Da podelim i sa vama ovo sto sam sklepao u proteklih par dana. Nije gotovo, ima jos malo posla...Bice kasnije update...za sad ovoliko

Ovaj grejac se spominjao ovde nekoliko puta pa sam resio da ga isprobam. Kako sam ja to zamislio, najverovatnije ce ici na tablu stiropora(2cm), pa ,dakle, grejac i preko ter. E sad racunica je ovakva, duzni metar ovog grejaca ima 50W (inace sirok je 40cm) , sto znaci da bi za mojih 0,5m trebalo biti 25W (inace mogu da iseku na svaku duzinu). Naravno kabl, utikac, prekidac, i buksne se pazare posebno...Sve u svemu nije velika cifra. E sad ja sam na sve ovo dodao i termostat od bojlera (najjeftinija varijanta)...nesto i nisam siguran da ce on moci da odradi posao, jer tu treba neki minimalni prag tolerancije +-10C...Videcu kako ce se pokazati. I da li ce uopste biti dovoljno da se tih 25W probije do unutrasnjosti.



Sam terarijum je sklepan od OSB ploce, 9mm, dimenzije su 98x40x40, mislim da je to ok za kraljevsku, bar za mladu. Stranice su spajane lepkom. Plasio sam se da bi srafovi razvalili ivice jer je 9mm prilicno tanko, a ova iverica krupna i lako drobljiva. Gore ide poklopac, takodje od OSB, koji cu uslikati sledeci put(zaboravio). Zbog toga a i zbog bolje stabilnosti sam na bocne ivice i po sredini stavio letvice. Vrata, su kao sto vidite..vrata...tu sam se najvise i zaj... sad kad bolje razmislim. U pocetku mi je delovalo i lakse za namestiti i lepse na oko...To su obicne sarke za staklo, bez busenja rupa, pritegne se plasticnim srafom sa unutrasnje strane, lako se montira i prilicno funkcionalno (za neki orman mozda). Staklo od 6mm pase knap, ja sam ufunjario 4mm sa par podloski i nema zamerki. :exclamation: A mane su ovaj odvratni luft sa svih strana koji je tesko izbeci, takoreci nemoguce, to je nekih 3-4mm, nekako mi ne uliva sigurnost.Sledeci put Definitivno klizaci, makar ih sam pravio Ventilacija je gore na poklopcu nekih 80cm u duzinu i 15cm siroka zicana mreza, slikacu pa cu poslati naknadno.



To je bi bilo to, uradio sam i neku pozadinu u stiroporu, cekam da se osusi, nisam nesto odusevljen. Mozda uzmem ponovo to da odradim, uslikacu ovih dana.
Ajde ako imate neki komentar, savet, pohvalu, kritiku...vicite na sav glas, da popravljam kod jos nisam zavrsio.

I samo cu jos reci, nekako se toga uvek setim na kraju, "TRI PUT' MERI, JEDNOM SECI"