Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 21

Tema: afričke kandžaste žabe

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno afričke kandžaste žabe

    Ovo je jedna, po meni nepravedno zapostavljena vrsta. Nije teško doći do nje, krupna je i izdržljiva i izgleda fantastično u lepo ubiljenom akvarijumu uz neku od krupnijih (ali mirnijih) vrsta riba. lako se hrane jer jedu sve pa i klasičnu hranu za ribe a žive jako dugo (na netu ima podataka o jedinkama koje su stare i preko 25 godina). Ne krekeću već melodično cvrče (ili zuje). Potpuno su akvatične, akvarijumu ne treba kopneni deo. Za one koji bi malo više da saznaju o njima latinski naziv im je Xenopus Laevis. Prva slika je skinuta sa neta a ostale su mlade albino žabice koje sam nabavio pre neki dan...






  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    odustajem od slika....

  3. #3
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    Ja sam, do pre mesec dana, imao 3 kandzaste, al sam ih poklonio drugu. Najstarija je bila kod mene 7,5 godina.

  4. #4
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    Citat Prvobitno napisao poskok
    odustajem od slika....
    Nemoj, sve što ti ne ide od ruke ćemo ispraviti. Zato služe moderatori
    Potpis u pripremi!

  5. #5
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    Evo nekih prastarih slika mojih zaba:




  6. #6

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    prelepe...sta su im ove crtice po telu?

  7. #7
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    Ukrasi neki, ne znam Kad su male jako su simpaticne, jer se dosta krecu, i podsecaju na male ronioce u vodi. Kad opruze noge stvarno
    izgledaju ko mali ljudi u vodi. Medjutim, kad porastu i utove se, ne krecu se skoro uopste, samo stoje na povrsini i cekaju hranu. Interesantno
    jedu, jer se pomazu ruchicama. Jos jedna slicnost sa ljudima U poslednje vreme nisam nesto vodio racuna o njima, moram da priznam, i
    sve sam mislio da cu se popraviti. Ali, to se nije desilo, pa sam ih poklonio Mladenu, koji je i pre cuvao ovu vrstu. Ovo je inace invazivna vrsta
    i moze se naci u raznim delovima Evrope. Nekada je koriscenja za utvrdjivanje trudnoce kod zena, pre nego sto je pravi test napravljen. Kad
    se i to cudo desilo, nije vise bilo potrebe za ovim zabama, pa su ih masovno pustali iz laboratorija u prirodu. Mudri lekari, nema sta.
    Medjutim, sada na mnogim mestima u Evropi izumiru polako.

    Ja ih ne bi drzao sa ribicama, imao sam losa iskustva. Ne traze puno prostora, pa cak ni posebno cistu vodu. Nije lose ubaciti filter pumpu, jer
    dosta prljaju. Treba im dosta bilja, i par mesta za skrivanje. Za hranjenje treba koristiti sitne insekte, sve sto jedu i gusteri, samo dosta manje,
    zivo meso, posebno ribu, a od sushene hrane treba koristiti sushene larve komaraca. Mozete da im dajete i zive gamaruse ako ih nabavite, pa
    da gledate kako jure hranu koja brzo pliva. To je interesantno. Temperatura moze da bude sobna. Grejac treba samo zimi, najidealnija temp. je
    oko 22 stepena. Izdrzljiva i jako laka vrsta za cuvanje. Obavezan poklopac jer zaba moze da iskoci iz akvarijuma ili da se provuce ako joj ostane i malo
    mesta za to. Cim izadje na suvo, ima jos samo malo vremena pre nego sto se osushi i umre. Meni je jedna davno tako uginula. Moje tri preostale
    su sad srecno udomljene kod Mladena.

  8. #8
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    Jedva vas nadjoh, vas i ovu zhabicu . Naime, dobila sam zhabicu- albino pre dve nedelje i odlichno se snashla. Uletela je u mrestilishte i pojela 20ak ribica. Inache je zhivahna bila do tad.
    Danas sam pozvala pet centar da se raspitam zashto se umirila i uopshte o njoj i rekoshe mi da se najela za 7 dana i da je to obichna zhabica kojoj su kao maloj ubrizgali karotin, pa zato ima tu boju i da tje vremenom dobiti boju obichnih zhaba. Istina?

  9. #9
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    Nisam siguran da je to istina. Ako je albino, ostaće albino. Ali su bar u pravu kad kažu da se žaba samo prejela Jako su proždrljive, ali ima perioda kad dugo odbijaju hranu. Posebno zimi.

  10. #10
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    E, hvala . Bash me zabrinula. Inache, ista je kao ona na drugoj i tretjoj slici koju je postavio poskok. Htela sam i ja da postavim sliku, ali je sa moba, pa je mutna, mada i nema potrebe sad

  11. #11
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    Možeš da računaš na to da će ti ostati te boje i kad poraste. Kako je čuvaš, u kojim uslovima? Mislim, ishrana, temperatura itd. Dosta dugo žive i lako se čuvaju, a baš sam večeras čuo da će odsad i one, kao i crvenouhe kornjače, biti zabranjene za uvoz u našu zemlju, jer su invazivna vrsta.

  12. #12
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    Chuvam je u akvarijumu, kao shto mi je i recheno, medju svim onim ribicama.... Temperatura vode ide do 25 C, kako su mi u pet centru rekli, mada sad vidim da je bolje da bude nizha temperatura.
    Ovih dana planiram da napravim podelu, jer sam kao i svaki pochetnik nagreshila za medalju i skrkala previshe vrsta ribica koje se ne slazhu, a i dobijam novi akvarijum. Ovu zhabicu (Sladju) ne dira niko osim skalara kad mu zadje na teritoriju. Inache je ona njih hvatala za repove, ne mnogo, ali kao da je bilo u igri. Sinotj i danas sam je nashla izvrnutu na ledja i pretrnula...medjutim... kad je pipnem, pochen da pliva ko besna . Nije joj nishta.
    Hranim je tubifexom, a sama se hrani iz mrestilishta Desetkovala je mladj.
    Znachi....moram da pazarim josh zhabica kad su vetj odluchili da ukinu uvoz.
    Gde mogu da ih kupim i kako da znam pol? (ako je jeO, onda je muzhjak, a ako je jeLA, onda je zhenka?)

  13. #13
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    Moze tako, a moze i ovako http://www.xlaevis.com/sexing.html Obrati paznju na iskakanje iz akvarijuma, kad-tad se desi ako nije skroz dobro zatvoren akvarijum. Ja bi je razdvojio od ribica, mozes da uzmes neki mali akvarijum za nju, ne trazi puno prostora. Moje su se stalno tukle sa skalarima.

  14. #14
    Član Niks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    u poslednje vreme nesto cesto razmisljam o uzimanju zabe,pa sam prvi put upao u ovaj deo foruma i video da je bilo i dobrih i losih situcaija sa zabama,i nakon procitanih nekoliko tema mislim da cu odustati od te ideje,bar na neko vreme..elem,imao sam par bas ovih zaba,kupio sam ih u pet shopu jos odavno,i video da su tamo bile opusteno sa gomilom ribica,i sve ok..medjutim,kod mene u akvarijumu nisu stigle ni noc da prezive,tako da svakako savetujem odvajanje..one mogu da budu sa ribicama,ali takodje mogu i da budu pojedene..to je bilo pre par godina pa se ne secam najbolje,ali mislim da su im skalari presudili..

  15. #15
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    2

    Question Odg: afričke kandžaste žabe

    Pozdrav svim ponosnim vlasnicima ovih divnih stvorenja
    Ja sam se par dana prvi put susrela sa mojim afrikancem zabcem i sad imam tako milion pitanja....
    Ako je iko raspolozen da pomogne bicu vrlo zahvalna...
    ovako, sto se tice vode...menjala sam je i prvo je bilo sve ok, super, a sad je pocela jako da se muti i izgleda prljavo iako sam je juce menjala, jel moguce da tako prljaju vodu ili je nesto drugo problem? I na koliko je preporucljivo menjanje vode? I oko ishrane, koju kolicinu granula joj dajem?
    Nista ne znam (((

  16. #16
    Član Niks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    s obzirom da moje nisu noc prezivele,je ti ne mogu davati savete iz iskustva,ali mogu ti reci da dosta prljaju vodu,to je sigurno,i treba im cesto menjati vodu,ali ne svaki dan,nikako..kako su meni objasnili u pet shopu jos odavno,nju odrzavas manje vise kao i ribicu..znaci hranjenje jednom dnevno,menjanje vode 1 nedeljno,i nikako ne stavljaj vodu iz cesme ukoliko nije prokuvana ili odstajala bar 24h..temperatura ti sobna sasvim odgovara i to je koliko ja znam sva mudrost oko ove zivotinje..i poklopi joj akvarijum obavezno jer hoce da iskacu..
    ovo su ti saveti za prvu pomoc,a bilo bi dobro kad bi se neko malo iskusniji sa ovom vrstom javio..

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja twilight'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    234

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    Jao covece,ja kad sam bio klinac nekih 7 godina,cale mi je kupio ovu zabicu u zoo tropicu Na zalost,nestala je iz akvariuma iznenadno i ako je bila sama

  18. #18
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    Hvala puno

  19. #19
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2015
    Lokacija
    srbija
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    Ja imam ovu vrstu zaba vise od pola godine i drzim ih odvojeno od riba, zato sto su porasle duplo od kad sam ih kupila i jele su moje ribe iz akvarijuma, tacnije gupike. Imam njih tri i skoro stalno zuje, al nikako da se pare... ne znam do cega je to. Vazda imaju cistu vodu, ubacila sam im jednu zivu biljku, hranim ih sa hranom od riba.
    Ako neko ima neki predlog ili zna nesto vise da mi kaze o njihovom razmnozavanju nek mi javi, posto bi bas voljela da ih odgajam.
    Ovo je slika kad sam ih tek bila kupila..

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: afričke kandžaste žabe

    Jel si sigurna da imas muzijaka i zenku

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •