Prikaz rezultata 1 do 15 od 15

Tema: Govedina?

  1. #1

    Uobičajeno Govedina?

    Čitam da vlasnici paukova istima serviraju goveđe krto meso - zanima me prakticira li to tko od vas i kako to točno radi? Kuhate li meso ili dajete sirovo... možda na teksaški polukrvavo ili sa tartar umakom

    Živo me zanima, pogotovo eventualne nuspojave.


    Bakterije su jedina kultura koju neki ljudi imaju.

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Govedina?

    nuspojave...zubi se ostete tokom narednog presvlacenja..tako je nesto nagovesteno..nista nisam konkretno naso osim sto ljudi koji se bave godinama kazu da ne treba da se daje meso sisara vise od jednom mesecno-mis npr
    lako je preskociti u opste

  3. #3
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Govedina?

    Ja sam imao blondi koja je izgubila zube prilikom presvlačenja. Prethodno je verujem hranjena miševima. Rasprostranjen je stav da je to standardna nuspojava hranjenja mesom. Verovatno je neko radio i ozbiljnije proučavanje toga i izneo i neke opipljive dokaze ali ja nisam našao tako nešto.
    Potpis u pripremi!

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Govedina?

    Ja sam hranio svoju albopilosu cele zime govedinom i nije prezivela tu zimu. Uginula je zbog problema pri presvlacenju. Da li je te probleme prouzrokovala ishrana ili ne, ne mogu nista da tvrdim. Ali u principu moj stav bi bio sledeci: Tarantule se u prirodi hrane insektima, a ponekad i zabama, sitnim glodarima ili cak malim zmijama. Ukoliko nemas trenutno insekata, onda ne bi bio problem da svome ljubimcu ponudis misa ili cak i komad sirove govedine (bez dodataka), to ti je kao u prirodi da je jednom u mesec dana naletela na misa. Ali da dijetu preorjentises iskljucivo na meso i mesne proizvode, plasim se da se nece zavrsiti srecno

  5. #5

    Uobičajeno Odg: Govedina?

    U mom slučaju, moja paučica još ne jede ništa takvo (jednom je usmrtila jednu micro-žabicu) jer je premala. Također, kad naraste, sigurno neće dobijati odrasle miševe jer mislim da bi to moglo poći po zlu, ne bih htjela da ju miš ozlijedi a mislim da bi takvo što mogao napraviti u samoobrani. Samo meso mi nije bilo u planu da bude isključivi prehrambeni materijal, već me zanima više eksperimentalno. Moja paučica ima na raspolaganju zbilja svega (fanatično isprobavam davati razni živi materijal koji uzgojim sama)

    Ovo sa problemima zubi (pretpost. da mislite na helicere) mi zbilja nije jasno. Sad me baš zanima što je to u mesu takvo da izaziva takve posljedice.

    BTW Gava, imaš krasnu zvijer u avataru
    (moj prijatelj bi mislio na objektiv, al ja mislim na spajdera - koja je to vrsta?)
    Bakterije su jedina kultura koju neki ljudi imaju.

  6. #6

    Uobičajeno Odg: Govedina?

    Sad sam malo čačkala po sjećanju ovu zvijer sa objektiva... čini mi se OBT... ?
    Bakterije su jedina kultura koju neki ljudi imaju.

  7. #7
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Govedina?

    Da, to je P.murinus...nažalost nije njegova slika

    Inače nije to u mesu, nego u kostima drugih bića koja jede, bar ja ovako mislim, jer se specificira da se ne daju kičmenjaci...a meso kao meso,ne valja jer je verovatno drugačijeg sastava nego insekt,pa se prezasiti nečim organizam pauka i ugine...ili ne može da iskoristi neke materije iz takvog živog mesa kao što je govedine,pa se talože i na kraju ga ubiju...

  8. #8

    Uobičajeno Odg: Govedina?

    erovatno je do mnogo Ca ili proteina ....

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Govedina?

    ja sam negde pročitao da paucima u lošem stanju naprimer divlje uhvaćenima,nakom dugog transporta (i muke),daju kockicu govedjeg srca da bi se oporavili donekle ali sve te priče su mi dosta sumnjivi,tako da paukove i dalje hranim insektima,u iznimnim situacijama sam davao male miševe većim paucima ali to u principu izbegavam

  10. #10
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Govedina?

    Trebalo bi kontaktirati ljude iz Nemačke (samo ne znam kako), gledao sam neku emisiju gde su prikazivali nekog nemca, strasnog teraristu koji broji kolekciju od par stotina primeraka, uglavnom sam na snimku video kako seče kockice od sirovog mesa i daje tarantuli. Ne verujem da bi taj čovek napravio takvu grešku ako to ima neke fatalne posledice? Slažem se da ne treba ishrana da se bazira samo na živom mesu i da im treba obezbediti ishranu kakvu koriste u prirodi, znači insekte većinom. Kičmenjake ne bih nikada davao baš zbog kostiju koje imaju, jer pauk bukvalno cedi hranu koju konzumira tako da mi stiskanje kostiju pomoću helicera ne izgleda kao pametna ideja.
    There's no place like 127.0.0.1

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Govedina?

    moje mišljenje ,pored tolikih opcija odgovarajuće hrane za paukove trebalo bi se bataliti takvih bezpotrebnih eksperimenata,jer krajnji ishod ume da bude poražavajući

  12. #12
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Govedina?

    Citat Prvobitno napisao zarko
    erovatno je do mnogo Ca ili proteina ....
    Previše kalcijuma. Mada kažem da nisam previše pratio pa ne znam da li ima nekih ozbiljnijih istraživanja ili je to samo pretpostavka.
    Potpis u pripremi!

  13. #13

    Uobičajeno Odg: Govedina?

    pa verovatno...

  14. #14
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Govedina?

    Citat Prvobitno napisao .:marko:.
    ...gledao sam neku emisiju gde su prikazivali nekog nemca, strasnog teraristu koji broji kolekciju od par stotina primeraka, uglavnom sam na snimku video kako seče kockice od sirovog mesa i daje tarantuli. Ne verujem da bi taj čovek napravio takvu grešku ako to ima neke fatalne posledice?...
    Evo izbunario sam snimak, na početku se vidi kako seče meso na
    kockice a na kraju se vidi kako tarantula ćopa. Snimak traje minut.

    http://www.youtube.com/v/OIS-1kc8aYo

    Ako sam povredio autorska prava, administracija na YouTube će obrisati
    snimak svojevremeno, u suprotnom neće
    There's no place like 127.0.0.1

  15. #15

    Uobičajeno Odg: Govedina?

    mislim da sam gledao to i da je to poprilicno staro tipa iz 90ih...
    a lik (ako je to na sta ja mislim) je zvucao kao vleiki kolektor ali ne toliko i iskusan...
    ali mozda gresim

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •