Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 102

Tema: Lampropeltis triangulum

  1. #1
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Lampropeltis triangulum

    Znam da vec postoji tema o Lampropeltisima, ali ima mnogo strana, pa sam otvorio posebnu temu o mlecnoj ili laznoj koralnoj zmiji - L. triangulum, da ne bih postavljao opet
    slike u staroj temi.





    Nisu neke slike, ne uspevam da uslikam zmiju u terarijumu kako treba.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja crow'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Vojvodina
    Postova
    138

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    JAKO LEPA ZMIJA.KOLIKO MOZE DA NARASTE?KOJA JE CENA MALIH?NEVOLIM KAD ZMIJA IMA TAKO MALU GLAVU ALI JE OVA PREDIVNA
    http://img19.picoodle.com/img/img19/3/12/2/f_trim_f4fc996.gif

  3. #3
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Pa, recimo da su joj boje jos lepse u prirodi, ali na slici ne uspem nikako da ih snimim kako treba. Ovo nije velika zmija, maximum je oko 130 cm, ali,
    obicno budu oko 100 cm. Ima dosta podvrsta, moja je sinaloe, mexicka. A, ima malu glavu, cinjenica. Sad ste me stvarno smorili za jednu zmiju
    mi kazete da ima malu glavu, a za drugu veliku glavu i tako dalje. Zezam se, rijuce zmije obicno imaju manje glave. Ono sto se meni svidja je
    poprecni presek rijucih zmija, koji je krug. Boide i smukovi na primer imaju elipsast poprecni presek, dok rijuce imaju krug. I deblje su od smukova
    iste velicine. U svakom slucaju, jedna od najlepsih zmija.

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    i ja sam se zanimao da uzmem, al sam odustao, jer uvdje nemam gdje da kupim mlade miseve da je hranim...e da sad se sjetih.. prije dva dana sam bio ovdje kod nas u zooshopu i pravo mi je nesto bilo krivo kad su mi rekli da im je uginuo Lampropeltis triangulum-i to od GLADI jer im se navodno nije nijedan hrcak okotio i nisu imali cime da je hrane zalosno stvarno..ako neko zna koliko kosta odrasla (koja moze jesti odrasle miseve) i gdje ima da se uzme, nek mi se javi rado bih postao vlasnik jedne

  5. #5
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Strashno. Koliko treba zmija da gladuje da bi umrla od gladi?! Stvarno mnogo. Mislim da one prve dve godine ne mogu da predju na odrasle miseve.
    Tako se meni bar cini.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bauk'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Sta mislite o toj zmiji za nekog pocetnika (citaj MENE), nisam bas pocetnik, pre jedno 7-8 god sam imao nekoliko iguana i mogu da kazem finih primeraka, ali zmiju nisam nikada drzao...
    Neki savet, predlog

  7. #7
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno

    Da, sto da ne. Kukuruzni smuk, kraljevska i mlecna zmija i gomila drugih, slicnih zmija, iz porodice Colubridae su ok za pocetnike. Ako si cuvao iguane, uspesno, sa svom adekvatnom hranom, vitaminima, mineralima, uvb lampom, adekvatnim ogromnim terarijumom (kako se one inace cuvaju), onda ce ti ovo biti vrlo lako.

    Treba im ne preterano veliki terarijum, kabl grejac, treset, posuda za vodu, nesto za skrivanje, i eventualno grana za penjanje. Hrana su bebe miseva, ako uzmes bebu zmiju, onda vrlo male bebe miseva, dan-dva stare, pa onda sve vece i vece, dok ne predjes na odrasle miseve. Jedu jednom nedeljno ili cesce. Ja moju hranim na svakih pet dana mrtvom hranom (odmrznutim misevima), jede iz ruke, ne ujeda, i tako dalje. Mislim da sam ti sve najvaznije rekao. Mogu da se naviknu na uzimanje u ruke, ali nikad nece mirno lezati u rukama kao boide, nego ce uvek pokusavati da odu, kao i vecina drugih zmija ( ).

    Ima i slicnih vrsta iz istog roda. Na primer L. pyromelana i L. mexicana. Ali vec sam pisao o tome, cini mi se. Stufi ima L. mexicane, pa se nadam da ce podeliti slike sa nama jednog dana . Mozda ih i razmnozi, super bi bilo.
    Poslednji izmenio nenad; 04.01.09. u 13:50.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bauk'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Da vidis ta Kraljevska mi se svidela, narocito kada sam ovde video fotke odraslih primeraka...prelepe...po americi sam vidjao mlecne i kukuruzne ali skroz male, nisu mi bile preterano interesantne... Mada moj favorit je Boa. Kod Pedje sam je video pre nekoliko godina, bile su bas mlade, e to bih voleo ali nisam siguran da su zapocetnike...A mislim i da su dosta skuplje

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    hmmm nista nije da nije za pocetnike-samo se treba dobro edukovat i na vrijeme (prije nego sto nabavis zivotinju)..ostalo nadodje u voznji, samo ih treba redovno i fino hraniti boe su i moj favorit i to mi je prva zmija, i smatram da nisu komplikovane, a ni pretjerano skupe (ako ih kupujes na pravom mjestu) a ona zmija nije hranjena sigurno vise od dva mjeseca jer zadnji put kad sam bio, momak mi je rekao da mu se bas taj dan okotio hrcak, i kao to je super..mislim da je od tada nisu vise ni hranili, sto je ocito bilo fatalno jer je bila bas bas mala...

  10. #10
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Bauk, kraljevska - Lampropeltis getula je super zmija. Ima raznih podvrsta i morfi, ali je meni najlepsa obicna morfa (sa prstenovima) podvrste
    Lampropeltis getula californiae. Dosta je slicna triangulumu po ponasanju, samo sto mi je triangulum mnogo lepsi, zbog atraktivnijih boja.
    Uglavnom, na isti nacin se cuvaju i jedna i druga. I obe su kanibali pa nije preporucljivo spajati ih sa drugim zmijama, cak ni sam istom vrstom, osim
    ako hoces da ih sparis.

    Dule, ako bas bas malu zmiju ne hranis dva meseca, moze da bude rizicno. Meni se jednom desilo da mi triangulum dok je bio mali nije jeo oko
    mesec dana, ali mu nije nista bilo. Ova je verovatno bila retko hranjena pa nije imala zalihe. Sto se tice zmija za pocetnike, vec smo pisali o tome,
    ima i tema Apsolutni pocetnik i boa. Slazem se donekle sa tobom Dule, mislim da je mlada boa constrictor za pocetnike, ali nisu sve zivotinje za
    pocetnike, koliko god se oni edukovali. Za neke stvari treba iskustvo, na primer za zmije koje nece da jedu miseve, pa im treba davati na silu,
    za otrovne zmije, za varane, tegue i slicno. Da ne prodjes sa slomljenim nogama kao lik koji je na Dorcolu (u Beogradu) drzao varana (verovatno
    nilskog).

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    hehehe sta varan ga izlomio heh...e da u pravu si-nisam ni ja mislio na "extreme" u trearistici-al ove ustaljene vrste koje pocetnici najcesce i traze, u biti i nisu toliko komplikovane, naravno uz prethodno puno citanja i informisanja...

  12. #12
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Pa, noramalno, stvarno je super vrsta. Prelepa je. Ona poraste do 1.30 m najvise, ali je relativno debela, pa zbog toga ne deluje kao bas mala zmija.
    A glava, koja se na mojim slikama ne vidi dobro, je crna, vrh njuske je zut, a ima i zutu sharu pred kraj glave. Jedino sto joj se zbog crne boje glave
    ne vide oci bas lepo Inace, ima i varijanti sa skroz crvenom glavom i fenomenalno izgledaju.

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    a jel znaš kog je pola,jel ženka ili mužjak?
    Poslednji izmenio nenad; 04.01.09. u 14:05.

  14. #14
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Ne znam. Nisam zagledao. Ima 80ak cm i kad se presvuce, pokida joj se kosuljica, po pravilu, posebno repni deo

  15. #15
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    zmija pre zakon ...kolko se kreču cijene zmija Lampropeltis?

  16. #16
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Kod nas od oko 50 - 100 E, grubo receno. Zavisi koja vrsta.

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    kolko znam ja sam ju štel kupit prije godinu dana i cijene su bile oko 100eur

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    ...I ja sam svoju platio 100e (Lampropeltis triangulum sinaloe)...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  19. #19
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno

    u njemačkoj kad sam kupovao svog prvog pauka gledao sam maloi zmije bilo ih je more..i baš sam gledao Lampropeltis i prodavale su se po 16,20,30eur točno se sječam ove cifre od 16eur i nisam mogao vjerovat da idu tako jeftino a isto u bile preljepe i jako zdrave i mirne zmijice.gledao sam to kod jednih iskusnih ljudi muž i žena imaju oko 2000 zmija u parovima(1000 m i 1000 ž)i znam da jakooo punooo zarađuju na tom...

    evo da malo pokažem kaj moj stric ima...









    prve tri slikice su jako loše zato šta sam tada imao još neki jadni mali fotić.uglavnom na prve tri slike se vidi mnoštvo kutijica na stelaži,ima ih more dimenzija 20*20*20.ako hočete stavit ču još slika...pozz...
    Poslednji izmenio nenad; 04.01.09. u 14:10.

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Ovde negde na forumu sam citao (i ljudi koji se bave prodajom su mi rekli) da je u terarijumu potrebna temperatura od 26 do nekih 29/30 stepeni za ovu vrstu. Medjutim, kod mene u terarijumu je preko dana u hladnijem delu oko 28 a u toplijem cak 32 stepena. S obzirom da ova zmija potice iz toplijih krajeva predpostavljam da joj to ne bi trebalo puno da smeta, ali opet interesuje me misljenje nekog iskusnijeg...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •