Strana 8 od 11 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 141 do 160 od 206

Tema: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

  1. #141
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    U subotu idem po zabice. uzecu 5-6 komada velicine 2-3cm. Iz legla uzgajivaca su. Bice slika

  2. #142
    Ljubitelj egzotičnih životinja ritjzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    New Now
    Postova
    150

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    prosla subota... daj slikeeeee...
    ''A woman who would steal your love when your love was all you had wasn't much of a woman - that, at least, was Tommy Haverlock's opinion.
    He decided to kill her.''

  3. #143
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Terarijum jos nije skroz sredjen tako da ce biti u toku nedelje ( sledece). Jedino sto mogu napisati o njima jeste da su jaaako lepe. Od svih jedna se izdvaja, jer je tirkizne boje.

  4. #144
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Evo i slika konacno. Zabe su vaoma zanimljive i prozdrljive. Ponekad pomalo trapave ali su zanimljive








    Izvinjavam se zbog bliceva i losih slika, jako mi je cudno da fotografisem u tako malom prostoru a kada je mrak tada se bas tesko fotografise.

  5. #145
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    napravi neku pozadinu i biljke do plafona,ovako ti deluje suviše prazno,a ove žabice ipak vole malo gušće zasadjenu vegetaciju

  6. #146
    Član
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    preslatke su zhabice DD
    bash mi se svidjaju
    ter je isto dobar, al shto spiderboy kazhe, malo je prazan .. )

  7. #147
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Slike su jos kada sam spremao ter. Ubacicu vinovu lozu na koju zu okaciti razne bromelije. Brsljena ima na sve strane sada tako da nije bas toliko prazno ali bice jos

  8. #148
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Re: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    da, stavi obavezno neku pozadinu, i jos gomilu zelenisa
    jedan savet, ne moj da koristis vodu iz slavine, voda je jako "tvrda", najbolje bi bilo da koristis destilovanu vodu, em sto je bolje po zabe, biljke, em ce ti staklo biti providno

    inace zabice su super, bilo bi dobro da ako mozes da im napravis mali bazencic, ne mora biti velik, samo neka poveca posuda za vodu tako da mogu cele da se potope...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  9. #149
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Bice. Juce sam kupio UVB lampu tako da ce sada malo vise nabaciti na zelenis. Koristim ne destilovanu vodu vec neku filtriranu, sto imamo u stanu. Stakla su malo zamuljana jer ih cistim samo kada su tako prjava a to je svake 2-3 nedelje. To se desava jer se zabama zalepi malo zemlje na stomak pa to one malo razvlace po staklu. Imaju bazencic samo sto je ruzan. Pace plastike je koji cu zamenuti sa kokosom ili cu nesto izvajati od gline.

    Kada namestim osvetljenje stizu nove slike

  10. #150
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Re: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    mislio sam da ce ti stakla biti prljava od kamenca, jer kad se osusi bude sve belo, kao neki krec i stakla se ne provide, ovo sto zabice prljaju to je oke

    ajde sredi to pa baci neke slike

    pozZ
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  11. #151
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Pa pokusavam nesto da sredjujem sa "kucnim zalihama" bilja. To bi bilo odavno gotovo samo sto sada nema niti jedne manifestacije poput ns jesen, prolece, cvetna pijaca...
    Ali bice

  12. #152
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Ljudi, evo prvog problema Pre nekih 3-4 dana primetio sam da je jedna zaba cudna. Soava na podu ( sto je lose), ne jede( sto je lose)- uopste ne reaguje na hranu. Kada pokusava da se pomeri, noge joj se preblicu a rukama mlatara u vazduhu. Ponekad i normalno seta. Juce sam napravio rastvor kalcijuma i d3 vitamina kojim sam poprskao svaku zabicu. Bolesnu zabu sam premestio u jednu kutiju... ( i ne spava na podu vec na zidu kutije ). Dali mozda neko zna sta da uradim, jer juce mi je bilo bas bas zao da je gledam kako se muci.

  13. #153
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Re: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    ne kontam kako si, i zasto prskao zabice rastvorom vitamina i kalcijuma, trebao si samo lateralise da umeljas u vitamine i da ih pustis da ih zabice same pojedu,i ne moj da preterujes sa tim vitaminima jer su jako osetljive i moses ih "predozirati"
    eh sad ne znam sta moze ovo da bude, al dobroje da si je odvojio, probaj da je nahranis, jer ako ne jede, brzo moze uginuti, vidi da li se neka infekcija pojavila na kozi, i po mogucnosti posalji sliku da vidimo...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  14. #154
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Ne hranim ih latelarisima, suvise su brzi. Hranim ih Nauphoeta cinerea-ma. Svaki put kada ih hranim, stavim bube u vitamine i minerale koje imam. Prskam ih rastvorom kako bih nadoknadio izgubljene vitamine/minerale jer zabe jako dobro upijaju vitamine/minerale preko koze. Taj savet sam dobio od jednog Amerikanca koji ima mnostvo zaba, a najvise retf-a. Juce sam primetio infekciju na kozi. Normalno je da ima nekoliko belih tackica, ali ovo je izgledalo puno gore. Mnogo tackice bilo je skupljeno na jedno mesto. Bile su na obe noge i na glavi oko usiju. Nemam sliku nazalost, ali bice uvece.

  15. #155
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)


  16. #156
    Član Marcco'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    58

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Nemoj ubacivati hranu u vitamine svaki put kad hranis, to je previse. Ja gekonu samo jednom u 5,6 hranjenja dajem vitamine i kalcijum. Moguce je da ti je od toga infekcija, previse je to vitamina i minerala.
    Skolarine za ETF su ove godine poskupele jer su postavljeni prozori koji gledaju u dvoriste Pravnog

  17. #157

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    mineralis jednom na 20 dana
    ca na 3-4 hranjenja

  18. #158
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Upravo sam je nasao, okrenutu na ledjima. Uginula je

  19. #159
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Bas mi je zao.Da li si dodatke ishrani davao prema necijem uputstvu?Da li mislis da si mozda i ti u necemu pogresio pa da to ne ponavljas.Od svih zabica ove su mi najlepse a bas nemamo srece sa njima.

  20. #160
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Ajoj, novi problemi. Jedna zaba dobija te tufnice ( zelenkasto-bele) a druga samo ne zeli da jede. GDE GRESIM? Vlaga je ok, temp je ok, nisu pod stresom, nisam ih handlovao...
    Gledao sam na Animal Planetu kako je neki veterinar dosao kod nekog lika, jer je imao problema sa dart frogs-ovima ( nije htela da jede). Veterinar je uzeo neku cevcicu gurnuo ju je zabi u usta i hranio ju je hranom za bebe. Dali da to pokusam i ja

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •