Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 27

Tema: B. albopilosum Split iz: hello... mozhe mala pomoc? ;)

  1. #1

    Uobičajeno B. albopilosum Split iz: hello... mozhe mala pomoc? ;)

    ljudi,moze li neko da mi pomogne...terarijum mi se skroz zamaglio od kondenzacije,sta da radim,ima li neki nacin ili da ga brisem svaki dan....?hehe

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno B. albopilosum Split iz: hello... mozhe mala pomoc? ;)

    Samo treba da smanjish vlaznost... Ali nisi napisao sta drzis od zivotinja pa mozda tako i treba ako su neke zabe u pitanju ili nesto tako. Ako je u pitanju tarantula samo prestani da prskas i izvadi posudu za vodu i posle nekog vremena ce se osusiti...
    Dobrodosao!
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bauk'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno B. albopilosum Split iz: hello... mozhe mala pomoc? ;)

    Sto grof kaze mozda tim tvojim zivotinjama odgovara tolika vlaznost...A ako vec hoces da smanjis, odvori malo vrata, proluftiraj, pa kad se normalizuje zatvori. I onda po malo prskaj ter.

  4. #4

    Uobičajeno B. albopilosum Split iz: hello... mozhe mala pomoc? ;)

    da,zaboravih da napisem...tarantula je u pitanju,mislim da je G.roses,ako sam lepo napisao...haha,### nov sam josh... hvala na dobrodoslici...

  5. #5
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno B. albopilosum Split iz: hello... mozhe mala pomoc? ;)

    Grammostola rosea? Uh, smanji vlažnost pod hitno. Rosea nikako ne voli toliku vlažnost. Najbolje je da povećaš ventilaciju i pazi da ti se ne pojavi buđ.
    Potpis u pripremi!

  6. #6

    Uobičajeno B. albopilosum Split iz: hello... mozhe mala pomoc? ;)

    hvala,mislim da je ona,iskreno nisam siguran,provericu....vidi,stvari ovako stoje...uzeo je pre 2 dana,stavio grejac ispod ter. i zatvorio ga,osim naravno mrezice koju ima...sledece jutro je bila velika kondenzacija i morao sam da brisem ter iznutra...inace,zalio sam ga samo taj dan kada sam je doneo i josh uvek je vlazan ter...ubacio sam mu i neki panjitj iz dvorista i to je to...juce se zakopavala,a danas samo bleji u mestu,cak sam joj ubacio i bubu iz dvorista i ona je glatko iskulirala...inace,onda je sada oko 5 cm.Sada,nemam pojma da li neshto gresim ili??

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Jel nego probao ovde..(Treset)

    a kolika je tarantula? mala?
    pa ne moj vise da joj vlazis treset...napravi joj neku bolju ventilaciju
    i ne moj da joj dajes bube iz dvorista...
    najbolje je da imas svoju koloniju ili da se javis nekome ko ih gaji
    ovo ce ti pomoci
    http://www.teraristika.org/forum/ind...oard,14.0.html
    pa pogledaj...ko gaji bube pa mu se javi...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  8. #8
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno B. albopilosum Split iz: hello... mozhe mala pomoc? ;)

    Grešiš sa vlagom jedino. Za roseu je dovoljan suv treset i mala činijica sa vodom. Kolika je temperatura? Ako si stavio grejač ispod, da li si pratio koliko je zagrejao?

    To što stoji u mestu je normalno. Ona se neće pomerati ako ne juri plen ili ne beži od nečega. Uvek će biti tako statična. I ni jedna tarantula neće reagovati na plen ako nije gladna. Sačekaj par dana pre nego što joj ponovo ponudiš hranu. Da ima vremena da se aklimatizuje na novu kuću .
    Potpis u pripremi!

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Jel nego probao ovde..(Treset)

    da,mala,oko 4,5 cm...vazi za bube,nisam znao da ne smem da joj dajem ove iz dvorista....a sta je sa drvecem?ja joj ubacio jedan mali panj iz dvorista,nadam se da je to u redu,ona se sada zavukla ispod njega...

  10. #10
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Jel nego probao ovde..(Treset)

    Sve sto doneses iz prirode moras da iskuvas, ispeces ili potopis u vrelu vodu, pre stavljanja u terarijum.

  11. #11
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Jel nego probao ovde..(Treset)

    ma samo roknesh u rernu na 15 minuta (250c) i miran si ...

  12. #12

    Uobičajeno Odg: Jel nego probao ovde..(Treset)

    au,hvala vam,sada cu odmah to da uradim,nadam se da nisam nishta sjebao dosad....a bube iz dvorista?meni Pedja rece da mogu opusteno to da dam?i moze li josh neki savet za osvetljenje,okolinu,biljke itd?mada,meni kako se cini,ja sam stavio malo vise vode u ter,ali ne sada da pluta,vec se primecuje da ima malo vise vode...ako sam zezanuo stvar posle 2 dana,onda sam pajser tezak....haha...poz...

  13. #13
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Jel nego probao ovde..(Treset)

    pazi ovako isushi terarijum .. zbog budji itd... a za bube iz dvorishta nema potrebe dosta ljudi sa foruma gaje i takodje prodaju hranu .. tako da .. a drva kamenje itd pre ubacivanja slobodno ispeci .. zbog gljiva ... itd.. za vodu nabavi neku posudu .. a vlaznos .... sve zavisi koja je vrsta .. pogledaj malo na netu

  14. #14
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno B. albopilosum Split iz: hello... mozhe mala pomoc? ;)

    Izbaci grejač obavezno, paukovima odgovara temperatura od 20-30 stepeni, pa čak na kraće periode i stepen više, manje...a ovako može da se skuva...

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno B. albopilosum Split iz: hello... mozhe mala pomoc? ;)

    Ako ces ostavljati grejac gledaj da ga sklonis ispod jednog dela terarijuma i bas u tom delu povremeno vlazi ili stavi ciniju sa vodom. Problem ti predstavlja bas to sto temperatura dolazi od dole a vlaga je u tresetu i zato isparava. To naravno uradi tek kad ova sadasnja kondenzacija ispari.
    sve u svemu nista pametno

  16. #16

    Uobičajeno B. albopilosum Split iz: hello... mozhe mala pomoc? ;)

    pa vidi,ne znam kolika je temperatura,nisam dobio termometar uz ovo,ali videcu da nabavim....i ####### sam se,nije rosea nego brachypelma albopilosum,pa sada ne znam da li to menja isto posto je drugi rod....i niko da mi kaze,da li da stavljam neku lampu,jel to valja za nju?poz...

  17. #17
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno B. albopilosum Split iz: hello... mozhe mala pomoc? ;)

    B.albopilosum...ništa se ne menja, taj rod isto ne zahteva puno vlage. Sva priča ostaje a što se tiče bilo kakve lampe o tome ne moraš da misliš, nije im potrebna. U stvari na kakvu si lampu mislio? Neku samo za osvetljenje ili nešto za grejanje? Mada bilo kako bilo ni jedna ni druga im nije potrebna
    Dobrodošao!
    There's no place like 127.0.0.1

  18. #18

    Uobičajeno B. albopilosum Split iz: hello... mozhe mala pomoc? ;)

    hvala... mislio sam neku za oboje,sta znam,da mogu da je vidim i da se ogreje,tj da bih izbacio ovaj grejac....jer kod mene gajbi je specificna situacija...ne grejemo ako ne mora (grejem se na struju) tako da temperatura izuzetno varira...a i sada sam primetio da ja kada otvorim prozor i otvorim poklopac ona izadje iz rupe tako da kapiram da joj je prevruce....?i nemam iskreno pojma da li ona voli da se pojavljuje ako ima previse svetla,to isto sam ``zakljucio``...?u svakom sloocaju,preostaje mi da provetravanjem izbacim kondenzaciju pa da se malo ozbiljnije pozabavim paukom...i josh jedno pitanje...postoji li sansa da je drzim u ruci?poz svima....

  19. #19

    Uobičajeno B.albopilosum Split iz: Odg: Brachypelma bohmei

    moze li neko da mi kaze kako da postupam sa brachypelma albopilosum-om,kupio sam je pre 2 dana,i sada je oko 5 cm,nije josh jela i tako....kakav ambijent,sta joj prija,sta joj smeta itd....hvala...

  20. #20

    Uobičajeno B.albopilosum Split iz: Odg: Brachypelma bohmei

    ne previse vlazno....
    moze polupustinjski ter...ali mozes vegetaciju da metes.
    temp nemoj da pada ispod 18 C
    za prek ojbg kako bude leto

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •