Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 102

Tema: Lampropeltis triangulum

  1. #21
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    30-32 je podnošljivo, nije problem. Samo gledaj da ne ide preko. Ali, gledaj da na jednom bar mestu ne bude 28, nego nešto manje.

  2. #22
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    I ja mislim da je ok, samo posmatraj da nije zmija stalno u hladnom delu. Cime grejes ter?

  3. #23
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    U tom hladnijem delu temperatura nekad bude i 27 ili 26 stepeni preko dana u zavisnosti od temperature u sobi. Primetio sam da se mnogo cesce skriva u tom hladnijem delu...
    @Stufy
    Grejem ga obicnom sijalicom. Hteo sam da kupim spot sijalicu ali od 40w ima samo navoj za malo grlo tako da to otpada, a ako stavim spot od 60w bice pretoplo.
    Sijalica je upaljena od 7-20h.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  4. #24
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Nisam skapirao. Imas standardno grlo i sijalicu od 40 W u terarijumu ili usko grlo? Pa idealno bi bilo da on jednako vremena ili cak malo vise provodi u toplom delu, ali temperature koje si neaveo nisu alarmantne. Ne znam kako ti izgleda terarijum, ali kao privremeno resenje mozes tu hladniju stranu da naslonis na zid da bi se brze hladila. Ali to bi bilo samo privremeno resenje dok nesto ne smislis. Ako joj je sada toplo na leto ce joj verovatno biti jos toplije...

  5. #25
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Imam standardno grlo i sijalicu od 40w i zato ne mogu da stavim spot sijalicu od 40w jer one imaju usko grlo...
    Ma ceo terarijum je privremen. Trenutno pravim novi od OSB ploca i stakla, samo jos trazim resenje kako da uradim vratanca za terarijum, ali o tome mozda u nekoj drugoj temi da ne pravimo offtopic...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  6. #26
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Ne znam zbog cega, ali od kako je ova zmija kod mene, prvi put do sad joj treba jako puno vremena da se presvuce... Ne znam koliko tacno dana ovo poslednje presvlacenje traje, ali po nekoj slobodnoj proceni je vec par dana duze nego inace a ona se jos nije presvukla. Kontam da joj nije nista, samo me interesuje da li je to mozda zbog godisnjeg doba (koje ona ne bi trebalo da oseti zato sto joj je temp. kao i uvek)?
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Nenade zmija ti je prelepa
    Od manjih zmija mlecna mi je najlepsa,jedina mana joj je sto nece da kulira u ruci kao boidi(

  8. #28
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Pa, mnoge Colubride mogu donekle da se naviknu na uzimanje u ruke. To zavisi od temperamenta jedinke. Obično nisu mirne kao Boide, ali ima izuzetaka, naravno.

    Inače, i životinja u terarijumu može da oseti promenu godišnjeg doba, ali uglavnom ne reaguju nešto drastično na nju. Već smo pisali o tome kako bradate agame padaju u zimski san, kakva god temperatura da im je u terarijumu. Meni neke zmije nekad odugovlače sa presvlačenjem. Recimo albolabris je već skoro mesec dana bled, i nikako da se presvuče. Ne znam šta je razlog.

  9. #29
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Koliko bi trebalo da bude visok terarijum za odraslog trianguluma?
    Znam da je rijuca zmija i predpostavljam da joj ne trebaju neke velike grane, ali pravim novi terarijum i moram da donesem odluku.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  10. #30
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    30 cm je skroz ok. Nisu oni baš penjači. Naravno, ako i napraviš viši, neće ništa smetati.

  11. #31
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Moj triangulum se polako odjavljuje. Prvo je prestao da jede crno-bele miševe, i hteo da jede samo bele. A baš tad nisam mogao da mu nabavim bele miševe, pa je gladovao par nedelja. Onda sam morao da mu dam dva puta žive crno-bele, jer žive hoće da jede. I pojeo ih je oba puta. Posle toga je prestao da jede mrtav plen. Samo je jednog miša pojeo pre nešto više od mesec dana, i od tada ništa. Gleda miša i interesuje se za njega, ali ga ne doživi kao plen, pa se na kraju skloni od njega. Malo me sve to brine, jer vidim da je gladan. Pretpostavljam da će jesti žive miševe, ali slabo lovi, i ne ume baš lako da ubije miša. Možda će projesti opet kad otopli napolju, ne znam. Inače je aktivan i sve ostalo je normalno. Čak se zimus presvlačio mnogo češće nego inače. Praktično na 32-33 dana, obično mu je trebalo mesec i po. Ima oko 90 cm, sad bi trebalo da počne baš da ide u debljinu.

    Evo par slika, ali opet problem sa slikanjem ove zmije, nikad ne ispadne kako treba.



  12. #32
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    "Moj triangulum se polako odjavljuje." Kako mislis odjavljuje, jel mu se to blizi kraj, ili si mislio nesto drugo da kazes Probaj ga nahraniti nekom drugom hranom, npr. malim pacovom, a ako nista, onda kao krajnji potez uzmi hrcka..

  13. #33
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Citat Prvobitno napisao dule87 Pogledaj post
    "Moj triangulum se polako odjavljuje." Kako mislis odjavljuje, jel mu se to blizi kraj
    Pa, recimo da ide u tom pravcu. Sad se tvrdoglavimo i on i ja. Ako mu dam živog miša, znam da će jesti. Ali ako ga opet pojede, tek onda neće više jesti mrtve. Nije mi cilj da jede samo žive. Rekoh već da nije neki lovac, a i cimanje je da mu svake nedelje nabavljam žive miševe. A opet, ako još mnogo vremena prođe, moraću da mu dam živog miša. Videćemo kako će se situacija odvijati.

  14. #34
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Pa, recimo da ide u tom pravcu. Sad se tvrdoglavimo i on i ja. Ako mu dam živog miša, znam da će jesti. Ali ako ga opet pojede, tek onda neće više jesti mrtve. Nije mi cilj da jede samo žive. Rekoh već da nije neki lovac, a i cimanje je da mu svake nedelje nabavljam žive miševe. A opet, ako još mnogo vremena prođe, moraću da mu dam živog miša. Videćemo kako će se situacija odvijati.
    Koliko je star? Ja bih da sam na tvom mestu insistirao na mrtvim. Bolje je da par dana ostavljas po mrtvog misa u terarijumu nego da ga naviknes na zive. Koliko sam skontao vise nije ni mali tako da kontam da ga misevi te velicine mogu i povrediti s obzirom da je navikao na mrtve...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  15. #35
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Ima oko 2,5 godine. Miša mu ostavljam najviše jednu noć u terarijumu. Nije dobro ostaviti miša par dana unutra zbog raspadanja. Ali sve jedno, on se 20ak minuta mota oko miša, i onda odustane. Čak sam pravio marionetu od miša, vezivanjem konca za rep. I čak ni onda nije hteo da jede.

  16. #36
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Nisam ni mislio da jednog ostavljas duze od jedne noci (''par dana po mrtvog misa''). I meni se par puta desavalo da nece da uzme misa par dana bez obzira na to koliko sam ga cimao njemu ispred glave. Onda sam mu dao zivog, ali je posle ponovo projeo mrtve.
    Ne vidim zasto mislis da mu se blizi kraj, ipak je jos uvek jako mlad?
    Ne znam da li se samo meni cini ili je sad vreme da ja tebi kazem: ''Daj bre Nenade, opusti se. Nemas razloga za brigu"
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  17. #37
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Pa nemam ja baš miševa u izobilju da mu svaki dan stavljam po miša u terarijum, pa da čekam da pojede nekog. To što sam rekao da se izgleda odjavljuje sam rekao zato što ovo traje već mesecima. Pre je jeo dosta normalnije, ali mesecima pravi probleme. Ma i ja se nadam da će se dovesti u red kad malo otopli.

  18. #38
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Kontam da nemas miseva na bacanje, ali bolje je da se izlozis trosku od 150din za par dana pa mozda i projede, nego da posle moras svake nedelje da trazis zive miseve.To je samo moje misljenje...
    Ja imam drugaciji problem. Moj triangulum se mnogo ulenjio Da li je to zbog zime ili sta vec, ali on po ceo dan samo spava. Eventualno u par dana par puta izadje po terarijumu na par min. i opet se vrati na spavanje. Razmisljao sam da mu mozda malo proredim hranjenje. Sad ga hranim na 4-5 dana a razmisljam da pocnem na 6-7.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  19. #39
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Za to mislim da nemas razloga da se brines, bitno je da on jede, a to sto malo miruje, vjerujem da ce to proci kad prodje i zima.

  20. #40
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Ako zmija neće da jede ne treba joj nuditi hranu svaki dan, nego baš naprotiv, sačekati par dana, pa onda ponuditi. Da se ne bi previše navikle na miševe.

    Triangulum ti spava preko dana zato što je triangulum noćna zmija. Moj triangulum spava dobar deo dana, ali se uglavnom ne krije, nego je na otvorenom. Verovatno će i tvoj tako kad malo poraste. Koliko ti je dugačak triangulum?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •