Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: moja ideja terarijuma za T

  1. #1

    Uobičajeno moja ideja terarijuma za T







    Da pojasnim:
    ovo je klasican oblik terarijuma 30x30x40cm,ali ima jednu foru:3-4 cm od zadnje strane ter. ima jos jedna tabla stakla 30x40 na koju je nalepljena siga koja je izdrobljena,lepkom za plocice.Sa zadnje strane te table je zalepljen kabl-grejac(by Miljance sa foruma) koji preko stakla greje sigu.Siga je porozan kamen pa tako lako upija vodu i eto rezultata:
    TOPLA SIGA+VODA=ISPARAVANJE=VECA VLAZNOST VAZDUHA
    Takodje vazduh u terarijumu se greje od sige, a treset ostaje hladan i vlazan.
    Na zadnju stranu terarijuma zlepjen je stiropor, a na stiropor alu folija te je gubitak toplote minimalan.
    KO JE RAZUMEO IMA PIVO OD MENE (ja ne razumem sta sam napisao )
    Imate slike pa zumirajte
    pozdrav

  2. #2

    Uobičajeno Odg: moja ideja terarijuma za T

    Svidaja mi se fora sto se tice tog kabel grejaca a jel bi ti to napravio da se grejac moze izvaditi..

  3. #3
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: moja ideja terarijuma za T

    Lepo izgleda, samo ne znam kako će izgledati sa sigom!
    Ja sam isti fazon sa grejačem radio u škorpijinom terarijumu ali sa pločastim kamenjem, i dobro se pokazalo što se tiče grejanja.

  4. #4

    Uobičajeno Odg: moja ideja terarijuma za T

    Stranica stakla sa sigom se vadi(ima zl####ve) tako da moze da se ocisti po potrebi.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: moja ideja terarijuma za T

    Siga je extra,samo ako je istanjis u listove, postoji sansa da ce da pukne,
    pa bi ti bila dobra ideja da ga doooobro zalepis preko cele povrsine naleganja na zid,
    da bi zivotinja bila bezbedna.
    Inace,dao si mi inspiraciju da preradim Miljancetov terarijum!
    Jos samo da ugrabim slobodnog vremena i extra!
    Kada ga sprovodis u delo?

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: moja ideja terarijuma za T

    e nije losa fora...samo sto bi ja na stranu samo stavio one kamene ploce i grejac...meni je ovo ostalo malo suvisno...ali u svakom slucaju dobra ideja...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  7. #7

    Uobičajeno Odg: moja ideja terarijuma za T

    Terarijum je u izgradnji.Staklo je zalepljeno kod staklorezca, jos samo da izlepim sigu i napravim grejac.
    Cim ga zavrsim kacim slike.Jos samo da nadjem T za njega posto je moja mala za ovoliki ter.
    POZDRAV

  8. #8

    Uobičajeno Odg: moja ideja terarijuma za T

    Samo mi je problem jos kako da napravim poklopac.Ako neko ima neko resenje bicu mu zahvalan.

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: moja ideja terarijuma za T

    Kliznom plocom zatvori deo sa grejacem, a ostatak terarijuma zatvori klasicno. S tim sto bih ja mrezu stavio iznad sige. Zbog isparavanja... da se ne pravi kondenz.
    Sto se tice tog dela sa izolacijom, on ti je potpuno nepotreban. Kada stavis sigu na kojoj su grejaci (pa i preko stakla), onda ta siga postaje grejno telo za terarijum sama po sebi. Tad nema potrebe da stavljas izolaciju, jer iako je dosta porozna, siga se ponasa kao klasican kamen, tj. zadrzava toplotu. Izolacije se stavljaju na objekte gde se ocekuje da spoljasnja temperatura bude mnogo veca/manja od unutrasnje i da u tom slucaju sprecava gubitak/dobitak toplote. Ono sto hocu da ti kazem je da ti je stiropor neophodan ako ces drzati terarijum napolju, u sta cisto sumnjam. A i smanjujes prostor u terarijumu i izlazes se nepotrebnom finansijskom gubitku
    Ideja sa sigom je odlicna i ona na stovaristima se moze naci u plocama i od par cm debljine. U gradjevinarstvu je dosta cenjena jer kad se potopi u vodu (pamtite.. potopi, a ne nakvasi) postaje jako meka i moze se seci testerom ili obradjivati nozem. Ali zato kada se osusi postaje veoma tvrda i tanke ploce se u tom slucaju nece kruniti. Mogu da se slome, sto ne predstavlja problem

  10. #10
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: moja ideja terarijuma za T

    Arhivu je planirao izdrobljenu sigu lepiti, zato sam rekao da ne znam kako bi to izgledalo, mnogo bi lepše bilo kad bi ih lepio u pločama gde bi došle do izražaja one fugne.

  11. #11

    Uobičajeno Odg: moja ideja terarijuma za T

    OK je savet za stiropor, izbacicu taj deo.A za sigu sam mislio da izgleda sto prirodnije, pa cu isprobati vise verzija slaganja.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •