Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 33 od 33

Tema: Suva hrana

  1. #21
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Suva hrana

    Citat Prvobitno napisao Bauk
    E malo preterujete u vezi ishrane, ni nama ljudima neprija masno i suhomesnato, a opet volimo svi da "nabodemo" po nesto. A inace ljudi, sistem za varenje, zubi zubalo i ostalo uopste nije predvidjen za ishranu mesom! Da mi bi trebali da smo biljojedi...ali...to ti je evolucija
    Opa... ode sve što se ikada učilo o ljudskoj evoluciji naopačke. Zubi nisu predviđeni za meso? Daj neki izvor za ove nove teorije. Nisam pratio
    Potpis u pripremi!

  2. #22

    Uobičajeno Odg: Suva hrana

    ovo sto sam reko odnosi se na iguane u prirodi i opservacija njihovog prorodnog ponasanja. male iguane nikad ne love insekte ..a slucajno da pojedu nekog...pa ni to se nedesava jednostavno.
    tako je

  3. #23
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Suva hrana

    da se i ja ukljucim-kad smo vec kod ljudi...vjerovatno ste culi da nulta(0) krvna grupa ne smije da ne jede meso, jer je najstarija evolutivno, da je direktan evolutivni potomak od homocrectusa i ostalih majmunolikih predaka koji su se striktno i jedino hranili mesom...dok je drugaciji slucaj sa AB krvnom grupom koja moze opusteno da zivi na "halugi" i da joj se to cak preporucuje, a ostale kr. grupe su negdje izmedju ove dvije...znaci nema to nikakve veze sa zubima i vilicom heh a iguane je glupo poredit u bilo kojem smislu sa ljudima-osim u jednom-jer ima ljudi koji se hrane kao iguane (vgetarijanci i vegani)...hehe

  4. #24

    Uobičajeno Odg: Suva hrana

    nisam to znao i fala za info ..
    jako interesantno

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bauk'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Suva hrana

    Ljudi o cemu mi pricamo...ja moje iguane nisam morio gladju pa da su morale da jedu, imale su hrane koliko god pozele, ja sam probao sa tim skakavcima i video da ih one jedu, znaci mogle su da biraju, nisu morale...a jele su i crve brasnare...
    U onoj knjizi koju cu(kad ugrabim skener) da skeniram i posaljem vam, pise da povremeno jedu. Cak pise da im 20% ishrane cine inekti...Ali opet, da izuzmemo knjigu i naucna dokazivanja, moje iguane su jele I skakavce i crvice...a nisu morale...mislim da je to najbolji dokaz

  6. #26
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Suva hrana

    Prvi put cujem da iguanama 20% ishrane cine insekti. Taj podatak definitivno nije tacan. Ja sam pokusao da kazem da im male kolicine insekata
    nece smetati, ali razlog zasto se vodi ova rasprava je ne da se tebi dokaze da nisi u pravu, nego da se ljudi koji pocnu sa iguanama posavetuju kako
    da ih hrane. To sto su tvoje jele insekte ne mora nista da znaci. One to u prirodi ne rade, u zarobljenistvu se zivotinje nekad cudno ponasaju, to
    sam vec napisao. Moja agama je jela listove plasticne biljke, a nije morala. Sigurno je osecala da to nema nikakav ukus i da ne moze da se sazvace,
    ali ih je ipak jela. To ne znaci da joj je to prijalo i da je to dobra hrana za njih.

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bauk'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Suva hrana

    Ma naravno da poenta nije meni dokazivati, ja sam samo sa vama delio moje iskustvo, koje je eto mozda malo drugacije od vaseg... Stvarno ne zelim da se raspravljamo oko gluposti, moje su jele to sto su jele i bile su ok, siguran sam da su i one koje nejedu insekte takodje ok.
    Skeniracu ja onu knjizicu, mozda ni ja nisam dobro preveo i shvatio...
    PEACE drugovi...pa nova godina je majku mu

  8. #28

    Uobičajeno Odg: Suva hrana

    ovo pisem samo da bi ljudi koji citaju postove znali da ne treba da se daje i ako si ti davao.
    i ja sam dao mojoj da proba psecu hranu,...i jede
    ali to ne znaci da je dobro za nju!

  9. #29
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Suva hrana

    Stvar je u tome sto ce neke zivotinje sve jesti. Meni je agama nasrtala na leopard gekona (nesto manjeg od nje), sa namerom da ga pojede,
    napadala razne zelene predmete, kabal telefona, aplikacije na garderobi i slicno. Ako guster jede hranu za koju mu digestivni sistem nije prilagodjen ne mora odmah da se primeti da nesto nije u redu sa njim. Posledice toga mogu da nastanu tek za nekoliko godina. Moj drug je dobio iguanu od 2 god.
    i cuvao je jos nekih 5 godina cini mi se, u ocajnim uslovima. Jedino sto je imala je bio prostor, jer je bila pustena. Nije imala ni UV lampu ni adekv.
    temperaturu ni raznovrsnu hranu, pa ipak je napredovala. Do jednog momenta kad je samo uginula. A, realno, mogla je da pozivi jos toliko. Hocu
    da kazem da se nije primecivalo da joj nesto fali, a onda je samo uginula. Ne kazem da bi se to desilo i tvojim iguanama, ali, eto, ne vide se odmah
    posledice. Kao kad pushish dve godine, pa kazes da duvan nije stetan, jer nisi osetio nikakve posledice
    U svakom slucaju, ovde izbegavamo svadje, tako da nismo ni hteli da se upustamo u tako nesto. Samo vodimo raspravu

  10. #30
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Suva hrana

    Citat Prvobitno napisao dule87
    da se i ja ukljucim-kad smo vec kod ljudi...vjerovatno ste culi da nulta(0) krvna grupa ne smije da ne jede meso, jer je najstarija evolutivno, da je direktan evolutivni potomak od homocrectusa i ostalih majmunolikih predaka koji su se striktno i jedino hranili mesom...
    Nisam obraco paznju na ovu temu Dule gde si to procitao? Ja sam nulta - nisam znao da krvna grupa utice na ishranu.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  11. #31
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Suva hrana

    hehe i ja sam, tako da ovo mogu da potvrdim iz licnog iskustva.. heh neznam davno sam citao to u nekom naucnom casopisu, pa mi je ostalo..neznam proguglaj mozda nades nesto o tome..
    Citat Prvobitno napisao Bifrost
    Ja sam nulta - nisam znao da krvna grupa utice na ishranu.
    - heh naravno da utice..negdje sam procitao cak da nulta krvna grupa ne moze da apsorbuje kalcijum iz mlijek..-e za ovu info ne mogu da tvrdim da je tacna jer sam je citao u dnevnoj stamp, a oni znaju svasta da pisu..

  12. #32
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Suva hrana

    Hehe, bas cu sada proguglati malo...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  13. #33
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Suva hrana

    covek je svastojed on samo jede sve!ko svinjacak sad planiraju bubrege da presadjuju od svinja ljudima kazu da smo najslicniji,iguana je biljojed moze ponekad da pojede i larvu ali radije jede kupus i jabuku provereno..probao sam kod ortaka dali smo jednog fobasa i izredanog povrca jeli su zajedno onda je moja t pojela fobasa i tako salu na stranu iguana jede travu t jede fobasa a mi mozemo sve a sto se tice krvne grupe to ima neke logike ko veruje u to ,
    Poslednji izmenio minimall; 18.12.09. u 00:30.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •