Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 100 od 102

Tema: Lampropeltis triangulum

  1. #81
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Citat Prvobitno napisao chalabin32 Pogledaj post
    sta mioslite jel bi opstali kameleon i koralna zmija zajedno?mislim da je kameleon vec odrasto pa da ga koralna ne bi mogla napasti,a kameleon kapiram nju ne bi napadao
    u drugoj temi sam već odgovorio na to pitanje da zmije i kameleoni ne idu zajedno,NIKAD...

  2. #82
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Da ne otvaram posebnu temu, imam mali problem sa jednom mlecnom. Od 5 primeraka samo sa njom imam problema oko hranjenja. Pojede mozda jednog malog pinkija u mesec ili mesec i po a i to na jedvite jade. Ne mogu je naterati. Probao sam i da mu rasecem glavu, i da pokrijem terarijum... nista...
    Padam u iskusenje da joj dam zivog..

    Jel ima neko predlog?

    Inace, ostale zmije iz istog legla lepo jedu, neke su prozdrljivije od drugih, tj, neka preskoci obrok tu i tamo ali u principu nema problema.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  3. #83
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Stevo ja sam isti problem imao sa bebom kukuruznog smuka i od kad sam počeo da mu dajem žive pinkije poče je redovno da jede,kasnije je počeo i mrtve.Tako da kombinujem kako sam u mogućnosti.Probaj da je ostaviš sa mišićem u kartonskoj kutiji neko vreme.
    Poslednji izmenio gagi; 21.02.10. u 23:25.

  4. #84
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Triangulumi znaju nekad da zezaju za hranu. Moj odrasli triangulum odavno već izbegava mrtav plen, iako ga je godinama jeo. Divlja po terarijumu, jer je gladan, gura glavu u ćošak i u stanju je da škripi po sat vremena u ćošku, na moje oduševljenje, naravno, ali neće da jede.
    Jedini način da ga nateram da jede mrtav plen je da vežem miša koncem, jedan kraj za rep, a drugu za kuku, i da ga onda "šetam" po terarijumu. Posle par minuta je ubedim da je plen živ, posebno ako se miš "penje" po njoj, pa ga onda udavi i pojede.

  5. #85
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    potpuno se slažem,neki triangulumi su kilavi na hranu,ali to je zavisno od jedinke,pa probaj sa živim,ali ni to ne mora da znači ništa

  6. #86
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Jedini način da ga nateram da jede mrtav plen je da vežem miša koncem, jedan kraj za rep, a drugu za kuku, i da ga onda "šetam" po terarijumu. Posle par minuta je ubedim da je plen živ, posebno ako se miš "penje" po njoj, pa ga onda udavi i pojede.
    Ti se bas zabavljas!

  7. #87
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Pa šta drugo da radim? Jedino da joj dajem jednom nedeljno živ plen. Inače, ovakav način hranjenja ne traje večno. Ona misli da je to živ miš, zato što se pomera, iako ne miriše kao živ miš, jer je prilično izgubio miris u zamrzivaču. I tako se navikava da taj, da kažem, blag miris miša, povezuje sa živim mišem. Posle par takvih hranjenja može se očekivati da će pojesti mrtvog miša ostavljenog u terarijum. Tako sam je inače i navikao na mrtav plen. Jer kad sam je uzeo, samo je živ plen jela. Na taj način je projela

  8. #88
    Ljubitelj egzotičnih životinja Graciotello'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Glogonj kod Panceva
    Postova
    201

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    @nenade

    Da li su one slike sa ili bez blica?

  9. #89
    Član paja_gajic'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Srem
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Predivna je hocu i ja jednu.
    Paja

  10. #90
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Citat Prvobitno napisao Graciotello Pogledaj post
    @nenade

    Da li su one slike sa ili bez blica?
    Sa blicem, što pitaš? Blic joj malo izmeni boju, ode više sa crvene na narandžastu.

  11. #91
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    subotica
    Postova
    2

    Question Odg: Lampropeltis triangulum

    Pozdrav svima od novog clana,
    Ja sam eto 3-dnevni vlasnik zmije...zanima me koja je podrvrsta nas triangulum? Po slikama lici na campbelli , ali ako bi nam neko potvrdio bilo bi super. Onako uopsteno o zmiji, 100% vremena je sakrivena, ne pomera se za ova 3 dana osim kada je mi uzmemo u ruke pa je vratimo. Tada se sve pomeranje svodi na trazenje novog skrovista .
    Danas smo joj prvi put ponudili mrtvog misica i uopste nije zainteresovana. Izgleda kao da ga se plasi
    E da i kako da znam da li je zenka ili je muzjak? Hvala u napred
    Slike Slike

  12. #92
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    El to onaj mali lepotan iz Faune?
    Ne brini za hranu,mozda nije gladna,pokusaces ponovo za koji dan.A i ako je iz faune verovatno je hranjena zivim plenom,pa mozda prodje malo vremena dok se navikne na mrtav plen.
    Sto se tice provere pola to ne mozes sama uraditi,ako su to te iz Faune onda su jos poprilicno male pa se moze metodom izvrtanja ili klasicno sondiranje.Nista od toga nemoj ni pomisljati sama da radis,ako i nisi uzela iz vec pomenute radnje idi tamo i vidi sa njima,oni to znaju i radi su da pomognu.
    Za skrivanje je to normalno,novo mesto,pa dok se malo navikne.Mozda se kasnije oslobodi,nece ona svakako bas nesto preterano jurcati,nemoj to ni misliti.Cak i kada se kaze "dosta aktivne" zmije to obicno znaci da nece bas stalno biti skrivene,ali nece ti ni non stop vrsljati po terarijumu.




  13. #93
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    uglavnom su aktivne noću,preko dana se skrivaju

  14. #94
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    subotica
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Da, malisa je iz Faune.
    Problem sa hranom je resen. Nakon 2-3 sata neckanja lepo je ruckao.Inace ovo nam je prvo hranjenje pa je i opravdano malo panike.
    Nakon obroka malisa je otisao iza saksije za cvece i presvukao se na nase iznenadjene(nismo primetili nikakve znake koji su ukazivali na tu fazu).
    Sto se tice pola,nije u sustini ni toliko bitan(mislili smo ako postoje vizuelni pokazatelj).Vise nas zanima kojoj podvrsti pripada ,pa ako neko moze da prepozna sa ove nase( ne bas savrsene) fotkice.

  15. #95
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    po slici bih rekao da je L.t.campbelli,mada je raspored boja malo čudan,kod mojih su crvene trake malo šire

  16. #96
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Nije ni cudo sto nije bio rad da jede odmah ako je bio u fazi presvlacenja.Inace ide ti ono klasicno zabeljenje ociju,postane sva mutna tj sva pobledi i to je tako par dana,onda sve to nestane i deluje sve kao i pre par dana i tek se onda presvuce.Zato nista niste primetili...Prelistaj malo lepoljive teme u vezi presvlacenja,u vezi hranjenja i kada smes,a kada ne uzimati zmiju u ruke i bice sve ok.
    Za pol koliko ja znam ne postoji neki vizuelni pokazatelj koji je siguran.Pitaj u Fauni oni su verovatno gledali...I sretno sa malcem!




  17. #97
    Član
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    beograd
    Postova
    13

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    pozz svima...imam laznu koralnu zmiju...u ponedeljak je jela i uopste ne izlazi iz lisca koje joj stoji u terarijumu ni danju ni nocu kako obicno zna da izadje.Ja sam je kupila pre mozda mesec dana,i do sad se nije presvlacila,da li su to mozda znaci da ce da se prsvuce i da ne treba da je diram...danas sam je vadila i cini mi se da ima tamno plavu skramu preko ociju i boja je skroz ruzna nije onako lepa i crvena...molim vas da mi neko odgovori veoma sam zabrinuta...))unapred hvala

  18. #98
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Presvlacice se 100% zato je i izgubila boju i ima zatamnjene oci.malo povisi vlagu da se lakse presvuce i ne uznemiravaj je.Pozz
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  19. #99
    Član
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    beograd
    Postova
    13

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    hvala ti...jos samo jedno pitanje......da je nahranim u ponedeljak ili ne...posto jos uvek nije izgubila boju i nisu joj pobelele oci?

  20. #100
    Novajlija piton123'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis triangulum

    Nemoj ju haniti,bolje ju pusti da se namiru presviće.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •