Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 29

Tema: koju tarantulu da uzmem

  1. #1

    Uobičajeno koju tarantulu da uzmem

    cao svima,hteo bih da drzim neku tarantulu.
    imam terarijum 30x15x20, koju bih mogao tu da drzim a da ima u bgd-u.
    p.s. totalnisam sam pocetnik.

  2. #2

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    to je mali ter za odraslu t prosecne velicine...
    bar 30x30....nisu skupi toliki terarijumi

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    U tolikom terarijumu, za pocetak, bilo koju. Kasnije... manje vise nijednu. Zavisi koje volis i koliko si novca spreman da das. Moj ti je savet da malo procackas po netu i vidis koja ti se najvise dopada. Takodje da pogledas ponude ovde na forumu i vidis sta sve ima da se kupi. Kad naidjes na nesto interesantno onda pitaj sta te interesuje

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    pa evo ja da odgovorim umesto nikele,jer mi je to brat i ja sam mu obecao tarantulu.
    neku jeftiniju i ne toliko zahtevnu jer je do sada samo cuvao i jos cuva plavog raka u tom ter.
    a za ter nije problem imam stakla samo da se izlepi.

    :Aerodactyl:

  5. #5

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    za pocetnike je super gramostola rosea.neznam da li sam dobro napisao latinsko ime
    VOLIM ZIVOTINJE

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    iskreno mislim da nema veze da li si pocetnik ili ne.... i ja sam pocetnik pa imam 8 tarantula a prvi mi je bio vagans...kog sam kupila 18.9.2007. a posle par dana sam imala i sve ostale... i nikakav problem nije...u pocetku je bilo malo kao frka da mi ne pobegne,ujede ali sad je i to proslo...sad ih vec pustam da setaju....

    tako da slobodno mozes uzeti bilo kog pauka...nisu bas zahtevni ljubimci

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    ma on bi hteo neku da moze da je muva po rukama ponekad

    :Aerodactyl:

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    Pa nek uzme rosea-u.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    pa onda roseu...ona je miroljubiva....

    i ja sam zelela svoje da drzim u ruci ali kontam da pauci bas i nisu za to...pre neki dan sam pustila roseu dai se seta (bila sam u dugim rukavima ) i nista posebno.... osim sto se ona malo uznemirila dok je nisam naterala na svoju ruku...

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    Grammostola rosea. Lepo, ali dok poraste ima da osedis. Moj savet bi bila Brachypelma albopilosa. Od svih Brachypelmi ona raste najbrze, a opet vazi i za mirnog pauka. Ta je bila moj prvenac. I raste dosta velika. Mozes i da probas sa nekom Aviculariom (to su arborealni pauci) koje su takodje dosta lepe i mirne
    Sto se tice valjanja po rukama ja se licno ne mogu sloziti sa takvom idejom. Misljenja sam da tarantula nije ljubimac sa kojim se mozes igrati i kojeg mozes maziti. To je , naravno, stvar svakog coveka kako ce drzati svojeg pauka ali svako treba da zna da sve tarantule ujedaju i da ni jedna jedina ne prepoznaje ruku koja je hrani

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    koliko kosta rosea?

    :Aerodactyl:

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    Zavisi od velicine. Pitaj Kima ili Zarka za cene.

  13. #13
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    @Nikola @MarkoZmaj - dobrodošli

    Citat Prvobitno napisao markozmaj
    ...neku jeftiniju i ne toliko zahtevnu...
    Jeftino je relativan pojam, slobodno reci koliko si spreman da daš za ljubimca, 10e, 20e lupi neku cenu. Još nešto, koju veličinu bi želeo?


    Citat Prvobitno napisao huana
    pa onda roseu...ona je miroljubiva....
    Nešto se razmišljam da ne bi trebali više da govorimo generalno, ova vrsta je mirna, ova je agresivna i tako te stvari jer svi znamo koliko se pojedine jedinke mogu razlikovati u ponašanju. Rosea je miroljubiva? Niste videli roseu kod Kima koja se izdiže na zadnje noge pri bilo kakvom dodiru. Možda je ova priča za novu temu?


    Citat Prvobitno napisao markozmaj
    koliko kosta rosea?
    Što se tiče cena, nešto možeš pogledati u sekciji "Ponuda", ali kao što kaže Srks možeš i lično kontaktirati Žarka ili Kima. Da te malo poštedim čitanja, kod Kima ima u ponudi rosea ženka oko 10cm za 2400din. Ima i Žarko u ponudi roseu (tj. moguća narudžbina) ali nema cene.


    Citat Prvobitno napisao gava
    Grammostola rosea. Lepo, ali dok poraste ima da osedis. Moj savet bi bila Brachypelma albopilosa. Od svih Brachypelmi ona raste najbrze, a opet vazi i za mirnog pauka. Ta je bila moj prvenac. I raste dosta velika. Mozes i da probas sa nekom Aviculariom (to su arborealni pauci) koje su takodje dosta lepe i mirne
    Sto se tice valjanja po rukama ja se licno ne mogu sloziti sa takvom idejom. Misljenja sam da tarantula nije ljubimac sa kojim se mozes igrati i kojeg mozes maziti. To je , naravno, stvar svakog coveka kako ce drzati svojeg pauka ali svako treba da zna da sve tarantule ujedaju i da ni jedna jedina ne prepoznaje ruku koja je hrani
    Gavo pretekao si me, hteo sam da napišem upravo isto što i ti. Još jedan koji se slaže da tarantule nisu ljubimci za igranje. Moram prvo da priznam da jesam puštao tarantulu na ruku, ali nije bila velika, svejedno to više ne radim. Bez veze se traumira pauk. Čak i u slučaju da dođe do nekog ujeda, tebi sigurno neće biti ništa a pretpostavljam da bi bilo ko u tom momentu povredio pauka, udarcem rukom (instinktivno) ili trzajem ruke i padom pauka...
    There's no place like 127.0.0.1

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    ja sam se bas zato oladio od njih i odlucio za gekona a nikola nek odluci sta ce pa ce mo videti.
    HVALA SVIMA!

    :Aerodactyl:

  15. #15
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    Citat Prvobitno napisao markozmaj
    ja sam se bas zato oladio od njih i odlucio za gekona a nikola nek odluci sta ce pa ce mo videti.
    HVALA SVIMA!
    Ne razumem, zašto si se ohladio od tarantula? Zato što nisu za igranje?
    There's no place like 127.0.0.1

  16. #16

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    moja rosa( na prodaju je jer ja ne volim rose ) je totalno mirna bas kako treba, ali mao sam jednu koja je bila totalni kreten ,na sve je skakala..a sanse su 1 u 1000 da budu takve...

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    ne zbog toga, nego ne prepoznaju ko ih hrani, ma neznam ni sam a i geko mi je extra gusterce.
    Ja bi sve ali i ovako mi je soba puna zivotinja i akvarijuma, a i dvoriste da je keva odlepila.

    :Aerodactyl:

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    Pazi ovako... sto se tog drzanja u rukama tice. Recimo da ti podje za rukom i bez problema pocnes sa drzanjem tarantule u ruci. Prvi put ce biti zanimljivo i celih par minuta ce setati sa jedne ruke na drugu. Sledeceg dana ce setati malo krace ali setace. Posle par dana ce prestati da seta i moraces da je guras i maltretiras. Tarantule su u stanju da se ne pomeraju danima. Ni u tvojoj ruci nece biti nista bolje (sem ako ne odluce da si preterao i ujedu te). Ako ti trba zivotinja koju ces da gnjavis tu su psi i macke... Gledaj na pauka kao akvarijumsku zivotinju

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    Jedna zanimljiva stvar je da ja imam ribice koje vole da se maze i cesu se o ruku kad je stavim u akv. al da neidemo u off topic.

    :Aerodactyl:

  20. #20

    Uobičajeno Odg: koju tarantulu da uzmem

    Hvala svima,moracu malo da razmislim ali cu je najverovatnije uzeti. Bas su extra.
    Javljam sta sam uradio.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •