Rezultati ankete: da li imate T. le blondi?

Glasača
25. Ne možete da glasate u ovoj anketi
  • da

    3 12,00%
  • ne

    22 88,00%
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 47

Tema: le blondi

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Citat Prvobitno napisao nenad
    Pa dobro, samo pitam, ipak je 21. vek, svasta je danas normalno. Njemu lep Gava, ti juris da slikas drugove po celi dan, to je valjda moderno.
    Cisto orijentaciono pitam koliko bi kostao mladi blondi, a koliko skroz odrastao? Cuo sam ranije neke cifre pa su mi delovale neverovatno.
    Odrasle zenke su oko 80-100 evra, tesko jeftinije, mladi 4-5 presvlacenje oko 30-50 evra, ali ih nema nesto u ponudi, kaze Kimo da se tesko razmnozavaju...da neces mozda jednu

  2. #22

    Uobičajeno Odg: le blondi

    meni se stvarno svidja crvenkasto braon na njima...zbog toga sam je i kupio

  3. #23
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Pa necu uzimati pauka, ali ovo je jedina tarantula za koju sam znao od detinjstva. Mislim da se na nasem zove pticiji pauk. A bas i nisam u fazonu da se hvalim zivotinjama, pa ljudima i ne pricam sta cuvam, i kad me pitaju gledam da skrenem s teme. Mislim da na ovom forumu i nema ljudi koji uzimaju zivotinje da bi fascinirali okolinu. Takvi ljudi nisu teraristicari i forum ih ne zanima.

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Citat Prvobitno napisao Filip
    ...nego, Srki, kada ces da nabacis jednu G.rosea
    Hahaha samo me ti zezaj. Ajde da ne idem u off-topic. Meni je blondi ekstra pauk zato sto je tako velik i dobar bi bio za display... Mislim to ga odvaja od drugih paukova. Ne znam da li bi bio toliko atraktivan da nije toliko veliki.

  5. #25
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Citat Prvobitno napisao nenad
    A bas i nisam u fazonu da se hvalim zivotinjama, pa ljudima i ne pricam sta cuvam, i kad me pitaju gledam da skrenem s teme. Mislim da na ovom forumu i nema ljudi koji uzimaju zivotinje da bi fascinirali okolinu. Takvi ljudi nisu teraristicari i forum ih ne zanima.
    Ovo je potpuno tačno. Filipov komentar da ljudi koji imaju velike tarantule to rade da bi se puvali a ljudi koji imaju šarene to rade zato što imaju ukusa je potpuno besmislen. Nešto tu nije dobro shvaćeno pa se na taj komentar nisam obazirao. Privlačnost neke vrste je jako individualna stvar i tu se ne treba mešati.

    Ona slika jeste bila nakon presvlačenja i poslata je da se vidi promena boja na blondi. Može ona jako lepa da bude. Atraktivna je, pored veličine, i po halapljivosti. U stanju je da pojede 5-6 odraslih dubija u jednom cugu. I to ih juri sve. To je scena!
    Potpis u pripremi!

  6. #26
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Eto, nije losa uopste.
    A Filip, u stvari, cuva shkorpije da bi fascinirao ljude

  7. #27

    Uobičajeno Odg: le blondi

    da i ja sam steko takav utisak o filipu
    salu na stranu...blondi je ogroman pauk i to je mozda razlog sto ga mnogi zele...ali i da je vagans najveci ljudi bi ga vidse zeleli

  8. #28
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Citat Prvobitno napisao Filip
    a ako bas hocete da imate najvecu to mi vec mirise malo na onu pricu hocu pitona da mi se svi dive...
    Nije da se osećam prozvan pa se sad kao pravdam ali nisi pogodio (govorim u svoje ime). Neću da se duvam sa blondijem, jednostavno se divim veličini (narodski rečeno: volim veliko dupe, veliko telo i ogromne zube) eto. Divio sam se genikulatama kod Kima, dve ogromne tarantule, Kimova ženka i Genijev mužijak, oba pauka za divljenje! E sad kad pomislim da može i preko te veličine, čoveče... pa moram to da imam... gledam na njih sa puno strahopoštovanja i divljenja. Pored toga zanimljivo mi je kako na slikama izgleda kao da je od pliša, valda je takav utisak i uživo.

    EDIT: Geni hvala za sliku!
    There's no place like 127.0.0.1

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Citat Prvobitno napisao nenad
    Eto, nije losa uopste.
    A Filip, u stvari, cuva shkorpije da bi fascinirao ljude
    Ah, kako sam se odao sada Nenade, citas me kao bukvar

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Pa znate sta, sada salu na stranu, zanima me da li je mozda jos neko primetio da su vlasnici pit bul terijera, pitona ili nekih drugih ˝opasnih˝ zivotinja, obicno ljudi koji zele da se osecaju mocno i ne drze te zivotinje zato sto ih vole? Odrastajuci u malom gradu mogao sam da gledam sve mangupe, krimose i slicne ljude, kojih je bilo mnogo, kako vucaraju takve pse sa sobom i sa njima se ponasaju kao sa nekakvim predmetima. To je slican sindrom kao zelja da se imaju mocna kola, najnoviji mobilni, 3 djevojke oko sebe i sl.
    Da li je neko mozda video nekog takvog lika da drzi vevericu, hrcka ili leopard gekona?
    Istina je da ljude obicno privlaci velicina kod zivotinja i mnogi vole da imaju nesto sto je posebno u svemu, sad, da li zelite da imate tako nesto da biste i pokazivali drugima ili samo da biste sami bili zadovoljni, meni je svejedno, ono sto bih volio je da se zivotinje drze sa ljubavlju zbog onoga sto jesu, a ne zbog velicine ili snage ili status simbola koje bi mogle da predstavljaju.
    Pozzz
    F.

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Citat Prvobitno napisao Geni
    Ovo je potpuno tačno. Filipov komentar da ljudi koji imaju velike tarantule to rade da bi se puvali a ljudi koji imaju šarene to rade zato što imaju ukusa je potpuno besmislen. Nešto tu nije dobro shvaćeno pa se na taj komentar nisam obazirao. Privlačnost neke vrste je jako individualna stvar i tu se ne treba mešati.

    Ona slika jeste bila nakon presvlačenja i poslata je da se vidi promena boja na blondi. Može ona jako lepa da bude. Atraktivna je, pored veličine, i po halapljivosti. U stanju je da pojede 5-6 odraslih dubija u jednom cugu. I to ih juri sve. To je scena!
    Geni, ti uvek sve komentare dozivljavas licno i nekako ih izvrces i predstavljas u najgorem kontekstu. Dakle, nisam rekao da su sarene strava a velike dno, vec da me svi ti ekstremi u velicinama asociraju na pricu o pitonima. Nista vise, ti se nemoj vredjati i nemoj shvatati licno, da je licno, rekao bih onaj Geni se samo pravi vazan

  12. #32
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Pa ja sam lepo napisao da se nisam obazirao na taj komentar jer znam da nisi to mislio. Ali si to NAPISAO. Ja te poznajem, ali mnogi te ne znaju. Nikako ne možeš da izneseš stav da:

    "a ova blondi moze biti zanimljiva samo zbog velicine, ima desetine zanimljivijih vrsta, a ako bas hocete da imate najvecu to mi vec mirise malo na onu pricu hocu pitona da mi se svi dive...
    za blondi"

    Prvo, ovaj forum je napravljen specifično za ljubitelje egzotičnih životinja i tu vlasnik tarantule ne može da štrči ni po jednom osnovu. Oni koji žele da se eksponiraju kao 'opasni' jer drže tarantule ili zmije to rade među ljubiteljima pasa i mačaka na ostalim forumima. Pa čak ni tamo nisam video nikoga ko se tako ponaša. Do sada su svi držali ove životinje zbog iskrene ljubavi prema njima.

    Ja sam napisao da blondi nije zanimljiva SAMO zbog veličine. To je lepa tarantula, zanimljivog ponašanja. Nekome može biti zanimljiva i zbog svoje osetljivosti na vlagu (nije baš laka za čuvanje). Ako ništa drugo, samo zbog apetita može da bude na vrhu nečije liste želja.

    Citat Prvobitno napisao Filip
    Dakle, nisam rekao da su sarene strava a velike dno
    Khm, khm
    Citat Prvobitno napisao Filip
    za blondi za Avicularie


    Ponavljam, ZNAM da nisi to mislio ali jesi napisao .
    Potpis u pripremi!

  13. #33

    Uobičajeno Odg: le blondi

    ja sma primetio da likovi sa dredovima vole da se eksponiraju..goveda!

    inace ja volim bulove..ta rasa pa 100 mesta pa bilo koja druga ukljucujuci i mog sar peja...

    inace nema potrebe za raspravu, cak i da filip misli bas to sto je napisao (i to u najgorem kontekstu) to je njegov stav ..pa sta sto bi meni smetalo ako njega ne privlaci najveci pauk..mozda njega privlaci najotrovnijja skorpija..

  14. #34
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Citat Prvobitno napisao Geni
    Nekome može biti zanimljiva i zbog svoje osetljivosti na vlagu (nije baš laka za čuvanje).
    @Geni @Žarko - kažite mi kako postupate sa svojim "mališanima" što se tiče vlage.
    Pročitao sam da zahtevaju 80% vlage ali da ne bi baratali procentima
    recite kako je to u praksi? 80% u odnosu na 50-60% za većinu tarantula nije zanemarljiva
    razlika i ne navodi se bezveze. Pretpostavljam da im posuda sa vodom nije dovoljna?
    Da li ih držite na vlažnom tresetu pored posude za vodu?
    Pogotovo me zanima u ovim zimskim periodima kada je vazduh po kućama i
    stanovima manje vlažan zbog grejanja pa ne možemo baš da se oslonimo na
    relativnu vlažnost vazduha. Hvala.
    There's no place like 127.0.0.1

  15. #35

    Uobičajeno Odg: le blondi

    ja imam podno grejanje koje ne isusuje vazduh koliko centralno..
    inace moje sve T imaju visu vlaznost nego sto ljudi generalno preporucuju...
    vlazim treset jednom u 20 dana odprilike i cini se ok...drugo ima skroviste gde je uvek jos vise...

  16. #36
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Uvek prilično vlažan treset pored posude za vodu. Malo isušim samo ako krene da se hvata buđ. Kod većih imam bolji sistem: stavim na dno terarijuma kamenčiće za akvarijum pa preko njih mrežu za komarce (žičanu) pa onda treset. Onda se voda zadržava među kamenčićima i isparava kroz treset. Tako treset ne bude mokar a vlaga bude velika. A i tako se ne pojavljuje buđ.
    Potpis u pripremi!

  17. #37

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Evo moje teraflose koja je još bebica
    Slike Slike

  18. #38

    Uobičajeno Odg: le blondi

    "Svlak" (kosuljica) posle presvlacenja Th.blondi
    Slike Slike

  19. #39
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Koliko vidimu, u poređenju sa termometrom, ta blondi je 4.12.2006 imala oko 8-9cm. Sada bi to trebalo da je tarantula i po . Nikako se ne bi mogla nazvati bebicom.

    Mužjak ili ženka?
    Potpis u pripremi!

  20. #40

    Uobičajeno Odg: le blondi

    fala bogu jos jedna
    i da koji je pol

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •