Molim Vas ako neko zna da mi kaze..imam malu narandzastu zabu..verovatno africka kandzasta...citajuci forum odlucila sam da nabavim akvarijum i grejac..i sta god bude trebalo da joj pruzim dobre uslove..trenurno je u staklenoj kugli..kad sam je dobila na poklon rekli su mi da tako moze da zivi ali iskreno ne dopada mi se ta ideja..Moje konkretno pitanje je da li neko zna da li ove zabice su nosioci salmonele jer sam citala da neke jesu ..da znam kako da rukujem sa ciscenjem itd..hvala unapred
Citat Prvobitno napisao Niks Pogledaj post
s obzirom da moje nisu noc prezivele,je ti ne mogu davati savete iz iskustva,ali mogu ti reci da dosta prljaju vodu,to je sigurno,i treba im cesto menjati vodu,ali ne svaki dan,nikako..kako su meni objasnili u pet shopu jos odavno,nju odrzavas manje vise kao i ribicu..znaci hranjenje jednom dnevno,menjanje vode 1 nedeljno,i nikako ne stavljaj vodu iz cesme ukoliko nije prokuvana ili odstajala bar 24h..temperatura ti sobna sasvim odgovara i to je koliko ja znam sva mudrost oko ove zivotinje..i poklopi joj akvarijum obavezno jer hoce da iskacu..
ovo su ti saveti za prvu pomoc,a bilo bi dobro kad bi se neko malo iskusniji sa ovom vrstom javio..