Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 94

Tema: Moja Brachypelma auratum

  1. #1

    Uobičajeno Moja Brachypelma auratum

    Mislim da bi bilo zgodno da zapocnem temu o ovoj vrsti tarantule....

    A ujedno imam i par pitanja...

    1. Terarijum mi malo kondenzuje kad mi je upaljena sijalica. A vidim da T prija kad se greje. Da li trebam da promenim nesto po tom pitanju.

    2. Sinoc je cele noci nesto radila sa nogama, tj. prinese nogu ustima, pa nesto radi po dupetu (jos nisam upamtio strucni naziv) i tako redom sa svakom nogom. Jutros, kad sam pokusao da je pomerim da joj namestim cance za vodu, ona se stresla i sa nje je spala neka "prasina". Da li su to iritirajuce dlacice?

    3. Jos nije jela...

    4. Pitanje za Zareta. Kad se presvlacila poslednji put?

    Neke fotke sam vec okacio pod "Moji pauci" a nove cu okaciti kad je ponovo slikam. Necu sad da je uznemiravam dok se ne navikne malo.

    Hvala vam unapred.
    Slike Slike
    U zivotu ima 1000 staza, vazno je odabrati pravu

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum

    pa jel koristis posudu sa vodom ili samo kvasis treset,ma ne treba nista da se brines za tu kondenzaciju,mada ne znam kako uopste dolazi uopste do toga kod tebe ja koristim posucice za vodu i nikada ni se to ne desava,probaj da pomeris posudicu na neko hladnije mesto ili...
    2.to kad tako stavlja nogu kod zuba to znaci da se cisti,i ta "prasina" kako si je nazvao,da jeste to su iritirajuce dlacice,kije mogu biti jako #####ane...
    3.ne brini se sto ne jede,ne fali njoj nista,jesce ona kad bude bila gladna...
    uzivaj
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  3. #3
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum

    Kondenzije jer je nedovoljna ventilacija. Ako primetiš neke probleme tipa buđ, poboljšaj ventilaciju. Ako ti je samo 0kada sipaš vodu i to kada je upaljena sijalica nemoj da se brineš. Ne verujem da će biti problema. Sijalica i ovako mnogo isušuje vazduh. Ostalo ti je topa jako lepo odgovorio. Nemoj je uznemiravati i ješće kada bude bila gladna.
    Potpis u pripremi!

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum


    Koristim posudicu sa vodom, ali sam prilikom formiranja habitada nakvasio i treset. Verovatno do kondenzacije dolazi zato sto ima dosta vlage u tresetu. A do kondenzacije dolazi samo kad upalim sijalicu. I to na suprotnoj strani terarijuma (od strane gde je sijalica) a na strani gde je ventilacija terarijuma, i to u donjoj zoni. Za to vreme T se popne na staklo, i to na stranu gde je sijalica... kao da se greje...
    Cim ugasim sijalicu, kondenzacija nestane i sve se vrati u normalu. Cekam da se treset jos malo isusi.

    Ne znam da li je sijalica neohodna ili sluzi za dogrevanje. Kod mene u sobi je konstantna temp 24-25 stepeni C....

    U svakom slucaju ucim polako...
    U zivotu ima 1000 staza, vazno je odabrati pravu

  5. #5

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum

    probaj da udaljis sijalice.. i neka padne na 21-20C nocu slobodno...

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum

    ma ne treba ti sijalica,slobodno je izvadi,ako ti je temperatira 24-25C njima je to dovoljno...
    a treset ce se vremenom osusiti...dovoljno je da imas samo posudicu za vodu...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum



    Sinoc sam je prvi put video kako lovi... ako se lov na crvica moze nazvati tako....

    ali je ipak bio prvi lov u mom prisustvu...

    Mislim da se polako navikava na moje prisustvo

    @Zare Nisi mi odgovorio da li imas podatak kad se je poslednji put presvlacila? da vodim neku evidenciju
    U zivotu ima 1000 staza, vazno je odabrati pravu

  8. #8

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum

    hahahaha
    volim vas sve ambiciozne
    to sam i ja radio za prve 3 tarantule i to 2 god...e onda sma prestao
    ali evo ti nesot grubo...presvukla se zadnji put pre 2,5-3 meseca....znaci ne ocekuj jos 5 meseci sigurno...

    Zare Nis odgovara.
    over

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum

    Hvala Zare

    Nisam bukvalno mislio da cu da vodim evidenciju

    Vec da znam sta da ocekujem

    Danas sam joj napravio kucicu.... i odmah je usla unutra... evo uopste ne izlazi vec 3h...

    Ali mislim da joj je falilo... bila je uplasena konstantno...
    U zivotu ima 1000 staza, vazno je odabrati pravu

  10. #10

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum

    3H je za tarantulu 0.1 sekunda tako da moze da se desi da u nutra bude 2-3 h njenog vremena tj 3 meseca po tvom racunu

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum

    Zare, ova ti je dobra, Tarantula Time je nesto zaista zanimljivo, komparacija ti je odlicna!

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum

    Posto je Thunderbird bas skroman sa kacenjem fotki evo jos dve istog primerka dok je jos bio kod Zareta.
    Sve najbolje Thunder, auratum je fantastika!


  13. #13

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum

    Evo svezih fotografija










    U zivotu ima 1000 staza, vazno je odabrati pravu

  14. #14
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum

    koje je velicine

  15. #15

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum

    bas si je iznervirao...kad je bila kod mene nije imala ni jednu dlacicu manjaka...a sad
    cosava ko moj deda

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum

    A kakve su one kuglice u pozadini? Jesu li to oni vodeni ristali ili šta već?
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum

    @Proka - oko 10cm...

    @Zare - Kako to vidis? Mislim da je ocosavela kad sam joj pravio skroviste. Pokrio sam je flasom, ali je ona par puta pokusala da se pomera u neku stranu i cimala se. Mislim da je tada istresla sve. Cak je danas stresla zadnje noge kad sam je slikao... Mnogo se plasi... Ne znam kako da to sprecim? Dajte neki savet Ja je ne diram uopste....

    To su obicni klikeri... Kupio sam ih u Pet Shopu... da mi se ne davi hrana (procitao na nekom forumu)
    Poslednji izmenio marko; 16.01.09. u 02:23. Razlog: Spojene uzastopne poruke
    U zivotu ima 1000 staza, vazno je odabrati pravu

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum

    Obično za to ljudi koriste neke kamenčiće... Pomislio sam da su kristali jer je nedavno na forumu bilo reči o tome a ja još nisam video to nikad a vidim i da su u nekoj posudici...
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum

    Toliko po pitanju skromnosti kacenja fotki. Nego, sto se tice bacanja dlaka, tu nema pomoci, cim petljas oko nje priroda odradi svoje. Koliko sam shvatio do narednog presvlacenja ima jos dosta, tako da imas fore jos da eksperimentises i menjas enterijer, ali kad se presvuce i svaka dlaka bude na svom mestu, savetujem minimalno uznemiravanja i bice tip-top.

  20. #20

    Uobičajeno Odg: Moja Brachypelma auratum

    Hvala Kuni :-)

    Mislim da sam joj sredio enterijer.... Neko vreme provela je u "pecini", ali je danas ceo dan napolju... Jede crva dnevno...

    Koja je najbolja hrana za Tarantule? Verovatno se klasifikuje, pa me interesuje sta je najhranljivije i gde to da nabavim u Bgd-u? Citao sam o nekim praskovima kojima se posipa hrana... ali nemam pojma o tome.

    U zivotu ima 1000 staza, vazno je odabrati pravu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •