Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 69

Tema: leopard gecko

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno leopard gecko

    Izgleda da sam konacno skapirao ovo sa postavljanjem slika pa cu sada malo da se hvalim sa mojim gekoncicima
    Inace, ove devojke traze momka, ali to je tema za drugu rubriku...



  2. #2

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    super su slike...
    mora da ti skrenem paznju (i to je moj stav ne znaci da je totalno ispravno) ali ja bih promenio te sitne kamencice.
    i kao se verovatno dosad nista nije desilo ..postoji sansa..minimalna ali ja bih eliminisao i to minimalno...

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    Hvala. Ja sam pristalica sto prirodnijeg izgleda terarijuma, mislim da se i reptili bolje osecaju u takvom okruzenju. Ovo su dosta krupni kamencici, tesko da mogu da ih progutaju, a ono sto sam hteo da izbegnem po svaku cenu je kvarcni pesak koji se nahvata po insektima pa bude lako konzumiran, a na duze staze moze da napravi problem. Kako ne mogu da simuliram kamenu pustinju bez kamencica u podlozi, ovo mi je bila najprihvatljivija varijanta koja funkcionise bez ikakvih problema vec dve godine (a i olaksava ciscenje).

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja jana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    slatka je baš!
    možda i možeš da simuliraš..
    ja sam protivnik kičerica i neprirodnog, ali posip (inače zdrav i preporučljiv jer je satkan od minerala..školjki i bla-bla je ok da liznu, kake redovno i zdravo itd, itd) može da ti omogući imitaciju pustinje, plus neko stenovito kamenje (u mom slučaju nađeno na fruškoj gori) na koje baš vole da se pentraju i kuliraju, pa čak i odspavaju..
    to kamenje kao mogu da prigutaju, pa i ako ne progutaju, da im naškodi u smislu da povrede nogice i sl, ali se vidi da kod tebe tako nešto nije slučaj.. zdravo stoji
    posip je u nekoj od tema hvalio gilezmaj, probaj da nađeš, super je.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    Pokusacu da nadjem tu temu o posipu mada ne verujem da cu nesto da menjam (kad nesto dobro radi ne treba ga popravljati ). Inace kao posip cesto moze da se koristi i nesto mnogo dostupnije, koncentrat za pilice! Ima odlican odnos fosfora i kalcijuma pa je cak i pozeljno da ga jedu. Oni kojima ne smeta da im soba mirise na kokosinjac ga hvale i preporucuju, ali ja bas nisam iztog filma

  6. #6

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    sto se tice kamencica sigurno da mogu da ih progutaju... gutaju dubiu....
    treba da stavis recni pesak tako dase sitan iskristlaise na povrsini a krupniji kamencici, koji su kod tebe na povrsini dapadnu dole.
    e sad znam da neces promeniti jer niko ne promeni... ako me razumes
    ali moje da ti skrenem paznju drugarski...
    konc za pilice NIKAKO... kalcijum iz konc zapilice se pravi od ribljih kostiju koji je najnekvalitetniji stoga resorbcija njegova je o ili tu negde
    koristi se za krave u ogromnim kolicinama ....procitajte na etiketi kostanog brasna koje su to kolicine...drugo ima "Prasine" koja ulazi svuda...pa i u oci...

    posip za pilice..ili kog vec ima stvari koje gusteri ne vare..skoljke npr... (nije 100% ) tak oda je posip totalno neprirodan....nesot najblize tome je zecija paletirana hrana ali, ko voli da hoda po malim valjcima

    zakljicak
    99,9 % nista nece da se desi i ako ih ostavis na toj podlozi ....

  7. #7
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    @Poskok " ove devojke traze momka"

    Evo ja imam polno zrelog muzijaka spremnog za duzenje tako da moze da se dogovorimo ..


  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja jana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    otkud ideja za koncentrat

    malo zakasnela reakcija......jel ti to gekon stoji nezaštićen ispred psa?? neće mu ništa?

  9. #9
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    e to sad i ja procitah ... ko bre stavlja kao podlogu Koncentrat za pilice ?

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    To je potpuno miroljubiv pas, takoreci pravi budista. Gekoni znaju ponekad i da se prosetaju preko nje (upitanju je zenka) kad im lezi na putu, a ona ih samo onjusi i nastavi da kunta. Nikad ih, naravno, ne ostavljam same, jer ne pustam gekone da bas potpuno slobodno lutaju stanom da ih ne pogubim, ali znam da ni tada ne bi bilo problema. Inace koncentrat za pilice je cesta tema na stranim forumima, doduse ne pominje se oko gekona nego uglavnom oko uromastyxa i nekih agama. Ja nikad nisam bio ni blizu ideji da ga upotrebim, ali mnoge odgajivacnice ga koriste...


  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja jana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    pa lepo što je tako.. i ona ti je slatka baš. imam u kući setera koji jeste miroljubiv, blesav.. i strašno je to koliko ga volim, ali ne znam koliko smo puta ćale i ja spasili žabu ili ježa, pobio bi ih..

    ja bih možda bila u tripu da ukoliko ga lizne mu ne prenese neke bakterije na koje gekon ne bi bio otporan. ja moje stavljam samo na mesta po kojima ne hoda mačka, i nema šanse da se igram sa mačkom pa neopranih ruku otvorim im terarijum i sl. možda preterujem.

    a koncentrat?? jedino da nisu one bad odgajivačnice.. a ne verujem. pa nećeš ti gekona da toviš, i dozvoliš da uzima hormone, pa da ti za mesec dana naraste jako velik, a pritom, naravno, usled prepreprebrzog rasta se zapati sa raznim deformitetima i nedostacima.. ju..

  12. #12
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    Mislim da mu od sljunka nece biti nista. Nije bas toliko sitan, koliko vidim na slici. I ja gekona drzim na sljunku, godinama, pa mu nista ne fali. S vremena na vreme izbaci sa izmetom poneki sitan kamencic, ali ne vidim da mu to nesto smeta.
    Sto se tice koncentrata ne verujem da je dobro koristiti ga kao podlogu. Sto rece Zarko, ima previse prasine u njemu, koja gusteru moze da smeta, a ne verujem ni da je zdravo za gustera da jede konc. A nije dobro ni kad se pokvasi, jer se sav ulepi. Ja to nikad ne bih stavljao u terarijum.

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    Ma ne, kazem nisam nikada o tome ni razmisljao, samo sam naveo da se i to koristi...
    Jani: Lepo je sto toliko brines o svjim gekonima, uvek je bolje biti oprezan. Jeste da gekoni u prirodi jedu sve sto mogu da savladaju, sto ukljucuje i bebe miseva koji su poznati rasadnici bakterija svih vrsta,ali je terarijum ipak zatvoren sistem koji lako postane nestabilan. Ja sam prilicno opusten kada je o mojim zivotinjama rec, jer se licno brinem o njihovom zdravlju i znam da mogu da imam poverenje u njega, a i moja Beka je odrasla uz zelenu iguanu sa kojom je imala mnogo vise kontakta nego sa gekonima i sve je proslo u najboljem redu.
    Evo jos jedna slicica

  14. #14
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    Sajber geko Dobra ti je ova slika.

  15. #15

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    ti je bas setas

    ako....
    ja moje gekone i gustere generalno ne vadim mnogo niti dozvoljavam da ih pipaju...to me mnogo nervira!
    jer i ovako se lako razbole i riknu kamo li da ih jos neko cacka "storkavim rukama "

  16. #16
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    Evo i moje gekonchice...


  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja x3m.Marco'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Cuprija...
    Postova
    329

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    hajde kada se hwalite sa odraslim da izbacim mog malishu, inache, pocheo je dobijati pegice po ledjima

    [img width=1024 height=768]http://img401.imageshack.us/img401/1156/dsc01088ut0.jpg[/img]

    ps.(odoh da spawam )

  18. #18
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    Zaginucete negde, manijaci jedni Posle vas gledamo na youtubu i pricamo - jao kako strashne povrede.
    Guster ti lepo napreduje, dobar je mali.

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja x3m.Marco'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Cuprija...
    Postova
    329

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    Citat Prvobitno napisao nenad
    Zaginucete negde, manijaci jedni Posle vas gledamo na youtubu i pricamo - jao kako strashne povrede.
    Guster ti lepo napreduje, dobar je mali.
    pa to je lepota extreme sportova hwala za malisu, nemem vise cvrch,hranim ga samo teneb i poljskim skakavcima dok ne dobije zare cvrch

  20. #20
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: leopard gecko

    Ne bih ti preporucio da ga hranis insektima iz prirode. Oni imaju razne parazite koji mogu da predju na gustera i naprave mu probleme.
    A, mogu i da budu zagadjeni, ako zive negde blizu prometnog puta i slicno. Ja sam isto koristio razne vrste insekata iz prirode za hranjenje
    gustera. Onda mi je agama dobila neke parazite, pa sam morao da je lecim. Ne znam da li je to bio razlog, ali vrlo moguce da jeste. Jela je
    izmedju ostalog insekte koje sam joj donosio i gliste koje sam gajio. Nesto od toga je imalo parazite koji su presli na agamu.
    Moj ti je savet da sacekas Zarkove cvrcke i da nastavis da ga hranis samo tenebrijom. Nece mu nista smetati jednolicna ishrana neko kratko
    vreme. A sto ne probas sam da gajis insekte? Svi to radimo. Ako uzmes cvrcke, za mesec ipo - dva, mozes da dobijes na stotine odraslih
    komada, od samo dvadesetak cvrcaka.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •