Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 37

Tema: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alekre'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    131

    Uobičajeno Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    Jaooo ljudi! Kada sam je kupio od Gave (skoro sam je dobio za dzabe, ovom prilikom se zahvaljujem Gavi) nisam znao da cu toliko da je zavolim Prava je milina imati je za ljubimca. Samo bih jos jedino voleo da je drzim, dok gledam ''Animal planet'', i sl. E sada ono bitno, primetio sam da odbija tenebrije, i da je tamnija nego pre. Ocekivao sam presvlacenje. Pratio sam je nedelju dana, mada nista se ne desava, do danas. Naime, spremam se za trening, i rekoh, da bacim pogled u njen stek, i vidim nesto cudno, odnosno, ''staru garderobu'' Moja Grejmi se presvukla a ja nisam ni provalio! Potpuno sama bez icije pomoci! Zagledao sam je, ne vidim nikakve anomalije, novi endoskelet je u redu, zubi... Odusevio sam se kako je sve to lepo odradila

    Ovo je slika pre presvlacenja, slikano je ''Nokiom 5200'' te slike nisu bas dobrog kvaliteta.

    Recite jeste li nekad videli vašljivog čoveka koji ide ulicom i viče: vašljiv sam!

  2. #2
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    Super...drago mi je da lepo napreduje i da si zadovoljan ovim zanimljivim stvorenjima

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    Koliki joj je raspon nogu? Kog je pola? Po imenu bi rekao da je zenka ali ko zna. Ja sam mojim T dao zenska imena u nadi da su zenke.
    sve u svemu nista pametno

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alekre'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    131

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    Zenka. Nema one organe za pridrzavanje. Raspon nogu nisam merio, mada ima 10cm sigurno.

    @Kimo
    Hvala covece

    BTW, ako nekome treba ''stara garderoba'', dacu mu je.
    Recite jeste li nekad videli vašljivog čoveka koji ide ulicom i viče: vašljiv sam!

  5. #5
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    Te organe za pridržavanje dobija mužijak nakon poslednjeg presvlačenja tako da se za sada ne možeš osloniti na taj detalj prilikom određivanja pola
    There's no place like 127.0.0.1

  6. #6

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    mora da se pogledaju spermateke... jedini nacin

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alekre'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    131

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    Bilo kaka bilo, ja mog pauka mnogo volim

    BTW, danas su mi stigle Dubio od Kima Meni su poprilicno interesantne, lice mi na oklopna vozila. Bas mi je zanimljivo da ih cackam
    Da pitam nesto... Uzimajuci u obzir velicinu i hranjivost Dubia, mislim da je dovoljna jedna ili dve dnevno. Gresim li?
    Recite jeste li nekad videli vašljivog čoveka koji ide ulicom i viče: vašljiv sam!

  8. #8
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    Dve dubie dnevno? Nema šanse da će to da potraje tako.
    Možda blondi može to da postigne ali i za blondi mislim da ne bi mogla
    svaki dan po dve... Moja sugestija, jedna dubia na tri dana.
    There's no place like 127.0.0.1

  9. #9
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    Čekaj bre, koliki je taj pauk? Odrasla dubija je dovoljno odrasloj tarantuli za najmanje nedelju dana i to kada je baš gladna.
    Potpis u pripremi!

  10. #10
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    @Geni - Kaže da je grejmi najmanje 10cm.

    @Alekre - eto Geni je sve lepo napisao. Dovoljna je dubia za nedelju dana
    ali meni se dešavalo da chromatus poćopa jednu pa za tri dana još jednu,
    naravno retko ali se dešavalo, ali i dalje stojim iza toga da svi mi preterano
    hranimo paukove samo nikako da se iskontrolišem malo i da smanjim ishranu.
    Moraću se kontrolisati i drastično smanjiti hranu...
    There's no place like 127.0.0.1

  11. #11
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    Citat Prvobitno napisao Geni
    Čekaj bre, koliki je taj pauk? Odrasla dubija je dovoljno odrasloj tarantuli za najmanje nedelju dana i to kada je baš gladna.
    Nije istina...većini tarantula nije dovoljna jedna odrasla, tj. dovoljna je u smislu preživljavanja, ali nakon presvlačenja mogu da jedu dosta intenzivno i puno i kada se zasite stanu, a na vlasniku je da li će da je hrani često i kraće vreme da jede ili da je polako tovi Mada dubija jeste velik zalogaj, jedina koja je dovoljna za odraslu i to za 7 dana ili malo manje je E.distanti nimfa od 7-8gr ili nešto u tom rangu...čist protein 7-8 gr, pa ti gledaj...

  12. #12
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    Pa ja sam poznat po tome što tovim svoje tarantule. Sve su preterano uhranjene. I čak ni blondi nikada nisam davao više od dubije nedeljno. Mogu neke proždrljivije vrste da u cugu pojedu i više od toga ali nema nikakve potrebe.

    Naravno, uvek možeš da joj jednostavno daješ po dubiju dnevno dok se ne zasiti ali to ima jednu manu - ne znaš da li se trenutno zasitila ili joj je vreme za presvlačenje. Ako hranjenje prorediš onda se lako primeti kada joj opadne apetit zbog presvlačenja. Ovo naravno pričam generalno. Em ti to nije bitno, em ti je zanimljivo da je gledaš kako jede, em je to Grammostola koja može da prekine da jede bez ikakvog razloga i u svakom trenutku .

    Daj joj koliko god hoće. Prestaće da jede kada se bude najela
    Potpis u pripremi!

  13. #13
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    Citat Prvobitno napisao kimo
    ...većini tarantula nije dovoljna jedna odrasla, tj. dovoljna je u smislu preživljavanja...
    Upravo na to preživljavanje i hoću da dovedem svoje ljubimce.
    Mada ne bih ja to nazvao baš preživljavanje, to mi nekako zvuči kako da
    su stalno gladne i da jedu samo da bi preživele, a mislim da je dubia-dve nedeljno
    i više od preživljavanja. Kažem ti da u Tarantula Keepers Guide piše da su izmerili
    metabolizam tarantule i kažu da je dovoljno 6 grama mesečno.
    Mislim da su ispitivanje radili na G.aureostriati, nisam baš siguran, ne
    sećam se tačno. Ako neko ima knjigu pri ruci neka pogleda za tačne
    podatke...
    Ma i dalje sam žestoko ubeđen da previše hranimo bebice, posle se čudimo
    kako je mužijak za kratko vreme došao do polne zrelosti... eto kako, hrane
    u izobilju, dobra konstantna temperatura tokom cele godine i to je to...
    There's no place like 127.0.0.1

  14. #14
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    Pa zar ti i nije cilj da naraste što pre? Zato i kažem, kako ko odluči, za preživljavanje je onda jedna E.distanti ili 2 dubije mesečno dovoljno, a da li bi ti hranio tako malo pauka? Ja ne bih nikako...i ovako ih imam milion i još i hranim svakog dana...pa zamisli kada je meni dosadno

    Inače, kada gledaš info na sajtovima i na netu, uvek se daje taj neki tajming zrelosti usled veoma čestog hranjenja...

  15. #15
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    Pa ne bih voleo da hranim tako malo pauka ali ću pokušati da se strpim i da ih hranim jednom nedeljno. Nije baš zbog rasta da bih im nešto usporio metabolizam, više je zbog toga što svakog pauka natovim, ne zaustavim se na vreme sa hranom i ubrzo im dupe bude duplo veće od tela E upravo to pokušavam malo da iskontrolišem. Malo smo otišli u off, ali šta da se radi, zaneli smo se, sorry Geni
    There's no place like 127.0.0.1

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alekre'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    131

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    Sve sto ste napisali je korisno. Bar za mene jeste.
    Ja cu lepo svake sedmice da ubacim po jednu Dubiu.
    Primetio sam da je Dubia mnogo tupson. Kada sam sinoc ubacio jednu nimfu, na jedan kraj terarijuma, glupa Dubia je otisla pravo ispred T, ama, kao da zna koja joj namena Naravno,T je pokidala.

    Jos nesto da pitam? Da li bi valjalo da se T hrani nekim malim ribama? Verovatno je riba hrannjivija od Dubie.
    Recite jeste li nekad videli vašljivog čoveka koji ide ulicom i viče: vašljiv sam!

  17. #17
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    Ne...to im nije prirodno, samo se ti drži insekata, a i ne valja često da se daju kičmenjaci zbog zuba...

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    JA bolje da ne kazem nista u vezi hranjenja jer moje T jedu ko blesave. Ja im to naravno ne uskracujem. Hranim ih intenzivno. Moja G. Aureostriata 5 dana nakon presvlacenja pocinje sa intenzivnim hranjenjem i tada u periodu od 7 dana pojede npr.: 1 fobasa,2 dubie i jos ko zna koliko lateralisa ili tenebrija. U sledecoj nedelji malo manje ali opet u izobilju.
    Sad cete osuti paljbu po meni ali eto ja tako tretiram sve moje T i time postizem poprilicno brz rast.
    sve u svemu nista pametno

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alekre'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    131

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    (cenzurisano) losa slika ali cisto da vidite koliko je Grejmi porasla.

    Recite jeste li nekad videli vašljivog čoveka koji ide ulicom i viče: vašljiv sam!

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Moja Grejmi (Grammostola Aureostriata)

    Malo kasnim ali samo da potvrdim da je u pitanju zenka. Mozes je hraniti dubiom dnevno posle presvlacenja, a ona ce prestati da jede kad bude puna, ali ne direktno za presvlacenje. Pri takvom hranjenju pravi pauze. Npr. par dana jede, pa onda par dana ne, pa onda opet par dana jede, pa onda opet ne i tako do onog konacnog ne kad cekas presvlacenje. Dubiu koju ne pojede preko noci izjutra izvadi, pa za par dana probaj ponovo. Hrani je uvece... tako je navikla i mislim da je ona nocna ptica.. nisam siguran

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •