Prikaz rezultata 1 do 18 od 18

Tema: Pomoć pri odabiru pauka

  1. #1

    Uobičajeno Pomoć pri odabiru pauka

    Tražim drugu u nizu tarantulu za sebe i trebam stručno mišljenje

    Kriteriji:
    - vrsta novog svijeta (razmišljala sam o "našim vrstama" ali nisam sigurna koliko sam spremna za agresivnije vrste (čitaj=otrov i općenito ekscesi))
    - arborealna
    - prašumska, ne pustinjska
    - i jedan estetsko-superficijelni - tarantula skroz crne boje bez svjetlijih dlačica, ali da su vrlo guste

    Molim imena vrsta i fotografije ako imate tu vrstu u posjedu. Također, zanimljiva iskustva sa vrstom su dobrodošla!

    Jednom mi je rekao jedan uzgajivač, tarantule su vrlo addictable i sigurno nećeš stati na toj jednoj vrsti. Sad jel on prorok ili nije to je za neku drugu priču ali je činjenica da su prezanimljive i da otkad sam nabavila Nhandua samo smišljam koja je vrsta iduća...




    Bakterije su jedina kultura koju neki ljudi imaju.

  2. #2
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pomoć pri odabiru pauka

    Arborealna i crna? Ne postoji na žalost.

    Jedine crne tarantule kojih sada mogu da se setim su: G.pulchra, H.minax, L.parahybana i B.albopilosum. Zadnje dve imaju i svetlije dlačice tako da i nisu baš skroz crne. Ima još crnih vrsti ali ni jedna nije arborealna. Eventualno Avicularia purpurea, nije crna već purpurna ali je to najbliže crnoj što može da se nađe.
    Potpis u pripremi!

  3. #3
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Pomoć pri odabiru pauka

    Ima nekih vrsta iz roda Avicularia koje su tamne dosta,ali nema bas crnih...a i te vrste su jako skupe jer jos nisu ni deklarisane ni nista,tako da tu nema nicega, ali obicna A.avicularia je relativno tamna kada poraste...ima P.irminia je crna,ali ima zelenkasti sjaj na glavi i abdomen je jedinstven sa nekom bledom narandzastom,kao i krajevi nogu, po svemu ostalom odgovara tvom opisu...ima jos crnih tarantula,recimo P.nigricolor,pravi, je crn skoro skroz...isto tako Lasiodores striatus je skroz crna sa svetlo braon-zutim straftama na nogama,ali je terestrijalna...

  4. #4
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pomoć pri odabiru pauka

    irminia deluje manje crno od A.purpurea jer se taj zeleni odsjaj prilično vidi. Uživo je purpurea mnogo tamnija. A i ona narandžasta crta na nogama je veoma primetna. nigricolor je terestrijalna tarantula a i više je kao T.blondi posle presvlačenja (maslinasto braon). Uz ogradu da nisam video sve vrste Avicularie i dalje tvrdim da je purpurea najtamnije što može da se nađe a da odgovata ovim zahtevima.

    Mada, najbolji savet je ovaj: uzmi G.pulchru . Prelepa je.
    Potpis u pripremi!

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Pomoć pri odabiru pauka

    H. minax cak ima common name Black Tarantula, al' ko sto Geni kaze, nije arborealna.
    Naravno i pulchra ima common Black, samo Brazilian.

  6. #6
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pomoć pri odabiru pauka

    H.Minax je prelepa tarantula ali ako neko ne želi terestrijalnu već arborealnu vrstu, sigurno neće ni da razmisli o kopaču .
    Potpis u pripremi!

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Pomoć pri odabiru pauka

    pulchra je terastirjalna ali da uzmi pulchru
    najcrnja T i najmirnija T
    inace irmina bi ti se svidjala 100%

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Pomoć pri odabiru pauka

    H. minax ne preporucujem nikome, hteo on arborealnu, terestrijalnu, crnu, plavu ili na tufne. Ja sam je imao par meseci i video je samo dva puta. Prvi kada sam je dobio pa prekucio i drugi kada sam je drugi put prkucavao. Oba puta me je pozdravila sa iskezenim zubima. Hvala lepo, ali neka.
    P. irminia je verovatno najfenomenalniji pauk koji sam imao prilike da drzim. Prvo: lep je kao crtez. Drugo: vidjas ga skoro uvek. i Trece: jede i raste kao blesav. Sta ces vise? A i najpriblizniji je opisu koji si dala

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Pomoć pri odabiru pauka

    Vidjela sam sliku jedne Brachipelme vagans u enciklopediji, crna ko katran. Ajd pregorila bih to što je pustinjska, al ja bi jednu što se pentra po granama... Koliko irminia naraste? Izgleda mi baš simpatično na slikama a zbog ovakvih opisa kao što dade Gava za minaxa mi bude drago što se obratim forumima... nasmija me ovim iskeženim zubima

    Šteta što je pulchra terestrijalna sad sam ju baš išla tražiti...


    Bakterije su jedina kultura koju neki ljudi imaju.

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Pomoć pri odabiru pauka

    Da, vagans je prica za sebe i jeste najcrnja T. koju sam imao i jeste za svaku pohvalu, samo sto je njemu ugalj crno telo i noge (koje cak imaju plavicast odsjaj kada se presvuce) ali je abdomen tj, dlake daleko od crnog, ali ako ti naleti i ako ga uzmes nama sanse da se pokajes. Irminia je prica za sebe i ako insistiras na arborealnoj to ti je superiska izbor, jedino racunaj da je neces moci bas tako hendlovati kao sto to radis sa chromatusom, a i njega sumnjam da ces dirati kada se presvuce jos tri-cetiri puta. Kad odraste chromatus je jedan od najnadrndanijih koje sam imao, zlo jedno defanzivno koje se kezi i udara k'o blesav. Moje iskustvo sa chromatusom je blagi uzas, ne diram ga ni pod tackom slucajno a siguran sam da su slicna iskustva i ostalih sa foruma koji ga imaju malo duze.

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Pomoć pri odabiru pauka

    arboraelna pa još crna?Definitivno P irminia,jes da mužjaci nisu toliko crni al zato ženke auu,šta mi radiš,najbolji su

  12. #12

    Uobičajeno Odg: Pomoć pri odabiru pauka

    Kad odraste chromatus je jedan od najnadrndanijih koje sam imao, zlo jedno defanzivno koje se kezi i udara k'o blesav. Moje iskustvo sa chromatusom je blagi uzas, ne diram ga ni pod tackom slucajno a siguran sam da su slicna iskustva i ostalih sa foruma koji ga imaju malo duze.
    Kad odraste još makar malo, pustit ću ga skroz na miru. Zasad ga malo "gnjavim" dok je valjda miran, ali jedva čekam da postane onako opakih boja i tog prgavog temperamenta. To je ionako zvijer za gledanje


    Bakterije su jedina kultura koju neki ljudi imaju.

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Pomoć pri odabiru pauka

    meni je iskreno od tamnijih T najlepsa pulchra,ali posto ti hoces aborialnu onda je to definitivno irminia...eto ja mislim da ti je to najbolji izbor...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  14. #14

    Uobičajeno Odg: Pomoć pri odabiru pauka

    Može još malo o karakteru irminie iz prve ruke? Svaka informacija je dobrodošla o njoj... Dalje, koliko je teško konstatirati spol? Meni su i za Nhandua napričali da je određivanje špansko selo ali je sprematheca očita i bez greške.
    Bakterije su jedina kultura koju neki ljudi imaju.

  15. #15

    Uobičajeno Odg: Pomoć pri odabiru pauka

    isto ko kod hromatusa mada su drugog oblika...malik na dva vigvama...
    malo histericna sto se tice brzine...onako pannepredvidiva..bar sve 4 koje iam
    inace jede fino i takodje fino raste...
    ko male su simpaticne sa njihovim "grejacima" za noge...

  16. #16
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Pomoć pri odabiru pauka

    Ja isto predlazem avic, jedne su od najlepsih po meni, jako gadno ispadaju na slikama pa se ne obaziri na to uzivo su predivne.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Pomoć pri odabiru pauka

    Bifrost, da znaš da se slažem sa tobom. Svaka slika koji sam vidjela Avicularia je utjecala na odluku da ju ne uzmem. A rod Avicularia je valjda najpoznatiji arborealni rod. Zašto je takva situacija sa slikama, ne znam
    Imaš li kakvu *dobru* sliku?

    BTW mali offtopic, dobar ti je sig ...
    ... a ni nick ti nije za bacit
    Bakterije su jedina kultura koju neki ljudi imaju.

  18. #18
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Pomoć pri odabiru pauka

    Nisu fotogenicne, uvek lose ispadnu inace su super... Mislim da nema dobrih slika sa avic uzivo je druga prica evo jedne



    Citat Prvobitno napisao Q
    BTW mali offtopic, dobar ti je sig ...
    ... a ni nick ti nije za bacit
    Hvala
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •