Strana 1 od 14 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 270

Tema: Brachypelma boehmei

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Brachypelma boehmei

    E ovako,planiram da kupim ovu vrstu tarantule,cak sta vise cvrsto sam se odlucio za nju.Interessuju me sledece stvari posto mi je ovo prvi pauk.Zamolio bih vas da mi odgovorite jer nisam nasao temu o ovoj vrsti.
    koji su uslovi za njeno drzanje?Kako se odrzava vlaznost,temperatura i svtlost.Procitao sam na jednom sajtu da je i sobna temperatura odgovarajuca i da svetlo u sustini nije potrebno(mislim posebna lampa za terarijum).Kako ide njena ishrana?Da li se tesko presvlaci i koliko brzo raste.Da li u terarijum trebam da ubacim i neki predmet ili cisto samo zemlju,kako se odrzava vlaznost zamljista i koliko se vode dodaje.Ako trebam jos nesto da znam zamolio bih vas da napisete.Unapred hvala
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Brachypelma boehmi
    Napisao: Srdjan Mucic
    Web sajt:

    Latinski naziv: Brachypelma boehmi
    Tip tarantule: terastrijalna
    Veličina: 15 cm
    Temperatura: 24-26˚ C
    Vlažnost: oko 65-70%
    Agresivnost: pomalo agresivne.(nervozna)
    Savet: za iskusnije ljbitelje.
    Napomena: prelepa, stvarno za svakog ljubitelja; za pocetnike koji bih voleli neki izazov.

  3. #3
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Dobrodošao!
    Upravo kao što si pročitao, sobna temperatura je odgovarajuća, lampa za terarijum nije potrebna jer su tarantule u suštini noćne životinje. Vlažnost se održava tako što se jedan deo podloge (zemlje/treseta) održava vlažnim dok je tarantula manja (recimo ispod 5cm). Preko 5cm vlažnost se održava posudom za vodu. Obrzirom da ova vrsta ne traži preterano vlažno okruženje, ne treba uopšte da se opterećuješ što se tiče vlage, samo posudica sa vodom i to je sve. Pitao si kako ide ishrana, hmm pitanje je malo teško za odgovaranje... Uglavnom hraniš je po sopstvenom nahođenju, recimo svaka 3-4 dana nekom manjom bubom, jednom nedeljno nekom mesnatijom bubom, jednostavno ne postoji univerzalan odgovor za to pitanje. Možeš ti svaki dan nuditi hranu ako hoćeš, brzo će se tarantula zasititi pa će da odbija da jede, pa ćeš se misliti da li da izvadiš hranu iz terarijuma ili ne, pa ćeš na kraju ipak da izvadiš bubu napolje zato što će da te nervira, zatim ćeš opet da je vratiš nazad posle par dana i tako u krug
    Dalje, da li se teško presvlači? Ne ako su svi potrebni uslovi ispunjeni (a moraš priznati da uslova skoro i da nema).
    Brzina rasta: mislim da je relativno sporo, ipak je to jedna od Brachypelma. Samo nemoj da te to plaši, čak i ako uzmeš baš baš malu tarantulu, za godinu dana ćeš imati boehmei pristojne veličine, prelepih boja.
    Što se tiče dekoracije terarijuma, opet po svojoj želji ali treba da imaš na umu da je ovo terestrijalna vrsta tako da nema potrebe ubacivati neke grane za penjanje i nema potrebe za visokim terarijumom. Znači može neki panj, kora od drveta, čokot od loze bilo šta što ti zapadne za oko. Valda sam pomogao
    There's no place like 127.0.0.1

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Hvala Marko jesi pomogao,trebalo mi je misljenje ljudi koji ih gaje.Ako neko ima nesto da doda sto bih jos trebao da znam zamolio bih ga da napise.Interesuje me takodje da li se odrzavaju skupovi ljubitelja tarantula.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  5. #5

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    lepa slika Danijel
    rekli su ti sve ja ih imama vec duze vreme...i to je to

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    da to je sve,nista posebno...i ja imam od ~13cm jako je lepa...

    zenka,cekam da se presvuce...
    Poslednji izmenio marko; 17.01.09. u 11:48. Razlog: Spojene uzastopne poruke
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Kazu da je bas ljubitelj bacanja dlaka, jel' istina il' je tu negde kao i ostale Brachy?

  8. #8
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Mnogo gore nego ostale Brahypelme. Bacaju dlake ako ih popreko pogledas
    Potpis u pripremi!

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Imam jos jedno pitanje,raspitivao sam se i receno mi je da mogu slobodno da stavim zemlju za cvece ako podlogu.Pitao sam u prodavnici rekli su mi da je sterilisana zemlja.E sad jel trebam da je pecem ili ne posto ona verovatno nema nikakve bakterije.I ako trebam koliko se dugo pece zemlja.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Mislim da nije neophodno da peces zemlju (kada se radi o kupovnoj), ja bar to nisam nikada radio.

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    ma najbolje je da uzmes kokosov treset...ja bar nikad ne pecam zamlju...
    baci pogled
    http://www.teraristika.org/forum/ind...pic,745.0.html
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Ha ha stigla je i moja zverka,jeste da je malecka ali je super.Samo ce biti problem hrana jer se crvic odmah zakopao a mali je pa je zeznuto iskopati ga u tresetu.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  13. #13
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Bolje da daješ ubijene insekte ako ga hraniš crvima, samo pincetom stisni glavu crva i ostavi ga sutra ga neće biti. Bolje da ga hraniš žoharima ili cvrčcima odgovarajuće veličine.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Ok,kazi mi nece joj smetati sto taj jedan zakopan pici po zemlji.Mislim ugine pa istruli,vrlo je mali.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  15. #15
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Pa teško će uginuti a tek neće istruniti skoro, a i smrdeće, samo ti ostavi,ali ubuduće radi ovako kao što ti kažem.

  16. #16

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    ostavi sama ce naci...ni jedna T nije riknula od gladi ...

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    ja sam razmisljao da kad nabavim tarantulu, da ukopam u treset porculansku posudicu u koju cu stavljati insekte, odakle nece moci izaci...

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    E sad ja sam razmisljao o imenu za t. imam dva predloga pa sta vi mislite ZOE ili BEAST koje vam se vise svidja?
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  19. #19
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Kako god da joj das ime nece ti se odazivati na to
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  20. #20
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    heheheeh ja mojoj iskreno nisam ni raymishljao da dam ime ... np :icon_arrow:... jednostavno mi glupo .. kao dodjo milice dodji :exclamation:... a ona nece da se odazove i oda frka

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •