Prikaz rezultata 1 do 13 od 13

Tema: Grinje, dokle bre vise?!

  1. #1
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Grinje, dokle bre vise?!

    Ubijaju me u pojam! Istrebim ih kod dubia, pojave se kod lateralisa, istrebim ih kod lateralisa, pojave se kod fobasa, i tako u nedogled. Dajte nesto konkretnije od isusivanja.
    Sta sad, kad ja isusim kutiju u kojoj ima grinja, one samo izadju iz nje, i presele se negde u moju sobu, zar ne? One samo idu trbuhom za vlagom i to je to. Sakriju se negde
    u sobi, i traze novu kutiju, u kojoj se namnoze. Jako su sitne, jedva vidljive i mogu da se penju po svim povrsinama, cak izlaze i iz zatvorenih kutija, jer su toliko sitne. Znamo
    li mi uopste, zasigurno, da one nisu stetne za nase ljubimce? Sta ako jesu? Mrzim ih iz dna duse!!
    Molim jos jednom za neki savet, ukoliko neko od vas ima, nesto sto bi sigurno istrebilo ovu gamad, na duze staze. Hvala.

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Grinje, dokle bre vise?!

    postoje bube koje se zvou...aj sad filipe.....!
    pomagaj, jedu grinje.. i ako ih imas kod T onda ubacis njih...nisu springtejls vec nesto sl.

    drugo mora da najdjes pravu ravnotezu izmedju kolicine vlage i nemanja grinja. probaj da fobase hranis samo jabukom. ili sto sma ja radio akd sam ih prvi put done u srbiju iz madjarske je hraniso sma ih samo krompirom..i vala nisam imao grinje ali nisam tad ni znao za njih
    eto probaj krompir.
    ali mislim da je jako bitno da bilo sta da probas pa pocnes od ciste kolonije....
    zbog njih sam odustao od fobasa...

  3. #3
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Grinje, dokle bre vise?!

    Kod fobasa su mi se tek veceras pojavili. Kod dubia ih trenutno nemam, a kod lateralisa jos malo. Ali ako ne otvorim kutije samo na jedan dan da se
    malo izluftiraju, opet se premnoze. A vlage u kutijama i nemam previse, jer su zidovi i sve ostalo skroz suvi. Kako doci do tih buba?

  4. #4
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Grinje, dokle bre vise?!

    Bubamare jedu grinje, a verovatno i još neke!

  5. #5
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Grinje, dokle bre vise?!

    Pa, da, ali to nije neko resenje. Jer meni grinje izlaze iz kutija, i budu i na poklopcu i na stranama kutija. Ne verujem bas da ce buba mara da ide i da ih
    jede redom sa svih mesta gde ih ima. A ne znam ni da li bm moze da se penje po glatkim vertikalnim povrsinama. Daj neki bolji predlog Bogice

  6. #6
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Grinje, dokle bre vise?!

    Te bube su predatori mites po englski...ali to je teško nabaviti tako na brzinu, ali ako me podsetiš i nađeš latinski naziv ili nam neko pomogne, onda ću ih naći verovatno krajem Oktobra na jednoj berzi...

    Inače ja sam grinje imao kod fobasa samo jednom i tada sam bacio celu tu posudu, samo povadio velike crve i tras, jer jako dugo treba da one nestanu i to pod uslovom da ti je jako suv stan, što nije slučaj kod nas...tako da mislim da bi trebalo smanjiti vlagu a ako ne nestanu za 10 dana baciti celu koloniju toga, samo izvaditi ono što se spasiti može...inače im nemoj ubacivati ni voće ni povrće taj period sušni.

  7. #7
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Grinje, dokle bre vise?!

    Eto resenja! Samo treba isushiti stan, i nema grinja kad se isushe kutije Zezam se, podseticu te za te predatore grinja pa da mi nabavis to. Kako
    se prodaju? Na komad ?

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Grinje, dokle bre vise?!

    Bubamare jedu biljne vasi a ne grinje...a ovih predatora grinja ima dosta vrsta i svi su razlicito efikasni ali zaista ih je tesko nabaviti i mnogo ti je jeftinije da zapocnes novu koloniju i naravno da nisu potpuno efikasni...
    Mislim da ti se grinje pojavljuju zato sto su vezane sa dubijama...dakle, zakace se na njih i ti iako promesnis substrat ne mozes da ih se otarasis...ne znam koje bi bilo najbolje resenje, probaj da izdvojis jedan dio kolonije i da ih stavis neko vreme u jako nisku vlagu pa da vidis da li dubie to uopste podnose...
    Pozzz
    F.

  9. #9
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Grinje, dokle bre vise?!

    Koliko sam ja pročitao bubamara ima više vrsta i Akarifage se hrani grinjama a Afidifage se hrani biljnim vašima

  10. #10
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Grinje, dokle bre vise?!

    Dubije podnose nisku vlagu, tj. njima uopšte ne treba visoka vlaga kao što smo ranije mislili, ja svojima samo dajem voće i povrće skoro svaki dan i redovno se presvlače, ceo poklopac je ventilacija...tako da sigurno ne možeš imati problema.

  11. #11
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Grinje, dokle bre vise?!

    Ma znam, ja ne drzim nista od insekata za hranjenje na velikoj vlazi. Uglavnom su suve kutije, ali, eto, dobro mi uspevaju grinje. Mada, nije da ih
    uvek ima. Neko vreme ih nije bilo, a sad su se opet pojavile.

  12. #12

    Uobičajeno Odg: Grinje, dokle bre vise?!

    kada se meni prelivale grinje iz kolonije fobasa ja sam stavio lampu od 60W iznad kolonije i grinje su pocele da prelivaju i da begaju...onda uzmes maramicu i pocnes da ih ubijas sto vise....
    i posle 2 dana sam isusio sve i bilo je ok ali nisam davao povrce vec kreompir tanko isecen...

  13. #13
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Grinje, dokle bre vise?!


Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •