Strana 11 od 11 PrvaPrva ... 91011
Prikaz rezultata 201 do 206 od 206

Tema: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

  1. #201
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    ogulin
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    nesto nije uredu sa tim zabama ako su ostale dvije kolko ih vec imas i ako su zdrave ova onda nije bila zdrava od pocetka, ja sam imao dvije milk frog i jedna je nedavno uginula iz nepoznatih razloga sve je bilo ok temp. vlaga hrana vitamini isto je od pocetka bila manja... a mozda su i ove vise osjetvljivije

  2. #202
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    eh tek sad vidim ovo, nazalost
    kad su uginule moje zabice, slao sam mail raznim odgajivacima i raspitivao se sta sve moze da bude...
    nazalost, izgleda da ce ti uginuti i te dve zabice koje su "zdrave" jer postoji mogucnost da su zarazene (od tih koje su uginule) a da jos uvek nista nema na kozi...
    jedna stvar koja je jako bitna, jeste da se pre unosenja zaba u terarijum sve dezinfikuje, i biljke koje se stavljaju u terarijum, voda mora da ima filtere, koji stalno rade, treba da ima lampa koja ce da odrzava te biljke u zivotu...
    pre unosenja zaba u vivarijum, vivarijum treba dobro pripremiti jer je jako bitno da unutar njega sve funkcionise, tj da neko vreme vivarijum radi bez zaba, samo biljke,voda... jer unutra treba da se napravi mala klima, ako se desi da neka biljka ugine, promeni se mesto i opet stavi ili zasadi... sve dok u njemu ne pocne same biljke da se razmnozavaju,i da se pojavljuje mahovina...
    voda mora biti meka (kao kisnica) jer tvrda voda ima kamenac a to nikako nije dobro ni za zabe a ni za biljke...
    tek kad ovo sve lepo profunkcionise, onda dolaze zabe... mozda nekome ove stvari zvuce banalno al su jako bitne, jer zabe su jako osetljive na sve promene, temperatura (nagla promena + - ), vlaznost ( nagla promena), minerali/kalcijum/multivitamini (moze da se predozira zaba vrlo lako), voda (uvek mora biti cista(meka)) , hrana ( ovde je jako bitno da se bube hrane redovno (oko 20/30min pre hranjenja zabe) i raznovrsno), higijena u vivarijumu ( to sto zabe vrse nuzdu u vivarijumu to nije prljavstina ) svi ovi faktori ako nisu "savrseni" mogu biti kobni za zabu...
    ja sam nazalost imao lose iskustvo sa zabama, i rekao sam sebi da necu nabavljati nove sve dok ne zavrsim ogroman vivarijum koji sam zapoceo jos davno ( ako se secate sa necom (vivarijum ne napreduje vec dugo jer je neca u vojsci) al trebalo bi da ga zavrsimo u neko naredno vreme, i bar se nadam da cemo sve odraditi kako treba jer hocemo da razmnozavamo dendrobate i da malo te zabe vec jednom zazive u srbiji...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  3. #203
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    MOzda da odnesem onda i ove 2 da se uzme bris pa na analiza? Da se testiraju na bakterije i gljivice?

  4. #204
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    To moras sam da odlucis,niko se od nas ne razume u zabe a verovatno ni veterinari dovoljno.Moj savet bi ti bio da brines najbolje sto znas sam o ove dve i da na to gledas kao na sticanje iskustva, pa ako se i ovima nesto dogodi, sacekas da budes malo stariji a zelja za zabicama ne prodje tek tada uzmes nove.Ima mnogo interesantnih zivotinjica o kojima se dosta zna i koje za tebe i tvoje godine ne bi bile toliko opterecujuce.

  5. #205
    Član Mihajlooo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Najverovatnije cu otici, da im uzmu bris, ili mozda da ja odem po te stapice pa da ima ja kod kuce uzme bris, kako ih ne bi rebao vozati.
    Trudim se da im obezbedim sve naj bolje, jedino sto me muci sto ne znam uzrok smrti kod zaba. Stalno se pitam da li sam ja pogresio ili je to nesto do njih?
    u svakom slucaju, povremeno cu vas obavestavati...

  6. #206
    Ljubitelj egzotičnih životinja sasha'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Palic
    Postova
    290

    Uobičajeno Odg: Agalychnis callidryas(Red eye tree frog)

    Ako su izvrsili analizu pitaj! Imas pravo da znas,pa platio si!To ti je pocetna tacka da pocnes da tragas za mogucim uzrocima.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •