Rezultati ankete: Za koju da se odlucim?

Glasača
17. Ne možete da glasate u ovoj anketi
  • A.

    7 41,18%
  • B.

    10 58,82%
Prikaz rezultata 1 do 15 od 15

Tema: P.Irminia ili C.Cyaneopubescens

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno P.Irminia ili C.Cyaneopubescens

    Obe mi se svidjaju ali ne znam za koju da se odlucim.Ima jos vremena pre nego sto definitivno odlucim koju cu ali me interesuju i druga misljenja.Za P.Irminiu sam cuo da je dosta agresivna i da nije preporucljiva za pocetnike,mada se ona meni nesto vise svidja nego C.Cyaneopubescens.A i hteo bih neku aktivniju da bude lovac.Napisite i razloge zbog kojih bi se odljucili za neku od te dve.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: P.Irminia ili C.Cyaneopubescens

    Da napomene pod A-Irmina a pod B-Cyan.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  3. #3

    Uobičajeno Odg: P.Irminia ili C.Cyaneopubescens

    A nije toliko agresivna...niti je toliko brza..to se odnosi na ceo rod psalmopoeus...
    to je bio moj prvi pauk.poeciloterije su brze ovo je smesno

    b fenomenalno izglada....

  4. #4
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: P.Irminia ili C.Cyaneopubescens

    C - pteriochilus murinus
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  5. #5

    Uobičajeno Odg: P.Irminia ili C.Cyaneopubescens


    emphebops murinus

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: P.Irminia ili C.Cyaneopubescens

    ja bi ti preporucio Cyaneopubescens ako biras od ove dve...ne znam zasto...
    mada ja bi uzeo obe

    btw. i ja glasam za pteriochilus murinus ...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  7. #7

    Uobičajeno Odg: P.Irminia ili C.Cyaneopubescens

    jednostavno uzme obe

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: P.Irminia ili C.Cyaneopubescens

    Ne mogu trenutno obe da uzmem,moram prvo da obezbedim veci prostor za njihovo drzanje.Posto drzim u svojoj sobi a ona nije nesto preterano velika.Zato i biram izmedju te dve.Polako dva komada je dovojno za sad.Ima vremena za prosirivanje kolekcije.U svetu tarantula sam tek nekih mesec dana.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  9. #9

    Uobičajeno Odg: P.Irminia ili C.Cyaneopubescens

    Citat Prvobitno napisao D@nijel
    Ne mogu trenutno obe da uzmem,moram prvo da obezbedim veci prostor za njihovo drzanje.Posto drzim u svojoj sobi a ona nije nesto preterano velika.Zato i biram izmedju te dve.Polako dva komada je dovojno za sad.Ima vremena za prosirivanje kolekcije.U svetu tarantula sam tek nekih mesec dana.
    Koliko su velike?ja sam mislio da su male...njima ne treba terarij...pa ni puno prostora

  10. #10
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: P.Irminia ili C.Cyaneopubescens

    Za obekada su velike je dovoljan 30x30x30cm terarijum, ako već tražiš izgovor u prostoru

    Uvek je teško birati između dva pauka, pogotovo ta dva, ako ih nemaš...nije irminia strašna uopšte i nije tako agresivna nego plašljiva i brza, a obe su po meni "must have" za svakog pravog ljubitelja paukova...e sada, dosta se razlikuju, irminia je penjač, plete ali drugačije, a cyaneo je mnogo šareniji tj. najšareniji pauk od tarantula, a i najspektakularniji pletač verovatno, obe su agresivne na hranu, a na tebi je da odlučiš koja će biti prva ako nije moguće obe uzeti Ako ti treba malih, javi se samo, a inače je bolje uzeti prvo male paukove, staviću sliku uskoro P.irminia 1-2presvlačenja i veću ženku koju imam...

  11. #11
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: P.Irminia ili C.Cyaneopubescens

    Uuuuu brutalno vodi pubescens Uzmi prvo njega pa posle toga irminiju.
    Kažeš da hoćeš aktivniju i da bude lovac, oba ova uslova zadovoljava pubescens.
    There's no place like 127.0.0.1

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: P.Irminia ili C.Cyaneopubescens

    Imam malog cyanopubensa i prezadovoljan sam i izgledom i osobinama. Ne odbija hranu, uvek vrlo munjevito napada plen pa i veci od sebe. Boje koje menja tokom zivota su prekrasne.

    Iriminija je T koja je sledeca na mom spisku za kupovinu tako da i za nju sve preporuke.

    Neces dobiti ni jedan negativan glas o ovim vrstama tako da ces ipak ti morati da presudis koju ces uzeti. Jednostavno reci ta a drugi put sledeca. U najgorem slucaju obe
    Neces pogresiti koju god da uzmes.
    sve u svemu nista pametno

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: P.Irminia ili C.Cyaneopubescens

    Pa zato sam i ostavio za glasanje,da se lakse odlucim.Stvarno nije izgovor u prostoru,meni je soba tri sa tri a imam veliki orman i krevet i fotelju i trista k u njoj.Pa ih nemam gde.Pa moram da odlucim za neku od te dve dok ne isteram sestru iz vece sobe ,e onda lagano docice i druge na red.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  14. #14
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: P.Irminia ili C.Cyaneopubescens

    Samo neka se javi Goran u ovoj temi, pa da vidiš koliko paukova može da se deži u sobi 3 sa 3 Mogao bi on i sliku da postavi da vide ljudi...Gorane?

  15. #15
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: P.Irminia ili C.Cyaneopubescens

    Pa šta ja imam da se javljam? Ja nemam šta da tražim u temi gde je pitanje koju tarantulu uzeti. Moj odgovor je uvek - OBE . Ja u tolikoj sobi imam 70 komada (i to dosta odraslih) .

    Tarantule traže jako malo prostora, tako da nema potrebe da im se prave ogromni terarijumi. Bolje je na nekoj polici staviti više malih. Tarantulama veći terarijum ne znači ništa a više tarantula je zanimljivije jer je veća verovatnoća da će neka da se pomera u trenutku kada želimo da ih gledamo . Jedna tarantula je mnogo dosadna
    Potpis u pripremi!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •