Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 118

Tema: kukuruzna zmija

  1. #1

    Uobičajeno kukuruzna zmija

    bok zanima me koliki terarij treba za ovu zmiju, kakva ventilacija i kolika joj je cijena i jel se moze uvesti u hr
    koliko naraste i sta je bolje uzeti muzjaka ili zenku.
    hvala

  2. #2

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    nemoras je uvozit u hrvatsku ima ih jako puno neznam dali ti se isplati uvozit a terari mozes kupiti i sve za terari u pet centru u Dućan i veterinarska ljekarna, Ulica kralja Petra Svačića 61, Osijek ...na http://www.akvarij.net/forum imas puno njih koji prodaju zmije u hratskoj pitaj na tom forumu ces naci zmiju

  3. #3

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    ma nije mi problem napravit terarij pravio sam si ih sam za pauke i skorpione samo me zanimaju dimenzije i cijena zmije kakve su za drzanje. ma jesam na tom forumu ali nisam tamo pitao. kojih sve morfova ima kod nas?

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    eo ovako..moja kukuruzna zmijuca je jos uvek mala oko 30cm i drzim je u malom terarijumu 30x30x25...a cim jos malo poraste precice verovatno u neki koji ce biti 80x60x60...sad ovo nisu konacne dimenzije jos cu videti...platila sam je 30eura mada sam na nekoliko mesta videla da je 50..da li ima jeftinijih i skupljih ne znam..za drzanje je super..posto je to moja prva i za sad jedina zmija ne mogu da se pozalim na nju..super jede, brzo raste, aktivna je(u pocetku nije bila, skrivala se)...i svakodnevno je vadim iz terarijuma i drzim......takodje nije ni nesto preterano zahtevna...moja jede svaki peti dan(hranim je iz ruke) i menjam joj vodu svaki dan i to je to...

  5. #5

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    koliko je bitna visina terarija jel se penje ili bude vise na zemlji tj. jeli terestrialna ili arborealna zmija i kakvu rasvjetu treba.
    i zanima me kako si postavila grijac ako ga imas

  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Voli da se penje i visi na granama. Nije lose da imas malo vishi terarijum sa granama. Pretezno je nocna zmija, tako da ne trazi puno svetla.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    moja nema nikakvo svetlo drzim je u sobi i svetlo joj je dok je i meni...kad krenem na spavanje onda se gasi.......a grejac je na dve trecine terarijuma(tako mi nenad rekao )znaci na podu terarijuma i ja sam ga stavila tako da sam recimo na pocetku ga jako gusto isavijala pa sve redje i redje tako da ima prelaz u temperaturama od najtoplijeg do najhladnijeg dela...i moja zmijica je preko dana sklupcana na zemlji ili pod drvetom a oko 17, 18h krecu akrobacije...pentra se, pokusava da nadje otvor kroz koji bi mogla pobeci , nekad gura glavom staklo...i jako je smesna tad...

  8. #8
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    A zar ti nije grejac ispod terarijuma? Ne valja da ti bude grejac u tresetu u terarijumu sa zmijom.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    pa ispod je naravno...mislila sam sa spoljnje strane poda....ne bi ni moglo unutra kud bi kabel prosao...

  10. #10

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    ja nemam grijac ali temperatura ne pada ispod 26 nocu i 28 po danu imam zarulju sunbright koja imitira suncevu svijetlost a terari izleda ovako......
    Slike Slike

  11. #11

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    jel bi za odraslu odgovarao terarij 80x50 i visina 80cm.
    kolika temperatura im treba hladni i topli dio i kolika vlaga

  12. #12

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    idi na youtube i napisi corn snake.imas par video uratka kako namjestiti terari za kukuruznu zmiju.kako rukovati sa kukuruznom zmijom pogledaj pa javi kako ti se svida video

    evo napisi ovo na youtube ....How to Properly Handle a Corn Snake..... How to Create a Corn Snake Habitat....
    Poslednji izmenio marko; 05.12.08. u 16:18. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  13. #13

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    ma hendlanje mi je ok ja bi terarij pravio drveni i samo naprijed klizna vrata od stakla.
    aj mi reci koja je cijena kukuruznih u hr

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Ja imam poluodrasli, sve mi se vise cini, zenku, snow kz. Dugacka je oko 1m, i ima manje od godinu dana. Stanuje u terarijumu 80x40x40cm. Imam podni grejac na jednom delu terarijuma gde je 27C a na drugom delu 24C. Nikakva osvetljenja. Kao huanina i moja po danu spava na podu, cesce u hladnijem delu, a noci provodi na grani. Ima i neki polu cup u koji se rado zavlaci i kao nesto tamo krije. Hranim je mrtvim misevima na svakih 7 dana. Dovoljno je velika da barata odraslim misima. Svako vece joj menjam vodu. Dobija samo flasiranu. Cesto je vidjam kako pije. Ta posuda za vodu je i sva vlaga koja joj treba. Kad se ukaki to ocistis posto se osusi, a ceo terarijum jednom u mesec, dva. I to je to. Drveni sa napred kliznim vratima u tim dimenzijama je ok. Samo proveri sta ces za grejanje. Mislim da bi kabl grejac u tom slucaju

  15. #15
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Zasto samo flasiranu? Koju flasiranu? Mineralnu? Mineralna voda ne sme da bude zamena za obicnu vodu, nego treba koristiti i jednu i drugu.
    Ne samo za zmije, nego uopste, i za ljude. Mislim da nema potrebe za davanjem mineralne vode zmijama. Bar ne tako cesto.

  16. #16

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    u ducanu 500-700 kn kod uzgajivaca 200-400 kn...samo treba nac

  17. #17

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    ma mislio sam staviti kabl grijac i jednu neonku tek toliko da ima malo svijetla preko dana zato sto nemam bas neko svijetlo u toj prostoriji zbog paukova, a posto je velik terarij a neznam kolika ce mi temperatura biti stavio bi i jednu zarulju od 75w da mi odrzava temperaturu.
    kad cistim terarij jel cistim samo zemlju ili sve?mislim na grane i bilje to samo properem zar ne?
    mislio sam davati joj destiliranu vodu.
    kolika treba biti razlika temperature noc i dan?
    jel se nece drvo zapalit ako stavim grijac od ispod, nisam imao iskustva s time pa me zanima da mi nebi sve izgorilo
    i zanima me jos jel u taj terari jmogu dvije jedinke?
    hvala. puno pitanja ali bolje da pitam pa da zivotinji bude ugodno nego da ju drzim u nekom sanduku gdje ce joj biti hladno i sta ja znam

  18. #18
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Sve sto stavljas u terarijum od "namestaja" - granje, panjeve, kamenje i ostalo, treba da bude iskuvano ili ispeceno, il u najmanju ruku, dobro oprano u vreloj vodi. Kada menjas treset, mozes opet da dezinfikujes i grane i ostalo, ali nije obavezno da to radis svaki put. Ako koristis kabl grejac, stavi ga ispod terarijuma, da zmija ne bi dosla u kontakt s njim. Stavi lampu u terarijum ako moras al je obezbedi da se zmija ne opece. U najtopl. delu ter. treba da bude oko 30-32 stepena, inace nesto manje. Nocu sobna temperatura. Voda nikako destilovana, stavljaj joj obicnu sa cesme, i menjaj je 2-3x nedeljno. Mozes da stavis dva kukuruzna zajedno.

  19. #19

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    stavio bi lampu u cosak terarija i stavio bi al zicu da nemoze zmija dohvatit.
    mislio sam ispeci grane i kamenje a biljke proprati.
    a hoceli smetati to sto je terarij drveni i odole ima grijac?

  20. #20
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: kukuruzna zmija

    Pa, ako je dno od drveta onda ne moze grejac ispod. Ako stavis lampu unutra ne treba ti i grejac.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •