Već duže vreme se razmišljam da postavim ovu temu i uopšte mi nije jasno zašto oklevam da pitam...zato i postoji forum...

Naime pročitao sam u Tarantula Keeper's Guide-u da je nikotin veoma otrovan za tarantule (sad će svi pomisliti : pa za koga nije otrovan). Znao sam i ranije da im dim nikako ne odgovara (pogotovo duvanski dim) ali nikada na to nisam posebno obraćao pažnju, uvek mi je bilo negde u podsveti. E sad kad sam to pročitao u knjizi, pitanje dolazi u prvi plan za razmatranje, kontam da ne bi pisali u knjizi nešto što nije bitno. Počeo sam da se tripujem kada dođe neko od pušača. Odmah zatvaram vrata koja dele sobu gde su tarantule. Šta vi mislite kako taj dim utiče na njih, kako oni stoje po pitanju pasivnih pušača? Jel treba baš toliko da se tripujem i uvek da skačem i zatvaram vrata kada neko zapali cigaretu? Logičkim razmišljanjem se dolazi do zaključka da njima treba mnogo mnogo manja količina nikotina kako bi se otrovali jer su mnogo manji u odnosu na čoveka? Ima li ovde aktivnih pušača (znam samo za Mirka) da mi kažu njihovo stanje? Tj. zanima me da li neko dimi prostoriju u kojoj se nalaze tarantule? Samo nemojte to skrivati, neće biti nikakvih optužbi ako takvih ima, samo mi recite u kojoj količini dozvoljavate pušenje u toj prostoriji?

Eto pitao sam...