Prikaz rezultata 1 do 15 od 15

Tema: Novi na forumu

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    205

    Uobičajeno Novi na forumu

    Pozdrav svima ja sam novi na forumu pa stavljam slikice da vidite mojeg guštera.
    Spol: muški velik oko 22cm
    i Phelsuma madagascarensis grandis ili veliki dnevni gekon.





    I njegov terarij veličina terarija je 75cm X 60cm X 35cm



  2. #2
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Novi na forumu

    Super je...video sam ja to sve na akvariju, ali lepo je imati i ovde Dobrodošao!

    Jel si planirao uzeti ženku i pariti ih? To su jedni od najživopisnije obojenih gekona...a i pozamašne su veličine, tako da su super za display, jer su još i dnevni.

    Kada ga prebacuješ jel ga poklopiš nečim pa prebaciš? Koliko je tačno da im je koža jako osetljiva?

  3. #3

    Uobičajeno Odg: Novi na forumu

    jako je lep primerak...
    kazi mi koje neonke koristis osim uvb

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Novi na forumu

    stvarno je lep, koliko poraste?

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Novi na forumu

    Citat Prvobitno napisao kimo
    Super je...video sam ja to sve na akvariju, ali lepo je imati i ovde Dobrodošao!

    Jel si planirao uzeti ženku i pariti ih? To su jedni od najživopisnije obojenih gekona...a i pozamašne su veličine, tako da su super za display, jer su još i dnevni.

    Kada ga prebacuješ jel ga poklopiš nečim pa prebaciš? Koliko je tačno da im je koža jako osetljiva?
    Da razmišljal sam o kupovini ženke, ali me se uvjek nešto drugo zapriječi. Da dosta su osjetljivi tak drugi kažu ja ga poklopim sa kantom od bombona pa uđe unutra. Ja sam ga jedan puta uhvatil rukom i nije bilo problema, a drugi kažu da je osjetliv. Mislim da bi možda bilo problema kod malo dužeg držanja rukom , ali to je nemoguče jer trči skače ni sekunde nije miran kad je van terarija.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Novi na forumu

    Citat Prvobitno napisao zarko
    jako je lep primerak...
    kazi mi koje neonke koristis osim uvb
    imam ti 1X neonka repi glo 8.0 18w, 1X neonka Day light 18 w, 1X halogeni reflektor 50W 220v, I u zemlju je zakopan grijač 20w.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Novi na forumu

    Citat Prvobitno napisao grisha
    stvarno je lep, koliko poraste?
    Kažu da naraste najviše 30 cm, a ja mislim da večina naraste oko 25cm.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bauk'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Novi na forumu

    super i je guser, boje su fenomenalne... jel komplikovan za drzanje, vlaga, emperaura i osalo...

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Koby_88'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Kraljevo
    Postova
    235

    Uobičajeno Odg: Novi na forumu

    Stvarno je prelep

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Novi na forumu

    Citat Prvobitno napisao Bauk
    super i je guser, boje su fenomenalne... jel komplikovan za drzanje, vlaga, emperaura i osalo...
    Nije ako imaš dobar terarij. On treba visoku vlagu, temperatura između 26 i 33 stupnja, a na mjest za sunčanje mi je oko 37 stupnjeva. Hranim ga cvrčki, fobasi, po ljetu skakavvi jedan puta na tjedan mu stavim dve velike muhe naganja ih ko lud po terariju, nočni leptiri, voče, bebi kašice. A od vitamina d3 i kalcij.

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Novi na forumu

    koliko stepeni º K , i CRI ?
    pitam jer ima jako lepu boju pa me zanima da li obracas paznju na gore navedena parametre?

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Novi na forumu

    Citat Prvobitno napisao zarko
    koliko stepeni º K , i CRI ?
    pitam jer ima jako lepu boju pa me zanima da li obracas paznju na gore navedena parametre?
    ne razumijem kaj to znači º K , i CRI

    jedanput sam naštelal temperaturu i konstantno je ista razlika je možda za 1 stupanj celzijus , a po noči radi samo podni grijač, a vlagu održavam tako da svakih tjedan dana natočim u podlogu 2 litre vode i svako jutro kada se upali svijetlo sa prskalicom poprskam cijeli terarij jer on tak pije vodu sa lišča.

  13. #13

    Uobičajeno Odg: Novi na forumu

    stepen u kelvinima
    i colour rendering index

    to su karakteristike svetlosti, pa phelsumama treba izmedju 4000 i 6500 Kelvina i iznad 85 CRI
    pa te to pitam jer su te lampe jako retke da se nadju...cesto zvane full spectar ali nije to uvek to sto pise pa se gledaju navedeni indeksi.
    osram ima neke T8 dobre lampe....

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Novi na forumu

    Citat Prvobitno napisao zarko
    stepen u kelvinima
    i colour rendering index

    to su karakteristike svetlosti, pa phelsumama treba izmedju 4000 i 6500 Kelvina i iznad 85 CRI
    pa te to pitam jer su te lampe jako retke da se nadju...cesto zvane full spectar ali nije to uvek to sto pise pa se gledaju navedeni indeksi.
    osram ima neke T8 dobre lampe....
    Ja sam pisal u stupnevima celzijusa , a žarulja day light je 6500kelvina , a cri ne znam. Gušter je kod mene oko godinu dana i za sad je sve u redu.Nemam nikakvih problema sa njim

  15. #15

    Uobičajeno Odg: Novi na forumu

    pa K 6500 je indeks kojim se obelezava neonka...to sto si pisala tem u C je totalno druga stvar.
    6500 kelvina je super CRI treba da pise takodje to je koliko su boje bliske poravim bojama u prirodi....
    to se obraca paznja kod parenja ...jer gusteri u glavnom vide i i ispod 400nm

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •