Strana 11 od 14 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 201 do 220 od 270

Tema: Brachypelma boehmei

  1. #201
    Član jelchica'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Uglavnom Beograd
    Postova
    67

    Talking Odg: Brachypelma bohmei

    Evo i ja malo da se pohvalim
    Evo slika mog pileta
    Uzela sam je pre nekoliko dana. Inache, odbija da jede pa se nadam da ce uskoro da me obraduje presvlachenjem, hehe. Postavila sam dve slike, sa i bez blica. Vec mi je jako, jako prirasla za srce
    Slike Slike

  2. #202
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Moguce je da ce se presvuci,izgleda mi tako Tek ce da ti priraste za srce kad bude porasla i dobila jarko crvenu boju nogu,meni je boehmi jedna od najlepsih,ako ne i najlepsa tarantula na svetu Dobrodosla na forum

  3. #203
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Meni se možda samo čini, ali izgleda kao da je držiš u blatu. Ja bih smanjio vlažnost. Stvarno nije problem male T držati na vlažnijoj podlozi ali mislim da si malo preterala. Ili je premesti ili pusti da se osuši a to će da potraje koju nedelju sigurno.
    Dobrodošla!
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  4. #204
    Ljubitelj egzotičnih životinja ZeleniMrav'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    U sumi
    Postova
    110

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Definitivno je prevlazno.

  5. #205
    Član jelchica'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Uglavnom Beograd
    Postova
    67

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    E hvala, momci

    Taman sam to i htela da pitam, sumnjiva mi je bila vlaga. Inache, u sredu je navlazena podloga od strane dechka od koga sam i uzela T, da mi pokaze kako se to radi, i dobila sam instrukcije da tako kvasim treset na svaka, recimo, 3-4 dana. Inache, nisam pre imala T i ne umem odokativno da ocenim vlaznost [jedva chekam da tarantulica stasa za terarijum pa da lepo stavim higrometar!], ali mi je postalo sumnjivo stanje u onoj posudici, te me to malo kopka trenutno. Verovatno zato tarantulica dobar deo vremena provodi zalepljena za zid posudice, ili kad joj odshkrinem poklopac milimetar-dva ona na toj strani kulira. Nisam kvasila treset, ali, kao shto neko pomenu, mnogo se sporo sushi...

    Shto se tiche hrane, ponudjena joj je tenebrija (je l’ tako beshe, onaj crv?) u sredu i dva dana ju je preskakala dok je nisam izvadila, a koliko se secam i neko vreme pre toga takodje nije htela da jede, pa rachunam na presvlachenje. Zato nishta nisam dirala, kontam da bi mozda trebalo da joj dam mira, a cheka je posudica 12x8x8cm za posle presvlachenja u kojoj se nalazi oko 1,5cm suvog kokosovog treseta, i tu bih recimo mogla da stavim chep + kvashenje, ili samo da vlazim deo podloge. (Uhvatila sam je jednom kako pije vodu iz podloge – kako je slatka! ) E sad, ako kojim sluchajem mislite da bi bolje bilo da intervenishem – promenim podlogu ili je vec sad prebacim u tu vecu posudu, recite pa cu da odvagam opcije.

    Zanimljivo mi je kako reaguje na temperaturu, preko dana kada je oko 19 stepeni u sobi maltene da se i ne pomera, a kad uveche grejem sobu i bude oko 24 stepena, stalno se shetka, premeshta, gricka svoje noge, trlja ih jednu o drugu xD

  6. #206
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Nema potrebe da joj mnogo vlazis treset,pokusaj recimo da joj navlazis samo trecinu podloge u kutijici,a sto se tice cepa ne moras jos da ga ubacujes,sacekaj da jos malo poraste,dovoljna joj je vlaga koju dobija iz treseta,za sada. Trebas da joj pojacas vlagu podloge kada se bude presvlacila. Na ovim slikama koje si postavila,ima vise vlage nego sto joj treba i kad se presvlaci.

  7. #207
    Član jelchica'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Uglavnom Beograd
    Postova
    67

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Pa je li to onda znachi da bi trebalo je premeshtam? Nisam o tome ozbiljnije razmishljala s obzirom da joj je mozda ta kutijica josh uvek prevelika, i da bi je stresiralo premeshtanje u novi prostor s obzirom da ce se, vrlo lako, uskoro presvuci...

  8. #208
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Sacekaj da se presvuce,pa je onda premesti. Dovoljno joj je velika za sada.

  9. #209
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    '...mozda ta kutijica josh uvek prevelika'
    'Dovoljno joj je velika za sada.'

    mislim da nije uopste velika!

  10. #210
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Ako će joj treset biti suvlji slobodno je premesti odmah.
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  11. #211
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Mislim da neće skoro presvlačenje (ali to je samo moje mišljenje). Ako imaš suvog treseta isteraj tarantulu napolje, izbaci taj mokri treset, stavi novi (suv) i vrati tarantulu nazad. Ne moraš striktno da poštuješ instrukcije što se tiče vlage na svaka 3-4 dana. Pokvasiš vrlo malo samo jedan deo tresta i kada se taj deo isuši dodaš opet vode i tako u krug. Ne mora to biti 3-4 dana, može biti više ili manje, videćeš sama.
    There's no place like 127.0.0.1

  12. #212
    Član jelchica'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Uglavnom Beograd
    Postova
    67

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Hvala svima na sugestijama

    Da napomenem da malisha ima oko, recimo, 3,5cm, kutijica u kojoj je sada ima 9cm u prechniku i oko 4 u visinu. Otprilike da cu da premestim T, bash joj je blato ovde :P I ponudicu mu hranu, mozda ovog puta prihvati...

  13. #213
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Ne moraš se brinuti ako opet odbije hranu. S obzirom kolika je zadnjica u odnosu na glavu ne bi me čudilo da ne jede mesec dana i više.
    There's no place like 127.0.0.1

  14. #214
    Član jelchica'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Uglavnom Beograd
    Postova
    67

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Haha, i ja sam se ponadala da predstoji presvlachenje s obzirom na to kakav je bumbar xD

  15. #215
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Moja je bila ista, naravno odbijala je i da jede... Bježela od svega sto joj ponudim. A onda se presvukla i nemogu da je prepoznam. Dosta je veca, ljepsa, jede. A na toj tvojoj ces vidjeti da ce se presvlaciti kad potamni i vidjet ces na blijeđim predjelima na nogama pojavljivanje blago narancaste boje.


  16. #216
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Pa i ja da se ukljucim. Jesi preterala malo sa vlagom, vremenom ces steci iskustva koliko i kada treba da se vlazi. Nema potrebe da se prebaci jos u vecu kutijicu, ta je dovoljna dok se ne presvuce. Cak i posle presvlacenje sacekaj 5-6 dana pre nego sto je prebacis.
    Ako ti se cini da je prevlazno i da se slabo susi slobodno izbusi jos koju rupicu na poklopcu.

  17. #217
    Član jelchica'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Uglavnom Beograd
    Postova
    67

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Izbushila sam josh rupica na poklopcu, i promenila treset - stavila skroz suvi kokosov iz one vece posudice, i nakvasila jedan kraj Ajoj kako sam se bila ucvikala sinoc kad sam je vadila i vracala u posudicu
    A hrana joj je danas opet ponudjena za svaki sluchaj, nece, tako da definitivno josh 10-ak dana joj necu davati.

  18. #218
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Tako i treba.
    Inace, dobro je sto si stavila treset, ono je bila zemlja a ona duze zadrzava vlagu.

  19. #219
    Član jelchica'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Uglavnom Beograd
    Postova
    67

    Uobičajeno Odg: Brachypelma bohmei

    Samim tim shto je podloga bila vlaznija, bila je i hladnija i teze se grejala, tako da vec vidim da je ovo pun pogodak, T je dosta veselija =)

  20. #220
    Član jelchica'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Uglavnom Beograd
    Postova
    67

    Talking Odg: Brachypelma bohmei

    Presvukao/la se!! Evo i slike pred presvlachenje da se vidi kako je potamneo i 5-6 dana posle tog slikanja je usledilo presvlachenje. Nisam ga josh videla uzivo, ali preneti su mi utsci da je sad mnoogo veci i lepshi. Kao da je podmetnut drugi pauk Izvinjavam se zbog ochajnog kvaliteta slika, napravicu bolje kad odem kuci
    P.S. Ova prva slika je bash izbliza slikana, tu je bio bash mali, da se zna da je razlika u velichini neverovatna
    Slike Slike

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •