Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 23

Tema: koja vrsta moze zajedno?

  1. #1

    Uobičajeno koja vrsta moze zajedno?

    planirao sam da uzmem skorpiju u startu, ali sam saznao da ne mogu da zive zajedno(procitao negde)
    posto me tarantule podjednako fasciniraju, odlucio sam se za njih.
    u akvarium od 120 litara bih stavio 2 bonsaia sa 2 strane, i izmedju vodicu i po koji kamen.
    uzeo bih vrste koje se panju po drvecu i sl.
    dakle, nagradno pitanje je:
    kojea vrsta ovih tarantula moze da zivi u istom terariumu i razmnozava se.
    (naravno, uzeo bih muzjaka i zenku, na pocetku sa pristupacnijom cenom, kako moje neznanje ne bi bilo fatalno po moj dzep kako sam odvratan)
    hvala vam unapred(a i unazad zbog svega sto sam naucio na ovom forumu od vas)
    pozdrav!

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Koby_88'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Kraljevo
    Postova
    235

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    Ja mislim da zajedno mogu da se cuvaju vise Avicularia avicularia 
    One spadaju u Arborealne tarantule sto znaci da se penju po drvecu, bas ono sto trazis a i lepo izgledaju

  3. #3
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    Škorpije mogu da žive zajedno ako imaju dovoljno prostora i hrane i ako svaka ima dovoljno mesta za sakrivanje. Mada i tada postoji mogućnost za kanibalizam. Manj anego kod tarantula doduše.

    Komunalni terarijum sa tarantulama je nesrećno rešenje jer:

    - Kod tih podobnih vrsti poput Avicularia se samo tvrdi da neče biti MNOGO kanibalizma. Uvek će se desiti da neka strada.

    - Moraš da imaš jedinke iste veličine. Po mogućnosti da su od starta zajedno.

    To što ti želiš nije moguće. Mužjaci tarantula kratko žive nakon što dostignu polnu zrelost. Nakon što se spare i ženka eventualno dobije male, ti malci će biti samo hrana za odrasle (ako je mužjek još živ u to vreme). Da bi ih uspešno sprio moraš da oduzmeš kokon od ženke pre nego što mali izađu od da ih razdvojiš u zasebne posudice. Pročitaj ovde na forumu o parenju tarantula.
    Potpis u pripremi!

  4. #4

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    skorpije ..mogu zajedno ali ista vrsta i ista velicina i puno hrane..

  5. #5
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    Zavisi i koja vrsta, nisu sve vrste za zajedničke terarijume.

  6. #6
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    Da, prvenstveno sam mislio na Pandinuse jer njih ljudi i najčešće drže. Oni doboro tolerišu ostale pripadnike svoje vrste.
    Potpis u pripremi!

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    Ja sam cuo da i pored toga sto su A.a kolonijalne zna doci do kanibalizma tj
    trerijum mora biti ogroman sa dosta mesta za skrivanje da ne bi doslo dao borbe za teritoriju ko i to da jedinke moraju biti dobro hranjene .
    Inace u temi polna zrelos a.a napisao da sam video neki terarijum u kome ih ima 15
    evo istih tih slika
    Slike Slike

  8. #8

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    ja nebi rizikovao, kako ti mislis namontirati akvarijum? jel dovoljno visok? od tolikog akvarijuma se lepo moze napraviti terarijum sa malo strpljenja i ideje, ja imam akvarijum od 120 litara ali kontam da ga pregradim i napravim 4 boxa za T, ako su T odvojene nista ne gubis ali si bar siguran da se nece iz nekog razloga pobiti...
    www.nervni-slom.com

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    ja ne mislim da je to baš najsretnije rešenje na duge staze,po meni pre ili kasnije će neka nastradati,verovatno neka slabija jedinka,ali ako imaš para za bacanje,ti izvoli.
    Dobar je predlog od LukaTDB,i sam imam jedan akvarij tako preradjen,na 4 dela,naravno poklopci se otvaraju posebno za svaki..

  10. #10

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    moze i jedan poklopac za sve ako hoces ubijati dosadu pa traziti T po sobi
    www.nervni-slom.com

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja GUSTAV'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    Mozes uzeti pecilotherije regalisa na primer ali i kod njih moze doci do kanibalizma.Samo ne znam kako bi opstao muzjak medju zenkama poecilotherija - mozda neko vreme...

  12. #12
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    Ono što sigurno može su vrste roda Holothele...kao što je H.incei ili neka druga vrsta...

  13. #13

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    u 120 l akarijumu hahaah to bi bilo super...bolje mrave neka cuva

  14. #14
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    Pa i nije baš, bar bi mogao da ima nekoliko generacija u tom terarijumu...to sam baš video i čitao o tome na par mesta, hteo sam da probam, ali nikako da uzmem pa da ih razmnožim ,verovatno će i toga biti

  15. #15

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    ne kontam.
    to je mnogo?
    jel na to mislite?

    pa ja zelim da to bude i estetski lepo a i da pauk ima mesta.
    verujem da ce onda brze i vise rasti.
    a ako je nesto drugo u pitanju. ok.

    imacu i jedan manji terarium pored koji ce sluziti za probu i sl, mozda ga pregradim na pola, a ako nadjem vrste koje mogu zajedno, onda cu da uzmem nekoliko(bar dve)

    gde mogu da nadjem Holothele?
    kimo, imas li ih ti?

  16. #16
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    To je jako veliki terarijum i za odraslu, a kamoli za neku manju tarantulu...od prostora ne zavisi brzina i veličina rasta tarantule, samo od hrane i temperature brzina, ali veličina se ne zna od čega zavisi konkretno....

    Nemam ih, ali biće verovatno, ali to je patuljasta vrsta, tako da one budu odrasle na 7-8cm...

  17. #17

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    @AndrejPA
    Sve si ti lepo zamislioda to izgleda lepo i da natrpas u njega svasta pa da bude lepo za oko ali T nije veverica pa mu nece bas mnogo znaciti prevelik prostor a i malo ce im biti problem da nadju zohara posto jelda retko koja vrsta lovi plen a u toj velicini da ga doceka osedece ipak je T staticna zivotinja, sa 4 njene duzine i sirine ce biti sasvim zadovoljna...
    www.nervni-slom.com

  18. #18

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    bolje izbaci taj akvarijum napravi 4 ,kako treba T, i stavi 4 T ....
    za pola godine imada shvatis da si se zeznuo i da treba da to leti u kantu....
    svi pocinju tak osto zele ogroman jedan ter....
    samo razmislim ima nas ovde puno koji imamo preko 5T, zar mislis da mi ne volimo nase zivuljke pa ih cuvamo u malim ter
    ne be, lepse je i bolej cuvati ih u ter 30x30 nego u ogromnim...i estecki je proporcija lepsa...bliza je 1,628 prporciji -zlatni rpesek

  19. #19

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    ljudi, hvala vam na sugestijam a i savetima, iskreno sam zahvalan i ne zelim da ispadnem tvrdoglav, ali bas imam zelju da tako nesto probam.
    uzecu ja i one koje se drze odvojeno, ali bi mi ovo bilo potpuno zadovoljstvo.
    imacu jedan manji i jedan veci terarium.

    gledao sam po netu snimke terariuma sa vise tih Holothel incei i mnogo paucine u njima i sl, mnogo mi se to svidja, tako da ako neko moze da potvrdi info daih ima i da zive zajedno, ja bih bio presrecan.
    i cemu tolika odbojnost za velikim terariumom?
    mislim, sigurno im ne moze smetati visak prostora. zar ne?

    sori ako pitam glupa pitanja, ipak, ja sam jos uvek pocetnik, i procitao sam 'dosta'(to je relativno, jel) stvari sa nsexotic i gekkogecko ali kada sve te informacije saspete sebi u glavu za 5 sati citanja, onda se pola pomesa, dosta zaboravi i sl.

    npr. da li mogu da ih hranim svim insektima sto zelim? mislim, vidim bubu u dvoristu, i dam je tarantuli, da li to moze?
    ili bolje formulisano:sta iz gradske okoline ne treba davati ljubimcima?
    mogu li davati gliste, crve i sl?

  20. #20

    Uobičajeno Odg: koja vrsta moze zajedno?

    ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori a forum je tu da bi savetovali jedni druge. meni jedna stvar nije jasna, kao pocetnik imas zelju da ih drzis zajedno i da svaki put pre nego sto pogledas pomislis "valjda se nisu poubijale"? sto se tice velikog terarijuma, vec sam ti napisao da T nisu skocimisi pa da se vrte po prostoru nego da stoje u kestu, posmatraj kucnog pauka u svojoj sobi pa ces shvatiti da nema potrebe a verovatno planiras da ubacih neke grane i panjeve ili neki mobilni telefon (ja sam svojim ribicama stavio mobilni, crknut naravno pre par godina) sto je nepotrebno... opet, radi kako ti mislis da je najbolje. mogu jesti kojekakve bube ali da si siguran da nisu presle preko neke otrovne povrsine pa da su omamljene a preko zime ces tesko uloviti neku...
    www.nervni-slom.com

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •