Strana 6 od 13 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 120 od 251

Tema: Zmije Srbije

  1. #101
    Član paja_gajic'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Srem
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    Kako da nabavim domace zmije - Prugastog smuka , Shilca i Leopard smuka.

  2. #102
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    Zasad nikako. Niko ih ne razmnožava ovde, pa ih nema iz odgoja. A niko ti ovde neće preporučiti da ih uzmeš iz prirode, jer su sve tri vrste zaštićene.

  3. #103
    Član paja_gajic'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Srem
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    HVALA ,,,,,,,,

  4. #104
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    U inostranstvu mogu da se nabave leopard i prugasti iz odgoja. Ali nisam siguran baš koliko lako bi mogli da se nabave, a nisu ni jeftini. Šilac jede uglavnom samo guštere, pa se izuzetno retko čuva.

  5. #105
    Član paja_gajic'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Srem
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    Hvala jos jednom. kad si tako O.K. imam jos jedno pitanje dali imas kalifornijsku prstenastu zmijui posto je ?

  6. #106
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    Imam jednu i nije na prodaju
    Pregladaj Ponudu u Malim oglasima, ili postavi temu u Potražnji

  7. #107
    Član paja_gajic'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Srem
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    O.K. Hvala ja sam novi ovde pa neznam ko je ko, mislio sam da imas na prodaju neke vrsta,ja imam Burmanca kukuruznu i par vrsta domacih zmije a hocu jos nekoliko vrsta da prosirim moj mali zoo.

  8. #108
    Član paja_gajic'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Srem
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    Pozz.planiram da nabavim duginu bou-kolumbijku.dali mozes to jes dali si raspolozen da mi posaljes nesto vise o njo? HVALA.

  9. #109
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    Nisam nikad čuvao dugine boe, tako da ne mogu ništa da pišem iz prve ruke. Ima dosta članova koji ih čuvaju, i već su pisali, pa pregledaj malo stare teme. Ako imaš neka pitanja, otvori posebnu temu, ovo je tema Zmije Srbije, i u njoj nećemo razgovarati o boama

  10. #110
    Član paja_gajic'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Srem
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    O.K. Hvala

  11. #111
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    Zdravo svima,
    Interesuje me,posto sam pokusala da identifikujem zmiju na netu,o kojoj sam cula dosta od ljudi u selu, region suva planina, duga crna, debela zmija sa crvenkastim repom. Da li znate mozda koja bi mogla biti,inace otrovnica je.
    P.S da nisu seoske price i gluposti vec iskustva ljudi koji zive u planini.

  12. #112
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    Ako je duga crna onda je to najverovatnije Zameniss longisimus (Elaphe longissima) ili Eskulapov smuk. Inace nije otrovnica Nase otrovnice su male do 80ak cm i zdepaste, sa karakteristicnom cik-cak sarom na ledjima i mogu se pomesati samo sa jednom zmijom (Coronella austriaca-smukulja) i to ako se ne vidi dobro.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  13. #113
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    Da, smuk definitivno, ima ih više vrsta. Inače, sve priče koje čuješ o zmijama su preuveličane, ne zato što ljudi lažu (nekad i zbgo toga), nego zato što su u strahu jednostavno velike oči. Ako su videli zmiju od 1,5m, njihov mozak će registrovati da je imala 3m. Ako je zmija bila debela 3 prsta, oni će upamtiti da je bila debela kao ruka. Ako ima bilo kakvu šaru, odmah je šarka, itd. Veruj mi gde god da sam išao, na koji god teren, naslušao sam se ovakvih priča, i totalno oguglao na to. Oni jednostavno veruju u to. A, u tvom slučaju veruju da je taj smuk otrovan, iako nije

  14. #114
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    Da li kod nas bilo gde u Srbiji postoji neka zuta zmija?

    Moji drugovi tvrde da su videli zutu zmiju na Zdrebanu (jedno brdo ovde u Gm-u) ...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  15. #115
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    Postoje žuti poskoci. Eskulapov smuk takođe može da bude svetlo braon, što mu dođe skoro kao žuto. Opet je to u pitanju sigurno. Treća zmija koja je, da kažemo, žuta, je prugasti smuk, koji živi samo u dolini Pčinje, na granici sa Makedonijom, tako da to nije sigurno.

  16. #116
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    Znaci mozda nisu lagali...
    Hvala Nenade...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  17. #117
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    Pa, sad, ima raznih nijansi žute Zlatno žuta ovde baš i ne postoji. Ali svetlo braon, je skoro žuto, kao što pomenuh, pa kad je obasja sunčev zrak, može da izgleda baš žuta
    Kad sam bio klinac, sa nekih 13 godina, sam bio na Ceru, i tražio herpetofaunu po šumama i livadama. Tada sam video skroz šarenu zmiju, koja je prošla blizu mene i nestala u žbunju. Lepo sam je video, ali nisam znao koja je vrsta. Par godina kasnije video sam prvi put sliku leopard smuka (Zamenis situla), i bio sam ubeđen da sam baš to video. Izgledao je apsolutno isto kao zmija sa Cera, bar kako sam je ja zapamtio. E, sad, na Ceru, ni u blizini, definitvno nema leopard smuka, i nemoguće je da sam to video. Ali, moj mozak je tako upamtio E, to je i ovde slučaj. To se stalno dešava, čovek vidi drečavo zelenu zmiju kod nas, pa te posle ubeđuje da si ti lud, i da ti umišljaš da sve znaš, pošto je on to sigurno video, ili plavu zmiju sa zvezdicama (da, i to sam čuo), i kao ispade da su to neke nove vrste To su sve besmislice. Dobro se zna šta tačno po Srbiji živi od zmija, jedino mesto gde su otkrivane za Srbiju nesvakidašnje vrste, mediteranske, je Pčinja, o čemu je već bilo reči.

    Sad mi pade na pamet još jedna priča. Radilii su neko istraživanje na jezeru Loh Nes. Doveli su grupu turista i vodič im je pričao o jezeru, dok su stajali na obali. Prethodno je bio pripremljen mehanizam koji će iz vode izbaciti neki balvan, najobičniji, i posle desetak sekundi ga vratiti ponovo u vodu. Svi su turisti zabezeknuto posmatrali balvan, koji im je bio relativno blizu, i u njemu su videli čudovište iz jezera. Zamolili su ih da nacrtaju šta su videli, i svi su uredno nacrtali dinosaurusa iz Loh Nesa, odnosno, onako kako se obično crta i predstavlja to biće. Svi su bili sigurni da su videli malu glavu na dugačkom vratu, peraja i slično.. A, onda su im pokazali šta su zapravo videli. Turisti su bili šokirani. Niko od njih nije lagao, jednostavno, svi su bili ubeđeni da su videli čudovište. Jako je slična stvar i sa zmijama

  18. #118
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    Ma verovatno je ta braonkasta zmija, tesko da je neka druga...
    A kazu da su je videli na drvetu...

    Ali zmija sa zvezdicama...zanimljivo...

    A gledao sam i ja to sa turistima...posle su ispitivali neke turiste i moram da priznam da je bilo nekoliko njih koji su rekli da je to sigurno bilo samo neko drvo, a neki su rekli samo da ne znaju sta je...ali je ipak imalo dosta njih koji su se ispalili i tvrdili da je to bilo cudoviste...

    P.S. A cuo sam za neko mesto gde se svake godine pojavljuju razne zmije, kazu da izlaze iz svake pukotine, svuda ih ima...ne mogu da se setim tacno tog mesta, ali...ko zna, mozda je istina...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  19. #119
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    Gledali smo istu emisiju
    Nego, da, ima takvih mesta gde se svake godine pojavljuje veliki broj zmija. Naši smukovi spavaju zimski san u grupama. I kad na proleće napuste hibernakulum, mogu se videti na gomilama. Tu zna da bude i par vrsta smukova, belouške i ribarice, ako negde blizu ima vode, a negde i vipere sa njima.

  20. #120
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Zmije Srbije

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Gledali smo istu emisiju
    Nego, da, ima takvih mesta gde se svake godine pojavljuje veliki broj zmija. Naši smukovi spavaju zimski san u grupama. I kad na proleće napuste hibernakulum, mogu se videti na gomilama. Tu zna da bude i par vrsta smukova, belouške i ribarice, ako negde blizu ima vode, a negde i vipere sa njima.
    Da
    Tako nesto, ali sam cuo da je nesto posebno sa ovim mestom...kao izlaze mnoge vrste koje su do tada bile nepoznate, i izadje ih bas dosta, svuda po kucama idu...
    Joj, ima neki link sa tim, probacu da nadjem...
    mada je verovatno u pitanju to sa zimskim snom
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •