Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 29

Tema: boa red tail

  1. #1
    Član Djom'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    63

    Uobičajeno boa red tail




  2. #2
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    Super je, koliko je stara i koje je tacno duzine?

  3. #3
    Član Djom'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    neznam tacno koliko je stara od prilike oko 3 godine, dugacka je oko 160-170 nemogu tacno da je izmerim

  4. #4

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    Zmija ti je super .Sto nenapises nesto o njoj.

    p.s.Knacno jos jedan clan iz subotice.
    VOLIM ZIVOTINJE

  5. #5
    Član Djom'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    sta te intresuje,imam je vec dve godine, umiljata je i tako

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    Velicina terarijuma i uslovi u kojim je drzis (temperatura, vlaga, supstrat...)? Pol? Cime je hranis (ziv ili mrtav plen)?Koliko cesto jede? Da li ima redovnu(normalnu) stolicu? Nosis li je kod veterinara (da li si je ikada nosio kod veterinara)? Da li se krije ili ne? Kako se zove? Koliko je teska? Da li bi bio ljubazan da joj izmeris duzinu? Imas li nameru da je paris (tzv. planovi za buducnost)? Znas na sta mislim... onaj klasican "i tako" deo.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja crow'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Vojvodina
    Postova
    138

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    Stavicu sutra sliku moje boe da vidite.Pre nekoliko dana se presvukla pa su joj sad sare najlepse.
    http://img19.picoodle.com/img/img19/3/12/2/f_trim_f4fc996.gif

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja crow'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Vojvodina
    Postova
    138

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    evo jedne slike moje boe
    http://img19.picoodle.com/img/img19/3/12/2/f_trim_f4fc996.gif

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja crow'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Vojvodina
    Postova
    138

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    evo jos jedne

    nije bas bila raspolozena za slikanje a i moje dete je slikalo pa zato slike nisu bas najbolje.
    Poslednji izmenio marko; 05.12.08. u 16:12.
    http://img19.picoodle.com/img/img19/3/12/2/f_trim_f4fc996.gif

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja crow'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Vojvodina
    Postova
    138

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    ja nekako volim kad moras zmiju da drzis sa dve ruke. imao sam k.smukove pa su mi nekako mali
    http://img19.picoodle.com/img/img19/3/12/2/f_trim_f4fc996.gif

  11. #11
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    Svako cuva sta voli Ja sam navikao na smukove i ostale colubride i to su mi nekako najpogodnije zmije za cuvanje. Gledam da nemam previse
    obaveza i troskova oko zivotinja, da bih mogao da imam vise vrsta.

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    Ma extra je boa, ali kao sto Nenad kaze golemo i ne prakticno. Naravno ovo je samo neko nase vidjenje stvari. Ja bih voleo da imam bou ali trenutno (a verovatno i zauvek) nemam uslove za tako veliku zmiju. Kukuruzni smuk je mali i jednostavan za odrzavanje. Jos kad razmislis da "malo trosi".... Ma sve je to samo stvar izbora i nacina razmisljanja
    Ajde ako vec Djom nece ti nam napisi kako je drzis i "i tako" deo

  13. #13
    Član Djom'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    nije da necu nego nisam stigao, terarijum je s125cm x v50cm x d46 cm, podloga humus, temperatura oko 25 + -, muzijak, ime Mrvica, hranim je jednom u nedelji ili jednom u dve nedelje, zivom hranom, misevi i kada nabavim pacova, stolica je redovna, nikad je nisam nosio kod veterinara, skriva se i ima mesto za skrivanje, tezinu ne znam, duzina izmedju 160 -170 cm, ne nameravam da je parim, jer planiram da je prodam, jel nemam daljih uslova za drzanje,a i opredelio sam se za gustere jel su mi zanimljiviji i manje im treba mesta. dali te intresuje jos nesto

  14. #14
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    Eto problema sa velikim zmijama. Mnogi ljudi se na kraju rese da ih prodaju. Ja tako isto razmisljam pa nisam uzimao veliku zmiju (u stvari imam od skoro
    Orthriophis taeniurus koja moze da poraste i preko 250cm, to mu dodje kao velika zmija ) bolje mi je da imam vise manjih zmija, nego jednu vecu.
    Ono sto mi se, s druge strane, svidja kod ovih vecih zmija, posebno kod boa, je to sto su dosta mirne kad ih uzimas u ruke, obicno.

    Reci mi, cuvas je na humusu ili tresetu? Humus mu dodje kao crnica, ona kvalitetna zemlja, a treset nesto skroz drugacije... A, sto se tice veterinara,
    vama u Subotici je bar lako tu sa Jozefom, a mi moramo da se cimamo

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja crow'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Vojvodina
    Postova
    138

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    Djom se ne resava boe zato sto je velika. Ona ustvari i nije toliko velika i terarium u kojem je drzi joj je dovoljan nego mu je jednostavno dosadila. resio je da drzi gustere i tako bi gledao na bilo koju zmiju da ima. Pa sad neka Djom kaze dali sam u pravu ili ne.tako da njegova odluka da proda bou nema veze sa njenom velicinom.
    http://img19.picoodle.com/img/img19/3/12/2/f_trim_f4fc996.gif

  16. #16
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    Dosadila ti zmija? Sram te bilo Nije lepo to reci coveku kome su zmije najomiljenije zivotinje
    Meni, s druge strane, gusteri nisu toliko zanimljivi koliko zmije, osim velikih.

  17. #17
    Član Djom'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    humus je podloga, onaj humus za cvece, u prvu je crow donekle mi je i dosadila, ali bice problem kada poraste jer ne zelim da je drzim u malom terarijumu a nemam mesta za redovan bas velik terarijum,a i vise mi se svidjaju gusteri, mnogo su zanimljiviji i vise se krecu,a i mogu vise vrsta da umam, a i posto sam ja u kolicima bila bi mi broblem boa kada poraste.ali se nadam da cu joj naci dobar dom i nekog ko voli velike zmije i ko ce joj moci pruziti sve uslove

  18. #18
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    Razumem da moze da bude problem. Ako volis pokretne gustere, zasto ne uzmes collard gustera, Kimo i Topa ih imaju. To su male agame, jako lepe,
    sa lepim bojama, brze i aktivne. Gekoni cesto znaju da se kriju dobar deo dana. To mi je dosadno. I meni su zanimljiviji pokretniji gusteri. Cuvao sam
    ranije suncanog skinka, Mabuya multifasciata, koji je bio jako aktivan. Kad mu das hranu on juri po terarijumu, skace, penje se po objektima u
    terarijumu i slicno, bas je bio interesantan.

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    Pa da, i zelena agama je brz i aktivan guster, ali treba znati da takvi gmizavci nisu za valjanje po rukama. Taj kad pobegne to je sou program. Nije njih problem naci, ali ih je problem uhvatiti. Kimov collard po ceo dan samo skace, ali on ga prakticno ni ne vadi iz terarijuma.
    Velika zmija je problem, uvek bila. Ako bi je i hranio smrznutom hranom kao sto su pacovi, jedan bi u zamrzivacu zauzimao vise mesta nego za moju kukuruznu za mesec dana.
    Mada velika zmija u rukama jeste posebna prica, to priznajem. Ili bolje da kazem masivna zmija. Zato bi moj izbor bio loptasti piton. Problem sa njima moze biti sto cesto tvrdoglavo odbijaju da jedu. Izgleda da svaka ima neku falinku

  20. #20
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: boa red tail

    Izgleda da je to zato sto je vecina loptastih WC.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •