Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 127

Tema: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

  1. #21
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    Fotke su fantasticne, bravo majstori, kada ce video?

  2. #22
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    Sređen je ali neće Mirko da ga stavlja preko dial-upa,ali ćemo od mene to srediti,biće na sajtu...

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    dečki čestitam i držim fige...

    zanimat će me vrijeme između parenja i postavljanja kokona..i razvitka mladunaca pa se nadam da ćete to dokumentirat. dakle kad su se parili, kad su postavljeni kokoni, prvi stadiji mladunaca (ako će te otvarat kokone)... temperature i vlaga tijekom sveg toga...i konačni broj mladunaca!

    pario sam prošle godine i cambridgeie i chromatuse, i ove godine isto ..pa me zanima da usporedimo podatke...

    još samo preporučam da im date dovoljno vlage i vode za pit...i ne vidim zašto nebi sve bilo u redu... ..uvijek sam govorio..paukova nikad previše


  4. #24
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    Naši su se parili 17.12.2007. kada je i otvorena tema baš zbog toga, a biće ovde uvek update Koliko je tvojoj P.cambridgei trebalo do kokona i da li si ga otvarao i kada? Koje je bila prosečna temperatura u tom periodu? Meni reče drugar, baš iskusan da ostavim kokon sa ženkom i da ona sama odradi sve, da samo posle nekih 20+ dana uzemem i otvorim, mada koliko sam ga razumeo će tada biti "eggs with leggs" već?

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...


    parenje 15.10.2006.
    kokon 6.2.2007.
    nimfe 1. stadija 27.2.2007.
    nimfe 2. stadija 6.3.2007.

    ja sam mališane vadio kad su bili nimfe 1. stadija...
    slobodno se mogu i ostaviti sa ženkom. ja jednostavno nisam htio riskirat sa prvim leglom neke vrste.
    jednom mi je ženka albopilosuma počela jest kokon još dok su unutra bila samo jaja... jedva sam spasio nekoliko i inkubirao ih sam..preživio je samo jedan i sad imam jednog mladunca koji ima već 5 cm...

    otvaranje kokona i vračanje ženki ponekad može bit problem..tako da na to pazite... otvarajte ga kad ste sigurni da su unutra nimfe.. i da ih možete dalje sami timarit...

  6. #26

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    ja cu sigrno uzimati kokune i otvarati...ali ne znam tacno kad verovatno sa 2 nedelje...to cu tek da se rapsitam na arahnobordsu....

  7. #27
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    Pa to i pitam...nikako se ne preporučuje vraćanje kokona kod ženke,jer onda ne smatraju da je to njihovo, nego je bilo pitanje da li da ga ostavim sa ženkom da ona vrti,prevrće i ostalo, a to mi je preporučeno,samo još ne znam kada tačno da ga odvajamo od ženke, posle 20 dana mislim da će sigurno biti nimfe,zar ne?

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    a misliš ih vračat nazad kod ženke ili ćeš ih sam dalje održavat?

    kimo..ja bih ga svakako ostavio kod ženke... barem 3 tjedna ..ovisno o vrsti kolko im traje inkubacija... jer okretanje jaja nekoliko puta dnevno je manji problem barem meni... jednom i to samo nekoliko jaja i bilo je dosta...

    a kad postanu nimfe možeš ih već i razdvojit sve posebno..ili ostavit dok se ne počnu hranit a i dalje..ovisno što želiš...
    Poslednji izmenio marko; 28.01.09. u 11:01. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  9. #29
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    Loše smo se razumeli...pitam posle koliko vremena ti misliš da treba da otmem ženki kokon i otvorim? Dalje bih se sami brinuli o njima i razdvojili bi ih što pre,dok nisu mobilni bi bilo lakše. Isto tako na kakvu brigu misliš posle odvajanja? Šta treba da se radi? Nešto posebno? Ono sa papirom za kafu i okretanjem je ako se prerano otvori pa nađeš jaja,tako?

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    kako vidiš gore... ja sam izvadio jaja točno nakon 21. dana....
    unutra su već bile nimfe, ipak..ako želiš biti siguran drži ih koji dan duže...

    briga poslije odvajanja je toplina i dosta vlage..al opet pošto nisu previše mobilni moraš pazit da nisu stalno na vlažnom, ja ih držim na higijenskim vatama za skidanje šminke... oni okrugli jastučići što žene koriste... dio namoćim dio je suh, kad su u 2. stadiju nimfe i počnu hodat onda je već lakše pa se miću sami.

    ako otvoriš kokon dok su samo jaja onda ih možeš inkubirat u "inkubatoru"... ima negdje na akvarijnetu moja tema kako sam to izveo... ali osobno ti to ne preporučam... pričekaj barem da si siguran da su nimfe 1. stadija...jer to okretanje nekolicine jaja je ok..ali ako ih imaš 50ak i više onda je to već posao...

  11. #31
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    Znam,zato i neću da ih diram ranije...hvala za informacije iz prve ruke! Izveštavaćemo kako napreduje...

  12. #32
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    ćao društvo ,pa mislim super KImo što se trudite da od svega toga bude nešto,svaka vam čast,držim palčeve da vam sve ide kako treba,pa da se i kod nas nešto već pokrene
    Pozdrav

  13. #33
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    Samo da kažem šta se dešava u poslednjih par dana...pošto su ostali zajedno mužjak i ženka...

    Prvo slika terarijuma(loša zbog blica,mrakčina je bila ):



    Uglavnom joj je baza gore na vrhu, napravljena od mreže sve fino...

    Dan posle parenja su se oni razišli i ujutru sam ga našao skroz u suprotnom dijagonalnom ćošku dole a nju gore, mada ne u bazi. U bazu nije išla uopšte,bar kada sam ja posmatrao,a bogme stalno ih gledam...svaki dan su se nešto šećkali i pretpostavljam još parili,jer kada ih vidim da se sretnu su super složni i ne diraju se i vole se Juče je mužjak isterao ženku na pod terarijuma i u njenoj kućici napravio "sperm web" tu se i napunio, to je bilo jako smešno...sada je situacija obrnuta, ona kada ga sretne samo ide svojim putem,a on pokušava da je pari pa ide za njom, izgleda da ga je izbacila iz kućice i sada je tamo, dok je on uzalud traži na drugoj strani terarijuma...

    Uglavnom je zanimljivo ih posmatrati, nadam se da su se parili još koji put, ako ne nije ni bitno,znači da joj se ne pari sada, ali sve u svemu se slažu baš fino i uvek ima neke dinamike kada ih je dvoje u teratijumu...

  14. #34
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    a kad ti planiras da ih razdvojis?
    sve ovo je super,i daj boze da se sve zavrsi kako treba...

    p.s.ajd javi se pa navrati do mene kad hoces

    pozZ
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  15. #35
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    Pa čekam odgovor kada treba da šaljem mužjaka dalje, pa kada to čujem onda, ovako im je super, 2 u 1 varijanta, a slažu se

  16. #36

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    izvadi ga ....sam oga stresiras...ipak su oi solisti...
    moguce je da ce sedeti bez problema ali zasto rizikujes?
    ja sma moje odvojio odmah posle parenja...

  17. #37
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    Ima nekih drugačijih mišljenja od tih klasičnih o razdvajanju, zato to i testiramo...mnoge Avicularie se ostavljaju same i onda bude bolje i uspešnije parenje, bar po rečima nekih mnooogo iskusnijih od nas,pa smo rešili da probamo...

  18. #38
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    Jes, ja se slazem sa tim, to sam procitao u Ziljkovoj knjizi da par ostaje dugo zajedno u prirodi pa aj da probamo
    ovako
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    kako napreduje sa cambridgeiima? moja je jučer postavila kokon...

  20. #40
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Konačno parenje i kod nas u NS :) P.cambridgei...

    E pa super...ova se zakopala pre 7 dana, sišla na dno terarijuma i oko grane napravila bunker preko polovine poda, nabacala zemlje i mreže i zatvorila se skroz. Tako da bi to trebao da bude znak...vidi se samo ako dignem terarijum, ali neće da je uznemiravam sada, prošlo je tek 28-29 dana od parenja.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •