Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 68

Tema: Chamaeleo calyptratus

  1. #21

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    moj je 3 godine ...mlad vec je starac
    slobodno kimo svako prasenje stavljaj kalcijum dok je mlad

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    dali moze da se stavlja vestacko lisce i biljke u terarium za njih,radilakseg odrzavanja
    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

  3. #23
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Može, ali nije lepo vizuelno i zbog održavanja vlage...mada mislim da bi moglo bez problema...

  4. #24

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    hoce da pojedu plastican lis. iskida ga, verovali iili ne desavalose, i proguta....onda imas problem jer nije to lako da se izbaci. jasma imao iz kineske prodavnice pre jedno 2 godine nesot nalik puzavici sa zuto zelenim listovima, i kad sma video da ih cima odmah sam udario pedalu...od tad samo saksijsko bilje .
    gledao sam obdukciju kamelonna koji se najeo kvarcnog peska.
    i video slike madagaskarskog leaf tail gekona koji se nagutao "treseta" od orhideje.tako da zamisli stta moze da se desi ako se naguta plastike....

  5. #25
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Moja agama je jednom pojela plasticni list, al ga je srecom izbacila bez problema.

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Ja imam dosta vestackih biljaka,i to dosta daje efekat terariumu.Da imam samo 2 bendzamina terarijum bi izgledao prazno.Inace nijednom nije pokusao da pojede nijednu vestacku biljku sem bendzamina koji je pravi.Tako da mom nesmetaju vestacke biljke,sta vise pomazu mu da se "kamuflira" bolje.
    ! High Voltage !

  7. #27
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Super, to je to što kažem, nije to kod svakog...kao i pesak...kod leoparda

    Inače jel ti jede bendžamin? Znam da je malo otrovan, pa zato pitam...

  8. #28

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    @calyptratus
    da li mislis da nikad nece da proba?
    @kimo
    jede bendjamin ali kad ima seflere i hibiskusa ne dira...

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Ako do sada nije verovatno nece. Inace je star 1 god. i 8 meseci. Samo bendzamin jede a ovo ne konstatuje.Kad je bilo mali vestacke biljke su mu pomagale i oko penjanja,pogotovo puzavice.
    Bendzamin jeste otrovan ali kada mu polomis neku grancicu,tada ispusta ne racvi od 2 grane beli otrov,sto kameleon nema nameru da dira jer njega interesuju samo listovi.
    ! High Voltage !

  10. #30

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    i kad polomis list mozes da primetis mleko koje pusta...ali nije strasno...

  11. #31
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Evo da se malo pohvalim Pogledajte kako je lepo napredovala ova ženkica kod mene...

    Slika kada sam je doneo kraj oktobra:



    I jedna nakon čišćenja danas 2 meseca kasnije, malko(nekih 5 puta) veća



    Definitivno nešto što najbrže raste...brže raste id žohara Još jedan dokaz kako su B.lateralisi dobra hrana...samo to je klopala i to po 20 komada dnevno je znala da pojede. Ali ne hranim je tako puno, jer je već dosta velika, a ako se smanji količina hrane koju dobija, manje su šanse da dobije jaja bez parenja i smanjuje se veličina legla, ako se bude parila...

  12. #32

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    jako lepo izgleda..svaka cast.
    a to za hranu su predpostavke, bazirane na cinjenici da kameleon koji nije u najboljoj formi donosi manje jaja jer toliko moze da iznese...
    ALI, to nije uvek tacno. i jos bitnije je to se odnosi na iscrpljene kameleone.
    ako snese neoplodjena to je dobor i znak da je sve u redu...ako ne snese ne znaci da nije u redu ali bolje je da ide sve kako treba...
    drugo ako je ne budes pario pricekaces bar 2 godine kao ne i 3 da sneseprvo leglo..
    nece ona sa 8 meseci nositi... to ti pricam generalno.
    inace drzi je u dobroj formi...sad proredi malo kako ne bi bila debela i napravis zderonju od nje...
    ipak oni treba da jedu svaki drugi 3 dan kad su odrasli....

    svaka cast

  13. #33
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Pa ne znam kako bi ona izdržala da je ne hranim svaki dan Već je izdresirana da dolazi na vrata kada treba da jede, puno voli da se šeta, a već je prerasla teararijum, tako da treba u roku od 10 dana da dobije novi, taj terarijum će biti dosta velik, pa ću videti kako će se ponašati, biće slika svega.

    Jedno pitanje tebi i drugima. Vidim da ova moja često jede zemlju, ponekad je uhvatim, a vidim po stolici da ima zemlje malo, pa me interesuje jel to normalno ili šta? Da li treba sprečavati ili ne i kako, jer ona ima u saksiji sa biljkom zemlju i nju ponekad pojede...zato razmišljam ako je ne bih hranio često da bi možda jela više zemlje? Inače to radi oduvek, tako da neverujem da je nešto strašno i da joj fali nešto, jer vitamine dobija svako hranjenje skoro, ali malo,jer ako vidi prah na insektu neće da ga jede, tako da joj samo umočim insekta odozdo u prah i onda ga pojede...

    I još jedno pitanje za sve koji drže Jemenske kameleone, da li im daju biljke neke, voće ili povrće? Ja mojoj nikada nisam davao, a ovu šefleru je samo par puta gricnula i ostavila od tada...

  14. #34

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    po mom iskustvo koje i nije neko... mislim ovako
    da nema potrebe da se brani da jedu zemlju...
    ako preteraju a to znaci nekoliko dana za redom ga uhvatis kako zdere ko konj, i ima u izmetu puno..onda bih poceo da razmisljam.
    moj jede povremeno al to je na 30 dana npr...i poruckao je do sad dosta...
    ne planirma da mu zabranim ,ali mnogi iskusniji teraristi to sprecavaju..stave klikere ili krupno kamenje u saksije...
    pazi u zemlji ne moze da bude nicega sto bi njemu ekstra prijalo...tako da slobodno mozes da ukines , a sa druge strane mozda poboljsava probavu za nijansu ali opet to nije neki razlog da bi se reklo da jeto normalno.
    ako preteruje spreci je ako je povremeno pusti....
    moguce je da zemlja malo smanjuje bol..pa da se prejede pa rucka..mozda nema veze
    ewto ti da rasmislja malo u tom pravcu pa razmisli da li mozda ima veze sa tim.
    povrce i vocxe mozes da uzmes tanko naseckano i stavis zakaceno stipaljkom i hoce da jedu..
    ja sma probao jednom i jos stipaljku nisam sklonio koliko me mrzi to da radim
    moj jede benjamina i sefleru povremeno...
    dok njegova partnerka jede ko koza i pojede ceo hibiskus!
    savet....za ter.ako imas ogranicen prostor dobro razmisli o velicini ter. jer zelis da njega uklopis sa drugim buducim ter.
    ja sam tako napravio ter za tokaija koji je veci nego sto je potrebno i sad razbijam glavu....ako nema frke sa prostorom onda kuliraj i blago tebi

    sto se tice minerala.
    moj stav je sledeci
    strogo sma protiv mineralno vitaminskih prahova..multivitamina
    dajem odraslom
    svaki drugi dan ca karobnat
    povremeno kalcijum glukonat ....proso na karbonat (eksperimentisem i saram malo) jer ga imam jos !
    D3 vitamin ikad ili jednom u 20 dana!! i oanko se slabo lepi na insekte.
    multivitamini nikad ili na 20 dana !! ja stvarno nikad jer su doze neadekvatne...
    npr... kvalitetan sastav koji je kostao oko 20 E kutija iala je 100X vise vitamina A nego sto je potrebno!
    i odnos A:E nije bio pozeljnih 100:10:1 vec 100: 90: 4 to su doze koje nemogu da se kontrolisu..dovoljno je da se 5 cvrcka za redom nahvata puno i da kameleon izflesira od previse A vitamina ili D vitamina
    inace prah kji stavljas..prbaj malo da stavis u kutijicu promesas sa hranom pa das..ali bas maloonoliko koliko da ona ne primeti..pa postepeno povecavaj kolicinu praha...kalcijum u glavnom im ne smeta!!a minerali su sladunjavi pa ih ubiva

    raspisao sma se..
    nadma se da sam ti bar malo pomogo oko razmisljanja kako a resis frku!!
    poz i srecno

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Mog nisam nikada video da jede zemlju.Spustao se do nje i hodao po njoj ali nisam primetio da jede.To sto se spustao je trazio vlagu i kad mu naprskam ne silazi vise dole.
    Nisam mu davao voce i povrce da jede sem jedanput kad sam hteo da vidim koliko je alav,dao sam mu list zelene salate i mrdao ga kao da je insekt.Naravno,naseo je... Inace povremeno pojede koji list bendzamina.
    ! High Voltage !

  16. #36
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Pričao sam sa nekim likovima i našao sam i na jednom sajtu da baš C.calyptratusi mnogo jedu zemlju, ne zna se još zašto tačno,ali neki govore da je zbog nekih parazita u probavnom traktu a neki da je zbog neki materija koje se nalaze u zemlji, mada dokle god jede normalno i vrši nuždu nije bitno. A pošto moja jako puno jede, raste i vrši nuždu redovno onda je sve ok.

  17. #37
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Ma da,dok jede i dok vrsi nuzdu nista joj onda ne smeta i ne fali.Uglavnom cim prestanu da jedu ili se nesto kriju znaci da nesto nije u redu.To je generalno kod svih gustera,kad im nesto nije u redu poste,jer ne mogu da kazu boli me to i to ili da cvile kao psi.
    ! High Voltage !

  18. #38
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Evo da malo osvežim i ovu temu, pošto će se uskoro gospođa sresti sa nesuđenim momčićem, pa ćemo da ispratimo dešavanja, a naravno iskustvo ide ovde direkt

    Pita se šta će da jede


  19. #39

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    koliko je stara?
    ako nema vise od 11meseci nebih je pario...preporucljivo je 15 tj oko pola godine....
    ali ak omislis da moze samo napred i SRECNO!!

    mali kameleoni su preslatki i strava!!

    meni su ostala samo 2 jajeta i ne znma da li ceo datle izaci nesto ali planirma ponovo da ih spojim...

  20. #40
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Stara je oko 12 meseci koliko ja cenim, sigurno nije mlađa d 10 meseci, a nema tu nekog pravila sa parenjem, jer se neke pare i sa 6 meseci, a svakako će ona da napravi neoplođena jaja, pa bolje ovako, ako se prihvate, a i ova moja ženka je mislim idealna u svakom pogledu i nikada nije imala nikakvih problema, a i sada nije više onako debela kao pre, jer joj redukovana ishrana malo, da ne bi završio sa 100 jaja na kraju...videćemo kako će sve ići, mada je to sve varijabilno...

    Nego reci ti meni šta se desilo sa tim jajima tvojim? Na kojoj si ih temp. inkubirao i koja misliš da je najbolja? Ja sam planirao da ih stavim na 27 konstantno ili da eventualno gasim inkubator noću na 8 sati da imaju taj pad temperature i da varira...šta misliš?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •