Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 118

Tema: kukuruzna zmija

  1. #41
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Kukuruzna zmija nije isprepadana, pre bih rekao da je radoznala. Kad je uzmes u ruke odmah krece da istrazuje okolinu i da se zavlaci po svim mogucim mestima. I retko kad ce ujesti... skoro nikada. Neagresivna zmija, ali ako joj naglo pridjes i pocnes da je grabis mozda se i uplasi pa ujede. U principu se veoma brzo navikava na ljude i definitivno prepoznaje vlasnika (ruku koja je hrani)

  2. #42
    Ljubitelj egzotičnih životinja crow'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Vojvodina
    Postova
    138

    Uobičajeno

    samo sto toj njenoj radoznalosti nema kraja.Dok bou kad uzmem mogu sa njom na miru i film da pogledam

    Nije neka razlika u duzini samo sto smuk uvek ostane tanak kao glista
    Poslednji izmenio nenad; 28.12.08. u 21:16.
    http://img19.picoodle.com/img/img19/3/12/2/f_trim_f4fc996.gif

  3. #43
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Ima mi prijatelj kukuruznu zmiju koja ima doslovno brat bratu 2 metra ako ne i vise....a i debela je cca ko kraljevski (loptasti) piton...najveća kukuruzna koju sam vidio...rječ je o ženki tako da sam odma uzeo jednu iz njenog legla pa se nadam da bi i moja mogla narasti tolika....ako budem u mogućnosti da slikam slikat ću i poslat slike....

  4. #44
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    ajd posalji bas bih volio da vidim kako izgleda-jer rijetkos je vidjet veliku, ja slika sto sam vidio vecina su male, koje su mi nekako nezgrapne-glava im previse ispada iz kompozicije dok su male...kasnije to dode sve na svoje i budu dosta ljepse, kad porastu..

  5. #45
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Ne verujem da postoji kukuruzni smuk od 2m. Daj neke slike ako hoces da me razuveris.

  6. #46
    Ljubitelj egzotičnih životinja crow'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Vojvodina
    Postova
    138

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    i ja mislim da mogu da narastu do 2 m mislim da sam u SU video smuka od 170
    http://img19.picoodle.com/img/img19/3/12/2/f_trim_f4fc996.gif

  7. #47
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    182,9 cm je rekord, ali su inace mnogo mnogo manje. Ne verujem bas da ima primeraka od 2m. Ovo su zvanicni podaci iz literature
    Ima mnogo smukova koji su duzi, ali ne i kukuruzni. Ako ima vecih poverovacu tek kad vidim slike na osnovu kojih moze da se odredi bar
    priblizno duzina.

  8. #48
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Ma da... verovatno su mislili na nekog drugog smuka. Kukuruzni ne rastu toliki. Da je takav jedan postojao bio bi senzacija i znalo bi se za njega

  9. #49

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    ljudi koliko kosta kod vas kukuruzna zmija albino u hr sam nasao za 450kn to je 65 eura a 20 cm je. to mi se cini skupim

  10. #50
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Pa i jeste, mada ne preskupo, verovatno je to 15-20 eura skuplje nego sto bi trebalo. Koliko su vam inace obicne kukuruzne?

  11. #51
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    kod uzgajivaca u HR kukuruzne mlade dakle nekih 20 cm su oko 250 kn malo vece su oko 350....(cijene variraju ja pišem samo okvirno)...ovu zmiju za koju je paka napisao (kukuruzna albino) kosta 450 kn ali nema 20 cm nego 40.......

  12. #52

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    ja sam pitao za duzinu od 20 cm i tako su mi odgovorili. koliko onda kosta albino od 20 cm?

  13. #53
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Cekaj malo, kukuruzni smuk od 20 cm je tek rodjeni smuk. Obicno su nesto veci kad se rode. Tek rodjena zmija ti je nesigurna za cuvanje jer ne znas
    da li ce prihvatiti hranu ili ne. Najnormalnija stvar je da ne projedu sve zmije iz legla. Neke jednostavno gladuju dok ne uginu. Zato ti treba malo veca
    zmija od 20 cm. A, druga stvar, u svakom slucaju, tek rodjene kukuruzne smukove ne mozes da nadjes u januaru, jer se ove zmije ne pare kad god
    ih spojis, nego su se mladunci proslogodisnji izglegli verovatno u avgustu-septembru. Sto znaci da mozes da uzmes zmiju koja ima oko 4 meseca, i
    sigurno 35-40 cm. Dakle, zaboravi na 20 cm. Bar do sledece jeseni.

  14. #54

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    mislio sam uzeti za mjesec ,dva.
    onda ovi u pet centru imaju tek rodenu zmijicu jer je nekih 25 cm.
    dobro kupit cu malo vecu
    nisam pitao koliko brzo rastu te zmije

  15. #55
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Pa, ne znam, nisam nikad razmnozavao zmije, mozda i nisam u pravu. Ali, inace, duzina zmije ne moze tako lako da se proceni dok se zmija ne izmeri.
    Sve jedno, mozes da uzmes tu od 25 cm, ako ti odgovara cena. Sto se tice brzine rasta, zavisi od toga koliko je hranis.

  16. #56

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    kako ju naucim da jede mrtve miseve jer mi se ne isplati uzgajati za jednu zmiju

  17. #57
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Verovatno ce ih jesti odmah, cim je uzmes. Ja sam uzeo za druga bebicu kukuruznog i odmah je htela da jede mrtve miseve. Isto je i sa svim ostalim
    zmijama sto sam cuvao. Odmah pocnu da jedu mrtvu hranu. Jedino sam zeznuo stvar bio sa triangulumom kog sam posle toga navikao da jede zive,
    pa neko vreme nije hteo mrtve. Ali, sam ga posle opet naucio na mrtve. Uglavnom, tvoj kukuruzni ce najverovatnije odmah hteti da jede mrtve,
    a ako ne, onda ces malo da ga ostavis da izlgadni, pa da mu mases mrtvim misem pored glave, ili u krajnjem slucaju da vezes misu rep koncem i da
    ga pomeras tako po terarijumu kao da je ziv. To sam ja radio.

  18. #58

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    kako mu dam mrtvog misa, na dlanu ili?
    na koju temperaturu ga ugrijem?

  19. #59
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Mojim zmijama nije puno bitna temperatura misa, samo da nije hladan. Kad ga izvadis iz zamrzivaca treba da ga ostavis da se dobro odmrzne. Ja stavim
    miseve na radijator ili ispod lampe i slicno, da ubrzam. Obicno dajem zmijama tako sto drzim misa za rep, a zmija ga ujede za glavu i pocne da guta.
    Mozes i da ostavljas misa u terarijumu, ali ja to izbegavam, jer se desi da se sav ulepi u treset dok ga zmija jede.

  20. #60

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    jel ih mogu staviti mikrovalnu da se odmrznu?
    jel mogu staviti misa na dlan pa da ga zmija uzme

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •