Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 120 od 202

Tema: Python molurus

  1. #101
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Evo, da predstavim i ja mog burmanca, koji je na zalost rodjen sa manom. Nema jezik, i ne moze sam da jede (bar za sad). Nekim zaobilaznim
    putem je dosao do mene, i bice kod mene dok ne pocne ozbiljnije da raste

    Princip hranjenja je takav da mu se na silu otvore usta i gurne mish, tako da mu glava pocne da ulazi u grlo. Piton onda pocne sam da jede i
    proguta bez problema.




  2. #102
    Ljubitelj egzotičnih životinja mare_lacerta'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd-Žarkovo
    Postova
    318

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Kad poraste i kad budes morao zeceve da mu guras u usta a Da li se uopste daju zecevi odraslim burmancima ili moze da se hrani pacovom?

    Pozz
    1.0.0-C.calyptratus

  3. #103
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Pa, piton ima i senzore toplote, i to je neki plus. Videcemo. Za sad lepo klopa. Prvi obrok je pokusao da ispljune, a sad to vise ne radi A,lepo sam napisao da ga necu cuvati kad poraste, necu ga hraniti zecevima. Zao mi zeke odrastao naravno da ne moze da se hrani pacovima, kad ima nekoliko metara.

  4. #104

    Uobičajeno

    Pozdrav ljudi! Pokusacu da postavim slike kako bih predstavio moje ljubimce, dva burmanca stara oko 2.5 meseci i duga oko 80 cm i od juce novog clana malog kukuruznog smuka...



    Pokusavam ponovo...



    Sara i Djole
    Poslednji izmenio nenad; 03.01.09. u 01:50.

  5. #105

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    posto sam naucio kako se postavljaju slike evo i nekih drugih...


    njihovo omiljeno mesto...

    ovo je njihova "kuca"


    i novi stanar mali Sasa

    Nadam se da vam se dopadaju...
    Usput veliko HVALA Geniju za link o postavljanju slika

  6. #106

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    polnu zrelost sticu sa 3-4 godine starosti tako da ce do tada biti zajedno! Kupljene su kao par ali jos ne znam da li cu ih pariti ima jos do toga...

  7. #107

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Nenade, da li je poceo da jede sam?
    Poslednji izmenio nenad; 03.01.09. u 02:08.

  8. #108
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Ne, i ne verujem da ce poceti. Sta da se radi

  9. #109
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    neznam ja se nekako ne slazem sa tim da ga hranis na taj nacin..### njega je priroda udesila...sta ce biti kad (ako) dostigne svoju punu velicinu, potencijalnom hranom moze smatrati sve sto je toplo i sto se krece...ukljucujuci i tebe..-s obzirom da nema jezik, da osjeti miris...

  10. #110

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    mene zanima ovo, da li imas prestavu kako bi tyo izgledalo kad poraste

  11. #111
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Sve jedno da li ima jezik ili ne, veliki molurus moze da bude opasan po coveka. Gladni molurusi su dosta puta napadali i gazdu, iako su imali jezik. Zmija od 5m moze da bude opasna po coveka ako sam brine o njoj. Ja se sve nadam da ce se vremenom nauciti, ali ako ne, nije ni to smak sveta.

  12. #112
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Imao jezik ili ne kad odraste niko sa njim ne bi trebao da barata sam. Nije bitno da li ga hranis ili samo hoces da ga pomeris ili uzmes u ruke. Sa tolikim zmijama nikada nisi nacisto, bez obzira sto su uglavnom mirni. Steta sto raste toliko. Da je manji bio bi idealan

  13. #113
    Ljubitelj egzotičnih životinja crow'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Vojvodina
    Postova
    138

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    moram da kazem da me cela ova prica o molurusima jako podseca na pricu o pitovima. ne bih da se nesto pravim pametan ali tako su i pitovi ocrnjeni i to uglavnom od ljudi koji ih nikad nisu drzali i ne znaju kakav je ustvari pit bull pas. ja na primer imam staforda koji ne zna sta je agresija a svi beze od njega kad setamo ulicom dok imam i malog slatkog patuljastog shnaucera koji je vec nekoliko puta ujeo i mene i moje dete. izvinjavam se sto sam malo skrenuo sa teme ali ko razume shvatice.
    http://img19.picoodle.com/img/img19/3/12/2/f_trim_f4fc996.gif

  14. #114
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    e pa kad vec povlacimo paralele izmedju pasa i zmija..ovaj piton (bez jezika) dode isto sto i slijep pas..sto znam iz licnog iskustva, jer kad dolazim kod prijatelja moram biti ### oprezan, jer njegov slijepi pas zna biti veom nezgodan, pa mu se moras javiti na vrijeme da te nebi ugrizao..ja bar ne mislim da su pitoni toliko opasni (bar ne ovi pitomi i uzgajani bez stresa..) jedino treba voditi racuna da su redovno siti, i da ne "mirises" na hranu, i nema problema...al kod ovog moze biti problem kad odraste jer nema jezik da osjeti miris, pa ce se vjerovatno vise oslanjati na toplotne senzore...a svima je jasno sta to moze da znaci..a dr. slucaj je da se nikad ne navikne sam da jede, pa da bude kao mala maca, sto i nije tako lose, vezano za igranje, al moze biti veliko cimanje kod hranjenja...

  15. #115
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Ma ne... Mislim da se nismo bas najbolje razumeli. Poenta price oko agresivnosti molurusa nije da su oni takvi po prirodi vec da im velicina omogucava da povrede coveka, namerno ili slucajno. Ako vec vuces paralelu onda probaj sa otrovnicama. Veliki broj otrovnica nije po prirodi agresivan (kao npr. gabonska sarka), ali su otrovne pa ih zato ljudi pomeraju pomocu kuka i obavezno nose rukavice. Neke otrovnice mozda nikada nece pokusati da ujedu svog vlasnika, ali on ce uvek koristiti kuku i rukavice ili tubu. Ja ne znam kad ce i dali ce moja kukuruzna mene ujesti, ali ako to i uradi nije neka steta. Molurusi ipak mogu napraviti stetu. Mozda se to nikada nece desiti, ali ako se ne daj Boze desi, najbolje je da nisi sam.
    Eto...

  16. #116
    Ljubitelj egzotičnih životinja crow'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Vojvodina
    Postova
    138

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    ma slazem se ja sa tobom samo sto uglavnom ovde kad se neko zaintresuje za molurusa ljudi ga odmah pocinju odgovarati od toga sto mi se ne svidja.Mislim da je bolje coveka uputiti i posavetovati kako ,sta... pa on neka odlucuje dali hoce da se upusta u to ili ne. Na primer nisam primetio da je neko toliko pokusavao nagovoriti npr. Nenada da ne uzme otrovnicu koliko to ljudi ovde pokusavaju sa molurusom.Mislim da otrovnice nisu nista manje opasne od molurusa.Covek jednostavno mora da zna dali je sposoban za to u sta se upusta i to je to. Dali on moze da bude opasan naravno da moze kao sto za neke moze da bude i opasan prelazak preko ulice.
    http://img19.picoodle.com/img/img19/3/12/2/f_trim_f4fc996.gif

  17. #117
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Citat Prvobitno napisao crow
    Na primer nisam primetio da je neko toliko pokusavao nagovoriti npr. Nenada da ne uzme otrovnicu koliko to ljudi ovde pokusavaju sa molurusom.Mislim da otrovnice nisu nista manje opasne od molurusa.
    hehe ovdje nije u pitanju briga za druge, nego strah da zmija ( molorus u ovom slucaju) nece zavrsiti, kao sto je to negdje bilo slucajeva, u kantama za smece, pustena u "prirodu" itd.. -zato ljudi cesto nagovaraju druge da ne uzimaju ove pitone, jer mnogima prerastu i kad nemaju uslove i love da ih odrzavaju nastaje problem...

  18. #118
    Ljubitelj egzotičnih životinja crow'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Vojvodina
    Postova
    138

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    i sve se svodi na to ,kao sto rekoh,da covek mora da bude svestan svojih mogucnosti.
    http://img19.picoodle.com/img/img19/3/12/2/f_trim_f4fc996.gif

  19. #119
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    E, da se i ja malo ukljucim... Gomila ljudi me pita sta cu raditi sa pitonom kad poraste i kako cu ga hraniti. Ja sam lepo napisao da cu ga cuvati DOK
    ne poraste Dakle, piton vise nece biti kod mene kad dostigne 2m recimo i kad pocne da se hrani najvecim pacovima. Tada ce ga preuzeti jedan
    drugi clan foruma, pa ce hranjenje biti njegova briga, tako da nema potrebe da mene pitate kako ce to da izgleda, kad ne znam

    Dalje, Crow, nemas predstavu koliko su me neki ljudi davili zbog otrovnica (npr. onaj tvrdoglavi Gava i to radi svaki put kad dodje kod mene).
    Sto se tice indijskog pitona, problem je u tome sto ljudi najcesce ne znaju da ta zmija moze da bude opasna. Svi znaju da otrovnica predstavlja
    opasnost, ali misle da je piton dobar i miran. I u vecini slucajeva i jeste, ali se ipak desava i da napadne gazdu. Molurusi su vise puta ubijali svoje
    gazde, i o tome postoje mnogi podaci. I to najcesce izgleda tako sto gazdi dodju gosti, a on krene da se hvali svojim pitonom od 4m i pokusava
    sam da ga izvadi iz terarijuma, pa se desi da ga piton udavi. Naravno da nece biti u stanju da ga proguta, ali to i nije tako bitno.

    Dule, pomenuo si da ce moj piton biti opasan mozda, kad poraste, jer nema jezik pa nece razlikovati mene od hrane. Moguce da nas nece
    razlikovati, ali poenta je u tome da ovaj piton i kad je gladan nista ne napada. Da je tako, pokusao bi da pojede sam misa. Sad to ne pokusava
    i treba vremena da ga ubedim da mis koji mu je zabijen u usta treba da bude progutan jer je hrana. Ne verujem da ce se stvari bitno promeniti
    kad poraste, jer mislim da on ni tad nece zeleti da proba sam hranu. Mozda ce i misliti od mene da sam hrana, ali nece pokusati da me pojede,
    jer on sam ne jede.

    I jos da kazem zasto su svi "protiv" cuvanja pitona. Kazem "protiv" jer neko ko apsolutno zna u sta se upusta, ukoliko ima mogucnosti, i treba
    da cuva pitona. Vecina ljudi koji nabave pitone proslede ih dalje. To je jednostavno tako. Pa, to cu i ja uraditi Mada, ja nisam uzeo pitona
    zato sto sam hteo da ga cuvam, nego da bih pokusao da ga spasim. Ali, dosta ljudi uzme pitona iz fore, gurne ga u terarijum u kom ne moze
    da se okrene, pa posle par godina samo gleda kako da ga se otarasi. U tim situacijama cesto zivotinje ispastaju. I jos je dobro ako uspes lepo
    da udomis pitona, ali ima ljudi koji ih izbace napolje. Tako, npr. na Floridi je molurus postao invazivna vrsta, izmedju ostalog.. Vecina ljudi odustane
    od pitona. Video sam pre par dana Lady a. pa mi je i ona rekla da je vratila svog, zato sto je piton bio agresivan i stalno ujedao. Naravno da ces
    u tom slucaju gledati da se resis takve zivotinje, ako sam o njoj brines. Ovde su ljudi pokusavali samo da upozore druge ljude na ozbiljnost
    cuvanja tako velikih zivotinja.

  20. #120
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Python molurus

    Ovaj Nenad je cudo . Cisto da se zna ja bih radije drzao molurusa nego otrovnicu, ali njegova logika je pomalo uvrnuta, i zbog toga cu i nastaviti da ga davim
    Bez obzira na sve, on je ipak pametan momak i ovo sto je napisao je veoma lepo sroceno. Posebno ova poslednja recenica. Pokusavanje da se drugi upozore na ozbiljnost cuvanja tako velikih zmija.
    Problem sa otrovnicama je sto od njih ljudi zaziru i plase ih se... sa razlogom ili ne nije na meni da sudim. Pre kupovine molurusa mozda bi buduci vlasnik trebao i da oseti toliku zmiju, a ne samo da je vidi. Mali je sladak i sav simpatican i sav je super i takvog ga i kupis, ali... Ja sam pri kupovini Boe constrictor insistirao da uzmem u ruke potpuno odraslog muzijaka koji mi je stegao ruku kao mengelama. Dugacak je oko 2 metra i tezak oko 5 kg. Jedva sam ga odvojio od ruke, prsti su mi maltene poplaveli. A on se samo drzao za mene, nije pokusao ga me ugrize. Ko zna sta bi bilo da je pokusao da se pridrzi za moj vrat?? E sad, u terarijumu pored njega je odrasli muzijak albino molurusa koji je duplo duzi i najmanje pet puta tezi. Ne smam ni da zamislim sta je on tek u stanju da uradi.
    Hocu da kazem da covek koji kupuje malog pitona retko kad ima priliku da pre toga oseti i uzme u ruke odraslog. Nije isto videti i drzati u rukama. Boa nije igra, a nekada je i tri puta manja od odraslog pitona. Odrasli piton je konj koji zahteva ozbiljna odricanja da bi ga neko drzao kao ljubimca. Ne mozes da odes na more i kazes kevi da s vremena na vreme promeni vodu tvom molurusu, to ne mozes ni sa Boom. Onaj koji je u svojoj glavi rascistio u sta se upusta, taj treba da nabavi i gaji ovakvu zivotinju. Ako je nabavi onaj koji to nije uradio, takva prica ce se zavrsiti lose ili za vlasnika, ali najcesce za samu zmiju

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •