Strana 1 od 11 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 202

Tema: Python molurus

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Python molurus

    Evo konacno da postavim slike novog clana moje veeelike porodice Dakle,burmanski piton kog sam skoro uzela da ne bi ziveo ostatak zivota u terarijumu previse malom i za l.gekona,bez vode...ne bih da komentarisem dalje uslove koje bi imao da je ostao u zoloskom vrtu... Da skratim-evo moje lepotice!

  2. #2
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Bas lep primerak, koliko je dugacak? Jel miran, ne ujeda? Srecno sa prvom zmijom, prvo pa musko
    Hocete da ga zadrzite, ili ga privremeno cuvate, jer jednog dana ce biti ovakav:
    http://img85.imageshack.us/img85/707...zichtpykw4.jpg

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Sad je oko 120cm. U pocetku je bio malo nemiran,siktao je i bezao,a sad je super, potpuno je miran. Pola dana provede van sobe,ne cima se cak ni kad ga mazis po glavi, a kad hocu da ga vratim u ter, omota mi se oko ruke i ne da sidje,malo gura poklopac i posle se smiri. Cak se navikla na kuce,tako da kad kuca prolazi,piton ne reaguje. A imao je i bliski susret sa mackom (inace Nenade, kupili smo persijsku macu ). Ja dok sam drzala pitona i gledala tv skocilo mace kod njega (nisam se jos navikla na macku) i ja vec reko gotovo ode macka a piton nista,samo se okrenuo na drugu stranu!
    A sto se tice zadrzavanja, definitivno ostaje kod nas pa makar nas (pitona i mene) izbacili iz kuce!

  4. #4
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Pazi da se ta macka ne nadje na njegovom jelovniku. Jos je mali, al kad malo poraste i bude gladan moze da je smaze. Mada, ja to podrzavam,
    prirodno je

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Ma da,al porasce i macka pa se ne bi kladila da bi bas najbolje prosao
    Evo jos jedna slicica

  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno

    Stvarno je lep.
    Porasce i macka, ali ne verujem da persijske rastu po par metara, hihi, ako se sukobe, macak sigurno gubi.
    Na stranu shalu, stvarno sklanjajte macku od pitona, to nije fazon kao kad drzis psa i macku zajedno, pa se naviknu jedno na drugo. Ovaj piton nije
    ljubimac, vec zivotinja potencijalno opasna po coveka. Koliko god on da bude miran, desava se povremeno da napadne i svog gazdu.



    A, da, i jedan klip. Ne vidi se bas sta je u pitanju, ali verujem da je istina to sto pise Zasto su svi na strani macke? Ljudi vole macke i interesanto
    im je kad macka uhvati misha a kad to zmija uradi, onda je to odvratno. A velike macke su takodje opasne po coveka kao i otrovne zmije, pa im se
    ljudi ipak dive, a zmija se gade. Nepravda, pa to ti je.
    Poslednji izmenio nenad; 28.12.08. u 22:36.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Pa da, ja volim i miseve i macke, al zmije su uvek no.1,iako imam znas vec koliko sisara u kuci! I naravno da mi nije odvratno,boze pa to je lanac ishrane,samo ne bi mu bas davala da jede macke,ne jer mislim da su vaznije od miseva, vec jer je besmisleno. Moras da dodjes jedan dan sa Sarom da ga vidite!
    E da sad ga bas gledam i videla sam i pre neki da se podigne na sred ter.(mislim glavu) i otvara usta kao da zeva,sta to znaci?!

  8. #8
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    To znaci da zeva Zmije zevaju kao i mnoge druge zivotinje. Posle jela cesto zevaju da bi vratile male koske vilice na mesto, zbog prethodnog
    razvlacenja. Naravno da ga neces hraniti mackama, mada... Ali racunaj na to da ces ga za koju godinu hraniti ogromnim zamorcima, velikim
    zecevima i kokoskama. Mislim da su ti kokoske najjeftinija varijanta, one matore, koje ne mogu vise ni da nose jaja, ni da se jedu, to sam video
    da ljudi daju. U svakom slucaju skupo za hranjenje kad poraste.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Pa sta fali da mu dajes velike pacove samo vise komada,a? Jedan veliki pacov je skoro kao zamorac,znas koliki je pacov kad ga lepo hranis.

  10. #10
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Pricamo o zivotinji od nekoliko metara i 50-ak kg. Nemoj da mislis da ce mu pacovi biti dovoljni za koju godinu. Zamorci o kojima ja pricam su velicine zeca.

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    stvar je u tome kad daješ većim zmijama manje zalogaje ali više,oni se jednostavno premore dok se najedu i ne mislim da je hranjenje pitona skupa igra,pa ne hraniš to svaki dan da ti pojede 2-3kokoške

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Ma nije skupo kad imas zamorce koji su mnogo bolji kao hrana,a i ista fora kao sa misevima-sami se mnoze,al dobro ima vremena do tad. Nego koliko bi trebao on da jede sad?

  13. #13
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Citat Prvobitno napisao Lady A.
    Ma nije skupo kad imas zamorce koji su mnogo bolji kao hrana,a i ista fora kao sa misevima-sami se mnoze,al dobro ima vremena do tad. Nego koliko bi trebao on da jede sad?
    Teško ćeš ti namnožiti zamorca da hraniš tolikog pitona...pričao sam sa Mladenom, koji znate vi iz BG, koliko glodara gaji i sa kojim uspehom i definitivno nema šanse da ih namnožiš dovoljno, jer rađaju po 1-2-3 mlada jako puno jedu, jako sporo rastu, naravno u poređenju sa miševima i pacovima, tako da od toga odustani...najbolje jesu kokoške koje možeš naći na pijaci, videćeš i sama uostalom kada vreme dođe, nemoj da odustaješ sada kada si ga uzela, mada niko ni ne misli da hoćeš , ali biće to teško sigurno ako se ne snađeš nekako...

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    samo da se zna zamorci su trudne otprilike 2 meseca, pa vi onda mislite,kako ćete razmnožiti potrebnu količinu

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Znam sve o zamorcima, drzim ih od kad sam imala jedno 7 god. Provedoh ceo zivot sa njima. A ne mozes da imas jedno leglo kao sa misevima,pa da bude dovoljno, al sa vise nije nikakav problem. Pa zamisli da drzis po pet parova sto uopste nije puno, znaci imas zamoraca ihi... Oni se kao i misevi mnoze stalno,znaci odmah nakon okota zenka moze da se pari i da ima dosta malih. A i rastu bas brzo moji su pre manje od 5 meseci starosti bili kao tenkovi,zgranu se ljudi kad ih vide! Zavisi dal ga hranis kao ljubimca ili kao hranu.
    @Kimo-Mladen koliko ja znam ne gaji zamorce,a sve sto gaji sem miseva,pacova i zeceva (skocimiseve,degue,veverice itd.) se sporo razmnozava...
    A i da sad se setih,pa gde ces naci zivotinju koja se brze i vise mnozi od zeceva?! S tim ne moze da ti zafali hrane. Mislim nekako mi je neprirodno da ga hranim kokoskama,a i da kupujes kokoske na pijaci Kimo pa jel znas ti koliko to ima raznih parazita. Nikad ne bih to radila sa hranom koja nije gajena iskljucivo za zmiju, znaci da ja znam da je ona ok,cista,ne seta svuda i skuplja razne bolesti... Uostalom jedan kunic je mnogo bolji obrok,zar ne?

  16. #16
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Kokoska nije neprirodna hrana za zmiju. Zmije jedu ptice najnormalnije. To sto ih mi hranimo samo misevima je zato sto nam je lakse da nabavljamo
    miseve nego ptice. Ali, zmiji mozes isto tako da dajes i pilice. A ono za parazite moze da bude tacno, slazem se.
    Poslednji izmenio nenad; 28.12.08. u 22:40. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    ja sam cak citala negde da je preporucljivo da se jednom mesecno daje pile kao zbog koze zmije...kazu da bude sjajnija i zdravija ako pored miseva pojede i po koje pilence


  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Nisam mislila da je neprirodno za sve ptice vec samo za kokoske. Posebno zbog parazita. Al slazem se da je dobro da se malo promeni ishrana.
    @Jana- slazem se sa tobom u potpunosti,to je prevelika zmija za drzanje u zatvorenistvu i meni ni na kraj pameti nije bilo da je kupim zbog toga sto mi se svidja ili tako nesto, ja sam htela da uzmem neku malu zmijicu za sebe. Medjutim ova zmija je visak iz zoloskog vrta, cusnuta u jedan institut (necu da pominjem gde) u ter. otprilike 40x40x40cm (ne salim se za dimenzije!) sa do pola presecenom casom od jogurta za vodu i lezala je onako slozena sama na sebi jer nije imala mesta, sa krajickom repa umocenim u vodu (toliko je moglo da stane). Inace se presvlacila pa je u nedostatku vode i mesta i mnogih dr.stvari bila sva iskidana i nije licila ni na sta. E ja sam je tad videla i imala opciju da je spasem toga i kupim joj normalan ter. i obezbedim normalne uslove posto sam dugo skupljala pare za neku manju zmiju i ter. Tako da sta mislis da je bolje- da sam kupila sebi zmiju koju sam htela (zna Kimo koliko sam ga gnjavila ) koju ce ionako uzeti neko ko ce se o njoj starati ili da uzmem ovu kojoj je bila preko potrebna pomoc kad vec imam prostora i uslova za nju?!
    Sto se tice zeka, meni to nije nista grozno i strasno,ipak je to lanac ishrane. Ja sam stvarno veliki ljubitelj svih zivotinjica, a pogotovo zmija i ne volim da vidim da ih neko drzi u nehumanim uslovima,pa ako mogu da pomognem bar jednoj zmiji ja sam srecna. Znas koliko mi je drago kad vidim ovog pitona kako mu se vratila boja i lepo jede i potpuno je miran,a znam da ga nisam kupila zato sto sam ja tako htela vec je njemu bila potrebna pomoc.

  19. #19
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Lepo od tebe sto si je spasila. Ja sam samo hteo da ti skrenem paznju na velicinu hrane koju ces morati da joj dajes za koju godinu, i da je ne drzis
    zajedno sa drugim ljubimcima, ma koliko ti se cinilo da piton nije zainteresovan za njih.
    Sto se tice ustanove u kojoj je drzana, povlacim sve dobro sto sam ikad rekao o njima, to su definitivno teske moroncine, i treba ih zatvoriti, da i
    ne postoje vise. A ove druge moroncine iz zoo-vrta bi mogle konacno da razdvoje muzjaka od zenke, da ih ne pare vise, kad nisu sposobni da
    vode racuna o mladuncima.

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja jana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    razumem ja tebe, ne kažem da u tom slučaju ne bih isto postupila, štaviše i sigurno bih, ali je realno da nije za ljubimca i nije ljudski omogućavati mu takav vid žrtvovane hrane bez obzira na njihov lanac ishrane.. drukčija je stvar priroda. najidealnije je bi bilo kada bi mogla da je oporaviš i potrudiš se da dospe u svoje prirodno stanište.

    za zmije, piliće i sjajniju kožu ne znam, a žumance se daje psima za bolju i sjajniju dlaku.. možda to ima neke veze? probaj sa žumancetom

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •