Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 29 od 29

Tema: koju tarantulu da uzmem

  1. #21

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    ja sam pocetnik i zeleo bih tarantulu. sta mislite o

    Lasiodora parahybana

  2. #22
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    dobar pauk...jako puno jede i brzo raste...jako je velika
    odlican izbor
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  3. #23
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    U principu možeš bilo koju vrstu koja nije "Old World"...recimo da izbegavaš samo rodove Poecilotheria, Pterinochilus, Haplopelma, Stromatopelma i još neke agresvinije. Sve ostalo dolazi u obzir i sve su iste za čuvanje. Tako da neke koje možeš da uzmeš su sve iz roda Brachypelma, Grammostola, Lasiodora, recimo slična L.parahybani je i A.geniculata po ponašanju, tj. još je proždrljivija i isto brzo raste, samo što je po meni mnogo lepša. Možeš i iz roda Nhandu samo što su oni plašljiviji malo, ali recimo N.chromatus je jako lep. Ima tu puno vrsta, pa možeš da prošvrljaš malo netom i vidiš šta ima.

  4. #24

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    meni je genikulata lepsa od parahibane. ali ak omozes obe to je najbolje. nakon odredjenog vremena pocece da ti se izgradjuje odredjeni ukus. npr. razlog zbog kog ja cuvam parahibane je sto imaju ogromnu opistomu i sitne kovrdzave dlacice...neko ih cuva zbog velicine....
    samo polako razmisli dobor

  5. #25

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    Znas sta sokole...ja danas treba da dobijem L.Parahybanu....i meni je to nekako ponajljepsi pauk i raste brzo i za pocetak uzmi to...toplo preporucujem....al inace svi su pauci za pocetnika....znaci sta god uzmes drzi ga sa strahopostovanjem i pazi se i to je to....poz...
    U raju je lijepo...u paklu je ekipa

  6. #26
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    Citat Prvobitno napisao Spiderman
    Znas sta sokole...ja danas treba da dobijem L.Parahybanu....i meni je to nekako ponajljepsi pauk i raste brzo i za pocetak uzmi to...toplo preporucujem....al inace svi su pauci za pocetnika....znaci sta god uzmes drzi ga sa strahopostovanjem i pazi se i to je to....poz...
    Amin
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  7. #27

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    svejedno ti je koju ces uzet prvu kad ces opet za mjesec dana uzet još 5 pa se ne muči s odlukom genikulata vs parahybana vs rosea vs chromatus kad ces ih za godinu dana imati sve u kolekciji a za 2 godine počinješ da pariš vrste i prodaješ mladunce,vjeruj mi tako ti je to

  8. #28

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    Citat Prvobitno napisao Bifrost
    Amin
    i to sto kazes....a nisam ni docekao a cim dosla ubacim crva i dzalne u neku skoljku ali kasnije mi sestra kaze evo objeduje neku larvu to reko sestro imas mustuluk kad odraste dacu ti da ga drzis u rucihheheheh
    U raju je lijepo...u paklu je ekipa

  9. #29
    Član dane'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    I ja sam se pre 5 nedelja mislio koji pauk bi bio najadekvatniji... Sad ih ima 15 i poduži spisak za nabavku Ako bih uračunao i madagaskarske bubašvabe i drugu sitnu faunu, bio bi to lep spisak (a nesmem baš sve da nabrajam, možda će i moja žena ovo pročitati pa će biti svašta). Svi su lepi i naravno, neophodni. Kupiš prvog (bilo kojeg) a ostali posle dođu sami. Pa neće valjda siroti pauk da živi bez komšija
    www.egzoticniljubimci.kreni.com

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •