Prikaz rezultata 1 do 12 od 12

Tema: Moj terarijum

  1. #1

    Uobičajeno Moj terarijum

    Et' narode posle 10 dana od kako sam nasao ovaj sajt napravio sam i terarijum i odlucio sam se za T ...Dimenzije su 60x37.5x35cm....Posto nisam imao mogucnosti da ga slikam veceras poslacu slike sutra...da vidite idejno rijesenje mjesta(ja mislim da ce vam se svidjeti i da je to vec radjeno....)i da vidite kako to otprilike izgleda...imate pozdrave a sutra cu da okacim slike ovde

    Poz svim ljubiteljima egzoticnih zivotinja :exclamation:
    U raju je lijepo...u paklu je ekipa

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum

    dimenzije 60x37x35cm ovo su ti preogromne dimenzije za tarantulu...bolje napravi 2 tararijuma od toga...
    tarantule ne zahtevaju tako puno prostora...toliki prostor ce ih samo ciniti nesigurnim i plasljivije...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  3. #3
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum

    Ne verujem da će je prostor činiti nesigurnom ili plašljivom ,to je samo izgubljen prostor po mom mišljenju.
    Kad bi se podelio terarijum na dva dela ,stavile dve tarantule , prostor bi bio lepo iskorišćen.

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum

    U raju je lijepo...u paklu je ekipa

  5. #5

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum

    Izvinjavam se administratoru na praznoj poruci...tu bi trebala doci slika pa ako mozee da je izbrise....Elem nisam mogao da cekam do sutra pa sam otisao u kucu da slikam terarijum da se pohvalimkako sam pametan i kako sam se dosjetio svega(kao sto nas narod kaze"svaki cigo svoga konja hvali",a u ovom slucaju konj sam sebe hvalielem hvala topo na misljenju ali cisto sumnjam da ce tarantula da se plasi jer ona je ipak predator,a posto joj ja necu ubaciti macku u terarijum ona se nece plasiti..samo ce trebati neko vrijeme da se odomaci...za terarijum sam rekao kolike su dimenzije,a sad ove plave trake su kolaz papir jer sam malo umeljao silikonom a mrsko mi da ga skidam ziletim pa sam rijesio na drugi nacin.
    Na zadnju stranicu sam priljepio ukrasni papir cisto da mi prelama svijetlost jer ja ne dizem skoro nikad roletne samo na kipu, a i vitrina mi je tamne boje... Ova druga slika sto cu da okacim je stari crijep i nju sam odlucio za kucicu(prelakirana je bezbojnim lakom cisto da ubije smrad...osjeca se lose nekako),a cijeli terrarijum se nalazi u vitrini...prednja strana terarijuma mi je 15 cm visine tako da mi je klizno staklo od virine prednja strana trerarijuma...zadnju stranu vitrine sam prepravio i tako da se sada moze podici i tako sam omogucio prilaz terarijumu prilikom ciscenja i tako dalje(otvor je na sarkama..).Tokom noci mi je pala ideja za osvjetljenje terarijuma..svi znate za flourescentne zvezde koje su oko 2 eura....
    Treca slika je pak otvor za ventilaciju koji je prekriven celicnom mrezicom koja ce takodje ici na sarke da se moze dizati i kroz nju cu hraniti svog pauka kome sam smislio i ime..."La Chupakabra"

    Znaci ostalo mi je jos da odem u Ns kod jednog lika necu sada da ga pominjem da ne bude da ga reklamiram (a mi svi znamo da je to Kimo)i da uzmem sebi T...ja mislim da mi je Bogica rekao da tek kad odem da necu moci da se opredelim kog da uzmem ali mislim da cu da udomim nhandu chromatusa kojeg prodaje...
    Ovom prilikom takodje zelim da se zahvalim Bogici sto mi je pomogao da okacim slike...
    Toliko od mene za sada a vi pisite kritike pohvale i sve ostalo sto vam padne na pametuvek volim da cujem koju pametnu...


    U raju je lijepo...u paklu je ekipa

  6. #6

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum

    Ne mogu da vjerujem koliko sam gramatickih gresaka napravio ...Malo me sramota jer ja sebe smatram ko nacitanog lika . Al kad se uzme u obzir moja zanesenost da cu imati tarantulu i svi izvedeni radovi za 3 dana(prepravljanje vitrine,pravljenje terarijuma, ubjedjivanje oca da nece pobjeci i matere da nije jak otrov)....na neki nacin i oprostim sebi pa tako i vi uradite
    Hvala i pozdrav svim ljubiteljima egzoticnih zivotinja.... P.S. Jedva cekam da dobijem tu titulu na forumu da ne budem novajlija
    U raju je lijepo...u paklu je ekipa

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum



    eo i mog terarijuma...zahvaljujuci kimu i njegovom drugaru domingo (moja mala zelena iguana) je dobio terarijum....i jako mu je lepo u njemu....

  8. #8
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum

    Pa koliki je to taj Domingo? Jel moguće da se on smanjuje kod tebe? Jel to neka nova vrsta iguana?

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum

    huana kratke i koncizne zamerke,zato nemoj da me pogresno shvatis ako zvuce prekorno
    grane- glatke i prilicno vertikalne....grube,deblje mnogo deblje i raznih velicina..imas ddrvo(ploce sto je pametno) pa srafi vodoravno i koso.
    vise grana
    ventilacija
    vrata ne znakm kako si resila.
    lampe lampe lapmpe?da li su iskljucene?da li je ispod njih 38Cminimum. cinimi se da je hot spot daleko..
    ventilacija na bokovima neophodna apsolutno.
    supstrat?
    tu ces moci da je drzis dok ne postane dugacka koliko 2/3 jedne strane ..znaci jos maks 8meseci ako raste kako treba

    ako je mala neophodna ti je lucerka. +minerali + kalcijum
    molim te ,nemoj me shvatiti pogresno niti zelim da zvuci lose, samo pisem moje zamerke. mozda ima drugih stavova.
    naknadno sam provalio vrata a ovo je staklo pametno

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum

    ma ne tripuj se zarko bre...naravno da necu shvatiti kao zamerke...
    ovako...on ima uv lampu i onu za grejanje samo se ne vide jer su u gornjem delu..ispod lmpi je zica da se ne bi sprzio...ventilacija naravno da postoji..sa strane je pa se ne vidi na ovoj slici...e sad za supstrat cekam da mi stigne repti bark koji sam narucila preko neta...pa je ovosamo trenutno mada guster i ne silazi dole..samo kad jede...ako poraste ovaj lik koji mi je pravio terarijum je rekao da se moze prosiriti za duplo skoro tako da je i to reseno...sto se tice temperature tu gde on stoji cesto je oko 32 stepena tako da mu mogu povecati grejanje jer imam jos jedno slobodno mesto za sijalicu...svetlo i grejanje mu se pale ujutru u 7 i gase se uvece u 19h..ima automatsko paljenje i gasenje tako da je na tom rezimu vec duze vreme..
    e sad jedino mi nije jasno zasto jako sporo raste...lucerku dobija svaki dan plus na gomilu razlicitih biljaka sve sa onog tvog spiska, znaci ne dajem mu nista sto ne bi trebalo...minerale i vitamine dobija na svaki treci dan kao i kalcijum...on jede po mom misljenju normalno...jer koliko god da mu stavim on to sve smaze...

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum

    par izmewna ti treba.
    prvo, jako je bitno da mesto ,ciniju, odakle god jede podignes na bar pola visine terarijuma.moj predlog je da uzmes dve cinije zasladoled. iste. pa jednu zasrafis u stranu a druga moze da se gurne u nju tako da lako mozes da promenis hranu. jesce mnogo vise tako.
    drugo 32C je nisko. da bi bakterije u crevima radile kako treba treba im minimum od 34C ili cak 36C,znaci ti mora da podignes na 36-38C minimum. promeni sijalicu stavi od 75W ili jos jacu. stavi spot lampu oni imaju onaj suzeni deo gde su jace....to moze da bude problem...
    multivitamine NIKAKO cesce od jednom u 10 dana dok je mala kasnije i redje...pogotovu ako su sa D3 vit.
    kalcijum moze svako 3 hranjenje, ako iguana nema nikakvih problema sa metabolizmom Ca i sl to bi bilo dovoljno kalcijuma.
    i grane obavezno promeni jer im to bas ne odgovara. znam da je tesko da se covek natera da menaj tako nee stvari akd ga vec doteras po svom ukusu ali njoj ce biti prakticnije i zgodnije....

    uzivaj i drago mi je da si me razumela da je iz najbolje namere. ,net je opasan pa ljudi mogu da se uvrede na ovakve komentare. da smo u 4 oka razumeli bi se jasno

    pozdrav

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Moj terarijum

    eo upravo krecem po sijalicu...a to za posudu je dobra ideja...a za grane cu isto srediti..u sustini on je i imao deblje grane ali sam ih izvadila jer subile ruzne...sad cu da ih vratim

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •