koji cesto izbivaju iz kuce i nemaju slobodnog vremena. Potrebno se baviti s njima kako bi ih se naucile osnovne stvari kao npr. da ne grizu (ako su grizajuci), te da steknu odredjene navike kao npr. koristenje WC-a. Vrlo su zanimljivi za gledanje prilikom njihovih igara, a ukoliko imate vise od jednog – veselju i zabavi nikad kraja.

    Izvor;Ferrets of Croatia


  17. #17

  18. #18

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Vidim da tema nije aktivna vec neko vreme, ali se nadam da ce neko moci da odgovori....

    Vec neko vreme mi feretke privlace paznju i napokon sam oducila da nabavim jednu

    Da li neko zna gde ih u Beogradu ili Novom Sadu mogu naci??

    Bio je jedan pet sop u Beogradu koji ih je imao, ali ih vec dugo ne prodaju.... :/

    Da li znate nekog ko ih vec drzi pa bi dao mladunce ili nekog uzgajivaca??

  19. #19

    Uobičajeno Odg: Feretke

    nemoj da kupujes u pet sopu kupi od odgaivaca...

  20. #20

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Citat Prvobitno napisao zarko
    nemoj da kupujes u pet sopu kupi od odgaivaca...
    Da, jako koristan savjet. Uzmi od uzgajivaca jer ce mozda biti pitomiji, a i manja im je cijena nego u petshopu.
    Sad ih se teze nalazi jer im nije sezona. Upravo ovih dana im pocinje parenje.
    Zenke nose 40-tak dana bebice, a sisaju i budu uz majku do 2.mj. starosti.
    U novi dom mogu i sa 6 tjedana starosti, ali nikako ranije!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •