Prikaz rezultata 1 do 20 od 20

Tema: Akvaterarijum za crvenouhe

  1. #1
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Akvaterarijum za crvenouhe

    Nikako da postavim sličice at gde držim dve crvenouhe, pa evo konačno da postavim koju!








    Inače at je zapremine 140l ,a voda zauzima polovinu, to nije dovoljno ali za ovu veličinu im je još ok!
    Dimenzije 100x40x35
    Obala je dimenzija 40x40

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    bogice svaka cast kako si im sredio akvarijum...jesi kasnije planirao da im pravis neki veci...ili sta?
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  3. #3
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    Hvala!
    Da, u planu je kao i još mnogo stvari pa ne znam šta ću pre, ali dobro mogu one još neko vreme da borave u ovom!

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    da...naravno da mogu one tu da ostanu jos neko vreme...nego sam mislio sledece godine ili...kad stignes...
    kolike su ti velicine crvenouhe?
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  5. #5
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    Sledeće godine će dobiti drugi, ukoliko do tada ne dobiju jezerce!
    Pre par nedelja sam im merio oklope i jedna ima 10cm a druga 12cm (znači samo oklop)

  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    Lepo izgleda. Koliko cesto cistis? Znam da je zeznuto da ih drzis na podlozi od kamenja, jer se prljavstina skuplja ispod, a filter to ne moze da
    pocisti, pa moras crevom. Bar je tako kod mene bilo.

  7. #7
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    Ne čistim, tj. jedanput mesečno promenim 1/3 vode ,a kamenje sam zato stavio to krupno da može da cirkuliše voda a samim tim i prljavština.
    Na svaka tri meseca usisam podlogu!

  8. #8
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    Tako retko?! Onda si nasao neke bolje kornjace, koje ne prljaju toliko Ja sam stalno morao da cistim i usisavam podlogu, a svo kamenje
    iz terarijuma sam povremeno iskuvavao, jer postane sluzavo

  9. #9
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    Ma isto prljaju ,nego mnogo zavisi i od filtera koji imaš , ja npr. koristim potapjuću pumpu koja super radi posao na toj zapremini ,menjam filter masu na svake 2 nedelje i uvek je pun mulja ali tako i treba, zar ne!

  10. #10
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    Pa i ja sam koristio slicnu pumpu, ali ona je dobro cistila samo dok nije bilo podloge. Kad sam drzao kamenje nije mogla da pocisti prljavstinu ispod
    kamenja. Mozda ti je sad ok, ali kad porastu verovatno ces imati isti problem.

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    ja sma imao od 22cm kornjacu i cuvao je neko vreme...nisma imoa filter i na 5 dana sma menjao vodu....i to sam crevom presipao...koliko sam se samo puna nagutao njenih G@#$#$% i drugih S#$#$ to ej cudo...
    sad sam ko sefcenko ne mogu da se razbolim...

  12. #12
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    Kad porastu dobijaju drugi smeštaj za koji ću spremiti doooobar filter, baš!

  13. #13
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    Zasto si koristio obicno crevo Zarko? Imas da kupis crevo sa pumpicom (ja takvo koristim kod tritona) i promenis vodu bez problema. A ako ne to,
    onda moze i obicno crevo, ali prvo ga napunis vodom na cesmi, drzis oba kraja i onda jedan kraj potopis u vodu, a drugi u kantu u koju ces
    da presipas vodu iz akvarijuma. onda otpustis oba kraja i voda sama ide, nema potrebe da pravis vakuum isisavanjem ustima. Eto mala lekcija
    iz fizike.
    p.s. (opet si poceo da brljas dok pises )

  14. #14
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    E, Bogice, preporucujem ti da potrazis spoljni filter koji stoji iznad vode, i ima dva creva u vodi. Jednim crevom izbacuje vodu i tera je da se pokrece,
    a drugim hvata vodu koja se filtrira u ogromnom filteru koji je izvan vode. To je mnogo bolje resenje. Jer ovi obicni filteri skupljaju otpatke u sebi,
    ali kad ih iskljucis iz struje, ti otpaci stoje i dalje u vodi. Samo sto su skoncentrisani u sundjeru filtera a ne razbacani u vodi. Sto mu dodje na isto,
    jer isto zagadjuju vodu, samo sto izgleda cistija. Ovako su filteri van vode i mnogo je lakse za menjanje sundjera. Postoje i neki dodaci koji se stavljaju
    u filtere, koji ubijaju bakterije. Mozes da koristis i aktivni ugalj u tu svrhu.
    Imam jedan ogromni filter na slican princip, pa mogu da ti dam, skuplja mi prasinu vec godinama.

  15. #15

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    ma sad znam, naucio me deda da pretacem rakiju

    inace bio sam gluplji nego sad,al ajd sad mislio sam da ni jedan filter ne moze da ocisti ono sranje....

  16. #16
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    Znam za takve filtere, to sam planirao da uzmem, ali pošto su malo skuplji ne mogu u skorije vreme!

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    A kada bi stavio neku biljku unutra da li bi je izgrickale.Meni ribice sve popasu ko da su krave

  18. #18
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    Ne bi ni stigao da je staviš, to je kao kad bi je stavio u kiselinu!

  19. #19

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    preporucujem ti da 1/3 vode menjas jednom nedeljno ne zbog prljavstine nego zbog nitrata, u filter stavi bio kugle ili keramicke prstenove na njih se kace korisne bakterije koje krkaju amonijak i nitrit, a nitrat moras da izbacis menjanjem vode. ja u aq koristim i neke suplemente protiv hlora i drugih cuda koja mozes da nadjes u vodi toga ima u pet shop-ovima i nije skupo

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Akvaterarijum za crvenouhe

    ne znam koliko ima smisla stavljanje bio kuglica i ker. prstenova u at.koliko je meni poznato tim bakterijama je potrebno otprilike 3nedelje da formiraju efektivnu koloniju a ti kad stalno menjaš vodu da li će oni dobro funkcoinisati a već samim menjanjem vode si smanjio nivo štetnih materia,a drugo kornjače ne dišu na škrge tako da ne postoji opasnost da oni to apsorbiraju iz vode kao ribe,znači nepotrebno si dao pare,sa druge strane gledano ne može ni da šteti,pa ko voli nek izvoli

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •