Prikaz rezultata 1 do 16 od 16

Tema: Kopnena kornjacha POTRAZNJA

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Kopnena kornjacha POTRAZNJA

    Zanima me gde mogu da nabavim povoljno neku kopnenu kornjachu,imam prazan terarijum 80cmx40cmx30cm i sad trazim neku zivotinju laku za odrzavanje i da nije mnogo skupa(ako imate neki predlog molim vas da mi kazete ako znate ) unapred zahvalan...

    http://www.kornjace.com/uploads/photos/112.jpg Ove su mi se posebno svidele

    http://www.kornjace.com/uploads/photos/107.jpg Testudo hermanni
    Poslednji izmenio marko; 08.03.09. u 22:05. Razlog: Spojene uzastopne poruke
    ! High Voltage !

  2. #2
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kopnena kornjacha POTRAZNJA

    Trzni centar Vidikovac, prvi sprat, ostala im je jos jedna bebica, kazu iz odgoja.

  3. #3

    Uobičajeno Odg: Kopnena kornjacha POTRAZNJA

    ja imam 5 kornjacinih jaja iz cb
    inkubiram ih za priajtelja

    ako se on bude odlucio da ih prodaje znacete

  4. #4
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kopnena kornjacha POTRAZNJA

    E, sad sam tek video slike, napisao si Testudo hermanni, ali to nije ta vrsta. Ovo na slikama su Geochelone elegans, i koliko ja znam to su azijske kornjace. Hermanni je i nasa vrsta, i nije toliko bas lepa kao ova vrsta.
    U svakom slucaju, skokni do TC Vidikovac, tamo imaju hermanni ili Testudo graeca, bebu. Ja sam cuvao mladu hermanni, pre 15 godina (joj sto sam mator), imao sam je godinu dana, a posle sam je poklonio zoo-vrtu, tamo ima vise prostora za kretanje.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Kopnena kornjacha POTRAZNJA

    Citat Prvobitno napisao nenad
    E, sad sam tek video slike, napisao si Testudo hermanni, ali to nije ta vrsta. Ovo na slikama su Geochelone elegans, i koliko ja znam to su azijske kornjace. Hermanni je i nasa vrsta, i nije toliko bas lepa kao ova vrsta.
    U svakom slucaju, skokni do TC Vidikovac, tamo imaju hermanni ili Testudo graeca, bebu. Ja sam cuvao mladu hermanni, pre 15 godina (joj sto sam mator), imao sam je godinu dana, a posle sam je poklonio zoo-vrtu, tamo ima vise prostora za kretanje.
    Preduhitrio si me za T.hermanni!
    Nemoj Tustudo u terarijumu, koliko god da su spore dosta se krecu i narastu velike. Ja imam jednu u dvoristu vec nekoliko godina, ali je unosim tokom zime da odspava zimski san negde na miru, ali prosle zime nisma mogao da je nadjem i plasio sam se da ce se smrznuti, medjutim na prolece je samo izmigoljila odnekud...
    Nenade, koliki minus mogu da izdrze? Znam da bi trebalo da ih ima i u Sr. ali ne znam tacno gde...
    Pozzzz
    Filip

  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kopnena kornjacha POTRAZNJA

    Ne znam da ti kazem koliki minus mogu da izdrze, one se zavuku pod zemlju, gde je temp. iznad nule, cak i kad je iznad jak minus. Ja ih po Srbiji nisam nalazio, ali sam cuo da ih ima, cini mi se, u Valjevu i okolini i na drugim lokacijama. Ima ih cak i u Vojvodini. Slazem se da i nisu bas za terarijum jer se dosta krecu, ali mozes da ih drzis pustene po sobi. Ima ljudi koji ih tako uspesno cuvaju.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Kopnena kornjacha POTRAZNJA

    Ova moja je pustena u dvoristu i istina da se zakopa, ali sve se mislim da se zakopa dosta plitko i tu temp.sigurno padne ispod nule. Meni su one bas za dvoriste, toliko uzivaju kada su slobodne da se krecu dje hoce...
    Pozzz
    F.

  8. #8
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kopnena kornjacha POTRAZNJA

    Da, one se dosta krecu. Dvoriste je ok za njih. Ali tu postoji opasnost od ptica, macaka i slicno, posebno ako je kornjaca mala. Jel imas maslacak u dvoristu? Kornjace mnogo vole da ga jedu, a to im je odlican izvor kalcijuma. Meni su se u Sutomoru hermanni legle u basti.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Kopnena kornjacha POTRAZNJA

    Kako su extra kornjacice!
    @Nenad: A jel to neki obican pet-shop u TC Vidikovac ili imaju neku egzoticniju ponudu..?

  10. #10
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kopnena kornjacha POTRAZNJA

    Recimo da je to najegzoticnije sto imaju

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Kopnena kornjacha POTRAZNJA

    Izvinjavam se zbog ovakvog naziva teme,postavio ju je moj brat koji se raspituje za druga koji hoce da kupi kornjacu.Nije mogao mene da saceka nego je sam uzeo da petlja.Glupak...

    Znam,video sam jednom prilikom da imaju jako male kornjace i cinimi se da je Testudo hermanni,nisam siguran.Posto je mala on bi je drzao u terariumu dok ne dostigne neku velicinu,posle bi je pustio u dvoriste da zivi posto ima dosta veliko dvoriste.Imao je iskustva ranije sa kornjacama (Testudo hermanni) tako da zna kako se cuvaju i slc.
    Ova sa slike je bas super.

    Ne znam da li je dobro da je sada uzima jer treba da se spremi za spavanje?
    ! High Voltage !

  12. #12
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kopnena kornjacha POTRAZNJA

    Ko na spavanje drug il kornjaca? mala kornjaca ne mora na zimski san. Mnogi ljudi kornjace cuvaju bez zimskog sna uopste. Moja drugarica ih ima 12, sve pustene po kuci, i ne spavaju zim. san

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Kopnena kornjacha POTRAZNJA

    Ja sam imao i imam male i uvek sam im davao nekoliko meseci zimskog sna...mislim da je bolje da im se pruzi jedan umereni zimski odmor...zato sto je ne bi uzeo na prolece??
    Pozzz
    F

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Kopnena kornjacha POTRAZNJA

    [quote=nenad]
    Ko na spavanje drug il kornjaca? quote]
    Kornjaca naravno.

    Taj decko je imao dosta dugo odraslu kornjacu i zivela im je u kuci a i u dvoristu,i redovno se zakopavala u zemlju tokom zime i spavala zimski san.Bila im je,da kazem ko ker.
    ! High Voltage !

  15. #15

    Uobičajeno Odg: Kopnena kornjacha POTRAZNJA

    Indijska zvjezdasta, koja je gore na slici i pogrešno citirana sa nazivom, ne ide u hibernaciju.Ostale kopnene da, sa naših balkanskih prostora, eurotestudo hermanni boetgeri, istočna evropska kornjača.
    Mlade jedinke možete staviti nakon godine dana starosti u hibernaciju pod uvjetom da su zdrave ali to je vrlo ozbiljan i odgovoran posao.
    kornjače ovoga naziva nisu za kućnu upotrebu iz više razloga, to nije životinja da živi u stanu nego u prirodi, a ni higijenski uvjeti održavanja nisu preporučljivi iz razloga prijenosa zoonoza, salmonele u ovom slučaju.
    radije bih preporučio vodenu, akvarijumsku kornjaču, koja bi se udomila od nekoga kome smeta sa recimo adekvatnim smještajem.

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja mare_lacerta'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd-Žarkovo
    Postova
    318

    Uobičajeno Odg: Kopnena kornjacha POTRAZNJA

    Nisam hteo da otvaram novu temu pa sam stavio snimak ovde



    Kod mene u dvoristu je vec 5-6 meseci,vidjam je stalno i uvek je nahranim

    Pozz
    1.0.0-C.calyptratus

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •