Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 35

Tema: N.chromatus - parenje

  1. #1
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno N.chromatus - parenje

    Uspelo je! Ne znam kako da počnem još uvek sam pod utiscima.
    Drugi pokušaj parenja i sve je prošlo glatko, čitav proces je završen posle 9 minuta.

    Znači ovako, Grofov mužijak (a.k.a. Grga) veličine ~12cm i moja ženka (a.k.a. ženka) veličine ~14cm.
    Pokušaj parenja dan ranije je prošao neslavno jer je ženka bila apsolutno nezainteresovana. Mužijak je pokušao u dva navrata
    ali nije dobio nikakav odgovor na lupkanje pa smo prekinuli proces a mužijaka smo ostavili u njenom terarijumu (u posudi) preko
    noći da se malo "upoznaju".

    Drugi pokušaj parenja nakon 24 sata provedenih u istom terarijumu je prošao kao po PS-u, fenomenalno. Mužijak je pušten iz
    posude da slobodno istražuje terarijum i čim se dohvatio mreže odmah je počeo sa slanjem signala, drmusanje, lupkanje palpama,
    mrdanje mreže, kako to već ide. Nakon 5 minuta signaliziranja i primicanja milimetar po milimetar konačno i ženka pokazuje interesovanje
    za dasu, okreće se prema njemu, par minuta maženja i gotovo. Mužijak je nakon čina izleteo na vrh terarijuma i preko posude pravac
    Grofu na ruku kakav fleš! Nažalost taj deo nije snimljen
    Ženka je sveže presvučena 05.01.2008. tako da nema govora o prekidu "trudnoće" zbog novog presvlačenja.

    Nastavićemo sa izveštavanjem daljeg razvoja događaja!

    A možete pogledati i snimak parenja:
    http://www.youtube.com/v/6d7nf3jx-34
    There's no place like 127.0.0.1

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    Bravo za ekipu Nadam se da cu moci da biram jednog malisana.

  3. #3
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    Svaka čast, ajde pa srećno!

    Mužijak je nakon čina izleteo na vrh terarijuma i preko posude pravac
    Grofu na ruku kakav fleš! Nažalost taj deo nije snimljen
    Zna koja ga ruka hrani!

  4. #4
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    Citat Prvobitno napisao .:marko:.
    Mužijak je nakon čina izleteo na vrh terarijuma
    Hehehe, to je i Goranov muzijak radio, i ako je nesto imao poroblema sa penjanjem uz staklo, dok je bezao nije bilo problema

    Cestitam. Uskoro gomila malih chromatusa .

    Edit: Sad odgledah snimak, ko je to uterao muzijaka u kutiju? nesto se gadno iscimao To mora da je Grof hehehe
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    I ja se prikljucujem cestitkama.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  6. #6
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    Citat Prvobitno napisao Bifrost
    Hehehe, to je i Goranov muzijak radio, i ako je nesto imao poroblema sa penjanjem uz staklo, dok je bezao nije bilo problema
    Ma ovaj dasa nije imao problema, sišao je niz staklo na početku i pobegao preko stakla na kraju


    Citat Prvobitno napisao Bifrost
    Edit: Sad odgledah snimak, ko je to uterao muzijaka u kutiju? nesto se gadno iscimao To mora da je Grof hehehe
    Jeste Grof uterao mužijaka ali svi smo se iscimali totalno neočekivano, taman da mužijak uđe u kutiju i milisekund kasnije Grof ima nešto na rukavu

    Hvala na čestitkama!
    There's no place like 127.0.0.1

  7. #7
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    Sve čestitke. Nadam se da če uskoro biti malih Chromatusa .
    Potpis u pripremi!

  8. #8
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    Super! Baš lepo što nije bio hrabar kada sam ja gledao Ali neka se Grga omrsio...kako se vidi da često bivaju pojedeni, odmah je pobegao glavnom bez obzira,a P.cambridgei su se bez problema parili i to 2 puta zaredom, a kasnije nastavili da žive zajedno još 2 nedelje...

    P.s. Da dodam da ženka ima možda i više od 14cm, ali je poenta da je 3 puta masivnija od Grge, što je kod njih uobičajena pojava.

  9. #9
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    Da, moram da potvrdim da su mužjaci jako sitni. Imam jednog koji čami u terarijumu. Jedva da ima 12cm. I telo mu je jako sitno (ali se zato bez problema penje po staklu, što uopšte nije loše ako treba da se beži ).
    Potpis u pripremi!

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    cestitam...svaka cest...sad nas je sve krenulo
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  11. #11
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    Pa lepo, ja imam 2 velika N.chromatusa, jedan bi trebao da je ženka, a drugi da je mužjak, ali videćemo...biće ako sve uspe, puno brazilaca ovde

  12. #12
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    I kod mene u Pančevu ima jedan par, Jaza ima mužjaka a ja ženku.
    Mužjak je nekih 10+cm ali mu nisam video kukice.

  13. #13
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    E pa moj sa sve kukicama i već je ispleo spearmweb, tako da ako nekome treba neka viče . Odrastao je već 3-4 meseca, tako da neće još dugo.
    Potpis u pripremi!

  14. #14

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    STRAVA>.....
    super sve cestitke.
    geni moj muzijak je ziveo skoro godinu dana tako da mislim da mogu oni malo duze od tog sto kazes..naravno posle je pojeden.

    inace moja zenka jos nista ne dela tako da ne znam da li je sve na svojem mestu...inace sad manje brinem kad su drugovi uparili jos jedan par,nesto mora da ispadne.

  15. #15
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    Biće preplavljena Srbija sa chromatusima Ali nema veze, samo neka se kote...

  16. #16
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    Ma ovaj moj nešto naglo propada, ne znam šta mu je. Čak i pored hladnoće i malo hranjenja, već imam utisak da mu se bliži kraj.

    Srećom imam jednu ženkicu od 10-11cm, koja će sigurno biti parena kada za to dođe vreme. Ima dosta chromatusa kod nas, tako da će sigurno biti nekog mužjaka za nju .
    Potpis u pripremi!

  17. #17
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    Citat Prvobitno napisao Kuni
    Bravo za ekipu Nadam se da cu moci da biram jednog malisana.
    Kole druže naravno da ćeš moći da biraš sa 100% popusta ipak sam od tebe veoma veoma povoljno uzeo cyaneopubescens-a ženku moram da se odužim za to.


    Citat Prvobitno napisao kimo
    Super! Baš lepo što nije bio hrabar kada sam ja gledao Ali neka se Grga omrsio...
    Stvarno ne znam koji im je bio đavo taj dan tj. šta je to bilo sa ženkom, totalno nezainteresovana, mislio
    sam da će se muvati mesec dana. Sve u svemu Grga se omrsio ko gospodin!


    Citat Prvobitno napisao kimo
    P.s. Da dodam da ženka ima možda i više od 14cm, ali je poenta da je 3 puta masivnija od Grge, što je kod njih uobičajena pojava.
    Ima ženka i više, 14cm je odokativna procena ali da neuporedivo je masivnija od mužijaka što se baš ne primeti na snimku.


    Citat Prvobitno napisao Geni
    Da, moram da potvrdim da su mužjaci jako sitni. Imam jednog koji čami u terarijumu. Jedva da ima 12cm. I telo mu je jako sitno (ali se zato bez problema penje po staklu, što uopšte nije loše ako treba da se beži ).
    Stvarno su sitni, skoro pa smešni u odnosu na ženku ali bez obzira rade svoj posao
    I tvoj mužijak će isto kao i Grga!


    Moram da dodam jednu sitnicu, ženka je neposredno pred parenje imala obrok, smazala je veliku ženku lateralisa i
    bukvalno par minuta pre parenja je završila obrok, bacila onaj višak od hrane, počela da čisti zube, odradila svoj deo
    parenja i nastavila da čisti zube
    There's no place like 127.0.0.1

  18. #18

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    ženka ima možda i više od 14cm, ali je poenta da je 3 puta masivnija od Grge, što je kod njih uobičajena pojava.
    Žene ... poor Grga
    Da uobičajena, to je /kao/ normalno u životinjskom svijetu... meni je po tom pitanju preprezakon ova slika (nije pauk al je zakon):



    omjer njih dvoje? Kao podlaktica napram malom prstu

    Bilo kako bilo, Marko, čestitke od srca (ozbiljna sam ko infarkt ) i za novopečeni par i buduće babies!

    Bakterije su jedina kultura koju neki ljudi imaju.

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    Sta sam sve propustio...
    Samo bih da spomenem boju karapaksa kod muzjaka...
    Posto je na forumu rasprostranjeno verovanje da je boja karapaksa kod ove vrste siva mislim da treba spomenuti da kod mog muzjaka to nije slucaj. Sve do zadnjeg presvlacenja je bio a posle ultimate molta postao je potpuno crn. Interesuje me da li je neko jos zapazio ovakvu promenu? S druge strane, jedan od kimijevih chromatusa koji jos nije polno zreo(a mozda cak i nije muzjak) vec ima crni karapaks. Cini mi se da on "kasni" jedno presvlacenje za mojim. Bar se tako cini po velicini...
    Ako neko ima ikakva saznanja o ovome neka pise...

    I da se vratim na to kako se Grga stvorio na mojoj podlaktici... Na snimku se vidi da je vec skoro do pola bio u kutiji, kad u milisekundi preokret i teleport do polovine podlaktice... Stvarno nisam to ocekivao pa sam se iscimao kao slepac ali stvarno bez potrebe... U poslednje vreme je bio jako miran bez obzira na to sto smo ga Marko i ja maltretirali poprilicno, a i bio je u nekoj kutiji bez igde icega par dana pa mozda nije hteo nazad...

    Samo da ovo uspe...
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: N.chromatus - parenje

    Yes, primetio sam to kod mog chromatusa posle ultimate molta ali nisam spominjao, definitivno je karapaks znatno tamniji, prakticno crn.
    Pomislio bih da je to sekundarna polna karakteristika polno zrelih, ali me buni ovo sto kazes da Kimo ima a ne zna se da li je polno zreo

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •