Prikaz rezultata 1 do 12 od 12

Tema: Bilje za terarijum

  1. #1

    Uobičajeno Bilje za terarijum

    zanima me da li ima pogodnog bilja koje bi mogao da ubacim u terarijum sa leopard gekonima, bilo bi idealno kada bi to bilo neko ground cover bilje, mada ne znam shta bi izdrzavalo toliku temperaturu i nedostatak vlaznosti.. ovo me zanima, jer je terarijum koji sam napravio za gekone ogroman i lepo bi se uklopilo kada bi u jednom delu bilo bilja

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Bilje za terarijum

    sheflera...sukulente.... puzavice...jer oni nece grickati pa moze i philadendron...bar bih ja stavio

  3. #3
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Bilje za terarijum

    Imaš dosta raznih sukulenti koje možeš da ubaciš, samo ih treba naći...neće ti rasti tu ali neće ni umreti

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Bilje za terarijum

    imas ih po cvecarama cene su od 150 do 350din

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Bilje za terarijum

    Ne preporucujem sukulente, tesko se odrzavaju i u najboljim uslovima, a mozes misliti u terarijumu, to je samo mucenje za biljku i bespotrebni trosak...takodje dobar dio sukulenti ima bodljikave krajeve listova koje mogu povrediti gekona...
    Bolje je za pocetak izbegavati biljke...nisu im potrebne...
    Pozzzz
    Filip

  6. #6
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Bilje za terarijum

    Pomeni sukulente su super ideja One vole suv vazduh i malo vode. mogao bi staviti naprimer Lithose tacnije ziv kamen!
    A ono sto je naveo Filip to je jednim delom tacno ali to da vecina sukulenata ima bodlje to nije tacno! Kakotusi imaju bodlje a ne sukulente Jedino sto bi bila steta je ta da zimi moras i kaktuse i sukulente cuvati na hladnom zbog zimskog odmora

    pOZ

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Bilje za terarijum

    Mozda bi ti posao odradio onaj zeleno-beli ficus puzavica, samo ga razvuces po zemlji umesto na neku vertikalnu povrsinu...

  8. #8
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Bilje za terarijum

    A i mozes da pogledas neke slike skulenti na www.cactusinfo.com :exclamation: Ako si nasao neku koja ti se dopada posalji mi pp pa cu ti reci nesto o njoj ako je potrebno :exclamation:

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Bilje za terarijum

    Mihajlo nije sve sto ima bodlje kaktus.

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Bilje za terarijum

    jes vala tačno... hoće i ruža da ubode...
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Bilje za terarijum

    Vala, no hteo sam reci da neke sekulente imaju bodlje. Izraz sekulente se koristi da se opise jedna adaptacija biljaka na suve uslove (skladistenje vode) a ne neka posebna grupa biljaka. Kaktusi jesu posebna grupa, tj. familija i jesu sekulenti.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Bilje za terarijum

    Citat Prvobitno napisao Mihajlooo
    Pomeni sukulente su super ideja One vole suv vazduh i malo vode. mogao bi staviti naprimer Lithose tacnije ziv kamen!
    A ono sto je naveo Filip to je jednim delom tacno ali to da vecina sukulenata ima bodlje to nije tacno! Kakotusi imaju bodlje a ne sukulente Jedino sto bi bila steta je ta da zimi moras i kaktuse i sukulente cuvati na hladnom zbog zimskog odmora

    pOZ
    Mihajlo, ja sam rekao da dobar dio sukulenti ima bodljikave krajeve listova. Molim te da citas pazljivo, a konkretno sam mislio na biljke roda Agave, koje su jako ceste kao saksijske biljke, takodje dobar dio biljaka iz roda Aloe ima bodljikave krajeve listova i bocnih delova listova, a o mlecikama da i ne govorim. Sve ove biljke su sukulente i mogu da povrede gekona. Svakako nisam mislio na Lithops ili Conophytum rodove. A sto se ovih poslednjih tice to bi bile mozda najgore biljke za terarijum jer su veoma osetljive na pogresne uslove gajenja. Zaista zive (ne sve) u veoma suvim delovima Juzne Afrike, ali su im vlazni jutarnji vazduh i rosa veoma vazni i cesto jedan od osnovnih izvora vode. Takodje,kolicina sunca koja im je potrebna dnevno je stotinama puta veca nego ona kolicina svetlosti koja bi se mogla obezbediti u terarijumskim uslovima. Isto tako, ustajali terarijumski vazduh je ogromna opasnost za ove bilje, jer im je neprestani protok vazduha neophodan za uspesan razvoj. Shvatam da bi nekoliko sukulenti u terarijumu izgledalo privlacno, ali bi to bilo pravo mucenje za ove veoma adaptirane i specificne biljke...a sto se termina kaktusi i sukulenti tice, "homo chelydra" je dao odlicno pojasnjenje...
    Pozzz
    Filip

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •