Rezultati ankete: da li imate T. le blondi?

Glasača
25. Ne možete da glasate u ovoj anketi
  • da

    3 12,00%
  • ne

    22 88,00%
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 41 do 47 od 47

Tema: le blondi

  1. #41

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Ipak je ovo juvenilni primerak koji ce za oko 2 godine biti polno zreo tako da ce se tek onda tacno znati koji je pol. Mada posto ne vidim da ima palpa tibialis rekao bi da je zenka.
    Mozda je malo napredna za svoj uzrast. A "bebica" je moj naziv za jedinke koje nisu polno zrele a mogu da budu jako krupne. Evo jedan praktican primer kako ja cuvam kosuljice koje ostanu posle presvlacenja mojih tarantula,palicnjaka,gustera i zmija, tako da nekad imam citavu seriju od malog kad je nabavljen do odraslog, a nesretni slucajevi (tj.kad uginu) idu u zbirku. Neka vas datumi ne zbunjuju jer to je slikano kad imam vremena tako da datum ne odgovara realnom vremenu prevlacenja.
    Saljem fotku primera za cuvanje kosuljica i naravno obavezno napisem naziv pauka cija je kosuljica
    Ovo je kosuljica blondia


    Ispravljena sva velika slova
    Slike Slike

  2. #42

    Uobičajeno Odg: le blondi

    A ovo je primer kako dalje cuvam "nesretne slucajeve" (tj.kad uginu), u zbirci.
    Gde će jednog dana sigurno zavrsiti i moja blondi, ali nek mi je ona ziva i zdrava.
    Slike Slike

  3. #43

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Pa tebi bas pocrkavalo zivotija jbt..

  4. #44
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Pošto vidim da imaš finih slika, slobodno ih stavi u formatu 640x480, jer se ovako slabo vide...jel su to nakačene 2 košuljice i 2 mrtva pauka desno? Koji su u pitanju škorpioni i koje tarantule?

  5. #45
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Citat Prvobitno napisao serpentes
    Ipak je ovo juvenilni primerak koji ce za oko 2 godine biti polno zreo tako da ce se tek onda tacno znati koji je pol.
    Na toj veličini se bez problema razaznaje pol. Kada postane polno zreo, onda ćeš sigurno znati ali ako postane polno zrela onda nećeš . Samo mužjaci imaju jasna obeležija polne zrelosti.

    Citat Prvobitno napisao serpentes
    Mada posto ne vidim da ima palpa tibialis rekao bi da je zenka.
    Na šta misiš pod 'palpa tibialis'? Emboli na pedipalpama ili kuke na prednjim nogama? Oba se pojavljuju na mužjacima tek nakon dostizanja polne zrelosti, tako da ih ni mužjak ni ženka nemaju na tom uzrastu.
    Potpis u pripremi!

  6. #46

    Uobičajeno Odg: le blondi

    Naravno da ponekad se desi da uginu i to mozda izgleda ovako strasno kad se stave u zbirku (svi zajedno) ali ako se pogleda period za koji se ovo desilo onda i nije tako strasno. Jer sam u teraristici vec skoro 20 god a neki nabavljeni ili poklonjeni primerci su bii već poprilicno sari tako da su sto je i za ocekivati bilo morali kad tad da uginu.


  7. #47
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: le blondi

    A sta cuvas sve od zivotinja?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •