Strana 2 od 11 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 202

Tema: Python molurus

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Znam Nenade svesna sam toga,pa ti znas da sam ja prvo mislila da ga uzmem na koju godinu dok ne nadju neke pare da mu obezbede smestaj,al resila sam da ga zadrzim, sto se mene tice,nije mi problem ma i ako budem trebala na kraju da gajim i kokoske i sve drugo sto je u mojoj moci da uradim samo da se ne desi da bas podivlja i bude mnogo agresivan kad poraste pa da ne mogu da izadjem na kraj s njim,mada su male sanse za to. To je jedina stvar koja moze da se pojavi kao problem inace sve sto je do mene ja cu da se potrudim iz petnih zila. 
    E da sad si me podsetila za jaja,jel moze on da jede ova kokosija ili bas samo nojeva? Ako treba ce da gajim i nojeve 

  2. #22
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Mnoge zivotinje koje mi ovde cuvamo realno nisu ljubimci, bar ne klasicni ljubimci. Problem kod ovog pitona je sto moze da bude opasan po coveka,
    i ostale zivotinje. Ne vidim nista lose u hranjenju zecevima, ako to neko ne moze da radi onda ok, ne treba ni da uzima ovakve zivotinje. Tu ne moze
    da se gleda da li je nesto ljudski ili nije. Nije u redu da kritikujes ljude koji cuvaju pitone, zbog hrane koju im daju, jer tako neko drugi tebe moze da
    kritikuje sto dajes zive insekte gusterima, ili mene sto dajem miseve zmijama. Ovo nije humano, znam, ali tako je kako je, kome se ne svidja ne treba
    u to ni da se mesa. Najidealnije ne bi bilo kada bi mogla da oporavi pitona i otpremi ga u njegovo prirodno staniste. Ovo je terarijumska zivotinja, i
    svidjalo se to ljudima ili nje, njen zivot je u terarijumu a ne u prirodi. Kad bi je odnela u prirodu zmija bi vrlo brzo uginula...

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja jana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Ok, izvinjavam se. Delikatna je situacija, bar što se tiče ovog slučaja. Verujem da ni Adi nije bilo lako doneti odluku.

    Ovo nije kritika nego tema „mislite o tome“.

    Možda sam ja fascinirana krokodilima ili tigrovima. Ali..??

    Gekoni, zmijice i sve ostalo jeste druga priča ako su već u terarijumskim uslovima razmnoženi.. Manje im treba. Kao da mi nije žao što ih ograničavam na neke cm od terarijuma.. Ih. Ali su zadovoljni, ne znaju za bolje. Toplo je, imaju sve potrebno, čisto, lepo se hrane, leče se kad treba, imaju MENE

    Držati pitona tolikog u zatvoru je mučenje.
    Ja ne uzimam psa jer bih ga ograničila na 40 kvadrata a obožavam ih. A pri tom bi i uživao razne povlastice i bilo bi mu lepo, ali to je pas, treba mu otvoren prostor.

    Ok, kako ko želi. Ne bi me začudilo da jednog dana neko objavi da ima anakondu. Ta što da ne? Ako ja mogu da žrtvujem cvrčke i švabe, pa zašto ne bi neko mogao mačke, pse, krave, možda konje?

    Btw, a klasični nisu za srbiju.


  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Pa veruj mi da nije,nije to nimalo lako,posebno s obzirom da ja imam stvarno dosta zivotinjica koje nisu gmizavci i dakle osim hranjenja zahtevaju i druzenje kako bi bile pitome sto je vrlo bitno. Npr.ja imam veverice i svaki put mi jedna izadje iz kaveza,al nikad ne bezi vec se sama vrati unutra,a zamisli sad da je ona divlja i da je ja svaki dan jurim da je vratim u kavez i jos me izujeda itd. Tako da meni najvise vremena ode na pripitomljavanje i druzenje sa zivotinjama. Ja njih nahranim za 30min, medjutim za ovo drugo mi ode par sati dnevno.
    Sto se tice vracanja u prirodu,slazem se sa Nenadom, zmija je rodjena u zatvorenistvu i njeni roditelji i ostala rodbina tako da ne bi prezivela u prirodi,to sigurno.
    A sto se tice psa, boze moj pa imas pse koji su iskljucivo za kucu,npr. ja imam ooogromno dvoriste, medjutim kuca (si-cu,ona skroz cupava rasa sa dlakom do poda) se jedva nakani da izadje da piski napolju,kad bi je ostavila napolju na losem vremenu ne bi mogla ni da hoda od dlake kad se isprlja. Znaci i pored placa,ja idem cim je lepo vreme negde da je setam.
    Malo skrenuh sa teme al sta sad

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja jana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Imam ja kod mojih dva velika psa. Redovno idu u šetnju i pored im dvorišta i trčanja po ceo dan po njemu (napravili su staze gde trava više neće nikad izrasti)..

    A tebi svaka čast, LA na posvećenosti. Divno, nema govora o tome. Svesna sam koliko se treba dati... A ima se i vremena, ne? A da li će se uvek imati vremena?

    Ok, slažem se da nije na meni da definišem ljudsko i neljudsko, šta je a šta nije idealno.

    Nije bilo loših namera.

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Pa naravno, niko nije ni rekao da je bilo losih namera,svako treba da iznese svoje misljenje. Po meni to hranjenje zmije zecevima nije nista lose, lose je ubiti 100 cincila da bi neko nosio bundu ili zmija za cizme,tasne i slicne stvari. To je po meni idiotizam, a lanac ishrane je najnormalnija stvar. Videcu da ga slikam sledeci put kad bude jeo pa da stavim slike.
    Nego ne rece mi niko nista za jaja?!

  7. #27
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Mozes zmijama da dajes i jaja, pod uslovom da hoce da ih jedu.

  8. #28
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Zmiji mozes da das celo jaje, ne znam kako bi drugacije i mogla da ga pojede, mozda da popije, ne znam. Ali takodje ne znam nikog ko je to
    radio.
    Poslednji izmenio nenad; 28.12.08. u 22:44.

  9. #29
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    po meni je totalna glupost davati pitonu jaja! možda bi i pojela,ali pored tolike ponude žive hrane,jaja,to ti dodje kao da si pozvan na neku veliku gozbu a ti nećeš nego ćeš da grickaš suncokret,ok šala ali pitonu jaja umesto pravog zalogaja,molim te

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Ja sam videla kod jednog lika da drzi nojeva jaja kod pitona i on mi rece da jedu to... A sad jedu li nisam videla

  11. #31
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Verovatno jedu. Poenta je u tome da mozes da im dajes ali nije obavezno.

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno

    Evo konacno i slika kad rucka!







    Poslednji izmenio nenad; 28.12.08. u 22:46.

  13. #33
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Zderonja Jel jede ziv plen?

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Da,al tu vise nije ziv

  15. #35
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Verujem, al bolje mu daj mrtve. Pisali smo dosta o tome zasto je bolje. Tako ti piton nece biti povredjen, sto moze da se desi sa zivim plenom.
    A zmije manje dave, odnosno prave slabiji pritisak na mrtav plen, nego na ziv. Drugar je pricao kako je jednom boi dao zivog misa, pa je gledao
    kako misu iskacu oci od pritiska, sto je stvarno odvratno. A tu je i krv... Nekad posle davljenja ostane barica u terarijumu.

  16. #36
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Da, a i pri tom zmija "uci" da lovi samo na osnovu mirisa, a ne i pokreta. Tako se smanjuje mogucnost da te ujede, ako ne mirises na pacova ili sl.

  17. #37
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Ma znam citala sam ja sve to, al stvarno ne bi da ga mucim sad,a sto se tice povredjivanja ne verujem da mu mis moze nesto. E glupi misevi uopste ne kapiraju da je to zmija, njuskaju je,ona se krece oni za njom!

  18. #38
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Znam da ne kapiraju, ali ja bih ipak koristio samo mrtve. Iz iskustva pricam o povredama koje mis moze da nanese zmiji, koliko god ti se cinilo da je to nemoguce. Oni su ipak glodari i imaju jake zube. Kako hoces...

  19. #39
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    U prirodi svakog zivog bica je da se brani kada oseti da je ugrozen. Tako je i sa glupim misevima. Ako se oseti ugrozenim i grebace i ujedati. Ja sam vidjao zmije sa povredama od miseva ili pacova (na TV-u). Ume da bude i zeznuto. Posebno ako se rane inficiraju

  20. #40
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Daj joj mrtvog misa, ako pojede ok, ako ne pojede (a verovatno ce pojesti) onda joj daj zivog. Ako ne bude sad htela da jede mrtve sacekaj malo pa probaj za koji mesec. Bez brige.
    Poslednji izmenio nenad; 28.12.08. u 22:50.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •