Strana 7 od 11 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 140 od 206

Tema: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

  1. #121
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Hvala, to bi puno znacilo, da ne bude jednolicno, samo ako se u ovo ukljuci jos neko kao strucni konsultant.

    Moram da pitam nesto: U ter koji pravim za ove zabice bi bilo lepo ubaciti zive biljcice, a ja ne smem u sobi da ih drzim (mislim na biljke). Sta je vasa preporuka? Nameravam da napravim na stranicama vestacko kamenje od gipsa i mrezice za stiropor, u tankom sloju, samo da pokrijem drvo, a brine me povisena vlaznost vazduha, da se to ne raspadne? Nasao sam vodonepropustljivi premaz za gips i sl. Da li bi to pomoglo?

  2. #122
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    u terarijum se stavljaju zive biljke zbog vlaznosti vazduha, i mnogo su prirodnije od vestackih (plasticnih) biljaka... a to je dosta bitno za zabice jer su jako osetljive, i ja nikada ne bi stavljao vestacke biljke.... eh sad ne znam kako bi to moglo da se resi, u tvom slucaju, smisli nesto...

    na sta mislis da se ne raspadne? na drvo? ili na vestacko kamenje?
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  3. #123
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Vestacko kamenje, ali sad imam neku novu ponudu i necu jos kupovati ove zabice, mnogo si kasno procitao ovo. Vec sam zavrsio ter. i prepravio ga za druge zivotinje, a za ove zabice cu da napravim nesto drugo, necu jos da pricam o tome, jer ne znam da li ce to da zazivi.

  4. #124
    Ljubitelj egzotičnih životinja crow'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Vojvodina
    Postova
    138

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Hoces ih nabavljati ponovo ili si odustao?
    http://img19.picoodle.com/img/img19/3/12/2/f_trim_f4fc996.gif

  5. #125
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    mogu ce da cu ih opet nabavljati ali ne u skorije vreme, u skorije vreme mozda dodju neke dendrobates
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  6. #126

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    to bi bilo kul nisu vise toliko skupe.imao sma neke ponude...
    jedino je hrana frka ko ce dase bakce sa musicama vinskim ..pf

  7. #127
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Može i mali cvrčci Ne znaš šta je gore

  8. #128
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    nece biti problem hrana posto cemo najverovatnije praviti koloniju vinskih musica, to nam je jedan od za sada ne bitnih stvari, posto pravimo ogromni vivarijum za njih...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  9. #129
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Ako je to ono o čemu si mi pričao a mislim da jeste, onda će vam trebati mnogo para da sve to popunite, no biće to spektakularno ako uspe, ali trebaće puno vremena i jako puno žabica.

  10. #130
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    pa mi se nadamo da ce sve biti gotovo sa full opremom i puno zabica za jedno godinu dana... bice sve na forumu, pa cete videti...
    evo da vam odam jednu tajnu, vivarijum ce imati 1600L
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  11. #131
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    uhh ogroman poduhvat ... bice to bash bash .. samo da uspe kako treba jer na tako velikom viv . ima dosta zackoljica

  12. #132
    Ljubitelj egzotičnih životinja Neca'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Novi Sad , Srbija
    Postova
    116

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Znaci , vec si se olajao ...
    Nemoj da kvaris temu , mislim da ovo oko vivariuma nema veze sa ovim zabama , i da bi se trebala napraviti posebna tema .
    Mene isto interesuje dosta toga , kao na primer ovo sto je Kimo rekao "onda će vam trebati mnogo para da sve to popunite" , ili Proka "ima dosta zackoljica" , tako da mislim da bi temu trebalo iseci tamo gde je pocelo da se prica o vivariumu , i napraviti novu da vidimo sta ima tu da se kaze , a kasnije kada krene da se radi , mozemo kaciti slike u toj istoj temi i pisati o tome , pa da bude jedna lepa celina , od samog pocetka , tj. i pre nego sto je pocelo , pa nadalje ...

    Pozdrav ..

  13. #133

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    a ko su to MI?
    .........................

  14. #134
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Pa Topa i Neca
    Potpis u pripremi!

  15. #135
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Koliko sada kostaju ove zabice? Mislim na one dok su skroz male.

  16. #136
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Topo mozda je ovo razlog: Red eyeds are classified by professionals to be very easily stressed frogs. When you say they enjoy it, your quite wrong, redeyed frogs when they are frightened will sit as still as possible. Also red eyeds skin is very sensitive. When people handle them, the frog will obsourb the salts and sweat from your hand, and this will cause a deadly fungis to grow in their skin. you should only handle when needed, and only using clean rubber gloves. I have this info from experience, and websites.

  17. #137
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Re: Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Citat Prvobitno napisao Mihajlooo Pogledaj post
    Koliko sada kostaju ove zabice? Mislim na one dok su skroz male.
    ne znam da li ti je neko odgovorio na prethodni post, inace male kostaju oko 30e

    Citat Prvobitno napisao Mihajlooo Pogledaj post
    Topo mozda je ovo razlog: Red eyeds are classified by professionals to be very easily stressed frogs. When you say they enjoy it, your quite wrong, redeyed frogs when they are frightened will sit as still as possible. Also red eyeds skin is very sensitive. When people handle them, the frog will obsourb the salts and sweat from your hand, and this will cause a deadly fungis to grow in their skin. you should only handle when needed, and only using clean rubber gloves. I have this info from experience, and websites.
    ^^^ a za ovo znam jos od ranije, ako si mislio zbog slika na kojima je handlam, to sam je tada namerno slikao jer sam je tada prebacivao u terarijum, pa sam iskoristio da je slikam, inace posle toga je uopste nisam dirao...
    a i ne verujem da je stresirana, jer inace ne handlam zivotinje...
    a od slikanja (handlanja) pa do pre nego sto ce uginuti proslo je 5 meseci... i sve je bilo normalno, kretala se, jela normalno, dobijala vitamine redovno (kad kazem redovno mislim na mesec dana jednom multi-vitamin i 2 kalcijum, ne treba cesce jer su jako osetljive na vitamine... i mogu se ''predozirati'' )
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  18. #138
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Ok, samo sam mislio da su bile zarezene tim gljivicama, ali onda bi i pre uginule.

  19. #139
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Dali se isplati kupiti punoglavce od ove vrste? Mislim dali su oni jako ostljivi ili mogu da prezive put od Peste do NS-a?
    Znam jedan odlican forum o zabama, pa sad neznam dali smem da mu napisem adresu, ali ako nekoga zanima neka se javi na pp.

  20. #140
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    ja ne bi uzimao punoglavce, bolje zabice neke srednje velicine, i onako su jako osetljive, ne znam kako to ide kad se salju punoglavci al ja ne bi rizikovao... ima ih u madjarskoj da se uzmu, samo se treba malo raspitati...

    posalji mi sajt na PP
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •