Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 101 do 118 od 118

Tema: kukuruzna zmija

  1. #101

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    sad mi se popela temperatura na 26 i ked izvadim grijaca nepada nego ostaje tako. jel to smeta? zero mi se nejavlja a matija je rekao prije 10 dana da ce mi javit i nist

  2. #102
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Ok je tako. Javice ti se ako budu mogli da ti nabave Da kupujes obicnu nasao bi je do sad, ali, albino je nesto redji.

  3. #103
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Evo ti link sajta koji je Gava ranije okacio. Imas tu slike raznih morfova
    www.CornSnakeMorphs.com

  4. #104
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Vidim da bas hoces albino. Ali kod kukuruznih nije dovoljno reci samo albino. Najpoznatija albino kukuruzna je Snowcorn (koju ja imam i koju si verovatno i ti video), koja je sve sem snow. U osnovi je bela, sa pink flekama i elegantnom zuckastom bojom na vratu i glavi. Posle nje ima i blizzard koja je potpuno bela. Pa opalna koja je kao i blizzard samo se javljaju zuckasti tonovi. Onda imas Okeetee albino, Amelanistic albino, Candycane albino... u principu svi morfovi imaju svoju albino varijantu.
    Ja pretpostavljam da si se zagrejao za snow posto ni jedna druga albino nema da se nadje. Bar nije ih bilo. I ona je dosta pristupacna. Kod odgajivaca ne bi trebalo da je vise od 50E beba. I zaboravi na pet sopove. Juri dilere ili odgajivace

  5. #105

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    http://www.cornsnakemorphs.com/fs07amelaztechet.html
    ovakvu di htjeo ali ako netko ima bilo kakvu nek se javi

    aj jel mozete stavit sliku obicne kukuruzne ako netko ima
    Poslednji izmenio marko; 05.12.08. u 16:24. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  6. #106
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija



    eo mog smukica mandza mishica )

  7. #107
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Dobar je mali. Jos nije poceo da jede miseve sa krznom? Mislim da bi mogao da predje.

  8. #108
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Citat Prvobitno napisao nenad
    Dobar je mali. Jos nije poceo da jede miseve sa krznom? Mislim da bi mogao da predje.
    pa ovo je malo starija slika..sad jede i one sa krznom)

  9. #109
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    jel moze neko da mi kaze kako da vidim kog mi je pola moj smuk?

  10. #110
    Član aqua-zoo'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Apatin
    Postova
    47

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    sub-caudal štitovi kod
    kukuruzne zmije
    Mužjak 67-86
    Ženka 41-62
    Boa constrictor constrictor
    Mužjak 60
    Ženka 50
    Python regius
    Mužjak 40
    Ženka 27-36
    More je sigurno napravila žena.Preslano je!

  11. #111
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Moj smuk je nesto veci od 40 cm i jede po tri pinkija za obrok na 5 dana.da li mogu da pocnem da mu dajem sa krznom tjs neke malo vece jer je definitivno nezasit sa pinkijima?

  12. #112
    Član
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    BG
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Citat Prvobitno napisao Spana
    Moj smuk je nesto veci od 40 cm i jede po tri pinkija za obrok na 5 dana.da li mogu da pocnem da mu dajem sa krznom tjs neke malo vece jer je definitivno nezasit sa pinkijima?
    Mislim da imaš temu "Hranjenje kukuruzne zmije" ili tako nekako ([url=http://http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,2669.0.html[/url]), pa je možda OK da prebaciš ovo pitanje tamo, gde je, između ostalog prva poruka neki orijentir koliko bi zmija trebala da jede.

    U skladu sa tim, deluje malo preterano da joj daješ tri miša (pretpostavljam jedan za drugim?), pa čak i pinkija; meni to liči na power feeding (taman kada zmija privodi kraju gutanje jednog miša, ti joj u usta ubacuješ još jednog) koje nikako nije zdravo i ume da drastično skratiti životni vek zmiji (mislim da sam negde pročitao da boe koje su na ovaj način hranjene nisu živele duže od 5 god.). Možda je bolje da joj daješ nešto većeg miša, ali jednog, i to na 4-5-6 dana.

    Primera radi, ja mog smuka koji se izlegao u maju ove godine hranim na 5-6 dana jednim mišem koji nije veći ili je za nijansu veći od najdebljeg dela zmije, i sada ima već preko 55 cm.

  13. #113
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Da, predji na veci plen. Mada, nije to nikakav pf. zmije mogu da za obrok pojedu vise manjih miseva. Nema potrebe za kljukanjem, mnoge posle prvog traze jos jednog.

  14. #114
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    da i ja sam to posao da kazem.., cim je nahranis i ona proguta, krece potraga za drugim., trecim.. Neznam otkud ta info. da se drasticno skracuje zivot ako se hrane sa vise miseva (naravno mislim na to da zmija sama jede vise komada)...?

  15. #115
    Član
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    BG
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Citat Prvobitno napisao dule87
    da i ja sam to posao da kazem.., cim je nahranis i ona proguta, krece potraga za drugim., trecim.. Neznam otkud ta info. da se drasticno skracuje zivot ako se hrane sa vise miseva (naravno mislim na to da zmija sama jede vise komada)...?
    Našao sam ovde (http://www.redtailboas.com/general_c...e.html#feeding) za Boe, a negde sam našao nešto slično i za kukuruzne zmije, ali sad ko za inat ne mogu da nađem ... Evo šta kaže:

    How often should I feed my red tail boa?

    The following are recommendations for feeding your boa. I recommend ONE Item per feeding. Following these important guidelines will ensure a LONG healthy life for your boas. Boas should NEVER be powerfed, a process where you place a second or third rodent in the boas mouth as it is swallowing the previous rodent, thus forcing the boa to swallow yet another rodent. Powerfeeding has been used to grow boas to lengths of 6 feet by the end of the first year. And although people have successfully "grown" boas this fast and some have successfully bred female boas at 18 months of age, it is almost without exception that these boas live less than 5 years. Powerfed or overfed boas are generally easy to identify because their heads appear to be abnormally small in comparison to the body size.

    Remember healthy and properly fed boas can live 20 years or longer. Follow these guidelines.

    U svakom slučaju, neprirodno je da zmija pojede 2 ili više pinkija (osim ako ne naiđe na gnezdo u prirodi, ali to je baš retko). Kao što rekoh, ja mog smuka hranim jednim mišem, na svakih 5-6 dana, uz par pauza kada se presvlačio i kada nije jedo po 10 dana, i sada ima oko 55 cm.

  16. #116
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    pazi ovo sako sam dobro svatio ovdje kaze da dok zavrsava pravi obrok ti joj guras drugi u usta..a ja sam mislio na to da zmija jede sama vise miseva (jedan za drugim, u razmacima od nekoliko minuta..) naravno da ako je mis/pacov dovoljno velik, i ako zmija nije vise gladna, da ga nece pojesti...

  17. #117
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Ako nemas u tom trenutku dovoljno velikog misa onda mozes da probas sa dva manja. Ako je budes hranio koliko ona hoce a ne koliko joj treba doci ce do preterane gojaznosti koja vodi do prevremene smrti

  18. #118
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    ne dajem joj za redo miseve vec u razmaku od 10-15 min,mada precicu na neke vece jer mi se ne isplati da mu dajem tonu ovih manjih a njemu je u principu svejedno.sutra cu ici u nabavku.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •