Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 80 od 118

Tema: kukuruzna zmija

  1. #61
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    mozes al pazi da se ne pregrije u mikrovalnoj ko sto se meni zna desit pa da ga onda moras hladit na neku normalnu temp...

  2. #62

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    jel 35 stupnjeva ok?
    danas idem po staklo za terarij pa cu ga sastaviti sutra

  3. #63
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    sasvim ok, mnogo brines, videces da nije nikakav problem jesce ona i hladnijeg misa.

  4. #64
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    jednom sam odmrzavao misa u mikrovalnoj i on je eksplodirao...neznam kako al eto..u svakom slucaju mozes ga odmrznuti na 100 nacina....

  5. #65
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Ma, naravno, odmrznes ga na sobnoj temperaturi, sve jedno.

  6. #66

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    ma brinem se da nebi bilo kad ju kupim pa ju neznam nahranit pa mi ugine

  7. #67
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Nece to biti, ne preteruj Mada, bolje da se ljudi brinu, nego da im je sve jedno
    Nemoj uopste da joj dajes zive miseve, probaj odmah sa mrtvim. Mozda mozes da uzmes mrtvog misa i da probas u radnji da je nahranis, pre nego
    sto je kupis, da se uveris da je sve ok. Ukoliko ti daju prodavci. Miseve kad stavljas u zamrzivac stavi u kese i kutijice, da budu sto izolovaniji, da ne
    bi gubili miris. I posle jela je ne diraj jedan dan.

  8. #68

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    mislio sam ju kupiti od uzgajivaca nekog ako nejede mrtvce onda cu ju probat naucit

  9. #69
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Kupi zmijicu koja je projela. Izbegavaj tek izlezene bebe, one umeju da prave probleme. A i izmedju ostalog glave su im toliko malene da neke imaju problema i sa bebama misevima, pa im vlasnici bebe seku na pola i tako ih hrane. U prirodi se tek izlezene kukuruzne hrane skakavcima ili kukcima, bas zato sto su suvise malene za miseve. Bebe misevi i nisu bas bog zna kako pokretna i mrdajuca hrana pa se zato mlade zmije dosta lako navikavaju na mrtve.
    Ne brini, kukuruzne su retko problematicne... bice sve ok. Samo polako

  10. #70
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Sve kolubride, grubo receno, viperide i slicno, kad se rode uopste ne jedu miseve. Jedu skakavce i insekte. Kad ti se rode mladunci WC zmija, tesko
    mozes da ih nahranis, jer su genetski predodredjene da jedu insekte sa svog podneblja, i vrlo verovatno nece jesti skakavce sa drugog podneblja,
    na primer, ni miseve. Ali, CB primerci su naviknuti na miseve, i cim se rode mogu da ih jedu, ako su dovoljno veliki. Neke vrste zmija moraju prvo dugo
    da se hrane gusterima, pa tek onda prelaze na miseve. To je zeznuto za hranjenje. Ali, kukuruzni nisu nikakav problem.

  11. #71
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Naravno, apsolutno tacno. Ja sam ovaj primer sa insektima naveo zbog poredjenja velicina. Nisam ni mislio da treba bebe hraniti insektima. Izvinjavam se ako sam bio nejasan

  12. #72
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Nisi bio nejasan, ja sam malo skrenuo sa teme, jer sam smatrao da je to interesantno reci. Zmije nasledjuju omiljenu hranu od roditelja. Roditelji u
    zarobljenistvu jedu miseve, pa ih i njihovi potomci jedu, ovo je dokazano. Ali, smukici iz prirode nece jesti miseve najverovatnije. Ja sam se namucio
    sa 10 beba Coronella austriaca, koje nista nisu htele kod mene da jedu. Na kraju sam ih sve pustio, a hteo sam bar jednu da zadrzim, jer su se kod
    mene rodile.

  13. #73
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Pa zasto ih lepo nisi nahranio insektima. Nije da toga manjka. OK sto si ih pustio, ali mogao si da probas bar taj prvi obrok da prevale kod tebe. Cisto eto zbog tebe.. znas na sta mislim?

  14. #74
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    A zasto ti ne citas pazljivo sta pisem? Oni jedu odredjene insekte i gustere iz svog podneblja. Ja sam im davao tenebrije crve i bube (jedino sto
    sam tad imao), skakavce, zrikavce i drugo, ali nisu htele da jedu. U principu, saceka se prvo presvlacenje, koje se desi posle nedelju dana, pa se
    onda pocne sa hranjenjem beba. Ja sam ih zadrzao jos nedelju dana posle toga, video da nece da jedu i pustio ih u prirodu. Nisam hteo da im dajem
    male gustere, nikad ne bih mogao da ubijem gustera a nisam mogao da ubodem tu vrstu insekata koju bi htele da jedu.

  15. #75
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija



    eo moje zmijice opet i njenog sredjenog terarijuma

  16. #76

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    koja je bolja podloga treset ili zemlja?

  17. #77
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Trest, da ti olaksam. Ali da ne idemo van teme imas posebnu temu substrati, pa tamo pogledaj kakva se zucna rasprava vodi.

    Lep filadendron... hehehehehe

  18. #78

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    predivna je jedva cekam da ju kupim dovrsit cu ovaj tjedan terarij i onda u nabavu zmije ali ja cu kupiti albino, nadam se
    kolika je? u kolikom ju terariju drzis? kakva je zmijica

  19. #79
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    pa mala je oko tridesetak cm..tj mozda malo vise..skoro se presvukla a nisam je merila posle toga...za sad je u malom terarijumu...30x25x25..tako mi je rekao covek u radnji..kaze da ne treba veci jer je mala...i da se oseca sigurnije u manjem...inace ona je super..preko dana kulira u kucici a uvece podivlja..izvodi kojekakve akrobacije po drvetu i biljci...non-stop je drzimo p[o rukama i jako je mirna..tj ne plasi se vec tako gmize i lizuce..mojoj drugarici se cak i iskakila na ruku..

  20. #80

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    koja temperatura vode mora biti?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •