Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 68

Tema: Chamaeleo calyptratus

  1. #1
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Chamaeleo calyptratus

    Konačno sam i ja nabavio kameleona i to Jemenskog Ne znam još pol, jer je mlad oko 2 meseca, možda i manje...evo slike prvog dana, sa sunčanja na terasi:





    Šta kažete? Jeo je i pio prvi dan tako da bi to trebalo da znači da je zdrav...

  2. #2
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    bash je bre super ....

  3. #3
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Super je, malo je možda loše obojen tu, jer je to slikano po dolasku, ali kada se malo oporavi od puta biće lepši...menja on šare često, ali ga nisam slikao, biće slika sigurno

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    kakoa ne znas pol
    pa ako ima mamuzu na zadnjoj nozi musko ..ako nema zensko...mali se razlikuju od trenutka kad izadju iz jajeta...kako ti osobak oja ti je prodala nije rekla to?
    inace izgleda fino..obrati paznju jako su osetljivi u tom dobu...skini mu tu kozicu sa oka
    inace svaki dan daj kalcijum...odmah lampa
    minerale (ako imas kvlaitetnu hranu) ne mora da dajes ili na 10 dana....zbog joda i selena ..i drugih
    prskaj sto cesce kako bi se naviko ...ja sam tu pogresio i sad ne zeli da pije vodu kad fajtam i samo bezi....
    obrati paznju na temeraturu dok je mali..savet da ga sto pre stavis u ter. jer je tem tu mnogo stabilnija. drugo obrati paznju da unosis dovoljno vit A a to ces uraditi ako dajes sargarepu insektima...ne preteruj ali bar svako 3 hranjenje da imaju ...sam vit a nikako nemoj da doziras jer kolicine koje su potrebne nisu poznate a mozes da ga ubijes. stavi sto vise zelenog i uzivaj druze
    i srecno ....

  5. #5

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    evo par interesantnih slicica jedna je bila pred udvaranje...ali zenka nas nije primila


    ali bice jos dana za udvaranje
    moze da se vidi kakao se kameleoni parcijalno presvlace...ne ko gekoni da pojedu i presvuku svu kozu od jednom vec ona odpada po parcicima i ponekad je potrebno da im se pomogne oko toga..uglavnom vlaga se poveca...

  6. #6

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    cinimi se na prvoj slici da se vidi zadnja nogica i lici( ali ne vidi se najbolje ) da nema "mamuze" takozvane sto bi bilo da imas zenku...sto i nije tako lose jer zenke donose mlade

    opet nije sigurno ali po obliku kreste,vise je zavaljena unazad, bibila zenka ali opet pogledaj lepo zanju nogu pa javi...ja sam se raspisao ,jako mi je drago da se pojavio novi kameleon u kraju ....

  7. #7
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Ma to je uzimao drugar, ne pitajući za pol, a ja sam ga uzeo isto tako, nisam jurio određen pol...inače je ženka koliko sam i ja video, jer nema ništa na zadnjim nogicama...koliko je veliko telo tvog mužjak, a koliko te ženke što ih pariš? Koliki ti je terarijum i koja mu je temp na basking spotu?

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Ma da, verovatno je zenka, bolje ce se videti kada malo poraste, nego je nismo toliko zagledali posto je jako mala i tek je bila stigla...mnogo je lepa i deluje zdravo...

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    znaci filip i ti ste je doneli
    temp na basking spotu treba da bude oko 36C
    ter je prilicno veliki....
    velicina mog muzijaka oko 55cm
    zenka je manja 40cm mozda manja...nju slabije poznajem jer nije kod mene.


  10. #10
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Jel 55cm sa repom ispruženim ili? Čitao sam na dosta mesta da na baskingu treba 30 stepeni, pa sam kotao da ne vole visoke temp? Jel imaš neki podatak iz literature o tome? O temperaturi? Jel im spuštaš zimi temperature, tj. jel se spuštaju kao i inače ili im pojačavaš grejanje? Jel se oni sami spuste na hladniji deo ako im je pretoplo? Tj. da bi regulisali temperaturu?

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    ne nikako 30 to je jako malo....bar 35E ispod lampe na 30cm.... jer njihov bazalni metabolizam metabolizam (po mojoj proceni sl. ) je na 31-35C .
    pogledaj klimu u jemenu neam pojma ...
    drugo njihova jaaja se inkubiraju na 30C koliko treba da bude toplo da bi zemlja bila 30C na 25cm dubine..bar 33C konstantno...
    zima nistasamo kuliras sa sijalicom od 60W leti smanjim na 25W ili je iskljucim...
    on ce sma regulisati gradijent po ter..naravno ako mu obezbedis...
    55cm sa repom naravno inace telo je manje od mog dlana ali ipak ja nemam mali dlan znaci oko 20cm je telo..e sad razmisljam znaci viseje 50cm nego 55cm jer sma uporedio sa dlanom ...sorry za laz .

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Ma za temperaturu nemoras mnogo da brines.Dovoljno su pametni da kad im je hradno pridju sijalici,a kad im je toplo odalje se.Samo treba da pazis da stavis neku mrezicu na lampu kako nebi mogao da se previse priblizi,ili pocne da bezi kad mu prskas pa se zezne i opece.To je bila moja greska.
    Netreba brinuti o konstantnoj temperaturu u terariumu,ali basicspot treba da bude oko 35.
    Super izgleda,kad se setim kako je moj bio malecki.Najverovatnije je zenka,jer nema sanse da omanes u prepoznavanju.Muzijak ima kao male bradavicice na zadnjim nogama,dok zenke nemaju nista.Jednostavno
    Kako si uradio terarijum?Moj savet ti je da stavis sto vise biljaka svetlijih boja,da bi i on bio svetliji jer je onda mnogo lepsi.
    ! High Voltage !

  13. #13

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    to ti je dobra ideja za biljke...to je potpuno tacno...ja sam stavio dosta braon,tj pozadina je tamno braon i on je cesto jako taman

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    @kimo jako je lep gde si ga kupio?...

  15. #15
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Hahaha, samo ti dođi sutra pa ćeš videti i čuti šta te zanima...

    Inače ja sve to znam što vi pišete, samo pitam iz iskustva da se nebi zeznuo nešto, sijalica nije u terarijumu uopšte, tako da nema brige...trenutno je jako mali, pa je u terarijumu 40x40x45 ili tako nekako ima grana i fikus benjamin jedan, nema ni mesta za više u tom terarijumu, kada preraste dobija veliki terarijum sa sve biljem i granjem raznih boja i veličina, tako da će biti ok...samo neka on dobro klopa i neka se zeza, umalo mi nije pobegao danas, dok je bio u sobi na fikusu, jer se popeo uz neku viseću lutku, baš me iznenadio kako ju je dohvatio...

  16. #16
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Evo danas je pojeo 6 lateralisa i sunčao se na terasi opet, samo sam ga uhvatio kako lovi neki suvi list fikusa i hoće da ga pojede, pa sam mu ga izvadio iz usta...posle je klopnu zemlju, ali nije uspeo da je pojede samo je napao...znam da to često rade kao mali, šta mi predlažete da radim...inače je to neki treset i neke niti kao od kokosovog treseta samo mnogo kraće(u to je zasađen fikus)...

    Evo novih sličica:




  17. #17

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    pusti ga da rucka to ako jede...nije nista strasno.mada nije ni nesto preporucljivo...
    mozes da mu povecas Ca pa da vidis kako reaguje...desi se da prestanu da jedu zemlju nakon toga.
    moj jede jednom u 30-40 dana i ne sprecavam ga ali kad bi bilo cesce od toga preduzo bi nesto sigurno.
    pazi bendjamin oce da iziritira sotmak pogotoovu kod malih...ako imas sefleru ubaci bolje nju.
    ili hibiskus ....njih trse...

  18. #18
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Znam za Fikus, ali on ga ne jede a i ne može, mali je on, samo pije vode puno sa njega i šećka po njemu, uvek ja to nadgledam, tako da nema problema...inače je mnogo aktivan i čini mi se da je zdrav ko dren...Ca dobija sa hranom i rado jede naprašenu hranu tako da nema problema, vrši nuždu skavi dan i ok je stolica...

    Koliko je tvoj star Žarko?

    A tvoj Calyptratuse?

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Citat Prvobitno napisao kimo
    Evo danas je pojeo 6 lateralisa i sunčao se na terasi opet, samo sam ga uhvatio kako lovi neki suvi list fikusa i hoće da ga pojede, pa sam mu ga izvadio iz usta...posle je klopnu zemlju, ali nije uspeo da je pojede samo je napao...znam da to često rade kao mali, šta mi predlažete da radim...inače je to neki treset i neke niti kao od kokosovog treseta samo mnogo kraće(u to je zasađen fikus)...

    Evo novih sličica:


    Kakva je ovo dlakava rucerda!? Hahaha...
    Povecaj mu kalcijuma, sumnjiv si mi ti sa tim prasenjem...moji su tako jeli zemlju i sada su prestali...mozes za svaki slucaj da stavis neku glinastu zemlju preko treseta za fikus ili zasadi fikus u tu zemlju, tako ne mogu da uzimaju parcice posto se glina jako stvrgne...
    Pozzz
    Filip

  20. #20
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Chamaeleo calyptratus

    Ma nema šta da sadim i zezam, samo je jednom to uradio i nije ništa pojeo nego ispljunuo parčence, a list je bio žućkasto zelenkast pa ga je verovatno privukla boja, možda je mislio da je neki insekt...nema frke zasada.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •